Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Cardinal  (Posjeta: 6261 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Cardinal
« u: Lipanj 27, 2019, 09:51:41 prijepodne »

Kardinal je kanadska detektivska triler serija koja je inspirisana krimi romanom nagrađivanog kanadskog pisca Džajlsa Blanta. Mračna atmosfera i jeziva radnja podsećaju na serije skandi-noar, s fokusom na misterioznom glavnom liku i kompleksnoj radnji koja se vrti oko istrage ubistva. Dve paralelne priče – prošlost i sadašnjost se pred našim očima odvijaju od momenta kada policija pronađe beživotno telo mlade indijanke. Naravno to je samo početak,  preplitanje duhova prošlosti i donekle misterioznih ubistava dovode nas do tvista, ali onog pravog, neočekivanog.
Prva sezona je adaptacija Blantovog romana "Četrdeset reči za tugu", u čijem fokusu je istraga ubistva nestale devojčice. Druga sezona je adaptacija Blantovog trećeg romana "Sezona crnih muva", a treća sezona je adaptacija dva romana – "Dok ovo ne pročitaš" i "Mašinerija zločina".
 



Godina: 2017.
Mreža: CTV
Žanr: kriminalistički, drama, triler
Glumci: Billy Campbell, Karine Vanasse, Glen Gould, Eric Hicks, Kristen Thomson, Deborah Hay
   


Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Cardinal
« Odgovori #1 u: Srpanj 25, 2019, 19:07:34 poslijepodne »
Odgledala sam prvu sezonu super je ,bas podseca na one Danske krimi serije,Gluma je odlicna.Vidim da je izasla i druga sezona , jedva cekam da je vidim

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Cardinal
« Odgovori #2 u: Srpanj 25, 2019, 19:43:13 poslijepodne »
Odgledala sam prvu sezonu super je ,bas podseca na one Danske krimi serije,Gluma je odlicna.Vidim da je izasla i druga sezona , jedva cekam da je vidim
Nije izašla druga, nego su emitovane tri sezone i obnovljena je za četvrtu.
Serija je odlična. Vrlo mračna, ali realna, ko voli krimiće, prava uživancija.

Offline Pista

  • Razina 0
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Cardinal
« Odgovori #3 u: Kolovoz 21, 2019, 01:45:48 prijepodne »
Pogledao sam tri sezone.Svidja mi se atmosfera u seriji i harizmaticni glavni glumac.Da ne znam nikad ne bih rekao da je kanadska serija tolko odudara od onog sto se tamo snima.Ceka se cetvrta sezona.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Cardinal
« Odgovori #4 u: Travanj 27, 2020, 01:01:09 prijepodne »
Dobra je i ova 4.sezona:zanimljiva prica,mracna ali ipak podseca na klasicne detektivske serije.Atmosfera i glavni glumac sa licnom pricom daje posebnost.Hvala na prevodu.

Offline zoransu

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • Lokacija: podgorica, Crna Gora
Odg: Cardinal
« Odgovori #5 u: Travanj 28, 2020, 09:21:57 prijepodne »
Ja sam odgledao tri sezone, i serija je "VRH". Drzi paznju, dobra gluma, mracne teme, sto se meni svidja ;D.
Nisam znao da je izasla i cetvrta sezona.
Sada cu da je skinem, jer je nema u pickboxu.
Kad odgledam, pisem komentar!

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Cardinal
« Odgovori #6 u: Travanj 28, 2020, 16:49:33 poslijepodne »
Nije izašla cela sezona, ponedeljkom uveče se emituje po jedna epizoda. Izašlo je 4 do sada.
Ova sezona je adaptacija Blantovog romana "Until the Night" i jednako je uzbudljiva i dobra kao i prethodne tri.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Cardinal
« Odgovori #7 u: Svibanj 02, 2020, 00:33:19 prijepodne »
Kanadjani nam dadose u seriji vise snega nego sve ovogodisnje skandinavske serije,a i
Spoiler: prikaži
zlocini se desavaju u snegu
.Koliko god da je predvidliva radnja glumci su posteno odradili i imaju licni sarm i medjusobnu hemiju tako da mi je i kao mracna detektivska prica i kao sudbina "veze" glavnih likova interesantna.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Cardinal
« Odgovori #8 u: Svibanj 02, 2020, 13:22:14 poslijepodne »
Gdje se moze naci za gledanje? Na Pickboxu nema 4 sezone, ima da se skinu sa torrenta ali nema jos uvijek titlova!

https://www.prijevodi-titlovi.org/serije/prikaz/456/cardinal

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Cardinal
« Odgovori #9 u: Svibanj 14, 2020, 12:39:20 poslijepodne »
Završena je 4. sezona Cardinala, ili kako ga ja zovem, krimić sa dušom. Nadam se da će biti nastavka, likovi su mi prirasli srcu i nisam još spremna da se rastanem s njima, pogotovo sada kad se nazire izlaz iz mraka za Johna. Nego, da li neko zna da li i gde mogu da se nađu e-books na netu o Cardinalu?
Ko voli krimiće, a još nije gledao ovo, imate moju toplu preporuku.

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Cardinal
« Odgovori #10 u: Svibanj 14, 2020, 14:52:57 poslijepodne »
Veliko HVALA za sve  :clapp :clapp :clapp !!!

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Cardinal
« Odgovori #11 u: Listopad 30, 2020, 10:01:04 prijepodne »
Odgledao sve sezone. Glavni glumac dobro odglumio, ali najveći plus serije su snježni predjeli Kanade. Gledao sam seriju u osmom mjesecu na 35 stupnjeva, i bas mi je prijala. Priča oscilira. Ocjena 7/10

Offline World92

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Cardinal
« Odgovori #12 u: Prosinac 22, 2020, 10:28:48 prijepodne »
Ja mislim da je ovo jedina kanadska serija koju sam gledao. Veoma dobra serija, obicno se u ovakvim serija radnja razvuce i zakomplikuje, ali mi je ova serija sasvim ok, jeste da ima samo 6 epizoda po sezoni, ali je lepo uradjena. Slozio bi se sa komentarom, da serija drzi paznju. Ima i snega, tako da je idealna da se gleda u ovom vremenu  ;D