Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The Boys  (Posjeta: 15206 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
The Boys
« u: Kolovoz 11, 2019, 21:32:22 poslijepodne »

"We make heroes super."

Superheroji ponekad i nisu tako super.


Godina: 2019.
Mreža: Amazon
Žanr: SF, akcija
Glumci: Karl Urban, Jack Quaid, Antony Starr, Erin Moriarty, Dominique McElligott, Jessie T. Usher, Laz Alonso, Chace Crawford, Tomer Kapon, Karen Fukuhara, Nathan Mitchell, Elisabeth Shue




English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: The Boys
« Odgovori #1 u: Kolovoz 11, 2019, 21:39:22 poslijepodne »
za one koji budu gledali, prijevodi imena superheroja nisu najsretniji, pa je svaki novi prijedlog dobrodošao... ;)
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Boys
« Odgovori #2 u: Kolovoz 11, 2019, 23:12:21 poslijepodne »
Gledat će se :smfor (26):,upravo stavio skidati sezonu Hvala što prevodiš. :clapp

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Boys
« Odgovori #3 u: Kolovoz 12, 2019, 20:00:53 poslijepodne »
fala ivane, pilotiracu je vala...
edit:
kako sam ja uspio da skinem prevod za seriju start ap...  :smfor (9):
strasno.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Rulic

  • Gost
Odg: The Boys
« Odgovori #4 u: Kolovoz 12, 2019, 21:38:11 poslijepodne »
Boys s01e01
Nisam mogao prestati gledati. Ovo je obračun Amazona protiv Holywooda, DC, Marvel i  vjerojatno Disney.
Jedno je sigurno ovo dolje je sigurno zagarantirano.

Zadnjih 10' glazba je fantastična tako da sam na odjavnoj špici vidio da je jedan od producenata moj „ljubimac“ Seth Rogen.

P.S. Što se tiče imena superjunaka jako su dobro pogođeni. Možda bi bilo efektnije da su imali imena iz pandama iz drugih svijetova.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Boys
« Odgovori #5 u: Kolovoz 13, 2019, 13:22:21 poslijepodne »
Pogledao sam prvu epizodu, produkcijski izgleda moćno vidi se da se nije štedjelo. Iako mi je već dosta superherojskih filmova i serija, ovu ću gledati.
Koliko sam čitao, istiomeni strip po kojem je rađena serija je izuzetno mračan, nasilan i prikazuje te superjunake u drugačijem svijetlu, iz drugoga kuta, koji je često pomalo pomaknut i istovremeno zabavan.
Sam autor stripa Garth Ennis navodno mrzi superjunake pa ih se trudi prikazati  u što gorem svijetlu; ili kao nasilne izrode kojima je samo stalo do lagodnog života i uživaju u tome da omalovažavaju i maltretiraju inferiornije kolege ili lakome elitiste kojima nije niti malo stalo do ljudi kojima navodno služe.
Nakon pogledane prve epizode čini mi se da su na pravome putu ekranizacije upravo toga, tako da mi se svidjelo i moglo bi biti dobro i zabavno.
Što se tiče prijevoda imena, sam strip još nije objavljen kod nas, tako da si se našao u pionirskim vodama i odlično si se snašao.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: The Boys
« Odgovori #6 u: Kolovoz 13, 2019, 17:37:52 poslijepodne »
Ja sam pogledao cijelu bez prijevoda i nisam zadovoljan (ne da mi se pisat u detalje), no točno je, stripovi po Ennisovom scenariju prevedeni kod nas su (djelomično ili komplet) Preacher, Hitman i Punisher. Ostali ne. U pripremi je prijevod stripa Max Fury (Čitaj: ništa prije dogodine a i to je upitno).
Za Boys, unatoč sugestiji izdavač nije odgovorio ništa:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=50069�

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Boys
« Odgovori #7 u: Kolovoz 14, 2019, 01:01:29 prijepodne »
Spoiler: prikaži

hahahhaahhhahahahahaha!  :sbowing_100-106
koja serija sunce ti krvavo!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Boys
« Odgovori #8 u: Kolovoz 14, 2019, 15:00:52 poslijepodne »
Spoiler: prikaži
Uh, so I'm kind of a writer. Uh, I work in marketing. Uh, there's this one hero, who shall remain nameless, but has ice powers.
-Ice Princess.
I'm not allowed to say. Anyway, she, took a liking to me. It was heady, man. Intoxicating. No one wants to fuck the writer. Needless to say,
I fell for her, big-time.
Anyway, we were, you know, being intimate, when she climaxed and accidentally turned into ice. Just for a second, but I was, still in there, at negative 346 degrees.
Same temperature as liquid nitrogen. As you can imagine, ...it snapped off. The crazy thing is, I still miss her.


znaci kraj.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Boys
« Odgovori #9 u: Kolovoz 14, 2019, 22:11:16 poslijepodne »
zavrseno.
prejebena serija. prejebena. ne znam u kojoj su mjeri ispostovali enisovo djelo, ali za mene je i ovako funkcionisalo.
par preachera sam procitao pa sam i odje mogao prepoznat njegov trejdmark, pogotovo par religioznih hejtova.
inace ima pomalo slicnosti sa propovjednikom. dok sam gledao pilot nijesam ni znao da je po enisovom stripu, ali kod onog masakra na pocetku ep. odma mi preacher pade nam. i jos tako poneke sitnice, specificni likovi npr.
gluma je perverzija. pogotovo lika koji je odigrao houmlendera. stvarno sam spicles. koji psiholjub jebem ti, jeza me vatala.
tema vrhunska. kao da je samarao holivud, i bacio nam pogled iza zavjesa i sta se stvarno tamo desava, kakvi su ti ne-ljudi kojima se svako malo divimo dok ih gledamo na platnu, a ovamo su egoisticne supcine koje ostavljaju pustos za sobom i nema na sta nijesu spremni. ili su prosto i oni scripted kao sto su u ovoj seriji anti-super-heroji. velika je masinerija iza njih, ona te oblikuje, svaki min. ti je isplaniran, svaki pokret. jezivo.
inace:
Spoiler: prikaži
finale razvuceno, i najslabija ep. u sezoni. sa klifhangerom of kors.

cmok.

c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Boys
« Odgovori #10 u: Kolovoz 14, 2019, 23:55:31 poslijepodne »
Ma. općenito je alegorija na velike korporacije koje kontroliraju uglavnom sve, i to na njegov karakteristični, ciničan način.

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: The Boys
« Odgovori #11 u: Kolovoz 20, 2019, 11:40:27 prijepodne »
za one koji gledaju ili su čitali strip; bi li naziv Supes bio degorativan i koristi li ga samo ekipa koja ih želi srediti ili je to općeprihvaćen naziv u javnosti? prevodim to s "heroji", što baš i nije sjajno ako bi to trebala biti uvreda; mislim da bi u tom slučaju bolje odgovaralo supci (kao šupci); molim pojašnjenje znalaca ili ako netko ima kakvu drugu ideju za prijevod; možda junci, umjesto junaci  ;D ;D
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7222
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: The Boys
« Odgovori #12 u: Kolovoz 20, 2019, 12:46:44 poslijepodne »
možda junci, umjesto junaci  ;D ;D

 :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24): prejako  :smfor (24): :smfor (24):

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7222
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: The Boys
« Odgovori #13 u: Kolovoz 20, 2019, 15:43:51 poslijepodne »
Paovako:

Gledao sam več neke serije i filmove  o superherojima i slično od Flasha do naprimer Fantastic Four, pa sam odlučio da počnem i sa ovom pa da vidimo. Meni ionako treba epizoda ili dve pa da se odlučim da li ču je gledati. Neču ništa da komentarišem dok ne pogledam, a onda i ja napišem svoje o toj seriji.

pogledaj pa se javi

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Boys
« Odgovori #14 u: Kolovoz 20, 2019, 17:21:59 poslijepodne »
Citat: Ivan link=topic=1247.msg40ujanec742#msg40742 date=1566294027
za one koji gledaju ili su čitali strip; bi li naziv Supes bio degorativan i koristi li ga samo ekipa koja ih želi srediti ili je to općeprihvaćen naziv u javnosti? prevodim to s "heroji", što baš i nije sjajno ako bi to trebala biti uvreda; mislim da bi u tom slučaju bolje odgovaralo supci (kao šupci); molim pojašnjenje znalaca ili ako netko ima kakvu drugu ideju za prijevod; možda junci, umjesto junaci  ;D ;D

Koliko sam nešto malo čitao, nisam primjetio da ga koristi nitko osim Butchera i ekipe boysa pa bi vjerovatno trebao biti posprdni naziv, ali ne mogu 100% tvrditi da je tako, lako moguće da je samo kratica.
Jazavci, eroji, herojčići, Bujanec...zajeb....m se
pizdeci
bedaci
smradovi
seratori
šuge

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: The Boys
« Odgovori #15 u: Kolovoz 29, 2019, 15:22:04 poslijepodne »
HVala Ivane za sve  :clapp :clapp :clapp !!!

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Boys
« Odgovori #16 u: Kolovoz 29, 2019, 16:57:19 poslijepodne »
svaka cas' ivane!

c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Boys
« Odgovori #17 u: Kolovoz 30, 2019, 00:29:47 prijepodne »
Odična i vrlo zabavna prva sezona, za sve one koji zaziru od superherojskih serija/filmova pa po defaultu planiraju preskočiti, dajte joj šansu, jer nema tu bezveznih dijaloga, koji su tu samo da popune vrijeme između nekih ludih akcijskih scena, štoviše neke prevelike akcije i nema, uglavnom je bazirana na ciničnim dijalozima, koji su uglavnom kritika neoliberalnog društva i cijeloga paketa koji ide s njim, pogotovo onoga u USofA, samo eto zapakiano u tu danas vrlo popularnu superherojsku formu, koju odlično parodira. 
Odlično odrađena adaptacija Ennisa od strane Rogana i ekipe, iskreno nisam očekivao da će ovako dobro ispasti, nadmašilo sva očekivanja.
Ivane, hvala na titlovima. :clapp

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Boys
« Odgovori #18 u: Rujan 08, 2019, 18:33:21 poslijepodne »
Među ostalima novim glumcima koji će se pojaviti u drugoj sezoni, u supese se ugurao i Goran Višnjić.
http://collider.com/the-boys-season-2-cast-goran-visnjic-claudia-doumit/

Offline markom

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: The Boys
« Odgovori #19 u: Rujan 13, 2019, 18:28:35 poslijepodne »
offtopic: Zbog ove serije i nemogućnosti da nadjem titlove na ostalim sajtovima za prevodjenje sam saznao za ovaj forum, nisam znao za kradju titlova od strane PO i raskida saradnje medju članovima.

Pogledao sam prvu epizodu i serija mi se čini jako uzbudljiva, totalno je drugačija od Marvel/DC serija i valjda je zato i prošla dobro kod publike, da vidimo nešto drugačije. Superheroji  su predstavljeni kao korumpirani negativci kojima su bitni moć i novac, kao i korporaciji za koju rade, to je za sada, videćemo kako će se dalje odvijati radnja.
Uređivanje poruke


Završio sezonu, kvalitet epizoda je zadržan od početka do kraja, poslednja epizoda je blow your mind. Hvala Ivane na titlovima!  :beer2:

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Boys
« Odgovori #20 u: Prosinac 07, 2019, 20:54:49 poslijepodne »
Izgleda da će biti više akcije, kaosa, krvi...

Offline kultura

  • Razina 0
  • Postova: 2
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Novi sad
Odg: The Boys
« Odgovori #21 u: Prosinac 10, 2019, 14:41:15 poslijepodne »
Oduševila me serija. Heroji opisani potpuno prizemno i realno a ne kao nekakvi supermeni..Već je izašao teaser za drugu sezonu.

Offline tompavi

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 42
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Boys
« Odgovori #22 u: Prosinac 13, 2019, 20:52:54 poslijepodne »
Super sezona.

Homelander je genijalno skinut. Lik ga je jebeno odglumio, pogotovo kad iz sekunde u sekundu nabacuje fasadu.

Karl Urban odlican, zapravo je cijela ekipa dobra.

Ocekivao sam dosta vise akcije ali na kraju mi nije falilo.

Offline krbo

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
Odg: The Boys
« Odgovori #23 u: Prosinac 17, 2019, 23:46:19 poslijepodne »
iznenađujuće dobra serija, već se dugo kiseli na disku no stvarno me iznenadila kad krenuh prekjučer

žena mi malo zavrće nosom, nije ljubitelj eksplodiranih tijela no nema previše epizoda - izdržat će  ;D


Offline Sammy_W

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: The Boys
« Odgovori #24 u: Veljača 05, 2020, 13:39:58 poslijepodne »
Već kad sam vidio da Kripke radi seriju odmah sam se zainteresirao. Opet je napravio dobar posao I definitivno bih preporucio svima da pogledaju ovo jer se ističe u masi superhero filmova i serija. Uz Daredevila mozda bih ovo naveo kao najkvalitetnije u ovom žanru kad su u pitanju serije. Ostaje samo čekati drugu sezonu

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
Odg: The Boys
« Odgovori #25 u: Ožujak 09, 2020, 08:22:40 prijepodne »
 Ova serija me oduvala,prvenstveno zato jer sam bio veoma skeptičan kada mi je drugarica preporučila da pogledam,nisam očekivao da će biti tako dobra serija!
Hvala puno na prevodima i da li ima neko informaciju kad tačno ove godine treba da počne druga sezona?
Sudeći po trejleru izgleda da nastavljaju u istom brutalnom stilu,puno akcije, fina doza humora,zanimljivo upakovana priča sa puno preokreta i nepredvidivosti.
Preporučujem ovu seriju svima, planiram pre početka druge sezone da pogledam ponovo prvu da se prisetim detaljno svega 😊

Offline chalx

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bgd, rs
Odg: The Boys
« Odgovori #26 u: Ožujak 09, 2020, 13:56:58 poslijepodne »
Ekstremno zabavna serija sa prljavim humorom i do te mere antipatičnim likovima da na kraju postaju simpatični... Osvežavajuće. Preporuka pogotovo za ljude koji ne vole superjunake.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Boys
« Odgovori #27 u: Rujan 05, 2020, 11:33:39 prijepodne »
iskocile prve 3ep juce. ostatak jednom nedjeljno.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: The Boys
« Odgovori #28 u: Rujan 05, 2020, 13:50:46 poslijepodne »
Mhm, već sam se upecao na nekoliko takvih šema.  :smfor (10):

Ova će bogami čekat da izađe kompletna sezona prije nego je upalim.

Offline remak

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: The Boys
« Odgovori #29 u: Rujan 11, 2020, 13:53:54 poslijepodne »
Kakvi su prvi utisci? Meni istale još tri epizode 1. sezone, pa da znam da li da polako da prvu sezonu privodim kraju ili da ne žurim