Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1052892 puta)

0 Članova i 29 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3090 u: Prosinac 21, 2019, 16:28:49 poslijepodne »
Vidio sam, izgleda zanimljivo, ali sam odustao kada sam pročitao da se radi o zlostavljanju, ubijanju životinja. Nemam više želudac, niti živaca za tako nešto, pogotovo što se radi o dokumentarcu.
Ako pogledaš, javi jel stvarno toliko dobar, vrijedan živciranja.
znaci bas sam sokiran. znas da je svijet pun psihopata, ali ovo... ovo je nemoguce.
mislim da ti je bolje da preskocis, iako je dokumentarac, na osnovu prve odgledane epizode, stvarno epski. ima vajb americkog vandala ali samo po nacinu istrage, drugih podudarnosti nema.
making a murderer ne moze ni vodu donijet ovome a sjecam se kolko me razbila ta serija i kolko sebe nijesam mogao doc poslije gledanja iste.
sunce ti krvavo, pa da je napisan lik opet bi se zabrinuo, a ne real person.

Znači ima posla za Levijatan..možda i tamo naprave ogranak

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3091 u: Prosinac 21, 2019, 23:35:29 poslijepodne »
Pogledao The Witchera. Skroz, svih 8 ep.

Kao fanu trilogije na PCju, meni je super.
Ako tko nije igrao, ne znam procijeniti, ali onima koji jesu - 100% preporuka.
Odnosno coa izbjegavaj burazera da ti ne spoila dok ne pogledaš, a kad pogledaš žicaj ga za sitnice koje u seriji nisu objašnjene do kraja.
« Zadnja izmjena: Prosinac 21, 2019, 23:35:55 poslijepodne od JoxerTM »

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3092 u: Prosinac 22, 2019, 01:35:39 prijepodne »

Citat:
znaci bas sam sokiran. znas da je svijet pun psihopata, ali ovo... ovo je nemoguce.
mislim da ti je bolje da preskocis, iako je dokumentarac, na osnovu prve odgledane epizode, stvarno epski. ima vajb americkog vandala ali samo po nacinu istrage, drugih podudarnosti nema.
making a murderer ne moze ni vodu donijet ovome a sjecam se kolko me razbila ta serija i kolko sebe nijesam mogao doc poslije gledanja iste.
sunce ti krvavo, pa da je napisan lik opet bi se zabrinuo, a ne real person.

Odmah sam pretpostavio da je gadno, da ide u ekstreme, čim se digla tolika buka. Pročitao sam sam da ima i neki detektivski, mistery štih prepun obrata koji volim, ali definitivno preskačem, kad završiš stavi u spoiler da li je barem ljudsko smeće najebalo.
« Zadnja izmjena: Prosinac 22, 2019, 01:39:44 prijepodne od Eadnp »

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3093 u: Prosinac 22, 2019, 11:38:04 prijepodne »
blaze su druga i treca. a i sto se tice kontroverznih scena nije se islo do kraja, odnosno sam cin nije prikazan ili je bilo dosta blura. uglavnom, ajde da recem podnosljivo, jer stvarno ne znam kako drugacije opisivat tako nesto.
ja sam po starom dobrom obicaju bio u neizdrz stanju pa sam cackao po netu i saznao neke stvari, malo sam i pokvario gledanje. nemojte to radit ako ko bude planirao da gleda.
jedan detalj, jako misteriozan detalj, netfliks, policija i amaterski istrazitelji su preskocili, bas cudno. da niko nista ne pomenu. ogroman previd.
policija po starom dobrom obicaju... kasni. bivali su upozoreni, ali standardno na ignore... i onda bude sta bude.
ovi, kako sami sebe nazvase nerdovi, su me odusevili. kako su oni to istrazivali, na koje su detalje obracali paznju... pfff, pa to na filmove nema.
stvarno su nevjerovatni. kamo srece da su svi tako radni i posveceni.
Spoiler: prikaži
ufatili su ga, ja nasao po netu pa se sjebah...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline zila007

  • Razina 0
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • Lokacija: maribor
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3094 u: Prosinac 22, 2019, 14:27:31 poslijepodne »
Skinuo sam dve dobre serije The Capture i The bay...polako čemo pogledati..
lep pozdrav svima...

Edit: jedva čekam celu Crimainal 4 različite lokacije,....Dobro su je odradili..
lep pozdrav..

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3095 u: Prosinac 22, 2019, 16:27:49 poslijepodne »
Pogledao sam Watchmen, odlična prva sezona a kako se čini i poslijednja, barem što se Lindelofa tiće; kaže da je rekao sve što je mislio i trebao.
Rekao je zaista puno, i to na svoj specifičan način, prepun kritike na društvo i sve čimbenike koji ga čine ovakvim i sve to s velikom dozom satire koja ne rijetko prelazi u karikaturalnu grotesku, tko je gledao Lost ili Leftovers, koncept će mu biti poznat.
Uopće se ne radi o nikakvoj direktnoj adaptaciji stripa, samo je iskoristio već postojeću priču i likove kao nacrt za svoju; koja je odlična i prije svega zabavna. Istina, ima tu dosta filozofiranja, ali je uglavnom zapakirano u formu jednostavnog ne rijetko vulgarnog dijaloga, kojim majstorski izbjegava bilo kakvu dosadu i prikriva ozbiljnost teme kojom se bavi. Ma, u potpunosti usporedivo s Leftoversima.
Strip nisam čitao, film sam gledao jako davno i gotovo se ničega ne sjećam, ali nije bio nikakav problem za pratiti, mislim da je čak bilo i zabavnije tako, jer postavljaš si mnoga pitanja, i kad pomisliš da ništa nema smisla ili da si nešto propustio, odgovori stižu i to u baš pravome trenutku, da te potpuno oduševe i dobiju puni smisao.
Nema loše, slabije epizode, sve je upotpunosti neizvjesno i nepredvidivo, kada pomisliš da si nešto skužio, slijedi neki novi blesavi, totalno neočekivan zaplet.
Ma, baš me oduševila serija, a Lindelofu svaka čast; pokazao je da se može napraviti distopija koja ne mora nužno biti samo ozbiljna i mračna, nego da istovremeno može biti i jednostavna, zabavna, humorna...rijetko postignuće.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3096 u: Prosinac 23, 2019, 08:10:59 prijepodne »
@watchmen
tema na jednom forumu iz okruzenja, popularnom, da ga ne reklamiram sad, je zvek.
skroz privatizovana, nista informativno ili korisno ne moz nac. nije mi prvi put da vidim da se korisnici zakrve zbog serije, filma... ali ovo... ne znam. sta ce im to u zivotu, ja ne znam.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3097 u: Prosinac 23, 2019, 11:32:55 prijepodne »
Ne znam, nisam čitao, iskreno me baš nešto previše niti ne zanima, jer nisam "stručnjak" za Wathcmene- nisam se mogao sjetiti niti tko je bio Ozymandias, kamoli šta drugo ;D, seriju sam isključivo gledao zbog Lindelofa, da ju on nije radio vjerovatno ju ne bih niti gledao, jer tih superhero serija, filmova ima koliko hoćeš.
Mogu predpostaviti da su prepirke oko toga jer se očekivao direktan nastavak na film, koji je Snyder radio kao egzaktnu adaptaciju stripa i ima kao neki kultni status među fanovima, pa je došla ova "budaletina" koji je sve razj..., nasprdao se sa stripom, fimom i usput povrijedio nekolicinu dušica.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3098 u: Prosinac 23, 2019, 12:22:51 poslijepodne »
to je jedna tako duboka intelektualna rasprava da moras opet provjerit naziv teme... o svemu samo ne o seriji.
citam da je hbo in za drugu sezonu, mozda da bude antologijski format. lindelof je izjavio da je svoje ispricao i da je nece radit ako ne bude imao neku revolucionarnu ideju.
vidjecu da pogledam kad mognem, 2-3 sam virnuo i zadovoljan sam. ajrons je sjajan.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3099 u: Prosinac 23, 2019, 13:21:39 poslijepodne »
Kažem ti, mene je oduševila, ne znam jesi došao do one epizode kada priča vic o bogu...Irons u ulozi toga  Ozymandiasa koji je navodno najinteligentniji čovjek na svijetu ;D
Jesi dirao šta Witchera vidim da je nahvaljen, opet s druge strane ima elemente fantasyja, pa ne znam ni sam, hoću-neću. Novele isto imaju svoj kult obožavatlja, tu su isto prepirke kako, kojim redosljedom čitati, sequelovi, prequelovi, kratke priče... ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3100 u: Prosinac 23, 2019, 14:11:25 poslijepodne »
mislim da jesam... ono kad auto pada sa neba jel? eto vidis pojma nemam koja je to ep. moram kuci provjerit.
nijesam jos, mislio juce ali nije mi se dalo. malo sam citao forume, ono, kako ko, nekome super neko pljucka... klasika. vidjecu sam, cini mi se da nije nesto mnogo eps.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3101 u: Prosinac 23, 2019, 15:26:07 poslijepodne »
Je to je ta epizoda, distrakcija i cigla u glavu ;D
Mislim da ih je samo 8, jebiga, vjerovatno ista stvar kao sa svim adaptacijama, oni koji su čitali nezadovoljni, suviše je primamljivo za propustiti.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3102 u: Prosinac 25, 2019, 22:06:16 poslijepodne »
Koja je fora sa netflix-ovom serijom "Don't F**k with Cats" tj, zasto nemaju torenti? :/ Inace netflix sam odjavio zato sto nema ovih nasih titlova za razliku od HBO go, nego mi cudno da ne moze nigde da se nadje torent za seriju s' obzirom na to da sam pre skidao netflix-ove serije bez problema..
Ima! Poslano na PM
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline dalmatino

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split, Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3103 u: Prosinac 27, 2019, 14:30:25 poslijepodne »
Mislim da je ovo ipak vrijeme za slavlje... PROSTRANSTVO, IZGUBLJENI U SVEMIRU, VJEŠTAC, MANDALORIJANAC... :wizard:

PS Stiže i ova sezona NIJEMOG SVJEDOKA.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3104 u: Prosinac 28, 2019, 10:34:33 prijepodne »
Pogledao prvu sezonu The Mandalorian.
Pa ono ko voli Star Wars bice mu zanimljivo ali ovako iskreno nisam nesto previse odusevljen.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3105 u: Prosinac 28, 2019, 13:55:30 poslijepodne »
Početak je bio odličan kao i finale, ovo u sredini tako-tako, u zadnjoj epizodi se dogodilo bitnih stvari koliko u gotovo cijeloj sezoni. Slično kao i u Rise of Skywalker, strpali su u jedan film sve i svašta, materijala za barem dva filma, a onaj nastavak prije, sve što se dogodilo, potpuno nebitno.
Toliko novaca i truda, da ne mogu naći dobroga scenaristu, izgleda izumrla vrsta u današnje vrijeme CGI-a, SFX-a...
Ako ništa Mandalorijanac nije bio dosadan, nakon svake ep. bilo je:" šta je već gotovo" ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3106 u: Prosinac 29, 2019, 10:41:24 prijepodne »
sweet dee reynolds...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline stmusic

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kraj svjeta
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3107 u: Siječanj 01, 2020, 03:13:16 prijepodne »
Moze li preporuka neke serije koja ima veze sa svemirom i vanzemaljcima a da je dobra, pozeljno da ima dobre efekte ?
Googlao sam i vidim imaju ove Falling Skies, Extant.
Gledano  Doctor Who, Lost in Space, The Expanse,The 100, 3% (brazilska ko nije gledao obavezno) ..

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3108 u: Siječanj 01, 2020, 17:49:20 poslijepodne »
Moze li preporuka neke serije koja ima veze sa svemirom i vanzemaljcima a da je dobra
Može.

pozeljno da ima dobre efekte ?
Takva ne postoji.

Googlao sam i vidim imaju ove Falling Skies, Extant.
Božsačuvaj. Smeće. Preskoči!

Gledaj ove:
1. Farscape - 4 sezone i zaključak kao dvodijelni film The Peacekeeper Wars
2. Firefly - jedna prerano prekinuta sezona i zaključak u vidu filma Serenity
3. Dark Matter - tri sezone jer SyFy otkazao
4. Origin - youtubeova jedna sezona, navodno neće biti više od toga
5. Defiance - 3 sezone kao dodatak nekakvom retardiranom mmo-u, a ispale poprilično dobro
6. Love, Death & Robots - 1 sezona kratkih nepovezanih scifi animiranih, ima među njima i toga što tražiš
7. Star Trek - sve šta nađeš, Short Trek pod obavezno
8. The Orville - zasad 2 sezone, ide dalje
9. Torchwood - zasad 4 sezone, spinoff Doctor Who-a
10. Stargate SG1 - 10 sezona te potom dva filma Ark of Truth i Continuum
11. Stargate Atlantis - 5 sezona, nakon što pogledaš Stargate SG1 i ta dva filma gore
12. Red Dwarf - bezbroj sezona ;)
13. Lexx - 4 sezone
14. Mandalorian i animirana serija The Clone Wars - 1 odnosno 6 sezona koje se nastavljaju, sve ostalo star wars nakon originalne trilogije je smeće
15. Babylon 5 - 5 sezona serije i spinoffi, gledati ovim redoslijedom, preporučam preskočiti gdje na slici piše skip jer je loše, odnosno pogledati petu sezonu bez materijala koji idu između epizoda:


Gledano  Doctor Who, Lost in Space, The Expanse,The 100, 3% (brazilska ko nije gledao obavezno) ..
Novi Lost in Space? Prva sezona = bljak. Ako su popravili stvari u drugoj, javi, jer mi se ne da gubit vrijeme na to.
3% nije svemirska+vanzemaljci, ali prve dvije sezone su ekstra. Nisam uhvatio vremena za treću još... :(

---

Napomene:

Dade se primijetiti da nisam spomenuo Blake's 7 jer je zastarjela. Pogledaj ako te puca nostalgija za takvim stvarima.

Također gore nema nove Galaktike jer ju nisam gledao, gledao sam izvornu seriju koja je s današnje točke gledišta prenaivna.

Neke naslove sam preskočio jer mi nisu dobri, na primjer Andromeda. Ili Stargate Universe.

Nisam stavio japanske anime serije jer ih ima nevjerojatno puno i previše, dobrih naslova. Ipak, dvije bi bile "pogledaj prije nego umreš":
- Cowboy Bebop - 26 epizoda
- Legend of the Galactic Heroes i svi naknadni spinofi, ima ih bezbroj

Offline eanalytic

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Lokacija: St
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3109 u: Siječanj 02, 2020, 00:37:26 prijepodne »
Jel tko gleda The Servant
https://www.imdb.com/title/tt8068860/

Mene je zalijepila za ekran, netipična radnja, čudni likovi, dosta ne predvidljiva, bar meni :D

Bacite oko

Rulic

  • Gost
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3110 u: Siječanj 02, 2020, 08:41:01 prijepodne »
Dracula
https://www.imdb.com/title/tt9139220/
Nova BBC serija o poznatoj temi. Tri epizode od po 90'. U glavnim "ulogama" Dracula, pravnik! i skup časnih sestara. Ima dosta horora i netipičnog pristupa.

Spoiler: prikaži

Bacanje "bukete" medju časne sestre. Zapravo odrezane glave prvoubijene sestre.
Dracula dolazi u Englesku(BBC) jer  ti si ono što jedeš!!!
Vampiri nemogu napraviti samoubojstvo glogovim kolcem.
Vampiri dolaze samo na poziv, svjestan i/ili nevjestan.
Kad te vampir ugrize postoji faza "undead" prije nego postaneš vampir.


Parental guide

Spoiler: prikaži

Glavni glumac 1,91 visok, 15tak minuta "paradira" gol pred hrpom časnih sestara.


Noćas će biti na trzištu druga epizoda.



Offline stmusic

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kraj svjeta
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3111 u: Siječanj 02, 2020, 11:19:18 prijepodne »
@JoxerTM

Hvala, generalno ovo prati jedan tinejdzer, sa tog spiska gledano je Love, Death & Robots i bilo odlicno. Dosta serija sa spiska nikad nisam cuo, a nesto nisam ni nalazio kao preporuku po raznim sajtovima, sad ne znam dal ovaj Farscape koji je iz 1999 moze da se gleda u danasnje vreme zbog efekata ?


Mandalorian je sledeci za gledanje, voli Jodu.
Star Trek  nikada nije gledao, da li je potrebno za ovaj Short Treks ili moze kao posebna celina ?

Lost in Space prva sezona se njemu bas svidela, jedva ceka drugu kad se pojavi titl sa celu sezonu.


Najbolja serija svih vremena mu je 12 Monkeys  10/10, da li ima i neka u tom fazonu ?


Rulic

  • Gost
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3112 u: Siječanj 03, 2020, 06:08:11 prijepodne »
Dracula. S01E02

Potpuno novi razvoj dogadjaja za razliku od prve epizode. Više vuče na Agathu Christie sa ponekim buuuu hororom.
Spoiler: prikaži

Samo dva lika se  pojavljuju iz prve epizode. Kraj je bombastičan i tjera nas na gledanje i treće epizode. Nakon dugog(mozda malo predugog) puta brodom Grof Dracula stigao je u zeljenu Englesku gdje su ga dočekali policijski auti i helikopter.

Zivi bili(prezivjeli) pa vidjeli.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3113 u: Siječanj 03, 2020, 18:29:19 poslijepodne »
@JoxerTM

Hvala, generalno ovo prati jedan tinejdzer, sa tog spiska gledano je Love, Death & Robots i bilo odlicno. Dosta serija sa spiska nikad nisam cuo, a nesto nisam ni nalazio kao preporuku po raznim sajtovima, sad ne znam dal ovaj Farscape koji je iz 1999 moze da se gleda u danasnje vreme zbog efekata ?


Mandalorian je sledeci za gledanje, voli Jodu.
Star Trek  nikada nije gledao, da li je potrebno za ovaj Short Treks ili moze kao posebna celina ?

Lost in Space prva sezona se njemu bas svidela, jedva ceka drugu kad se pojavi titl sa celu sezonu.


Najbolja serija svih vremena mu je 12 Monkeys  10/10, da li ima i neka u tom fazonu ?

Uggghhh...  ;D
Tinejdžer... Šta da sad kažem.

Ajmo od dna...

12 monkeys - najiskrenije, nema. Inače bih predložio Quantum Leap i Continuum (ista ideja u obje, ali malo drugačije razrađena) ili španjolsku El Misterio Del Tiempo, no ne mislim da bi ijedna od tih odgovarala nekome ispod 20. A gle, nek proba jednu sezonu od svake, pa ako nije to to, obrisat.  ;D
Međutim uvjeren sam da će se tinejdžeru svidjeti DC Legends of Tomorrow. Time travel je i tu, prva sezona se samo pretvara da je ozbiljna, ali onda serija postane ludilo u drugoj sezoni i svaka epizoda je luđa od prethodne. Luđa i zabavnija.

Iz popisa koji sam dao zabraniti tinejdžeru da gleda Torchwood i Lexx. Je znam baš onda i hoće te, ali ozbiljno, te su baš za iskusne ljude. Uostalom dok pogleda sve ostale taman će imati 20tak god.  :smfor (27):
Kao prioritet staviti Red Dwarf.

Short Trek nitko ne prevodi. Neam pojma zašto. Povezane su sa svim ostalim Star Trek serijama. Tako da bi trebao najprije pogledati sve drugo.
Svakako, pošto je tinejdžer, nek preskoči TOS i animiranu star trek seriju, odnosno nek krene sa Star Trek: The Next Generation, a potom nastavi na Voyager, Deep Space Nine, Discovery i nadolazeći Picard. Enterprise može preskočiti.

Farscape je serija u kojoj podosta vanzemaljaca glume Hensonove lutke. Nisu Muppeti ali blizu. Nek pokuša s prvom sezonom, ako mu se svidi super, ako ne, šteta.

I konačno... Tinejdžer?
Pod hitno Karate Kid, samo taj stari, ništa ona dva nastavka.
Nakon njega Cobra Kai, zasad 2 sezone. Kad će treća ne znam, ali umrijet ću od nestrpljivosti.

I jel tinejdžer zna dobro engleski? Ako zna, već sam prije o ovoj pisao, nije time travel ali je sa "specijalnim sposobnostima", legalno na youtubeu samo nek prebaci na eng. titlove (cc), The Gifted, evo plejlista:
https://www.youtube.com/watch?v=fwNfV6A1jn8&list=PLmsfebYjnYrxdZN_rC1_ox66asN2HPsBJ
Isto tako, samo ako zna dobro engleski, nije time travel ali je koncept poseban, prvi dio svake epizoda se događa u sadašnjosti, a onda od polovice u budućnosti, SciFi triler kakvog nema: Circle. Na žalost ne znam za ijedan legalan stream pa ostaju samo sumnjive stranice, ako je potrebno eng. titlovi imaju na subscene.
Iako poster sugerira da je ovo tinejdžerska serija ona to nije, međutim izvedena je tako dobro da mislim da bi bila za prste lizat bilo kojoj generaciji. Odo sad ponovno plakat jer znam da je odmah planirana kao samo jedna sezona i da druge neće biti.  :smfor (2):

Offline stmusic

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kraj svjeta
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3114 u: Siječanj 04, 2020, 01:40:22 prijepodne »
Ima tu zanimljivih stvari, ovaj El ministerio del tiempo nikada cuo, inace lici na dobro.
E sad generalno ima dosta vremena za serije, posto je rodjen sa problemima sa nogama, pa da bi negde isao mora da ide uz neku osobu, pa kad je lose vreme obicno nigde ne izlazi,kad je sneg ne ide ni u skolu ili kad je neka operacija pa je vezan za krevet 2-3 nedelje.Igice ne igra, osim ponekad sa drusvom,fifa,pes, nba, tako da su mu serije hrana za dusu..
Preskocio bi serije gde ima lgbt propagande.
Serije koje sam mu iskopao a bas su ga odusevile su Happy! (Ako nisi gledao pogledaj, serija je luda), The Knick,Mr robot ceka se zadnja sezona, i krivo mu je sto su sve serije zavrsene,Black Mirror,  skoro je gledao Glitch prvu sezonu i odusevio se, al nisam nasao prevod sem ovde pa cekam da dobijem pravo za skidanje titla.

Mana slab je sa engleskim, al za sve sto postoji hr/srb titl lako se nadju serije.
Cobra Kai se meni svidja jedva cekam 3 sezonu, kod njega nije prosla, dc/marvel serije slabo voli, jedino ga je Gotham zanimao.
Postoji The Gifted 2017 od fox-a.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3115 u: Siječanj 04, 2020, 15:16:31 poslijepodne »
Ima tu zanimljivih stvari, ovaj El ministerio del tiempo nikada cuo, inace lici na dobro.
Time travel koji sebe ne uzima previše ozbiljno, namjerno iskarikira neke stvari odnosno vadi mast povijesnim revizionistima, religijskim ektremistima i antisapunjarskim "čistuncima". Pa će tako "šef" umoriti gledatelja do granice izdržljivosti u jednoj epizodi s namjernim monologom koji kao da je prepisan iz neke sapunice te traje li ga traje totalno preglumljen. Ili će u drugoj epizodi glavna časna sestra imati "slon prdnuo u uho" sluh, ali će zato biti najglasnija kad se nešto pjeva.
Kao i sa svim ostalim prijedlozima, pogledati prvu sezonu, pa ako se svidi nastaviti. Ako ne nije bitno, ukusi su različiti, uvijek postoji nešto drugo na tržištu.

E sad generalno ima dosta vremena za serije, posto je rodjen sa problemima sa nogama, pa da bi negde isao mora da ide uz neku osobu, pa kad je lose vreme obicno nigde ne izlazi,kad je sneg ne ide ni u skolu ili kad je neka operacija pa je vezan za krevet 2-3 nedelje.Igice ne igra, osim ponekad sa drusvom,fifa,pes, nba, tako da su mu serije hrana za dusu..
Nadam se da ide nabolje ako je to moguće.
Međutim se sad kajem što sam predlagao Karate Kid-a. Da sam ovo odmah znao, ne bih.
Tu je ipak ključ svega. Društvo. Znači vidjeti što to društvo trenutno gleda i pogledati to. Tako da mogu skupa iskomentirati, pohvaliti, popljuvati ili zaključiti da im je vrijeme bilo bačeno uludo - ukus se najbolje razvija slaganjem ili neslaganjem s okolinom.
Od videoigara preporučio bih još League of Legends ili Counterstrike s društvom ako ih takvi mmo-i zanimaju, za ova dva ne treba znat niti jedan jezik. Doslovno samo uđe i taraca.
Ali nek upre taj engleski, nije zbag mene nego zbog sebe, jer bih inače mu odmah predložio odigrati Mass Effect trilogiju (svemir i vanzemaljci), ili nedavno izašlu genijalnu The Outer Worlds, ali tu ima toliko priče da bez vladanja engleskim jezikom nije moguće skroz uživati u tim igrama ako se ne razumije o čemu tamo pričaju.
Preskocio bi serije gde ima lgbt propagande.
Ne razumijem ovo baš... Što bi to točno bilo?
Ako misliš serije gdje ima lgbt likova onda odmah može zaboraviti DC Legends of Tomorrow. Tamo je jedan od glavnih likova biseksualka koja kasnije uđe u vezu s drugom tetom i gdje taj odnos bude izvor ludo humorističnih situacija.
Serije koje sam mu iskopao a bas su ga odusevile su Happy! (Ako nisi gledao pogledaj, serija je luda), The Knick,Mr robot ceka se zadnja sezona, i krivo mu je sto su sve serije zavrsene,Black Mirror,  skoro je gledao Glitch prvu sezonu i odusevio se, al nisam nasao prevod sem ovde pa cekam da dobijem pravo za skidanje titla.
Happy! je sve nas oduševio. :) Glas da je otkazan nas je sve razočarao. :(
Postoji The Gifted 2017 od fox-a.
Ne to! Ni slučajno. To je loše. Tipična spilbergovska idiotarija gdje jedan od glavnih likova mora biti liječnik ili medicinska sestra. Užas. Dodatno ne zbog njegovog stanja. Ovo gore što sam linkao na youtube iako je istog naslova, nikakve veze nema s tom Fox-ovom serijom.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3116 u: Siječanj 05, 2020, 02:06:34 prijepodne »
 :smfor (9): treba sve izbjegavati što je drugačije i različito, uvesti jednoumlje, uniformiranost većine, pogotovo za djecu, neka što manje znaju, uostalom općepoznata je stvar koliko je znanje štetno i bespotrebno u životu.
Seksualni odgoj- dekretom uvesti kao predmet u škole.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3117 u: Siječanj 05, 2020, 09:44:18 prijepodne »
Citat:
Ne razumijem ovo baš... Što bi to točno bilo?
Ako misliš serije gdje ima lgbt likova onda odmah može zaboraviti DC Legends of Tomorrow.
Bas sam na to mislio, ali verujem da ce toga biti sve vise i vise u serijima, filmovima, al zasad treba izbegavati pogotovo u tinejdzerskom uzrastu.

evo ga, imamo pobjednika.. djeca su toliko povodljiva da će postati i homoseksualci ako to vide u serijama i filmovima.. a svi znamo da je homoseksualnost stvar izbora.. onda izbjegavaj i Marvelove serije da ti dijete ne bi razvilo neku supermoć.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3118 u: Siječanj 05, 2020, 10:08:44 prijepodne »
Problem je sto ce im to postati normalno, a nije.
Jeste off al to je sad u modi, razni lobiji, sad u The Witcher imamo crnce koji tamo ne bi ni trebali da budu, da ne idem dalje u dubino zbog cega ...

nije normalno, u pravu si.. i meni je čudno što ljudi izaberu biti homoseksualac ili crnac.. trebaju svi birati da budu bijeli katolici (rimo ili grko, svejedno je), ja stvarno ne znam koji je vrag tim ljudima.. i nije mi jasno zašto heteroseksualci uporno odgajaju homoseksualce? pa treba im valjda puštati Laudato TV, a ne tamo neke serije u kojima crnci i žene imaju pravo glasa.. mislim, dokle će ljudi donositi krive odluke? kad će se više vratiti u srednji vijek?

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3119 u: Siječanj 05, 2020, 11:26:54 prijepodne »
Problem je sto ce im to postati normalno, a nije.
Jeste off al to je sad u modi, razni lobiji, sad u The Witcher imamo crnce koji tamo ne bi ni trebali da budu, da ne idem dalje u dubino zbog cega ...

nije normalno, u pravu si.. i meni je čudno što ljudi izaberu biti homoseksualac ili crnac.. trebaju svi birati da budu bijeli katolici (rimo ili grko, svejedno je), ja stvarno ne znam koji je vrag tim ljudima.. i nije mi jasno zašto heteroseksualci uporno odgajaju homoseksualce? pa treba im valjda puštati Laudato TV, a ne tamo neke serije u kojima crnci i žene imaju pravo glasa.. mislim, dokle će ljudi donositi krive odluke? kad će se više vratiti u srednji vijek?


Jedino koga mrzim su pedofili bili oni crni,bijeli,žuti ili zeleni ( svemirci ).
Istina malo sam ljubomoran na crnce kad vidim kakve " manige " imaju. :smfor (9):
Da pogledam i porniće jer mi ne trebaju titlovi za aaah,uuuuh,oooh, :smfor (24):
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu