Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 226834 puta)

0 Članova i 8 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline donnie

  • Razina 0
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #570 u: Lipanj 24, 2019, 19:21:48 poslijepodne »
Pogledaj si dokumentarce o snimanju Gospodara Prstenova, svaki nastavak ima puna dva DVD diska o snimanju filma, vidi se veličina te industrije koja se u kompleksnosti i veličini može mjeriti s autoindustrijom

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #571 u: Lipanj 24, 2019, 20:10:25 poslijepodne »
Pogledaj si dokumentarce o snimanju Gospodara Prstenova, svaki nastavak ima puna dva DVD diska o snimanju filma, vidi se veličina te industrije koja se u kompleksnosti i veličini može mjeriti s autoindustrijom
Ok,ali postoji jedna velika razlika ovdje se radi o igranoj seriji koja se snimala godinama, gdje su glumci od gotovo anonimnih postali velike zvijezde i hoce raditi neke druge projekte nemjerljivo većeg profita. Sam Martin je izjavio da bi ootimalno bilo da su mogli snimiti 12 sezona ali to je finacijski čak i za HBO bilo neizvedivo.(sve razlozi ubrzanog i za većinu nezadovoljavajučeg završetka).
Zbog svega toga se niti jedna serija ne može uspoređivati s filmom

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #572 u: Lipanj 24, 2019, 23:53:32 poslijepodne »
GOT je bio izuzetak od svakih pravila u vezi serija. Bar je bio do samog kraja.
Kraj je bio sasvim običan. Nije sasvim ni reč o parama. Ovo na kraju je bilo isto skupo verovatno.
Verovatno su, kao u Černobilu, dali vlast nekom direktoru fabrike obuće.
Dovoljnan je jedan da upropasti.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #573 u: Lipanj 25, 2019, 14:12:12 poslijepodne »
GOT je bio izuzetak od svakih pravila u vezi serija. Bar je bio do samog kraja.
Kraj je bio sasvim običan. Nije sasvim ni reč o parama. Ovo na kraju je bilo isto skupo verovatno.
Verovatno su, kao u Černobilu, dali vlast nekom direktoru fabrike obuće.
Dovoljnan je jedan da upropasti.
jel misliš na postolara koji je radio seriju ili upravljao nuklearkom. ;D

Offline Mikalica

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 62
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #574 u: Lipanj 25, 2019, 16:00:01 poslijepodne »
Evo da i ja dam svoj obol o GoT-u.
Nakon odgledane prve epizode prve sezone, rekoh sebi da će ovo biti jedna jako dobra serija. Nakon odgledane druge epizode prve sezone, rekao sam sâm sebi da će serija biti bzvz > ne u smislu bzvz bzvz da ne valja nego da će milijuni ljudi biti njome zaluđeni, a zapravo da neće biti ništa posebno. I takvo je ostalo moje mišljenje sve do zadnje epizode zadnje sezone. Osim par epizoda kroz sezone, GoT sam gledao kad sam stigao odnosno pri kraju sam čak i gledao istu večer nakon izlaska epizode, ali samo zbog spojlera koje je čovjek jedva mogao izbjeći... Sve u svemu, GoT je po meni jedna jako precijenjena serija koja ne zaslužuje toliki hype.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #575 u: Srpanj 27, 2019, 18:43:53 poslijepodne »
Meni su se dopale prve dve sezone i sesta,od ovih ostalih me zaboleo mozak.Ko je kome brat ,sestra ,muz,ko radja zmajeve,ko leti na njima,ko je glavni naslednik prestola ako znam ubio me Bog.Pogotovu imam zbrku u glavi kad pocne nova sezona,nemam pojma sta je bilo u prethodnim

Offline darthboba

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • Everything's shiny!
  • Lokacija: Zemun
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #576 u: Srpanj 29, 2019, 11:47:48 prijepodne »
Meni su se dopale prve dve sezone i sesta,od ovih ostalih me zaboleo mozak.Ko je kome brat ,sestra ,muz,ko radja zmajeve,ko leti na njima,ko je glavni naslednik prestola ako znam ubio me Bog.Pogotovu imam zbrku u glavi kad pocne nova sezona,nemam pojma sta je bilo u prethodnim

A zamisli kako je tek nama koji smo citali knjigu, pored svega toga jos treba i da zamisljas likove... uzasno je kada moras da ukljucis mozak da bi ispratio seriju, zar ne?
- Captain Piett?
- Yes, my Lord?
- Make ready to land our troops beyond their energy shield and deploy the fleet so that nothing gets off the system. You are in command now, Admiral Piett.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #577 u: Kolovoz 13, 2019, 11:42:26 prijepodne »
Meni su se dopale prve dve sezone i sesta,od ovih ostalih me zaboleo mozak.Ko je kome brat ,sestra ,muz,ko radja zmajeve,ko leti na njima,ko je glavni naslednik prestola ako znam ubio me Bog.Pogotovu imam zbrku u glavi kad pocne nova sezona,nemam pojma sta je bilo u prethodnim

A zamisli kako je tek nama koji smo citali knjigu, pored svega toga jos treba i da zamisljas likove... uzasno je kada moras da ukljucis mozak da bi ispratio seriju, zar ne?
Ma citam ja i knjige i dobro pamtim nije bas da sam totalno izlapela ,ali ovo je previse likova i mislim da su sa tim bas dobro razvukli seriju,kao i knjigu.A meni je inace problem kad prvo citam knjigu onda se razocaram u film ili seriju.

Offline bozgo1

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slovenija
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #578 u: Kolovoz 13, 2019, 14:42:40 poslijepodne »
Slažem se Zuza, da je previše likova u seriji. Baš zbog toga ja nikako nisam mogao početi sa gledanjem serije, jer v prvim epizodama uopšte nisam znao ko je ko hahahahah. Ali posle su se malo poubijali , malo odputovali u druge zemlje i nekako sam skontao ko je ko. Serija mi je odlična i šteta da je kraj

Offline Sudden

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #579 u: Kolovoz 14, 2019, 21:27:28 poslijepodne »
Unatoč kraju i posljednjoj sezoni pa čak i onoj prije nje koje nisu na visini zadatka, sveukupno sam vrlo zadovoljan serijom. Ljudi očekuju previše
akcije, a meni je recimo baš hrpa likova sa svojim pričama zanimljiva. Ne trebaju samo mahati mačevima da bi bilo zanimljivo.

Online hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #580 u: Kolovoz 14, 2019, 23:03:40 poslijepodne »
Jel zna neko kad ce spinoff serije da krenu?

ne

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #581 u: Kolovoz 15, 2019, 09:36:48 prijepodne »
Posle silnog iscekivanja i pauze od 2 godine, nadali smo se spektaklu a dobili smo Ljovisnu. Prosto je neverovatno da su autori sebi dopustili neke stvari i poigrali se sa milionskom armijom fanova. Nadam se da ce spin-off da izvuce stvar...

A hoće li neko da napiše "šta se to tačno očekivalo "  ?

Priča o Igri prestola je odlično završena,bolje nije moglo ,a da ima smisla ( gledajući od S01E01 ).
Šta su autori trebali da urade,da naprave ankete- "kako biste vi voleli da se završi","koji lik i kako da umre", " ko da završi na prestolu" ...itd ?

Većina nešto kuka, zamera, a niko da da celovitu ideju kako okončati sagu ,kako će svaki lik da završi (da se razumemo, ja pričam o toku priče, ne o scenskim efektima ili režiji )..zaista se ne sećam da sam bilo gde  pročitala taj neki očekivani i priželjkivani scenario,samo kritike.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 22, 2019, 13:00:33 poslijepodne od Kat »

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #582 u: Kolovoz 15, 2019, 11:30:17 prijepodne »
a ne vidji. ne bi se pretrgli dvije smislene recenice da napisu no ili je odlicna serija - preporuka, bas je losa sezona ne vrijedi gledat, kad ce nova sezona ne radi mi gugl.
ka da ce ih iz topa ispalit ako kazu zasto im nesto ne valja ili je dobro.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Online hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #583 u: Kolovoz 22, 2019, 03:16:35 prijepodne »
Ivane, kaže mi muž da je, dok je gledao GOT i povlačio titlove s opensubsa (nisam mu dala šifru našeg sajta  :hslocked: ), u jednoj epizodi, koju nisi ti prevodio, autor je napisao nešto u stilu "Ivane, vrati se, ovo nema smisla"  :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24): valjda je skužio da nije baš lako prevoditi  ;D
Evo zavrsavam moju bespotrebnu polemiku sa tobom koju sam pocela sa serijom ER i to samo zato da ne ispadne da lazem i izmisljam,cini mi se da ovde pominjes muza i sifru za sajt,a ako nisam nesto dobro razumela ja ti se najiskrenije izvinjavam i necu vise voditi nikakve rasprave jer to nije u mom fazonu.

u jebote, u pravu si.. pa ovo sigurno nije bila zajebancija, vidi se da sam skroz ozbiljna po pitanju šifre


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #584 u: Kolovoz 22, 2019, 12:08:35 poslijepodne »
sta je sifra sajta pobogu...  :? ??
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Online hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #585 u: Kolovoz 22, 2019, 13:08:36 poslijepodne »
sta je sifra sajta pobogu...  :? ??

lozinka, malo se omaklo pa završilo kao šifra  :smfor (9):

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #586 u: Kolovoz 22, 2019, 14:12:53 poslijepodne »
ovdje veća napetost nego u zadnjoj sezoni ;D

Online hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #587 u: Kolovoz 22, 2019, 14:15:16 poslijepodne »
ovdje veća napetost nego u zadnjoj sezoni ;D

konačno nešto napeto na kraju sezone ;D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #588 u: Kolovoz 22, 2019, 14:24:19 poslijepodne »
realno je i forum profitirao zadnjih dana. ne fali vatre  ;D
kod nas je davno imala emisija bisernica mada nije imala veze sa biserima.
finog materijala zadnjih dana ima...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #589 u: Kolovoz 22, 2019, 15:15:42 poslijepodne »
Pusti ti to, ovdje se spominju loznke, šifre, izvlače se stari postovi, poziva se na titule, mutna su to posla. ;D
Da ne bi bilo:

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #590 u: Kolovoz 22, 2019, 16:01:07 poslijepodne »
udari sa strane, po nalogu...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Online hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #591 u: Kolovoz 22, 2019, 18:25:13 poslijepodne »
udari sa strane, po nalogu...

najbolje po bubrezima, nema druge ;D

Offline Vurchajmer

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Lokacija: BiH
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #592 u: Rujan 13, 2019, 18:32:05 poslijepodne »
Izgleda da će HBO naručiti još jedan spin-off (ili tačnije prequel), koji će se baviti porodicom Targaryen. To bi moglo biti zanimljivo. Zmajevi ponovo u akciji.

Offline bozgo1

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slovenija
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #593 u: Rujan 18, 2019, 09:50:55 prijepodne »
Konačno sam našao vreme i pogledao zadnju sezonu. Stvarno kako i drugi pričaju, da nije to što se očekivalo.
Spoiler: prikaži
Posebno epizoda u kojoj se cijelu epizodu bore sa mrtvima :(. Osveta zmajske kraljice je stvarno bila opasna, Cersei je zaslužila to što je dobila, a žao mi je Dany, a ubije je baš čovjek koji je voleo. A vidi onog malog, on se opet izvukao i na kraju opet postao kraljeva ruka hahahahahaha.


Sve u svemu serija je bila super, osim završetka.

Offline Vurchajmer

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Lokacija: BiH
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #594 u: Rujan 18, 2019, 17:46:31 poslijepodne »
Da dam i ja sud o seriji. Stvarno sam uživao gledajući prve 4 sezone. Sledeće 3 sezone (5,6,7) su bile losije ali mogu proći. Osma sezona ima dobrih momenata ali sam generalno nezadovoljan ne toliko samim krajem, koliko načinom na koji su doveli do tog kraja. Skoro na sve ono što sam čekao nisam dobio nikakav odgovor. Razočaran sam da nismo dobili nikakvo objašnjenje za White Walker-ere (šta im je bio motiv, šta su htjeli i sl.). Očekivao sam veću ulogu Bran-a, toliki trening, toliko žrtvovanih života, toliko puta ponovljeno nikad više nećeš hodati, ali ćeš letjeti, da bi na kraju on cijelo vrijeme statirao pored drveta. Mnoge druge stvari koje nisu dovedene do kraja, mnogi likovi koji su bespotrebno uništeni, tako bezvezno ubijanje jezovukova. Pročitao sam sve knjige, nadam se da će Martin (ako ikad objavi poslednje 2 knjige) bolje odraditi kraj od serije.

Offline pedro

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tuarkmenistan
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #595 u: Rujan 24, 2019, 01:21:24 prijepodne »
Koliko god sam voleo ovu seriju, zeljno cekao godinu dana za svaku novu epizodu itd sad stvarno shvatam da je dovoljno snimiti 2-3 lose i nepovezane epizode i uprskati godine i godine odlicnog rada. Ne znam stvarno sta se desilo, verujem da su ti novi pisci krivi za sve ali eto. Nazalost mnogo ljudi ce ovu seriju gledati kroz te 2-3 nesrecne epizode i dati svoj sud zanemarujuci celu pricu, gradjenje likova itd sto je uradjeno na maestralan nacin.

Offline vukmar

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #596 u: Rujan 26, 2019, 00:29:00 prijepodne »
Idemo, holivud.. osvojili razne emije, narvno..
Strašno.. Nemam reči.

Offline manijac

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #597 u: Listopad 16, 2019, 01:12:50 prijepodne »
Da nije zmajeva i nj.majke i pomalo erotike serija nebi imala nikakvog smisla.
Suvise sporo odvijanje radnje sve je moglo u 2 sezone da se skrati po meni.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #598 u: Listopad 30, 2019, 08:35:30 prijepodne »
Reality is almost always wrong.

Offline mrwitza

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #599 u: Listopad 30, 2019, 17:12:11 poslijepodne »
Da nije zmajeva i nj.majke i pomalo erotike serija nebi imala nikakvog smisla.
Suvise sporo odvijanje radnje sve je moglo u 2 sezone da se skrati po meni.
To sporo odvijanje radnje po meni i nije toliki problem jer je zaista bezbroj likova i prica koje se vrte oko njih, tako da se prica morala postepeno odvijati. Ono sto je problem je ta poslednja sezona gde su prosuli sve, tokom cele serije su gradili odredjene likove koji bi na kraju poginuli na krajnje glup, bizaran i lakomislen nacin. Tirion koji je tokom cele serije vazio za mudru osobu i nekoga koji dobro razmisli o svim mogucim konsekvencama pre nego sto napravi potez, na kraju serije donosi brzoplete i lakomislene odluke, samo jedan od primera..