Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 887092 puta)

0 Članova i 18 Gostiju pregledava ovu temu.

Rulic

  • Gost
Odg: Filmovi
« Odgovori #1890 u: Lipanj 30, 2019, 09:55:45 prijepodne »
stanje po trafikama:
pet semetary 2019 - web-dl
endgejm - neki hd rip, ko je nestrpljiv cini mi se da je ovo i vise nego pristojan snimak.

Strpljen-spašen

« Zadnja izmjena: Rujan 25, 2019, 20:58:44 poslijepodne od Rulic »

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1891 u: Lipanj 30, 2019, 13:25:20 poslijepodne »
Alita
https://www.imdb.com/title/tt0437086/

Jako lijepa tehnološka bajka. Glavna "glumica" je Rosa Salazar  Brenda iz iritirajućeg i dosadnog serijala Maze Runner. Tu je još Christoph Waltz koji ako zatvorite oči kao da je u Inglourious Basterds. Očigledno je Rodriguez pod utjecajem svog mentora QT. I kada se još doda scenarist Cameron ne može biti loše. Uglavnon SiFi u 2600 ali bez distopije. Grafika je divna i dobro dimenzionirana. Akcijske scene su odlične(Motorball) i nisu dominantne kao u nekim ostalim filmovima(Avengers). Za pogledati uz obvezo zvuk do daske(sorry future boss).

Interesantno
Trivia

Spoiler: prikaži

Ogromnog lika Grewishku "glumi" glumac od 1,65m"

Nisam ljubitel Rodrigueza, isljućujem From dusk till Dawn i Desperado, sve ostalo mi je bilo besmisleno nasilje, za razliku od Tarantina koji to koristi u svrhu nekog višek cilja. Rdriguez mi je njegova loša kopija dakle bespotreban ali ovo bih mogao pogledati prvenstveno zbog Camerona.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #1892 u: Lipanj 30, 2019, 14:42:35 poslijepodne »

Strpljen-spašen


web-dl ce krajem jula garant. iw premijera bila krajem aprila a web-dl iskocio krajem jula, br rip prvih dana avgusta iako su sajtovi specijalizovani za te stvari pisali da ce polovinom osmog mjeseca.
tako da ce ranije to bit i ove godine.
edit:
a evo i pise na skrinu koji si ostavio. ka moja posla...  :smfor (9):
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Filmovi
« Odgovori #1893 u: Lipanj 30, 2019, 23:34:49 poslijepodne »
Pogledala sam večeras Three Billboards Outside Ebbing, Missouri. Film me je oduvao, fenomenalan je. Mračna drama, a ne znam ni sama koliko puta sam se iskreno nasmejala dijalozima i momentima. Frensis Mekdormand je i ovde potvrdila koliko ume da glumi, ali priča me je baš dirnula i ostavila jak utisak. Zadire mnogo dublje od teme rasizma, ovde je naravoučenije da se na nasilje odgovara oproštajem. Topla preporuka s moje strane, nećete se pokajati ako izdvojite vreme za ovo.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1894 u: Srpanj 01, 2019, 17:02:21 poslijepodne »
 :agree Gledao dvaput.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Filmovi
« Odgovori #1895 u: Srpanj 01, 2019, 17:10:38 poslijepodne »
:agree Gledao dvaput.
Verujem da ću i ja još jednom pogledati.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1896 u: Srpanj 02, 2019, 14:56:32 poslijepodne »
Prvi puta kada sam ga gledao, bio sam toliko oduševljen glumom, ambijentom i samom pričom (što me i natjeralo na drugo gledanje), poslije kojega skužiš neke sitnice koje su ti izmakle kao detalji woodyevog pisma i sl. stvari, a ima ih stvarno dosta,. sječam se da mi je poslije drugoga gledanja bio još bolji.
Baš spada u filmove koji se gledaju barem dva puta.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1897 u: Srpanj 04, 2019, 00:17:36 prijepodne »
Alita
https://www.imdb.com/title/tt0437086/

Jako lijepa tehnološka bajka. Glavna "glumica" je Rosa Salazar  Brenda iz iritirajućeg i dosadnog serijala Maze Runner. Tu je još Christoph Waltz koji ako zatvorite oči kao da je u Inglourious Basterds. Očigledno je Rodriguez pod utjecajem svog mentora QT. I kada se još doda scenarist Cameron ne može biti loše. Uglavnon SiFi u 2600 ali bez distopije. Grafika je divna i dobro dimenzionirana. Akcijske scene su odlične(Motorball) i nisu dominantne kao u nekim ostalim filmovima(Avengers). Za pogledati uz obvezo zvuk do daske(sorry future boss).

Interesantno
Trivia

Spoiler: prikaži

Ogromnog lika Grewishku "glumi" glumac od 1,65m"

Nisam ljubitel Rodrigueza, isljućujem From dusk till Dawn i Desperado, sve ostalo mi je bilo besmisleno nasilje, za razliku od Tarantina koji to koristi u svrhu nekog višek cilja. Rdriguez mi je njegova loša kopija dakle bespotreban ali ovo bih mogao pogledati prvenstveno zbog Camerona.

Da napravom mali odmor od serija, upravo sam ga pogledao i mogu reći da me pozitivno iznenedio, pa čak na momente i oduševio. Tako to obično biva kad nemaš velika očekivanja. Na samome početku filma pomislio sam ,o ne, opet reciklaža svega viđenog; manga adaptacija, zabranjeni grad za odabrane u nebesima, sirotinja na zemlji u bezakonju kontrolirana od strane robotiziranih čuvara zakona i lovaca na glave, mala curica android sa "dušom", odmah asocijacije na Elysium ili Ghost in the shell i druge "uspješnice", pa možda i je tako ali ovaj puta je stvarno sve jako dobro napravljeno.
Uzbudljivo, napeto, zanimljivo... za sve ljubitelje Sci-Fi-a, pogotovo high tech Sci-Fi-a must-see. Rodrigueza na stranu ovo je Cameronov prepoznatljivi potpis i kakvo god mišljenje imali o njemu izgleda da čovjek ne može da promaši. (y)
Svi koji misllite pogledati morate znati da je ovo samo prvi dio i da slijedi nastavak. Ja nisam.

Offline darthboba

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • Everything's shiny!
  • Lokacija: Zemun
Odg: Filmovi
« Odgovori #1898 u: Srpanj 04, 2019, 09:50:39 prijepodne »
Prvi puta kada sam ga gledao, bio sam toliko oduševljen glumom, ambijentom i samom pričom (što me i natjeralo na drugo gledanje), poslije kojega skužiš neke sitnice koje su ti izmakle kao detalji woodyevog pisma i sl. stvari, a ima ih stvarno dosta,. sječam se da mi je poslije drugoga gledanja bio još bolji.
Baš spada u filmove koji se gledaju barem dva puta.

U pravu ste oboje, i pored nedostatka tenzije film je jako dobar. Posto vam se svideo, moja preporuka je Prisoners

https://www.imdb.com/title/tt1392214/

malo intenzivniji mracni triler gde Wolverine ne koristi kandze ali je sjajan. Gilenhola da ne pominjem, uvek odlicna gluma (iako su mu neki izbori filmova cudni tu i tamo).

Spoiler: prikaži
Ono mahnito treptanje od neispavanosti tako dobro hrani atmosferu...


U svakom slucaju, odgledao dva puta i ista prica kao kod "Three billboards outside Ebbing Missouri", primetis detalje koji su promakli i film bude jos bolji. Definitivno preporuka!
- Captain Piett?
- Yes, my Lord?
- Make ready to land our troops beyond their energy shield and deploy the fleet so that nothing gets off the system. You are in command now, Admiral Piett.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #1899 u: Srpanj 04, 2019, 13:49:28 poslijepodne »
sta je ovo sunce ti...
Midsommar
https://www.imdb.com/title/tt8772262/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1
najezih se kad krenu bolesno dobar tjun na po trejlera. jeza.
od ari astera - hereditary.
ovo izgleda fenomenalno.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1900 u: Srpanj 04, 2019, 14:04:54 poslijepodne »
Ari Aster i Jordan Peele (get out,us) nova generacija intelligent horror makera.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #1901 u: Srpanj 04, 2019, 14:13:31 poslijepodne »
ne usudjujem se reprizirat hereditary. od starog tvin piksa me nista nije tako izpomjeralo.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1902 u: Srpanj 04, 2019, 15:02:57 poslijepodne »
 ;D Meni je Peele još bolji, nisam ljubitelj horora ali Get out i Us su stvarno odlično napravljeni filmovi, ako nisi, pogledaj, nečeš se razočarati.
Midsommar sam zakapario još od prije, možda čak i za kino.
« Zadnja izmjena: Srpanj 04, 2019, 15:05:19 poslijepodne od Eadnp »

Offline donnie

  • Razina 0
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Filmovi
« Odgovori #1903 u: Srpanj 04, 2019, 16:00:34 poslijepodne »
Moram priznat da Get Out nisam doživio baš nešto. Us još nisam gledao, al kaj se tiče horora, defitinvo jedan od najboljih ovog desetlječa je The VVitch: A New-England Folktale (2015), jako originalan, atmosferičan horor, dosta netipičan, ali me oduševio. Preporuka

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1904 u: Srpanj 04, 2019, 16:41:14 poslijepodne »
Get out kao ni Us nisu tipični horori za široke mase nego su više, što bi rekao Rambo Amadeus:"Psihološko Propagandni Komplet M 91" a to nije za svačiji ukus.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #1905 u: Srpanj 04, 2019, 17:36:43 poslijepodne »
Moram priznat da Get Out nisam doživio baš nešto. Us još nisam gledao, al kaj se tiče horora, defitinvo jedan od najboljih ovog desetlječa je The VVitch: A New-England Folktale (2015), jako originalan, atmosferičan horor, dosta netipičan, ali me oduševio. Preporuka
aoooo, bravo bravo... dje ga zaboravih...  :smfor (9): kako je ono tezak horor, sjetih se zavrsetka filma neku noc, oka nijesam sklopio dvije ure.
« Zadnja izmjena: Srpanj 04, 2019, 17:37:38 poslijepodne od coa »
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline vukmar

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #1906 u: Srpanj 04, 2019, 22:58:10 poslijepodne »
Odgledao sam Helboja novog.. i meni je na kraju ispao ok...
daleko od del torovih filmova ili nekog kvalitetnog filma, ali je zabavan..
Štata za Maršala.. vidi se da nije imao previše moći i da zbog toga nije mogao bog zna šta da uradi..

O, Midsommar je od ovog što je radio Hereditary.. zanimljivo, nisam znao..

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #1907 u: Srpanj 05, 2019, 07:43:21 prijepodne »
izgleda nece bit Midsommar-a kod nas u cinepleks.  :smfor (9):
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1908 u: Srpanj 05, 2019, 13:03:01 poslijepodne »
Kod nas i u Cinestaru i Cineplexxu kreće od 18.7. Čudi me da nema, možda kasne sa objavom, ne znam ali čudno.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #1909 u: Srpanj 05, 2019, 13:07:10 poslijepodne »
a imaju oni tako kikseva... npr, 10 cloverfield lane nijesu uoste prikazivali pa sam nervozisao do blurejwbdl ripa  ;D
ne znam, osim ako ga ne otkupe u medjuvremenu.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1910 u: Srpanj 05, 2019, 13:27:57 poslijepodne »
Poznat osječaj koliko sam ih samo propustio,  zbog ljenosti i i odgađanja da nešto pogledam pa prođe, pa čekaj 4-5 mjeseci da izađe, pa ti se na kraju ogadi sve od silnog iščekivanja. Ali ne znam kako objasniti, ajd da je neki mali film nezavisne produkcije pa im se ne isplati jer nema profita, jedino mi pada na pamet neka cenzura od ustanova, ali u ovome slučaju ne vidim zašto.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #1911 u: Srpanj 05, 2019, 13:51:31 poslijepodne »
davali su hereditary prosle godine, pa kvajet plejs, US ove, pa me zbog toga cudi da najvjerovatnije nece ovaj.
a inace se cesto desava da i na te blokbastere ne dodje ni 10 ljudi. na godzilu kad smo isli jedva i preko toga da je bilo.
nocas sam na spajdermena, ali sam se bas oladio od superhiro zanra.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1912 u: Srpanj 05, 2019, 14:41:25 poslijepodne »
Je ima i toga, doduše ne znam kako je kad prikazuju prvih par dana jer obično idemo poslije da izbjegnemo gužvu i u miru u posljednjem redu gledamo film, i obično bude ljudi u zadnjim redovima i to je to, 80% dvorane zjapi prazno, i to što kažeš baš na blockbusterima, barem je tako kod mene (Slavonski Brod), dali je u većim gradovima drugačije ne znam, ali brate i cijenama, oguliše, nas četvero karte plus sokovi, kokice, k...ci , palci nije ispod 400kn (više od 50 eura) ne može si to baš svatko priuštiti. Sve to utječe na kulturu odlaska u kino barem na našim prostorima, pogotovo danas kada možeš sve gledati džabe.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #1913 u: Srpanj 06, 2019, 08:08:07 prijepodne »
Je ima i toga, doduše ne znam kako je kad prikazuju prvih par dana jer obično idemo poslije da izbjegnemo gužvu i u miru u posljednjem redu gledamo film, i obično bude ljudi u zadnjim redovima i to je to, 80% dvorane zjapi prazno, i to što kažeš baš na blockbusterima, barem je tako kod mene (Slavonski Brod), dali je u većim gradovima drugačije ne znam, ali brate i cijenama, oguliše, nas četvero karte plus sokovi, kokice, k...ci , palci nije ispod 400kn (više od 50 eura) ne može si to baš svatko priuštiti. Sve to utječe na kulturu odlaska u kino barem na našim prostorima, pogotovo danas kada možeš sve gledati džabe.

Kod mene (Valjevo) totalna suprotnost-naime, bioskop koji su zaista sredili ima samo 88 stolica i uvek je dupke pun, bilo da su u pitanju crtaci, tj. matine projekcije ili klasicni filmovi u vecernjem terminu...Pre neko vece 3 dana je igrala nova "Anabela..."  https://www.imdb.com/title/tt8350360/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1   i karte su bile rasprodate u roku od 15 minuta, ne preterujem...znaci ispred bioskop je ostalo jos stotinak razocaranih ljubitelja horora. Inace, horor sjajno prolazi, koliko god los bio, sala je dupke puna... Cak su na zahtev publike vratili psiho-triler "Ma", https://www.imdb.com/title/tt7958736/?ref_=nv_sr_4?ref_=nv_sr_4   (kod nas preveden kao "Keva")...

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #1914 u: Srpanj 06, 2019, 11:43:52 prijepodne »
napisi nesto ako pogledas midsommar.
spajderzez prijatno iznenadzenje. to ti je ono kad podjes bez nekih ocekivanja, smoren od zajebanih tipova koji pokretom ruke ruse zgrade.
vratio se onaj prepoznatljiv humor koji kao da je nestao u prethodnim osvetnicima a da ne pominjem epski zajeb zvani bri larson.
zanimljiva radnja sa jos zanimljivijim anti junakom kojeg je vrhunski iznio sjajni gilenhajl. znaci lik se uopste nije trudio, cistom zajebancijom zaradio manje egzoticno ostrvo. doktor.
film ima mana ali ih vjesto krije.
sacekajte zadnji after kredits, jer ja nijesam a drug mi rece da je prilicno bitan.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1915 u: Srpanj 06, 2019, 12:47:15 poslijepodne »
Ajde.neka su napravili dobrog Spidermana, još od Raimijeve trilogije niti jedan mi se nije svidio.
Ma sigurno ću ići na Midsommar (svečano obećavam utiske) ;D i na Tarantina (to mi je must see) koji je najavio da mu je ovo vjerovatno poslijednji film, kaže volio bi se posvetiti pisanju za kazalište.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1916 u: Srpanj 06, 2019, 12:59:26 poslijepodne »
Je ima i toga, doduše ne znam kako je kad prikazuju prvih par dana jer obično idemo poslije da izbjegnemo gužvu i u miru u posljednjem redu gledamo film, i obično bude ljudi u zadnjim redovima i to je to, 80% dvorane zjapi prazno, i to što kažeš baš na blockbusterima, barem je tako kod mene (Slavonski Brod), dali je u većim gradovima drugačije ne znam, ali brate i cijenama, oguliše, nas četvero karte plus sokovi, kokice, k...ci , palci nije ispod 400kn (više od 50 eura) ne može si to baš svatko priuštiti. Sve to utječe na kulturu odlaska u kino barem na našim prostorima, pogotovo danas kada možeš sve gledati džabe.

Kod mene (Valjevo) totalna suprotnost-naime, bioskop koji su zaista sredili ima samo 88 stolica i uvek je dupke pun, bilo da su u pitanju crtaci, tj. matine projekcije ili klasicni filmovi u vecernjem terminu...Pre neko vece 3 dana je igrala nova "Anabela..."  https://www.imdb.com/title/tt8350360/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1   i karte su bile rasprodate u roku od 15 minuta, ne preterujem...znaci ispred bioskop je ostalo jos stotinak razocaranih ljubitelja horora. Inace, horor sjajno prolazi, koliko god los bio, sala je dupke puna... Cak su na zahtev publike vratili psiho-triler "Ma", https://www.imdb.com/title/tt7958736/?ref_=nv_sr_4?ref_=nv_sr_4   (kod nas preveden kao "Keva")...
Ajde neka je, ali to je pretpostavljam kino u vlasništvu grada nije cinestar ili cineplexx koji nude bezbroj dvorana, filmova, izbora formata ,projekcija na dan... Zavidim s nostalgijom, sjećam tih vremena kad se čekalo u redovima i na karte i kod jedinog kokičara gledati Top gun, bmx bandite,Terminatora...

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #1917 u: Srpanj 06, 2019, 15:09:56 poslijepodne »
napisi nesto ako pogledas midsommar.
spajderzez prijatno iznenadzenje. to ti je ono kad podjes bez nekih ocekivanja, smoren od zajebanih tipova koji pokretom ruke ruse zgrade.
vratio se onaj prepoznatljiv humor koji kao da je nestao u prethodnim osvetnicima a da ne pominjem epski zajeb zvani bri larson.
zanimljiva radnja sa jos zanimljivijim anti junakom kojeg je vrhunski iznio sjajni gilenhajl. znaci lik se uopste nije trudio, cistom zajebancijom zaradio manje egzoticno ostrvo. doktor.
film ima mana ali ih vjesto krije.
sacekajte zadnji after kredits, jer ja nijesam a drug mi rece da je prilicno bitan.
"Midsommar" cekam "k'o ozeblo Sunce", ali nisam siguran da ce stici u bioskope za koji mesec! U pitanju je film koji nece imati neku publiku, jer ne igra na "prvu loptu", pa je pitanje da li ce biti interesantan ovim mojima u Valjevu da ga prikazu. Cak i za "Hereditary" https://www.imdb.com/title/tt7784604/?ref_=tt_sims_tt  , sem mene i jos par ljudi za koje znam da su istinski zaljubljenici u film, nije bilo nikoga u sali, sto i nije bilo lose, posto sam u miru mogao da uzivam u filmu! "Spajdermen" dolazi sl.nedelje, a posto si ga ishvalio, odo' da uzivam! Pogledaj "Ma" , ako vec nisi, dok sam ga gledao, bio sam odusevljen prvim delom filma, gde je manjak akcije, a vise psiholoski odradjen, i tu stvarno briljira Octavia Spencer... onda krece (ocekivano) mali pad u drugom delu, kada se sve pretvara u slasher, ali sve u svemu prijatno iznenadjenje s' obzirom sta se sve nudi na repertoaru...

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #1918 u: Srpanj 06, 2019, 17:35:37 poslijepodne »
Film za ljubitelje španskih mystery filmova (nisam videla da se već spominjao)

La cara oculta

https://www.imdb.com/title/tt1772250/

Nije u rangu,bar po meni, već spomenutih  filmova - Contratiempo, El cuerpo,Los ojos de Julia, ali postoji fino poigravanje psihom kao i iščekivanje "šta će biti na kraju"  ;D .

dodatak- film je kolumbijski,samo sam ga svrstala u španske zbog jezika :D


Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1919 u: Srpanj 06, 2019, 20:32:49 poslijepodne »
Nije se spominjao sto%. Kad je netko pitao za isključivo europske filmove njega sam morao preskočit s popisa, na žalost.

Zna se da je masa švaba zbrisala u Kolumbiju za vrijeme drugog svjetskog, u ovom je filmu konačno iskorištena prilika sa se i to ubaci u radnju. Samo za razliku od fantazije Černobil, nevjerojatno popularne na ovom forumu jer radijacija je zarazna bolest ubojitija od ebole prema toj bapskoj priči, La cara oculta ne laže gledatelje da je sve što vidite u filmu istina.

Film je izvrstan i tko ga nije pogledao, a voli trilere, ne znam što čeka. Uostalom, kad ste zadnji put pogledali film iz Kolumbije i zaključili da je baš ekstra?