Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: 13 Geboden  (Posjeta: 16932 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
13 Geboden
« u: Veljača 23, 2019, 17:15:37 poslijepodne »

13-djelni thriller belgijskog podrijetla, nastao iz pera i režije Maartena Moerkerkea, priča je o modernom Mosesu, koji potaknut s 10 Božjih zapovjedi, započinje seriju zločina, koji brzo poprimaju serijski karakter. Novokomponirani policijski dvojac Vicky Degraeve i Peter Devriendt, spoj mladosti i iskustva, nalaze se pred teškim zadaćama.
Priča o Mosesu nije nepoznata filmskim i inim stvaraocima, ali ova se temelji na biblijskim pričama, koje dobivaju nove moderne okvire.


Godina: 2018.
Zemlja: Belgija
Mreža: Menuet Producties
Žanr: kriminalistički, misterij, triler
Glumci:  Dirk van Dijck, Marie Vinck, Karlijn Sileghem, Line Pillet, Jeroen Perceval
 

If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #1 u: Veljača 23, 2019, 17:20:50 poslijepodne »
Eto je. Sa svim manama (HC) i vrlinama (Belgijanci izgleda ne znaju omanuti), u iščekivanju izbora krenuti li odmah s La Treve, stigla je i 1. epizoda ove fine serije. Neću više, da ne ureknem sam sebe  :smfor (24): ali neće se to dogoditi. Ovo je još jedan izvrstan prilog tvrdnji da je Belgija (flamanski dio) definitivno preuzeo vodstvo u proizvodnji nordic noir serija.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #2 u: Veljača 23, 2019, 18:26:34 poslijepodne »

Divno Borise, ipak si uspeo da nađeš transkripte.

I ne žuri, baš si se zatrpao poslom...a  veliko hvala  na trudu koji ulažeš   :smfor (25):

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #3 u: Veljača 24, 2019, 10:47:48 prijepodne »
Prvi od 13 Gebodena je tu. Rekoh već, postoji samo HC verzija, a bude li nađena neka bez hardcoded titlova, znat će se na vrijeme. Dotad, prepuštam vas Mosesu, ubojstvima i biblijskim bajkama.  :smfor (19):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline jankomi

  • Razina 0
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #4 u: Veljača 26, 2019, 09:54:39 prijepodne »
Rekoh već, postoji samo HC verzija, a bude li nađena neka bez hardcoded titlova, znat će se na vrijeme.
ne znam kojem rlsu imaš pristup, recimo ovaj kojem imam ja je 1080p s kojeg se bez beda mogu cropat zaljepljeni titlovi pa dobimo sliku 1080 * 900 što i nije takav big deal (barem meni)
gledao sam hrpu serija za sličnim rezama
evo primjera:





Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #5 u: Veljača 28, 2019, 16:09:56 poslijepodne »
Postavljena 2. epizoda
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #6 u: Veljača 28, 2019, 18:17:44 poslijepodne »
Postavljena 2. epizoda

Kako ti se čini ova serija - ovo je možda prva serija koju si izabrao da prevodiš, a da malo 'sumnjam' u nju, odnosno da se nisam iz prve zalijepio, a i to iz prve, nije iz prve - iskustvo.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #7 u: Veljača 28, 2019, 18:39:35 poslijepodne »
Ne sumnjaj. Serija je dobra, svakako na razini De Daga, ako ne i bolja. Malo smeta HC English, ali za to ima hrpa rješenja. Zasad meni taj HC odgovara, jer mi pomaže u prevođenju, pošto je transkript španjolski, koji razumijem onak - malo, a google prijevod je
po običaju živa katastrofa. Uglavnom, vrlo vrijedno gledanja.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #8 u: Ožujak 02, 2019, 23:43:43 poslijepodne »
Serija obecava
Spoiler: prikaži
za sada je,bez obzira na brutalnost osvetnika,naklonost mozda i zadobio ali ne verujem da ce u belgijskoj seriji to ostati do kraja
:radnja je dinamicna,glavni likovi dobro odglumljeni,problemi sadasnjeg zapadnog sveta prisutni(migranti itd).Hvala prevodiocu na izboru ove a i ostalih serija :clapp

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #9 u: Ožujak 03, 2019, 18:50:31 poslijepodne »
Ne sumnjaj. Serija je dobra, svakako na razini De Daga, ako ne i bolja. Malo smeta HC English, ali za to ima hrpa rješenja. Zasad meni taj HC odgovara, jer mi pomaže u prevođenju, pošto je transkript španjolski, koji razumijem onak - malo, a google prijevod je
po običaju živa katastrofa. Uglavnom, vrlo vrijedno gledanja.
Ja sam obično prelepljivao naše titlove tako nekako da pokriju HC. To bude sasvim ok..
Malo povećaš font i outline..  ili staviš pozadinu.
Serija deluje intrigantno. Moram priznati da nisam gledao ništa belgijsko.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #10 u: Ožujak 10, 2019, 21:52:13 poslijepodne »
Ne sumnjaj. Serija je dobra, svakako na razini De Daga, ako ne i bolja. Malo smeta HC English, ali za to ima hrpa rješenja. Zasad meni taj HC odgovara, jer mi pomaže u prevođenju, pošto je transkript španjolski, koji razumijem onak - malo, a google prijevod je
po običaju živa katastrofa. Uglavnom, vrlo vrijedno gledanja.
Ja sam obično prelepljivao naše titlove tako nekako da pokriju HC. To bude sasvim ok..
Malo povećaš font i outline..  ili staviš pozadinu.
Serija deluje intrigantno. Moram priznati da nisam gledao ništa belgijsko.
Da, to je jedan vrlo lagodan i brz postupak micanja s očiju HC. Inače, šteta po tebe što nisi gledao ništa belgijsko ili nizozemsko. Imaš ovdje dosta tih serija, pogledaj, nećeš pogriješiti.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #11 u: Ožujak 11, 2019, 16:38:25 poslijepodne »
Moram priznati da nisam gledao ništa belgijsko.
Svetogrđe!

Odma skidaj Ennemi public/tema na forumu. Možda i nije nadogradnja negdašnjih flimskih hitova ko ova (Seven), možda i ne donosi rašomonske inovacije ko De Dag, ali ludo je dobra - i postoje ripovi koji nemaju hardcoded bulšit.

EDIT:
Ček, pa ja sam već nešto slično napisao tamo u temi. Memorija katastrofa. Staračka skleroza sto%. :D

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #12 u: Kolovoz 20, 2019, 18:48:07 poslijepodne »

Borise,izvini..ali nisam izdržala da sačekam sve prevode, mamila me godinu dana (odgledala HC verziju) .

Možda i nije nadogradnja negdašnjih flimskih hitova ko ova (Seven).....

Nema veze  sa Seven; i ja sam mislila da će biti nešto na tu foru ali nije.

Meni je bila odlična,sa  potpuno drugačijim pristupom pravljenja triler serija.
Spoiler: prikaži
Moses ne ubija, ali sprovodi pravdu. Radnja teče, nema osvrta unazad,a kako napreduje - navijaš za Mosesa;

Ono što je neobično - nema onog osećaja težine i tmurnosti , uopšte nije napravljena u mračnom fazonu, čak šta više -prožima se jedna pozitivna nota tako da su gledaoci uvučeni u priču..pa čak i navijaju da......... ko pogleda znaće o čemu pričam :D

Borise -prevodi prve dve epizode su odlični i hvala ti na njima, a  nadam se da će se pojaviti transkripti i za ostale  jer bi bilo šteta da ljudi koji vole ne samo belgijsku, već generalno evropsku produkciju budu uskraćeni za ovu finu seriju .


Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #13 u: Kolovoz 20, 2019, 19:26:28 poslijepodne »

Borise,izvini..ali nisam izdržala da sačekam sve prevode, mamila me godinu dana (odgledala HC verziju) .

Možda i nije nadogradnja negdašnjih flimskih hitova ko ova (Seven).....

Nema veze  sa Seven; i ja sam mislila da će biti nešto na tu foru ali nije.

Meni je bila odlična,sa  potpuno drugačijim pristupom pravljenja triler serija.
Spoiler: prikaži
Moses ne ubija, ali sprovodi pravdu. Radnja teče, nema osvrta unazad,a kako napreduje - navijaš za Mosesa;

Ono što je neobično - nema onog osećaja težine i tmurnosti , uopšte nije napravljena u mračnom fazonu, čak šta više -prožima se jedna pozitivna nota tako da su gledaoci uvučeni u priču..pa čak i navijaju da......... ko pogleda znaće o čemu pričam :D

Borise -prevodi prve dve epizode su odlični i hvala ti na njima, a  nadam se da će se pojaviti transkripti i za ostale  jer bi bilo šteta da ljudi koji vole ne samo belgijsku, već generalno evropsku produkciju budu uskraćeni za ovu finu seriju .
I ja se tome nadam. Nažalost ono što ima je prava muka :) za prevođenje
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #14 u: Kolovoz 22, 2019, 00:29:05 prijepodne »
Usprkos čekanju, nije se pojavilo ništa bolje nego transkripti u režiji Azimutha. Loši. A loša strana je i u tome da je ono što je HC(hardcoded) jednako loše. Ipak ide polako. Evo dakle i 3. epizode, pa nastavljamo...
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Kume-Kume

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 42
  • Spol: Muški
  • Nadam se boljem !
  • Lokacija: Kumane ; Vojvodina
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #15 u: Kolovoz 24, 2019, 18:33:44 poslijepodne »
Hvala !

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #16 u: Rujan 03, 2019, 10:56:17 prijepodne »


  Odlkedao sam prvu epizodu i veoma sam razocaran vidjenim. Deluje kao najeftinijna B produkcija u smisu nedostatka kvaliteta… Umesto da prva pilot epizoda bude podsticaj da se gleda, ono corak.

 Ali da ne ispadnem ovde na sajtu najveci inkvizitor  serija :smfor (10):odgledacu i drugu i trecu epizodu. Nadam se samo da nije ovo neka jeftina kopija serije  Broen..  i motiva Ubica ubija da bi svet ucinio boljim…..

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #17 u: Rujan 03, 2019, 16:12:53 poslijepodne »
Pogledao sam tri prevedene epizode,rad sam nastaviti dalje kad bude prevoda.Da sad ne prepreicavam,hvala za prevode neka slova me zezaju poput Š al ok je  :clapp

to je do postavki u plejeru, ne do titla

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #18 u: Rujan 03, 2019, 18:18:38 poslijepodne »


  Odlkedao sam prvu epizodu i veoma sam razocaran vidjenim. Deluje kao najeftinijna B produkcija u smisu nedostatka kvaliteta… Umesto da prva pilot epizoda bude podsticaj da se gleda, ono corak.

 Ali da ne ispadnem ovde na sajtu najveci inkvizitor  serija :smfor (10):odgledacu i drugu i trecu epizodu. Nadam se samo da nije ovo neka jeftina kopija serije  Broen..  i motiva Ubica ubija da bi svet ucinio boljim…..

Nedostatak kakvog kvaliteta ? Zapleta, produkcije,glumačkog umeća, ....?
Kopija Bron/Broen nije sigurno , nema veze sa njom.
Već sam par puta napisala da ljudi ne komentarišu nešto što nisu pogledali ili su videli samo 1/13 ...kako neko može da ima kompletnu sliku o knjizi na osnovu pročitanih 10 strana ?
Lepota ove serije je u izmeštenom fokusu- ko je bude pogledao znaće na šta mislim...a da li će mu se svideti je stvar ukusa,ali reći da je serija katastrofa - po meni nije realno. :D

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #19 u: Rujan 07, 2019, 10:27:06 prijepodne »

   Posle prve epizode nastavio sam gledanje i dopada mi se.   Matori pandur ,koji igra jednog  od islednika je najupecatljiviji ,jedan od drugih  inspektora je bio pljackas u seriji De dag.

 Izvinjavam se clanovima, ako je moje prethodno kasapljenje prve epizode, nekom nanelo dusevnu bol :bear3:

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #20 u: Rujan 14, 2019, 20:48:49 poslijepodne »
Stigli su bolji transkripti pa evo i nastavaka 4-6 ove baš dobre serije
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #21 u: Rujan 14, 2019, 23:22:55 poslijepodne »
ne znam da li sam u pravu, pošto gledam serije tek kad završe svi prevodi, kao da su ovdje svaka epizoda za sebe?

Ne, sve je to vrlo povezano i ne može se gledati jedno bez drugog, iako se slažem da  izgleda kao da su epizode zasebne.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #22 u: Rujan 15, 2019, 01:24:53 prijepodne »
ne znam da li sam u pravu, pošto gledam serije tek kad završe svi prevodi, kao da su ovdje svaka epizoda za sebe?
Ne, sve je to vrlo povezano i ne može se gledati jedno bez drugog, iako se slažem da  izgleda kao da su epizode zasebne.

Spoiler: prikaži
zasebni su samo gresi


vrlo uzbudljiv i veoma mracan prikaz ljudske prirode.Hvala na prevodu.

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #23 u: Rujan 19, 2019, 23:07:32 poslijepodne »
Počeo gledati, ali se nešto 'patim' sa serijom. Doduše tek sam na prvoj, ali mi serija djeluje kao da je snimana u 80-tim. Malo mi je spora ova prva epizoda, uhvatio sam se da pričam tokom epizode i pogledavam na mobilni, mada to ne radim kada gledam, jer volim svaki detalj da 'upijem', kada me 'uzme' neka serija ili film. Hajd valjda se nešto desi u međuvremenu ili će biti druga opcija - delete sa harda.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #24 u: Rujan 20, 2019, 17:23:32 poslijepodne »
Počeo gledati, ali se nešto 'patim' sa serijom. Doduše tek sam na prvoj, ali mi serija djeluje kao da je snimana u 80-tim. Malo mi je spora ova prva epizoda, uhvatio sam se da pričam tokom epizode i pogledavam na mobilni, mada to ne radim kada gledam, jer volim svaki detalj da 'upijem', kada me 'uzme' neka serija ili film. Hajd valjda se nešto desi u međuvremenu ili će biti druga opcija - delete sa harda.

I stigosmo do kraja ove posve neobične serije o običnim pojavama u ovom našem svijetu. Ispričana je na dobar način, fino teče i vuče na gledanje a svakim je nastavkom sve zanimljivija i neodoljivija. Ljubitelji ovakvih stvarčica(moja žena) ne mogu dočekati novu epizode, a manjak znanja engleskog onemogućava ih u gledanju. Možda počinje malo laganije, sporije, ali i za to postoje razlozi. Ima u njoj manjkavosti. Treba zbog toga žaliti jer je gluma glavnih likova visoke razine, pa neke stvari u koje je teško povjerovati malo umanjuju ukupni dojam. Kako bilo, vrijedna je gledanja, a ni meni nije žao što sam je prevodio.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #25 u: Listopad 18, 2019, 11:22:14 prijepodne »
   Serija nije losa, ali meni licno ne spada u top Belgijskih serija.
   Pokrece dosta moralnih pitanja, gluma matorog pandura je izvanredna , a takodje veoma dobro glumi njegova partnerica, koja je na specifican nacin  zenstvena, cesto je krha, slaba a istovremeno kad treba  veoma jaka.Matori pandur prosto odise glumackom snagom.
  Sama serije je nepotrebno razvucena na 13 epizoda , sve su mogli da kazu u 8 do maksimum 10. Ima nekih sitnih zamerki i detalja, kao na primer non stop oblacni enterijeri grada, bilo danju, bilo popodne , bilo nocu, koji sluze  kao neki intermeco izmedju odredjenih kadrova.Jeste  da je serija generalno mracna sa dosta noir elemenata ali mi ti sitni detalji deluju malo tendeciozno .
  Rasplet pri kraju serije je neocekivan, i dosta je kvalitativno popravio  opsti utisak.
Zahvaljujem Borisu na odlicnim prevodima. U svakom slucaju serija je neuporedivo bolja i smislenija od   belgijske serije Undercover, koju sam izkasapio  u mom prethodnom postu .

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #26 u: Listopad 19, 2019, 21:56:26 poslijepodne »
 
 Iskreno, koliko god da su me pojedine epizode nervirale sa nepotrebnim razvlačenjem tempa i radnje, malo mi je žao što se rastajem od ove serije, naročito zbog glavnih glumaca matorog pandura i policajke. Možda zato što sam uložio odredjeni napor da je odgledam do kraja a nisam je ispljuvao odmah na početku, mada je malo falilo ;D
  Planiram posle određenog vremena da je ponovo pogledam ali sa engleskim titlovima. Mislim da ću pri drugom gledanju otkriti još više skrivenih detalja u smislu kvaliteta.

Offline zap666

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • Lokacija: UE
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #27 u: Studeni 24, 2019, 20:18:51 poslijepodne »
serija nije losa ali stvarno ne spada u sami vrh. mislim da sam od 3-4 epizode vec znao tj sumnjao ko je glavni krivac.  :thcheerleader3

svako je treba odgledati  ;D

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #28 u: Studeni 06, 2020, 21:30:19 poslijepodne »
Solidna belgijska serija. Glavna zamjerka mi je puno previše epizoda za ispričanu radnju. Nešto kao i kod serije undercover. Pri čemu mi je ova ipak nešto bolja serija. Ocjena 6.5/10

Offline choosie

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Don't follow leaders, watch the parkin' meters!
  • Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Odg: 13 Geboden
« Odgovori #29 u: Studeni 14, 2020, 19:52:54 poslijepodne »
Došao pročitati zapažanja u vezi ove serije, i sad mi nema druge nego krenuti putevima 10 (13?) Božjih zapovjedi  :smfor (6):

P.S. slažem se sa komentarom da su Belgijanci postali predvodnici Nordic (ili možda bolje Evoropskog) noira
(Tabula Rasa, Public Enemy, Hotel Beau Séjour...), ali Šveđani, Danci & co. su i dalje u igri...
kako god, konkurencija se zaoštrila, na naše veselje  :beer2: