Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: La Forêt (The Forest)  (Posjeta: 7772 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
La Forêt (The Forest)
« u: Rujan 17, 2018, 19:53:10 poslijepodne »

16-godišnja Jennifer nestaje jedne noći iz malog sela Montfaucon u francuskim Ardenima. Novo pristigli kapetan Gaspard Deker pokreće istragu uz pomoć lokalne policajke, poručnice Virginie Musso. Istraga uskoro otkriva da Jennifer nije jedina nestala i da se radi o seriji silovanja i ubojstava maloljetnica u duljem vremenskom razdoblju. U istrazi policiji pomaže tajanstvena, usamljena Eve, koja i sama nosi teret otkrivanja vlastitog identiteta.




Godina: 2017
Mreža: France 3
Žanr: kriminalistički, drama
Glumci: Samuel Labarthe, Suzanne Clément, Alexia Barlier, Frédéric Diefenthal, Martha Canga Antonio, Inès Bailly, Isis Guillaume
Lokacija: Boulogne-sur-Mer, Pas-de-Calais, France


If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: La forêt
« Odgovori #1 u: Rujan 17, 2018, 20:38:17 poslijepodne »
Taman zaboravim poraz u finalu a onda mi Boris stavi soli na ranu sa francuskom serijom. ;D
Malo šale, hvala Boris, da nema tebe mnoge serije bi propustio pogotovo mini serije sa neameričkog područja.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: La forêt
« Odgovori #2 u: Rujan 17, 2018, 20:46:19 poslijepodne »
La Foret (The Forest) je fina francuska kriminalistička serija, koja se lako gleda. Ima još jednu odliku. Naime, preveo sam svih 6 epizoda pa se može u komadu gledati a prije toga i skinuti. Kako je to nova serija (2017) zasad ima dovoljno seedera i lako ju je naći. Evo za primjer jednog komentara, doduše na engleskom, a meni se bogami ne da prevoditi  :smfor (29): Mislim da će se svatko snaći i ovako. Još su neke stvari bile zgodne. Prvo, engleski transkripti su izvrsni, što baš nije slučaj sa svakom francuskom serijom. Tako da su i prijevodi odlični (ajme meni). Pa kad već nitko ne komentira prijevode, evo ja ću sam sebe reklamirati. Za kraj evo i tog komentara:

This series has faults but it kept me intrigued until the end. Unlike many Netflix-derived European series these days, this one has competent camera work, disciplined direction and a taut script. Sure, there's some fallible plot points and drawn-out scenes that could have been excised. The incompetent deputy ineptly played by Suzanne Clément almost derails the whole thing, causing me to burst out laughing at the wrong moments, negating the intended dramatic tension. Despite those drawbacks, the cast is solid, the story involving though perhaps far-flung at points. Worth a look even with its drawbacks. I enjoyed it and looked forward to each episode. I can't say that for many Netflix series these days.

If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: La forêt
« Odgovori #3 u: Rujan 17, 2018, 23:52:52 poslijepodne »

 I enjoyed it and looked forward to each episode.

Vjerujem da ćemo i mi uživati u svakoj epizodi i tvojim prijevodima.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: La Forêt (The Forest)
« Odgovori #4 u: Rujan 18, 2018, 16:34:34 poslijepodne »
Postavljeni su titlovi za sve epizode, ove gledljive, pa i više od toga, francuske mini serije. Uz ponešto zamjerki, prije svega upućenih glavnoj glumici Suzanne Clément, serija je uspjela dosegnuti usporedbe s visoko rangiranim serijama Innocente,i Le Chalet.
Ljubiteljima ili barem redovnim gledateljima, želim dobru zabavu. Sljedeća je na redu za prevođenje već spomenuta Le Chalet(Brvnara), uz dovršavanje Les Oubliées od koje se malo odmaram.  :? ?? :smfor (9): :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: La Forêt (The Forest)
« Odgovori #5 u: Rujan 18, 2018, 17:35:10 poslijepodne »
 :clapp
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: La Forêt (The Forest)
« Odgovori #6 u: Rujan 23, 2018, 13:32:44 poslijepodne »
Strašno dobra serija pogledana kompletna za jedno večer.
Jedva čekam Le Chalet. Hvala na prijevodima.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: La Forêt (The Forest)
« Odgovori #7 u: Rujan 29, 2018, 21:32:26 poslijepodne »

Serija je odlična,  taman  upakovana u 6 epizoda, bez dosadnih ili pak ubrzanih delova; dobar zaplet, božanstvena priroda, pitka za gledanje.

Hvala Bf na odličnim prevodima.

Offline nenad.d

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beska
Odg: La Forêt (The Forest)
« Odgovori #8 u: Lipanj 05, 2019, 02:08:49 prijepodne »
Vredi pogledati i preporuka za gledanje.