Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Le bureau des légendes  (Posjeta: 10225 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bebapecic

• Razina 3
  • Spol: Ženski
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #60 u: Prosinac 03, 2018, 02:26:18 prijepodne »
Po IMDb-u 4. sezona je počela 22. oktobra.
Iako je serija krenula još 2015. godine, ja sam je otkrio nedavno. I ostale francuske serije koje sam gledao bile su dobre (Engrenages i Braquo), ali ova je bila najbolja. Jedini problem je slaba dostupnost prevoda za francuske serije.
Za mene,iako bas i nisu istog zanra je prva Engrenages(krimi-akcija u ludom tempu,sa upecatljivim likovima) pa onda sve ostale.

Offline bf1947(1)

• TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • Spol: Muški
  • Sic est in fatis
« Odgovori #61 u: Prosinac 03, 2018, 08:23:09 prijepodne »
Iako je serija krenula još 2015. godine, ja sam je otkrio nedavno. I ostale francuske serije koje sam gledao bile su dobre (Engrenages i Braquo), ali ova je bila najbolja. Jedini problem je slaba dostupnost prevoda za francuske serije.
Za mene,iako bas i nisu istog zanra je prva Engrenages(krimi-akcija u ludom tempu,sa upecatljivim likovima) pa onda sve ostale.

Serija, 4. sezona je krenula i završila gotovo u jednom potezu. Danas kreću prijevodi pa će do Nove Godine komplet biti ovdje. I ne slažem se baš, da nema prijevoda za francuske serije. Samo ih treba potražiti. Recimo, ovdje ih je hrpa :) Moje je mišljenje o serijama nešto drugačije. Prvo, Engrenages pa i druge nisu klasične špijunske, pa je ovo prvi klasični uradak francuske televizije koji se bavi isključivo tom tematikom. A u tom žanru, Francuzi nemaju ništa bolje. No ne trebaju se žaliti, meni je recimo ova serija po dosta elemenata bolja i od čuvenih Spooksa, i jedna je od uopće najboljih serija svog žanra. No mišljenja su različita. Uglavnom bit će uskoro tu s prijevodima.  :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Turab

• Razina 3
« Odgovori #62 u: Prosinac 03, 2018, 08:56:00 prijepodne »
Koja super vijest da ima i 4-ta sezona.  Da, i meni je ova serija jedna od najboljih ovog žanra i baš se radujem nastavku priče a i prevodima naravno. Hvala Borise

Offline bf1947(1)

• TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • Sic est in fatis
« Odgovori #63 u: Prosinac 04, 2018, 15:56:06 poslijepodne »
Postavljena je 1. epizoda 4. sezone. Prema viđenom može se očekivati odličan nastavak. Prevodim je s guštom, iako engleski transkripti( prevedeni??? s norveškog) vape za doradama. Ništa nepoznato, tako je bilo i ranijih sezona. :) Važno da gledatelji ne osjete te probleme, iako će se epizode pojavljivati s malo više odmaka. Uglavnom, oni koji su gledali prve 3 sezone, počnite ili čekajte do kraja ove nove. A vi koji niste a slučajno zabasate na ovu stranicu, očale na oči i brzo krenite s gledanjem prve tri. Jer ta je serija sam vrh svojeg žanra. Nitko neće požaliti. :lol2: :bear3:

Offline tuberajt

• Razina 2
« Odgovori #64 u: Prosinac 04, 2018, 17:46:39 poslijepodne »
Nemam gdje skinuti prvu sezonu

Offline bf1947(1)

• TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • Sic est in fatis
« Odgovori #65 u: Prosinac 05, 2018, 15:04:00 poslijepodne »
2. epizoda je tu

Offline bf1947(1)

• TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • Sic est in fatis
« Odgovori #66 u: Prosinac 07, 2018, 16:47:31 poslijepodne »
Dodane su još dvije epizode. Osim toga dodane su i 4 prilagođene za nove materijale.

Offline bf1947(1)

• TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • Sic est in fatis
« Odgovori #67 u: Prosinac 15, 2018, 11:06:00 prijepodne »
Eto 5, 6, 7 kao i dosad u dvije verzije. Pa kom kako paše :)

Offline alfred

• Razina 2
« Odgovori #68 u: Prosinac 15, 2018, 12:38:52 poslijepodne »

Borise poz
Mislim da je identičan titl za obadvije verzije epizode 05
pa ne paše na french verziju
lp
Series Rules

Offline bf1947(1)

• TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • Sic est in fatis
« Odgovori #69 u: Prosinac 15, 2018, 14:11:10 poslijepodne »
Ispravno! Hvala Alfrede. Postavio sam greškom titl za verziju koja je u probnoj fazi. Greška je ispravljena :)

Offline Bugarak

• Razina 2
« Odgovori #70 u: Prosinac 18, 2018, 22:00:09 poslijepodne »

Jeste, slažem se.  Engrenages je odlična serija. Odgledao sam 5 sezona. Za 6. na žalost nisam uspeo da pronađem prevod. Ne mogu da odlučim koja serija je bolja. Francuzi izgleda imaju odlične serije, ali je problem u prevodima.
  Čitao sam takođe o seriji Merlí https://www.imdb.com/title/tt4580372/?ref_=nv_sr_1  Deluje mi zanimljivo, na IMDB-u je visoko ocenjena, ali nema prevoda za nju.

Offline bf1947(1)

• TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • Sic est in fatis
« Odgovori #71 u: Prosinac 22, 2018, 08:08:25 prijepodne »
Nakon dosta muka, preležanih ospica i kozica :) završila je 4. sezona ove izvrsne serije. U svom žanru (podžanru) za mene je ovo najbolje dosada viđeno. Mislim naravno na serije s špijunskim sadržajem. Nema takvih baš puno. Ostale se ove teme tek rubno dodiruju (Engrenages), a neke druge na kraju budu posute medom i šećerom. A toga u špijunskom svijetu ima izrazito malo. Zato je ova za mene top.  Ima soli, uglavnom na rane, i to je to. Tko je bude gledao, neće uzalud protratiti vrijeme.

Offline Ivan

• ΤDDCrew
« Odgovori #72 u: Prosinac 22, 2018, 10:27:16 prijepodne »
 :clapp
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline bebapecic

• Razina 3
« Odgovori #73 u: Prosinac 23, 2018, 00:27:46 prijepodne »
Nakon dosta muka, preležanih ospica i kozica :) završila je 4. sezona ove izvrsne serije. U svom žanru (podžanru) za mene je ovo najbolje dosada viđeno. Mislim naravno na serije s špijunskim sadržajem. Nema takvih baš puno. Ostale se ove teme tek rubno dodiruju (Engrenages), a neke druge na kraju budu posute medom i šećerom. A toga u špijunskom svijetu ima izrazito malo. Zato je ova za mene top.  Ima soli, uglavnom na rane, i to je to. Tko je bude gledao, neće uzalud protratiti vrijeme.
I kako odmicu epizode serija je sve bolja.Procitah da ce biti i pete sezone :smfor (26): Hvala na izvrstnim prevodima.

Offline Turab

• Razina 3
« Odgovori #74 u: Prosinac 23, 2018, 08:38:17 prijepodne »
Odlična sezona kao i prethodne. Malo gorak i tužan kraj, koji može a i ne mora biti kraj serije. Nadam se da će se nastaviti.

Offline Turab

• Razina 3
« Odgovori #75 u: Prosinac 23, 2018, 11:36:33 prijepodne »
Odlična sezona kao i prethodne. Malo gorak i tužan kraj, koji može a i ne mora biti kraj serije. Nadam se da će se nastaviti.

Da se nadovežem na samog sebe - pored toga ovo je jedna od najpotcjenjenijih serija.

Offline bf1947(1)

• TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • Sic est in fatis
« Odgovori #76 u: Prosinac 23, 2018, 11:57:06 prijepodne »

Da se nadovežem na samog sebe - pored toga ovo je jedna od najpotcjenjenijih serija.
Da, možda. No da ja dovršim zašto je smatram najboljom ikad u tom žanru. To je jedina serija te vrste, koja osim ljubavi i mržnje, sreće i nesreće, odanosti i izdaje, života i smrti, na jasan način pokazuje svu besmislenost postojanja ovakovih organizacija (DGSE, FSB, CIA itd.) Koje se, u navodnoj službi navodnih interesa svojih "naroda i narodnosti" , a u stvari u službi visoke politike, bave najmračnijim stvarima štetnim po ljudski rod. Ništa njima nije sveto, iako se u svetost kunu. Eto, ta komponenta nedostaje u svim ostalim serijama, s kojima bi se Le Bureau des Legendes, možda mogla usporediti. Ovo je naravno samo moje, izdvojeno mišljenje!  :bear3:

Offline bebapecic

• Razina 3
« Odgovori #77 u: Prosinac 23, 2018, 22:41:15 poslijepodne »

Da, možda. No da ja dovršim zašto je smatram najboljom ikad u tom žanru. To je jedina serija te vrste, koja osim ljubavi i mržnje, sreće i nesreće, odanosti i izdaje, života i smrti, na jasan način pokazuje svu besmislenost postojanja ovakovih organizacija (DGSE, FSB, CIA itd.) Koje se, u navodnoj službi navodnih interesa svojih "naroda i narodnosti" , a u stvari u službi visoke politike, bave najmračnijim stvarima štetnim po ljudski rod. Ništa njima nije sveto, iako se u svetost kunu. Eto, ta komponenta nedostaje u svim ostalim serijama, s kojima bi se Le Bureau des Legendes, možda mogla usporediti. Ovo je naravno samo moje, izdvojeno mišljenje!  :bear3:
Eto i moje.Ne postoji za njih opravdanje i daleko su od idealizacije i glamura Dzejms Bonda.Potrosna roba i tuga,strah i usamljenost.I o tome je serija.

Offline tuberajt

• Razina 2
« Odgovori #78 u: Prosinac 29, 2018, 14:20:56 poslijepodne »
Pogledao prve tri sezone i maksimalno sam ugodno iznenadjen. Nisam jos gledao ovakav prikaz rada unutar neke ovakve agencije. Jedna mi je od boljih serija sto sam gledao. Hvala na prijevodima i na pomoci kad je trebalo.

Offline Mungos

• Razina 2
    • Crtaci.org
« Odgovori #79 u: Prosinac 29, 2018, 16:22:02 poslijepodne »
Još nisam počeo da je gledam, ali jedva čekam...Po svim pokazateljima, biće da je odlična.
Ko ovde nije poludeo, taj nije normalan...

Offline Bugarak

• Razina 2
« Odgovori #80 u: Prosinac 31, 2018, 11:34:46 prijepodne »
I kako odmicu epizode serija je sve bolja.Procitah da ce biti i pete sezone :smfor (26): Hvala na izvrstnim prevodima.

Sinoć sam završio 4. sezonu. Na IMDb ne spominju da će se serija nastaviti. Gde si pročitao da će se serija nastaviti?

Offline bebapecic

• Razina 3
« Odgovori #81 u: Siječanj 01, 2019, 01:30:23 prijepodne »

Sinoć sam završio 4. sezonu. Na IMDb ne spominju da će se serija nastaviti. Gde si pročitao da će se serija nastaviti?
Procitala sam intervju s M.Kasovic em: Quatre saisons ont déjà été diffusées, une cinquième étant en cours d'écriture.

Offline Al Giardello

• TDDCrew User
« Odgovori #82 u: Siječanj 31, 2019, 20:12:51 poslijepodne »
Mislim da su sasvim ok zavrsili 3. .Bojim se da je 4 silovanje....
Pomesao sam sezone  :smfor (9): :smfor (9): :smfor (9):

Offline hyde_sb

• TDDC
  • Ne moram ja ništa. Ja sam se dovoljno namorala.
« Odgovori #83 u: Srpanj 16, 2019, 20:49:19 poslijepodne »
Meni je serija fantasticna,kao i sve francuske serije uostalom.Zna li neko gde ima prevod 6. i 7. sezone serije Engrenages.

nema

Offline zuza

• Razina 2
« Odgovori #84 u: Srpanj 23, 2019, 17:26:07 poslijepodne »
Serija je odlicna ,Francuzi su zakon,ne znam gde mi je nestao odgovor od pre neki dan .Pogledajte seriju Braquo obavezno,a za Engrenages nigde nema prevoda 6. i 7. sezone.

Offline Turab

• Razina 3
« Odgovori #85 u: Rujan 09, 2019, 23:21:37 poslijepodne »
Dobra vijest koju sada vidjeh da se već snima 5 sezona  :clapp

https://www.mouv.fr/cine-series/le-bureau-des-legendes-le-tournage-de-la-saison-5-commence-350851

google translate:

"The Bureau of Legends": the filming of Season 5 has begun
The season 5 of the original creation of Canal + "The Bureau of Legends" is precise, finally.
Fri 07 June 2019 by Pierre Gaurand

That's it, Mathieu Kassovitz and his colleagues from the DGSE (Directorate General of External Security): Jean-Pierre Darroussin, Lea Drucker, Sara Giraudeau ... returned to business and began filming season 5.

Canal + has just announced that the filming started this week for a duration of 4 months. And the other good news is that the legendary Jacques Audiard (To beat my heart stopped, A prophet ...) who will take care of the realization of the last two episodes in this new season of 10 episodes . In addition, Louis Garrel will join the crazy cast of the series.

Offline Bugarak

• Razina 2
« Odgovori #86 u: Rujan 11, 2019, 11:31:08 prijepodne »
Krenuo neko da prevodi 6. sezonu. Za sad ima prevod za prve dve epizode. Ima da se nađe..

Mislim na seriju Engrenages. Da ne bude zabune.