Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 886827 puta)

0 Članova i 20 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Pista

  • Razina 0
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2010 u: Kolovoz 13, 2019, 02:18:09 prijepodne »
The Broken Circle Breakdown (2012)
https://www.imdb.com/title/tt2024519/

Velika preporuka za ovaj film.Bio je belgijski kandidat za oskara i usao u prvih pet.Odlicna muzika fenomenalna gluma,spremite maramice jer je tema preteska.
Inace je svojevremeno genijalni prevodilac preveo film kao Alabama i Monro sto je bio pun pogodak.

Offline su57f22

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split
Odg: Filmovi
« Odgovori #2011 u: Kolovoz 13, 2019, 23:01:25 poslijepodne »
THE RED SEA DIVING RESORT 2019
Napokon poslastica u zanru akcijskih trilera na bazi istinite price.Nadao sam se da ce biti nesto dobro cim su izraelci i njihov Mossad upleteni u radnju filma i u potpunosti su ispunili moja ocekivanja ,a i nadam se sire publike.Bez ikakvih predhotnih pretrazivanja IMDB-a ili Rotten Tomatoes-a iznenadio sam se glumackom postavom.Naravno kad je zidovski narod u pitanju uvijek je tu neizostavni Ben Kingsley,cak nam je i tu Captain America u svojoj mačo izvedbi i jos poznatih glumaca.Film je napakovan akcijom,spijunazom i prelijepim krajolicima afrike i naravno opšasnostima nestabilnih africkih zemalja tih 70,80 godina.Odlican odlican film :)

Long live the King....eto dragi moji ljudi to vam je recenica prije smrti znanstvenice u novom Godzilla filmu.Koja smijurija majko draga.Nisam pobornik negativnih postova ,ali ovaj film je nesto najgore sta sam gledao otkad me pamcenje sluzi.Radnja nelogicna totalno.Previse CGI efekata ,oni koji imaju problema sa epilepsijom preporucujem da ne gledaju(slicno necemu sta National Geographic prije emisije upozori zbog reflektirajucih efekata).Znaci Godzilla je unistia San Francisko i na kraju pomaze spasit svijet..Ono niđe veze.Najvazniji instrument u filmu dijete ukrade bez problema pored specijalnih postrojbi.Cili grad unisten zgrade padaju a ova vozi hammera bez frke.Na tone takvih debilana..Ono tipicno americko sra.e....Ne preporucujem...Uzas.Vracam se skandinavskoj seriji neokoj veceras da se umirim od ove gluparije :) ..pozdrav

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2012 u: Kolovoz 13, 2019, 23:17:32 poslijepodne »
ma godzila je urnebes.
mi smo vristali kakvih je bisera tu bilo.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2013 u: Kolovoz 14, 2019, 00:18:08 prijepodne »
Godzila? Koja od niih 7856387853845?
Ja pomalo "čistim" puste naslove koje sam godinama skupljao po disku... I naletih na jedan od onih "pa zašto ovo već nisam prije upalio"?

7 Boxes je možda jedini paragvajski film koji sam pogledao. Možda, ne znam, ne pratim baš odakle je koji film.

Mali koji radi kao ajmoreć nosač na velikoj tržnici biva angažiran da sakrije 7 kutija iz naslova dok prođe policijska racija u mesnici. Zna on da tu nisu čista posla, ali pare mu trebaju - za mobitel. Naravno, nije on jedini upetljan u prenošenje sumnjive robe, ali na toj tržnici život ne vrijedi pišljiva boba i on je toga svjestan, samo se treba izvući i dokopat se konačno mobitela. Toliko o priči da ne kvarim.

Film je čist primjer da film koji priča o žestokom siromaštvu i sirotinji ne mora bit razvučena do zla boga drametina, u pitanju je krimić s elementima akcije i trilera, ali i humorom u svoj toj prikazanoj bijedi. I unatoč neimaštini, usprkos svim problemima, motor filma je zadnja stvar iz pandorine kutije - nada.

Nemoj da neko umre prije nego ga pogleda!

Evo i trailer kratki:

Offline Laura

  • Razina 0
  • Postova: 7
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: BiH
Odg: Filmovi
« Odgovori #2014 u: Kolovoz 15, 2019, 19:20:18 poslijepodne »
Auu sto me razocara Tarantino u ovom novom Once Upon A Time In Holliwood. Moj omiljeni reditelj. Toliko me je razocarao sa ovim koliko me odusevio sa Kill Bill.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2015 u: Kolovoz 15, 2019, 20:17:09 poslijepodne »
uuuu, ovo krenulo kod nas od danas. moglo bi se ispostovat za kendvi.
da nema ko dvajes eura do prvog?
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Filmovi
« Odgovori #2016 u: Kolovoz 15, 2019, 21:37:00 poslijepodne »
  The incident 1967 Usa

  Iznenadjujuće dobar i aktuelan film do dan danas, posle eto 50 godina! Tretira temu naselja. Dvojica psihopata maltretitrajuu ljude ispred metro stanice a onda ulaze u voz gde svo vreme puta maltretiraju koga stignu. Igra moći, straha, podčinjavanja… Ali kod jednog putnika nisu uspeli da postignu to što su sa ostalima.Kreće pravi psihološki twist. Pravi klasik vredan svakog gledanja.
 
   Il deserto dei tartari 1976 Italy
Odlicna ekranizacija cuvenog romana Tatarska pustinja od Dino Buzzati ,  posle Kafke najenigmaticnijeg evropskog pisca.
Izvanredno docarana  atmosfera ,dobra gluma.Snazna filozofsko egzistencijalna ratna drama.Pokrece gledaocu mnoga zivotna  pitanja ,na koja nema lakih i konacnih odgovora.
Ocena 8/10

Rulic

  • Gost
Odg: Filmovi
« Odgovori #2017 u: Kolovoz 16, 2019, 23:12:21 poslijepodne »
The Sun Is Also a Star
https://www.imdb.com/title/tt6423362/
https://www.goodreads.com/book/show/28763485-the-sun-is-also-a-star?from_search=true
Što reći o filmu gdje je glavna tema imigranti koje glume rođeni  Amerikanci sa savršenim američkim naglaskom. Nicola Yoon se proslavila izvanrednom knjigom(i filmom) Everyting, Everything. U ovoj knjizi(i filmu) dotakla je malo autobiografskoga(i ona je udata za Korejanca), iako navodi da ni ona ni suprug nisu imali sličnih iskustva. Knjiga je poprilično monotona iako je na GR dobila ocjenu 4,09. Film dosta slijedi knjigu s ne previše radnje već pratimo filozovska razmišljanja o životu. Film su zbog dramatike „produljili“ za 50% vremena trajanja radnje. Svi koji vole teenageovske ljubavi(ovdje začinjene s leptirovskim poimanjem života), doći će na svoje.

Okidač svega je Detour(check), slušalice(check) i crni  BMW(non check)
Spoiler: prikaži





P.S.  Registracija BMW-a je KKQ 7002

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2018 u: Kolovoz 17, 2019, 11:35:47 prijepodne »
U vezi gledanja filmova bi samo napisao, da su mi naj naj filmovi u kojim glume:

Denzel Washington
Sylvester Stallone
Nicolas Cage
Bruce Willis
Jason Statham

A možda bi našao još koji.


Zadnji film od Nicolasa Cage-a sam gledao baš juče

https://www.imdb.com/title/tt2005374/?ref_=nv_sr_3?ref_=nv_sr_3

Dobar film

dje ti je stiven sigal?
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Filmovi
« Odgovori #2019 u: Kolovoz 17, 2019, 14:31:26 poslijepodne »
U vezi gledanja filmova bi samo napisao, da su mi naj naj filmovi u kojim glume:

Denzel Washington
Sylvester Stallone
Nicolas Cage
Bruce Willis
Jason Statham

A možda bi našao još koji.


Zadnji film od Nicolasa Cage-a sam gledao baš juče

https://www.imdb.com/title/tt2005374/?ref_=nv_sr_3?ref_=nv_sr_3

Dobar film

dje ti je stiven sigal?
Ahh!
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Filmovi
« Odgovori #2020 u: Kolovoz 17, 2019, 18:14:37 poslijepodne »
Avanture kucnih ljubimaca Disney produkcija

Lep crtac za decu.Nekako je za vise za mladju decu , recimo do 7 8 godina.
Upecatljiva je scena kada beli pas Divna pokusava da upadne u stan jednoj slepoj coravoj babi koja zivi sa sto macaka..
Sve u svemu dosta koloritno kao i uvek kod Disneya. :thcheerleader3

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2021 u: Kolovoz 18, 2019, 13:46:06 poslijepodne »
Tarantino kao i uvijek odličan, samo ovaj puta, na malo umjereniji i drugačiji način,  više je neizravniji te zahtjeva određenu dozu strpljenja dok se ne uživiš u radnju i likove a poslije je sve užitak za gledati.
Ispustio je svoje poznate izravne, brutalno iskrene, humorne dijaloge i više se fiksirao na kraće često emotivne pa čak i melankolične dijaloge koji su i dalje prožeti podrugljivim humorom i savršeno se uklapaju u cijeli ambijent i radnju filma, koji  je baš kompilacija svih njegovih strasti koje nam je do sada davao u natuknicama u prijašnjim filmovima. Odlično prikazuje njemu omiljene junake tadašnjeg Hoollywooda i karikira ih na svoj blesavi način, a kako se radi uglavnom o općepoznatim likovima o kojima imamo određene spoznaje i percepcije iz onoga što smo čuli, čitali, gledali o njima, i divili im se, neki čak sa mitskim statusima i ostavštinama, baš je bilo zabavno za gledati kako ih stavlja u altrnatvne povijesne kontekste a neke možda i tamo gdje im i je pravo mjesto.
Kao kontrast, glavni junaci i protagonisti filma su izmišljeni, barem tako mislim,  osim ako nisu bazirani na nekim manje poznatim likovima. Treba reći da Dicaprio zaista briljira, baš me oduševio, Pitt je isto odličan i čine jedan baš tipični blesavi Tarantinovski duo.
Jedina zamjerka filmu je da je možda pola sata predugačak i da je bilo tu scena bez kojih se moglo, koje ne bi utjecale na razumjevanje radnje, samo dinamiku ali je morao ostaviti vremena svoje trademark pečate, foot fetishe, long takove, gramafonske i ostale close upe i sl..uglavnom odličan Tarantino.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Filmovi
« Odgovori #2022 u: Kolovoz 18, 2019, 17:09:26 poslijepodne »
  U vozu se slučajno susreću zagonetni Milan i penzionisani učitelj poezije. Uspostavlja se neobična komunikacija i odnos ovoje dvoje ljudi.
 Sada pomalo usamljen penzionisani učitelj koji živi život bez nekih većih uzbuđenja, ne zna da je Milan profesionalni lopov, koji je dođao da odradi jedan poslić..

 Ima veoma smislenih dijaloga, neki su veoma životni i filozofski. Oboje glumaca sjajno nose svoju glumačku rolu a naročito Džoni Holidej, čuveni francuski pevač i glumac koji je nažalost preminuo 2017. Džoni me sad podseti na Alen Delona ili Alen Delon na njega.
Stara garda izrazito nadarenih glumaca.

Zaboravih da kažem film sa Džoni Holidejem se zove L'homme du train


Ripleys game 2002 Crime, drama, mystery 2002 Italy

Pravo vizuelno zadovoljstvo za filmsko oko. Umetnički film uradjen od glave do pete ,u režiji čuvene Lilijane Cavani nadaleko poznate po klasiku Noćni portir .
 Sofisticirani dekor, artistička fotografija, klasična muzika u scenskoj podlozi. Snažna uzbudljiva napeta priča  sa briljantnom glumom  John Malkovich , Dougrau Scot i Ray Winstonom starim britanskim buntovnikom i  nestaškom.
 Ne dajte da vas zavara niska ocena od 6.6. na Imdb , To je mogao da ocenjuje samo neko ko ne oseća i ne poznaje film...
 Ocena 8 od 10 :bear3:

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Filmovi
« Odgovori #2023 u: Kolovoz 19, 2019, 11:45:44 prijepodne »
 Shuttle Crime, drama, mystery 2008 Uk

 Veoma interesantan film, dobar primer, kako film B produkcije sa nepoznatim glumcima ,aktuelnom pricom, moze finalano da bude iznad svakog proseka.
 Drži pažnju  od početka. Film bi trebalo da pogledaju svi roditelji kao i tinejdzeri i adolescentni, jer je u pitanju kidnapovanje stranih turistkinja koje putuju po inostranstvu...

Ocena 7.5 od 10

Dorothy Mills Drama, horror, mysterz 2008 Ireland, France

 Psihijatrica  je prezivela veliku tragediju , izgubivši svoju porodicu . Nastavlja da radi.Dolazi na malo irsko ostrvo, gde svuda medju meštanima nailazi na negostoljubivost i zatvorenost. Treba da ispita i da procenu  u veyi  tinejdzerke optužene za ubistvo malog deteta... Kreću da se dešavaju neobjašnjive stvari, kada kroz glas tinejdzerke progovori glas poginulog muža, kreće ludilo... Film  me je podsetio na Isterivače djavola. Vredno paznje u svakom slučaju.
 
 Ocena 8 od 10 ;D

Burn Notice: The Fall of Sam Axe Comedz, crime, drama 2011 Usa

 Ako volite super parodije i komedije, evo bingo filma. Slatko sam se ismejao. Veoma duhovito, vickasto. Glavni glumac dobro karikira mačo vojnika na zadatku. Prethodno ga je njegov nadredjeni uhvatio na gomili sa njegovom zenom, pa ga je po kazni poslao u neku Južnoameričku  nedodjiju, gde će se naći u pravom osinjem gnezdu narkom dilera...
Uživajte u letnjoj razbibrigi. :smfor (21):

Ocena 7.5 od 10

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2024 u: Kolovoz 19, 2019, 12:00:14 poslijepodne »
pisi u jedan post sve, vidis li da ti ih admini svaki put sastavljaju.
i stavljaj imdb linkove ako ti nije tesko.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #2025 u: Kolovoz 19, 2019, 12:23:13 poslijepodne »
Pogledah posle duže vremena jedan koju mi je bio dugo na HDD.. Zombieland. Film je dobar pedantno odrađen. Nedug. Ne bi rekao da su puno love dali na produkciju. Čujem da će dvojka uskoro. Ovaj je dobar. Na tragu klasika žanra.

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2026 u: Kolovoz 19, 2019, 12:52:11 poslijepodne »
na tu temu, fina ocekivanja imam od marejevog The Dead Don't Die (2019)
https://www.imdb.com/title/tt8695030/?ref_=nm_flmg_act_5
finu ekipu su okupili.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #2027 u: Kolovoz 19, 2019, 13:03:32 poslijepodne »
pisi u jedan post sve, vidis li da ti ih admini svaki put sastavljaju.
i stavljaj imdb linkove ako ti nije tesko.


Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2028 u: Kolovoz 19, 2019, 15:04:25 poslijepodne »
Parasite https://www.imdb.com/title/tt6751668/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

Fim koji je osvojio zlatnu palmu ove godine, dakle u konkurenciji sa Tarantinovim Once Upon a Time ... in Hollywood.
Kao se radi o korejskom filmu neću navoditi, niti isticati redatelja, glumce jer oni koji prate korejsku filmografiju znaju o čemu se radi i vjerovatno su čuli za njega ili ga već pogledali. Pošto me je film toliko oduševio, cilj mi je da skrenem pažnju na njega onima kojima bih prošao ispod radara i koji nisu ljubitelji korejskoga filma, jer zaista se radi o fantastićnome djelu koje nadilazi bilo kakve predrasude bilo žanrovske ili one pripadnosti nečijoj filmografiji, da bi ga se samo zbog toga isključilo, preskočilo.
Iskreno i ne znam kako ga dočarati riječima, bez da prepričavam radnju, a da ga pravedno prikažem u svoj njegovoj odličnosti, pa neću niti pokušavati, jedino mogu preporučiti, u nadi da će moja riječ nekome nešto značiti, te da neće ostati samo pročitani post, jer ovaj film to ne zaslužuje.

Spoiler: prikaži
Kim Ki-taek , nezaposleni vozač, koji živi sa svojom ženom Choong Sook  i dvoje djece fakultetske dobi u otrcanom polu podrumskom stanu. Obitelj se muči spajati kraj s krajem sklapajući kutije za pizze i krađom wi-fi konekcija od svojih susjeda. Jednog dana Ki-taekov sin Ki-woo  pije sa svojim prijateljem Minom  koji je trenutno zaposlen kao tutor Engleskog kod jedne bogate obitelji.
Min odlazi kako bi studirao vani i predlaže Ki-woo da preuzme njegovo mjesto tutora. Ki-woo odlazi na intervju i dobiva posao, te počinje avantura ovog blesavog filma. U početku film počinje nekako normalno, obično, vuče na neku tragičnu dramu s ponekim svijetlim trenucima humora. Kako odmiče dalje i kako se ova obitelj na jedan upravo parazitski način uvlači u živote drugih ljudi tako film počinje sve dublje  upadati u jednu nevjerojatnu, izrazito zabavnu i originalnu priču.
Film se u tim trenucima počinje pretvarati u odličnu crnu komediju kakvih u zadnje vrijeme rijetko imamo prilike gledati u Američkim filmovima.

« Zadnja izmjena: Kolovoz 19, 2019, 18:11:24 poslijepodne od Eadnp »

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2029 u: Kolovoz 19, 2019, 15:22:46 poslijepodne »
stavi u spojler ili mi na pp napisi nesto konkretnije. zainteresovan sam.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Online Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2030 u: Kolovoz 19, 2019, 18:42:13 poslijepodne »
stavi u spojler ili mi na pp napisi nesto konkretnije. zainteresovan sam.

A zašto ga jednostavno ne pogledaš  ;D ,kao što ću ja, nije sigurno tek tako dobio Zlatnu palmu..Meni je bilo dovoljno ovo što je napisao Eadnp:
" Iskreno i ne znam kako ga dočarati riječima, bez da prepričavam radnju, a da ga pravedno prikažem u svoj njegovoj odličnosti, pa neću niti pokušavati, jedino mogu preporučiti, u nadi da će moja riječ nekome nešto značiti, te da neće ostati samo pročitani post, jer ovaj film to ne zaslužuje."

Već sam spomenula, pre par meseci, da je napravljeno 6 kratkih filmova ( od po 9 minuta) u čast 40-tog rođendana filma Alien ;
ko želi da ih pogleda može ovde :

https://www.alienuniverse.com/mainframe/40th-shorts




Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2031 u: Kolovoz 19, 2019, 18:44:45 poslijepodne »
ne umijem da citam sabtekst.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #2032 u: Kolovoz 20, 2019, 08:12:45 prijepodne »
The Professor (2018)
U jednom trenutku emocije divljaju a već u drugom pošteno se nasmijati i tako u krug. Nije potrebno naglašavati da je srce ovoga filma Depp razvalio.
A mogu komotno reći i da je ostatak casta fenomenalan . Možda po meni imaju 1-2 scene viška
Spoiler: prikaži
recimo kao gay stuff
ali, mogu vidjeti poentu.
Završna scena  :smfor (26): Ako vam je plot ok od mene  preporuka.

Upravo sam završio film The Professor glavni glumac Johnny Depp.
Svideo mi se film,pogotovo kako je Johnny prikazao emocije lika koga gluma, imaš osećaj kada drži određene govore o životu profesora koga glumi kao da priča o svom ličnom životu i smislu postojanja.
Odličan je,a i sama radnja filma je poprilično zanimljiva,piše u žanru da je komedija,jedino ako je crna komedija ili je moj ukus za komično drugačiji od novih žanrovskih trendova...

The Professor (2018) https://www.imdb.com/title/tt6865690/

Odlican film sa izvrsnim glumcem Dzoni Depom.Kao da smo zaboravili kakav je talenat Dep,u ovom filmu je u svom najboljem izdanju.Prica o profesoru koji posle saznanja da boluje od neizlecive bolesti menja sva pravila po kojima je ziveo.Naravno i nacin ucenja svojuh studenata.Ima tu i komicnih scena.Smeh i suze .Preporuka.

znamo.

Offline zdjenko

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Filmovi
« Odgovori #2033 u: Kolovoz 20, 2019, 14:07:04 poslijepodne »
https://www.imdb.com/title/tt2139881/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

Long Shot

Ne sjećam se kada sam zadnji puta gledao romantičnu komediju A produkcije a da je bila smiješna.
Ova jest, i to prilično i ne samo u jendoj sceni.


https://www.imdb.com/title/tt10182822/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1


Loro

Tko voli Sorentina, ne treba mu poziv ni preporuka, još jedan divan film.
Za one koji ne znaju Sorentina, film je o Berlusconiju.
Za one koje ne znaju tko je Berlusconi, ima golotinje ko u priči.


https://www.imdb.com/title/tt6000478/?ref_=rt_li_tt

Film o pravniku kakav ne postoji. Što god da napišem, spojlati ću. Svakako pogledati, bez obzira što se naslov, plakat, pa i sam lik koji glumi Denzel čine nezanimljivim i bezveznim, stvarnost je sasvim suprotna.
Scenarij i režija, isti čovjek kao i Nightcrawler.


Rulic

  • Gost
Odg: Filmovi
« Odgovori #2034 u: Kolovoz 20, 2019, 21:19:53 poslijepodne »
Gisaengchung (Parasite)

https://www.imdb.com/title/tt6751668/

Dobitnik Zlatne Palme u Cannesu.  Najbolje od najboljeg od korejskog filma. Radnja je primjerena neholivudskom klišeju gdje su siromašni

stvarno prikazani kao siromašni a bogati kao i svugdje kao bogati. Film je pun obrata s potpuno neočekivanim završetkom ako se izuzme previdljivost činjenice da su u filmu malo!? korištene teme iz dva također kultna filma(spoiler).
U filmu se također pojavljuje novo snažno oružje koje se sve više koristi u modernom životu(spoiler).

Spoiler: prikaži

Film je u drugom dijelu(nakon otprilike polovice filma) dosta predvidiv za one koji su gledali
Oldboy - https://www.imdb.com/title/tt1321511/
La cara oculta - https://www.imdb.com/title/tt1772250/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

Novo supersnažno oružje




Film je svakako za preporučiti tim više što mi se čini da je ovo prvi CG prijevod na koji sam naišao. Bravo Coa i zemljaci.
P.S. Ova slika traženja WiFi signala u netipičnom WC-u u stanu(na najvišoj točci) je s početka filma(3min) i ne spoila ništa.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2035 u: Kolovoz 21, 2019, 15:00:19 poslijepodne »
Moze preporuka za horor filmove evropske produkcije, posto sam skoro sve Hollywood pogledao...

sacekaj stimpsona, on ti je profesor doktor u toj oblasti.
ja sam trenutno na teskom detoksu pa sam prazne glave.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Filmovi
« Odgovori #2036 u: Kolovoz 21, 2019, 18:50:42 poslijepodne »
The assassination of Richard Nixon

   Film je snimljen po istinitom doga]aju. Običan Amerikanac radi kao prodavac. Čita knjige o uspešnim tehnikama prodaje. Na emotivnom mu planu ne cvetaju ruže. Rešava da pokrene svoj biznis, zadužuje se. Traži očajnički kredit od banaka....
  Genijalni Šon Pen u ulozi životnog gubitnika, koji će na kraju pokušati da ubije predsednika. Veliki film o sudbini malog čoveka u beskrupuloznom surovom kapitalizmu.
  Ocena 8/10




   Parasite dobitnik Zlatme palme

 Ko ne zna dobro engleski , evo lepe i radosne vesti da je film preveden i  juče se pojavio na netu. Rezirao ga je Jong ho bok autor dobro poznat po svojim prethodnim filmovima Memories of murder, Mother ,  Snowpiecer, Okja , Sea fog, Snowpiecer.

Offline LeDu

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2037 u: Kolovoz 23, 2019, 12:49:23 poslijepodne »
https://www.imdb.com/title/tt2139881/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

Long Shot

Ne sjećam se kada sam zadnji puta gledao romantičnu komediju A produkcije a da je bila smiješna.

Ova jest, i to prilično i ne samo u jendoj sceni.
Pogedah sinoć, nisam mnogo očekivao, a tačno tako sam ga i doživeo... film koji ću već danas/sutra zaboraviti i da sam gledao. Meni ništa specijalno.

Online Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2038 u: Kolovoz 23, 2019, 19:20:04 poslijepodne »
Parasite https://www.imdb.com/title/tt6751668/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1
....
Iskreno i ne znam kako ga dočarati riječima, bez da prepričavam radnju, a da ga pravedno prikažem u svoj njegovoj odličnosti, pa neću niti pokušavati, jedino mogu preporučiti, u nadi da će moja riječ nekome nešto značiti, te da neće ostati samo pročitani post, jer ovaj film to ne zaslužuje.
.....

Pogledala ga baš zbog ove rečenice ( hvala ti na njoj :) ) ...i oduševila se.
Zaista ga je teško dočarati rečima ; film koji bukvalno izaziva sve moguće emocije...ni ne znam u koji žanr bih ga svrstala jer bukvalno ima svega.
Spoiler: prikaži
 u nekim trenucima sam ja osećala  blam u njihovo ime , pa sam bila uplašena  za njih, pa  me je preplavilo "ono" što je osećao Kim dok je slušao........ma svašta nešto -  da ne kvarim gledanje onima koji ga još nisu pogledali  :D


i još nešto - posle ovog tvog posta, u sledeća 2 dana je film još dva puta bio preporučen ; ne bi bilo loše da, ako se preporučuje  film koji je već spomenut,da se stavi citat onoga koji ga je prvi  preporučio, barem da se stekne utisak da su se čitali raniji postovi.

 


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2039 u: Kolovoz 23, 2019, 19:38:36 poslijepodne »
Spoiler: prikaži
kompletna ona scena kad su ispod stola pa sve dok ne pobjegnu  je totalno ludilo. kad su krenuli da se izvlace pogotovo onaj zadnji, otac im...

stani! sad!
bukvalno.  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.