Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Mrs. Wilson  (Posjeta: 9803 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Mrs. Wilson
« u: Studeni 30, 2018, 08:28:30 prijepodne »

Gđa Wilson je, po vlastitom uvjerenju, sretno udata, majka dva sina i živi mirnim običnim životom. Ali kad 1963 njen muž Alec, bivši špijun i uspješan pisac umire od srčanog udara, na njenim se vratima pojavljuje žena, tvrdeći da je ona legitimna gđa Wilson. Miran život pretvara se u noćnu moru.
Ruth Wilson u ovoj mini seriji, snimljenoj prema istinitom događaju, glumi vlastitu baku Alison, o čijoj životnoj mori je i snimljena ova serija. Napeto od samog početka. Da će stvari i dalje ići kako treba garancija su Iain Glenn, Keeley Hawes, Patrick Kennedy i naravno Ruth Wilson, koja je glumeći u nizu uspješnica (The Affair...) dokazala svoju visoku glumačku klasu.




Godina: 2018.
Mreža: BBC1
Žanr: biografija, drama, misterija
Glumci: Ruth Wilson, Iain Glenn, Keeley Hawes, Patrick Kennedy, Fiona Shaw
 

If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Mrs Wilson
« Odgovori #1 u: Studeni 30, 2018, 08:35:43 prijepodne »
Prevedena je 1. epizoda. Iduća je na rasporedu 4.12.2018
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Mrs. Wilson
« Odgovori #2 u: Studeni 30, 2018, 11:42:21 prijepodne »
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Mrs. Wilson
« Odgovori #3 u: Studeni 30, 2018, 12:34:34 poslijepodne »
Uvijek su mi se sviđale serije ispričane po istinitom događaju, kakva god bila ta istina.
Unaprijed hvala na prijevodima.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Mrs. Wilson
« Odgovori #4 u: Studeni 30, 2018, 16:23:53 poslijepodne »
Evo prijevoda za 1. epizodu ov biografske dramske misterije :) Tko to ima namjeru pogledati, slobodno se uputite u avanturu. Iako treba čekati na 2. epizodu nitko neće žaliti čekanja :)
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline AgentCarter

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 90
  • Spol: Ženski
Odg: Mrs. Wilson
« Odgovori #5 u: Studeni 30, 2018, 16:49:11 poslijepodne »
Ne znam kako mi je ovo promaklo. Volim Ruth Wilson još od Jane Eyre . Hvala na prijevodu :smfor (26):

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Mrs. Wilson
« Odgovori #6 u: Studeni 30, 2018, 17:53:41 poslijepodne »
Ne znam kako mi je ovo promaklo. Volim Ruth Wilson još od Jane Eyre . Hvala na prijevodu :smfor (26):

Pa nije ti promaklo, počelo je prije dva dana, 27.11.2018 :)
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline AgentCarter

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 90
  • Spol: Ženski
Odg: Mrs. Wilson
« Odgovori #7 u: Prosinac 01, 2018, 09:08:10 prijepodne »
Ne znam kako mi je ovo promaklo. Volim Ruth Wilson još od Jane Eyre . Hvala na prijevodu :smfor (26):

Pa nije ti promaklo, počelo je prije dva dana, 27.11.2018 :)

Da, ali mislim prvi put evo ovdje saznajem za seriju. Nekako su mi najave promakle. ;D

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Mrs. Wilson
« Odgovori #8 u: Prosinac 06, 2018, 18:49:49 poslijepodne »
2. epizoda
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Mrs. Wilson
« Odgovori #9 u: Prosinac 07, 2018, 04:05:11 prijepodne »
Zahvaljujem se prevodiocu za prevod prve i druge epizode. Serija obećava a posebnu draž mu daje glavna glumica koju sam zapazio u seriji The Affair.
Pa koliko je zena ovaj imao?
Spoiler: prikaži
Bas pogodno zanimanje za bigamiju
A ja sam Ruth Wilson zapazila u Lutheru(u nadi da cu je u toj seriji jos gledati).Odlicna je u ulozi zene iz 60-tih godina proslog veka.

Offline Vic Mackey

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Mrs. Wilson
« Odgovori #10 u: Prosinac 07, 2018, 12:03:30 poslijepodne »
Tema deluje interesantno, ali vasi komentari bas obecavaju. Od "Happy Valley"-a ne pogledah nista britansko. izgleda da je doslo vreme.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Mrs. Wilson
« Odgovori #11 u: Prosinac 11, 2018, 00:57:20 prijepodne »
Odgledana druga epizoda:neverovatno.Da nije biografska serija reklo bi se da je pravo preterivanje scenarista.Ruth Wilson je tako dobra u ulozi
Spoiler: prikaži
prevarene,uzasnute zene koja i sama poseze za prevarom da bi zastitila sinove

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Mrs. Wilson
« Odgovori #12 u: Prosinac 12, 2018, 21:59:47 poslijepodne »
Evo i treće, zadnje epizode, kojom završava mini serija Mrs. Wilson. Fina, dobra, s mjerom, kako to već rade Britanci.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Mrs. Wilson
« Odgovori #13 u: Prosinac 13, 2018, 06:27:17 prijepodne »
Sinoć sam u miru pogledao sve tri epizode i ostao pomalo zatečen. Očekivao sam više i to puno više. Vrlo dobra Ruth Wilson - to i nije iznenađenje, i po običaju pomalo dosadni i neuvjerljivi Iain Glen. Ostali kao nepotrebni ispušteni. Naprosto se ostali likovi meni doimaju kao prolaznici, a razlog njihovog "bivstvovanja" je da ih bude više. Ali, eto, nije dugačko i nakon početnih muka, kad se shvati da se uz serijicu dade zabaviti, može se odgledati.
Spoiler: prikaži
posebno me razočarala još jedna posve nepotrebna reklama religije, a napose katoličke crkve. Molim da mi oproste oni koji se sa mnom ne slažu.

Što se tiče titlova, kako tako. Prve dvije epizode vrlo solidne, a zadnja, otprilike kao Iain Glen  :smfor (10): Ima tu dosta mjesta za popravke. Recimo sitnica. Bilo bi dobro da se na kraju rečenice, umjesto crtice stavi točka. Al' kad su, k vragu, na tipkovnici tako blizu. Ova napomena je moj prilog i poticaj da se i prevoditeljske teme i dileme češće nađu na meti. Nismo mi, svete krave. Ipak, hvala onima koji su se meni zahvalili.  :smfor (29): :smfor (29):  :bear3:
« Zadnja izmjena: Prosinac 13, 2018, 09:24:34 prijepodne od bf1947(1) »
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Mrs. Wilson
« Odgovori #14 u: Prosinac 16, 2018, 02:09:47 prijepodne »
Sinoć sam u miru pogledao sve tri epizode i ostao pomalo zatečen. Očekivao sam više i to puno više. Vrlo dobra Ruth Wilson - to i nije iznenađenje, i po običaju pomalo dosadni i neuvjerljivi Iain Glen. Ostali kao nepotrebni ispušteni. Naprosto se ostali likovi meni doimaju kao prolaznici, a razlog njihovog "bivstvovanja" je da ih bude više. Ali, eto, nije dugačko i nakon početnih muka, kad se shvati da se uz serijicu dade zabaviti, može se odgledati.
Spoiler: prikaži
posebno me razočarala još jedna posve nepotrebna reklama religije, a napose katoličke crkve. Molim da mi oproste oni koji se sa mnom ne slažu.

Što se tiče titlova, kako tako. Prve dvije epizode vrlo solidne, a zadnja, otprilike kao Iain Glen  :smfor (10): Ima tu dosta mjesta za popravke. Recimo sitnica. Bilo bi dobro da se na kraju rečenice, umjesto crtice stavi točka. Al' kad su, k vragu, na tipkovnici tako blizu. Ova napomena je moj prilog i poticaj da se i prevoditeljske teme i dileme češće nađu na meti. Nismo mi, svete krave. Ipak, hvala onima koji su se meni zahvalili.  :smfor (29): :smfor (29):  :bear3:
To su sitnice u odlicnom prevodu,ti si skroman.Inace,taj utisak nedorecenosti mi je cest kod biografskih serija
Spoiler: prikaži
nema konkluzije,nekog razresenja,jakog finala.Konkretno ovde i kazu da porodica jos uvek pokusava da sazna pravu istinu sto joj Obavestajna ne dozvoljava

Rulic

  • Gost
Odg: Mrs. Wilson
« Odgovori #15 u: Prosinac 17, 2018, 21:10:17 poslijepodne »
Serija odgledana. Napravljena je prema stvarnim događajima i producentica i glavna glumica su u rodbinskim odnosima s glavnim likom tako da je vjerojatno dosta toga autentično.

Body Count
Spoiler: prikaži

Alec Wilson  imao je 4 žene i sedmero djece. Još malo i dostigao bi Henrika 8. Zajedničko im je bilo što im je katolička vjera branila rastavu tako da je ovaj potonji raskrstio s Vatikanom i osnovao svoju crkvu. Jadni Alec to nije mogao pa se patio paraleno s 4 žene.

Serija bi se trebala zvati "Mesdames Wilson"


P. S. Žao mi je što nisam mogao uživati u vrhunskim prijevodima Borisa ali i to će doći s vremenom. Barem za buduće generacije.

Offline astanisa

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Mrs. Wilson
« Odgovori #16 u: Listopad 11, 2019, 20:17:07 poslijepodne »
Seriju sam pogledao pre nekoliko meseci. Po mom sudu serija je odlična a posebno bih istakao Rut Vilson koja glumi svoju baku. Glumicu sam prvi put primetio u seriji Afera i bila je odlična.