Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1051366 puta)

0 Članova i 16 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2970 u: Listopad 22, 2019, 19:18:10 poslijepodne »
Pogledat ću ga kad se malo nakupi. Pročitao sam recenziju dede Milorada, koji je dobio prekoreda 6 epizoda, prije premijere, kaže da je odlična; evo ti link ako te zanima
https://www.dedamilorad.com/serija-watchmen-recenzija-hbo/

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2971 u: Listopad 23, 2019, 09:29:40 prijepodne »
Putovanje kroz vreme, prostor, trodimenzionalni portali, kloniranje, masovna manipulacija, menjanje toka istorije i moralna packa je esencija novog “Watchmen-a”.
moze. samo je pitanje kad  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2972 u: Listopad 23, 2019, 11:33:25 prijepodne »
Za tako nešto se uvijek nađe vremena. Ako mu je za vjerovat, izgleda kao Leftovers na steroidima; a Lefrovers je bila odlična serija.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2973 u: Listopad 23, 2019, 11:46:10 prijepodne »
ja sam prvu sezonu jedva, ali jedva pogledao. znaci bas je preteska bila, ne pamtim da sam se patio toliko sa nekom serijom. kad se sjetim onoga kulta... qq  :smfor (9):
kako i zasto nastavih pojma nemam, ali vala se isplatilo. evo sad mi kroz glavu prolazi onaj sick saundtrek, moram ga poslusat kolko je sad.
jebi ga, dobre stvari se moraju sacekat.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2974 u: Listopad 23, 2019, 12:51:47 poslijepodne »
 ;D The Guilty Remnant, chain smokers; i vječno pitanje: Govori li Nora istinu?

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2975 u: Listopad 23, 2019, 20:52:41 poslijepodne »
prve dvije novog rata svjetova onlajn.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2976 u: Listopad 25, 2019, 14:10:28 poslijepodne »
Pogledat ću ga kad se malo nakupi. Pročitao sam recenziju dede Milorada, koji je dobio prekoreda 6 epizoda, prije premijere, kaže da je odlična; evo ti link ako te zanima
https://www.dedamilorad.com/serija-watchmen-recenzija-hbo/
odlicna je prva, zaboravih da prijavim. st me odusevio, cista elektronika, malo me podsjeti na tor ragnarok.
uglavnom pitanja lebde na sve strane ali mi nije bilo tesko za pratit, jes konfuzno ako nijesi upoznat sa materijom kao ja ali vjerujem da ce se poslozit sa narednim eps.
mislim da je fina para ulozena u ovo.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2977 u: Listopad 25, 2019, 16:14:34 poslijepodne »
al napadaju sa svih strana, sve živo nešto počinje, a sve valja, kako sve stići ;D
Kažu da nema veze sa stripom, koji nisam čitao, film sam gledao ali radnja je 30g. poslije, vidio sam da se svi oblače u onog Rorschacha, to je valjda neki kult njegovih sljedbenika. Mislim da i je namjerno pravljeno, nepovezano sa stripom, da ne bude samo za fanove.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2978 u: Listopad 26, 2019, 20:46:18 poslijepodne »
City on a Hill

www.imdb.com/title/tt7187044/

Tema "vec vidjeno", krimi drama,dobra rezija i atmosfera,a Kevin Bacon u zivotnoj ulozi (odlican i kad preglumljava ;D).

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2979 u: Listopad 27, 2019, 18:07:49 poslijepodne »
Neloša epizodaTWD. Sve dobre uglavnom režira Nicotero
E da video danas Simpsone prigodna E666  :lol2:

Offline Aky

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2980 u: Listopad 28, 2019, 20:37:06 poslijepodne »
Odgledao Looking for Alaska (prema knjizi Johna Greena poznatog po Fault in our stars). Serija je onako dosta razvućena, ima onaj feel od Johna Greena,ali mislim da bi puno bolje bilo da su napravili film i ubrzali malo radnju. Mislim da bi bio popularniji nego serija.   ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2981 u: Listopad 29, 2019, 11:05:44 prijepodne »
od kreatora serloka... bibisijeva drakula... tizer/trejler voteva...

u pojedinim kratkim momentima imalo je malo peni dredful vajba.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Aky

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2982 u: Listopad 29, 2019, 11:43:27 prijepodne »
Odlična serija prema vrlo poznatom romanu The Truth about the Harry Quebert. Zanimljivo je da je roman prodan u više primjeraka nego 50 nijansi sive   :smfor (6):



Nisam čital knjigu, mada mnogi kažu da je knjiga bolja, meni je i serija odlična! Preporuka!

Offline zdjenko

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2983 u: Listopad 29, 2019, 12:59:11 poslijepodne »
https://www.imdb.com/title/tt6811236/

Parfem, njemačka serija, odlična, ako ne i bolja od odlične. Zanemarena, smiješna ocjena na IMDB-u, no svakako za preporučiti. Dostupni su dobri prijevodi ( ne na ovom sajtu, ovdje ne mogu naći niti da je itko spominje).

Rulic

  • Gost
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2984 u: Listopad 30, 2019, 08:21:15 prijepodne »
The Kominsky Method - S01-02
Toplo preporučam ovu seriju(uh kako ne volim ovu frazu)
Daklem, preporučam svima  a naročito nama midlejđerima ili vanabi MA.
Radnja se dešava u kasnim 60tim i ranim sedamdesetim glavnih likova. Sve je tu prisutno kao i u sličnim hajskul serijama samo prilagođenije datom dobu. Često pitanje koje se postavlja je da li gledati prošlost kroz tinejđerske serije i razmišljanja „što bi bili kad bi bilo…“) ili moguću budućnost kroz dogodovštine glumaca(i likova) u dubokoj jeseni života. Svega tu ima osim fala bogu nema sadržaja za Parents Guide, posebno ne u dijelu „Seks and Nudity“ glavnih glumaca.
Kroz seriju je prodefinirala velika plejada glumaca iz raznoraznih serija i filmova a  neki poput KT gotovo su neprepoznatljivi. Osim „intezivnog“ seksualnog života, staračkih bolesti, rehaba, egzistencije i sl. nisu poštedjeli niti dvije od najvećih religija CC i COS(neke druge gotovo najveće nisu spominjali iz dobro poznatih razloga)
Toplo pre   … uff kao da sam se poistovjetio s likovima iz serije.

P.S- Phoebe(lik u seriji) jako fizički liči Phoebe Waller-Bridge iz Fleabag.


Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2985 u: Listopad 30, 2019, 23:29:32 poslijepodne »
Fear the walking dead 5 sezona. Pogledao sezonu hahahah... kao i predhodna, možda i lošija. Čak su me neke scene dovele do suza kako su glupe, finale predvideo još na pola sezone. Toliko je glupo finale da jedva čekam novu sezonu da vidim još malo gluposti. Toliko glupo da je zarazno.  :smfor (29):

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2986 u: Listopad 31, 2019, 19:06:02 poslijepodne »
Za sve nas kojima je #1 videoigra svih vremena poljska fantazija a ne rokstarovi mediokriteti, EA-ove prevare, Ubisoftovi mmoi lažno reklamirani kao nešto drugo itd., stigao je trejler od netfliksove serije i moram priznat iako sam se spremio na razočaranje, ovo ne izgleda loše:




Za podsjetnik, ili kakvu usporedbu, jedan kratki Platigeov CGI promo od trećeg nastavka same igre star 5-6 godina u režiji Tomeka Baginskog (srpski titlovi su dodani na taj video, ćirilica, pa uključite tamo cc ko ne zna eng):




I još jedan, ovaj na (nečiju) žalost nema titlove:


Offline mrwitza

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2987 u: Listopad 31, 2019, 19:42:24 poslijepodne »
Na RTS-u je nedavno pocela da se prikazuje domaca serija "Grupa", izasle su 3 epizode i vec je pobrala velike simpatije publike.

Serija je nastavak pilot epizode "Odeljenje", prica je ista - inspektori, tinejdzeri, droga, i kada sve to pomesate dobijete jednu modernu seriju koji na pravi nacin opisuje zivot na Balkanu.

Za mene pravo osvezenje jer su godinama na RTS-u prikazivane serije iz 90-ih koje se uvek iznova repriziraju, a od novijih svaka je po istom sablonu, selo i taj nekakav seoski humor koji meni nikako ne odgovara i sa kojim nikako ne mogu da se poistovetim.

Ipak poslednjih godina snimljeno je dosta dobrih serija na drzavnom servisu koje daju akcenat na mladju publiku i na koje cu se osvrnuti u nekim narednim postovima s' obzirom na to da su zaista kvalitetno uradjene a opet nemaju medjijsku paznju kakvu zasluzuju.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2988 u: Studeni 01, 2019, 10:06:53 prijepodne »
The Witcher nisam cuo za ovo jer radjen po igrici?
Ja sam igrao samo prvi deo igre nije bio los.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2989 u: Studeni 01, 2019, 11:14:54 prijepodne »
I igra, a i serija su radjene po knjigama Andreja Sapkowskog, poljskog pisca, cini mi se da ima 6-7 knjiga ukupno. Odigraj The Witcher 3, proglasena je za igru godine 2015.
Reality is almost always wrong.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2990 u: Studeni 01, 2019, 14:28:03 poslijepodne »
Točno ali treba napomenuti da je serija vremenski smještena otprilike kad i izvorne knjige, dok se trilogija videoigara događa poprilično kasnije.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2991 u: Studeni 01, 2019, 22:58:58 poslijepodne »
CW snima spin-off The 100, radnja ce biti smjestena 97 godina u proslosti, dakle neposredno pred nuklearnu eksploziju koja je unistila Zemlju. Nagadja se da ce Erica Cerra reprizirati ulogu Alie/Becca Pramheda.

Takodjer pocelo snimanje Marvelove spin serije The Falcon and The Winter Soldier za novi streaming servis Disney+.
Reality is almost always wrong.

Offline vukmar

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2992 u: Studeni 01, 2019, 23:39:39 poslijepodne »
Uhapsiše nam Sema iz Supernaturala :( hahah napio se čovek, dešava se.. xD
Koliko sam razumeo odmah su ga pustili uz kauciju, naravno.. i neće imati uticaja na produkciju..
Inače dobra sezona za sad..

Krenuo AppleTV plus... Može se pogledati See i Morning šou.. videćemo, možda jedino te valjaju..
Uskoro i Disney i The Mandalorian.. jedva čekam.. ovaj poslednji trejler izgleda ekstra...
Za razliku od novog filma, mendalorijac izgleda dobro...

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2993 u: Studeni 02, 2019, 10:04:49 prijepodne »
enistonka se vrnula na male monitore, bar tako kazu, aj dont nou. jos uvjek me progoni njen performans u groznim sefovima.
The Morning Show
https://www.imdb.com/title/tt7203552/
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2994 u: Studeni 02, 2019, 12:43:19 poslijepodne »
enistonka se vrnula na male monitore, bar tako kazu, aj dont nou. jos uvjek me progoni njen performans u groznim sefovima.
The Morning Show
https://www.imdb.com/title/tt7203552/

ne izgleda loše, moglo bi se i prevesti ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2995 u: Studeni 02, 2019, 18:41:16 poslijepodne »
dvaes minuta sam izdurao.
znaci svo vrijeme sam imao utisak da gledam antologijsku sezonu sorkinovog njuz ruma koji ni dan danas ne znam zasto sam gledao.
komedijanja ne primijetih nesto, uglavnom, muski dio voditeljskog dvojca je nogiran zbog - neprilicnog seks ponasanja i enistonka je sad u problemu.
poznata lica pored nje, ricard alpert  ;D, mark duplas, riz-prepoznao je nijesam-viderspun, bili krudup... majkl skot  ;D
dako uspijem da je dovrsim nocas.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline mrwitza

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2996 u: Studeni 04, 2019, 00:20:14 prijepodne »
Jos jedna serija koja je pravo osvezenje na nasem sumornom medijskom servisu (RTS) - "Jutro ce promeniti sve".

Serija koja je namenjena mladjoj publici, prati zivote urbanih 30-ogodisnjaka iz Beograda, a svaka epizoda prati njihov jedan dan.

Ono sto je bitno napomenuti je da su autori i sami mladi ljudi koji razumeju probleme svoje generacije tako da je lako poistovetiti se sa nekim od glavnih likova serije.

Glumacka ekipa je odlicna, tu je Nikola Rakocevic koji je proglasavan za jednog od najboljih mladih glumaca Evrope, Jovana Stojiljkovic koja se pojavljuje u svim novijim Srpskim ostvarenjima, Isidora Simijonovic koje je secate iz filma "Klip" itd.

Snimljena je jedna sezona od 39 epizoda a svaka traje 30 min, seriju sam bukvalno odgledao za 2 dana u cugu i bio sam pod utiskom (pozitivnim) nekoliko dana nakon gledanja. Inace 9.1 ocena na imdb-u.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2997 u: Studeni 04, 2019, 14:49:09 poslijepodne »
enistonka se vrnula na male monitore, bar tako kazu, aj dont nou. jos uvjek me progoni njen performans u groznim sefovima.
The Morning Show
https://www.imdb.com/title/tt7203552/

ne izgleda loše, moglo bi se i prevesti ;D
Pa prevedi i nedaj nikom  (y)

moji su titlovi dostupni, ali ne svima (y)

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2998 u: Studeni 04, 2019, 17:57:23 poslijepodne »
jesi gledala? ja jedva pilot slomih, ne znam ocu li nastavljat.
viderspunova mi je kul.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2999 u: Studeni 04, 2019, 17:59:01 poslijepodne »
jesi gledala? ja jedva pilot slomih, ne znam ocu li nastavljat.
viderspunova mi je kul.

pogledala prvih 10 minuta, nisam imala više vremena.. djeluje mi ok, ali puno pričaju, a epizoda traje sat vremena, pa mislim da ću samo gledati, ne prevoditi ;D


Sent from my iPhone using Tapatalk