Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The Sopranos  (Posjeta: 24212 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
The Sopranos
« u: Ožujak 27, 2017, 17:31:50 poslijepodne »

"There's an old Italian saying: you fuck up once, you lose two teeth."

"The Sopranos" je jedna od najuspješnijih serija na svjetskom televizijskom tržištu. Izuzetno vješto, scenarista David Chase kombinuje dramu i ironiju, kako bi nam prikazao apsurdno u savremenom životu gangstera u New Yerseyu. Realistična priča o životu Tonija Soprana - šefa gangsterske organizacije u New Jerseyu, koji shvata da više ne može da podnese stres pričinjen od njegove porodice i gangsterskog života, i nakon nekoliko neuspješnih pokušaja obraća se za pomoć psihijatra. Serija ne krije ni najmanje detalje stvarnosti Tonija Soprana. Kad se krene od svakodnevnih dužnosti gangsterskog bosa, pa sve do napetih odnosa unutar porodice gdje ima sve manje razumijevanja. Da ne zaboravimo i njegova dosta opisna otkrovenja pred dr. Jennifer Melfi, njegovim psihijatrom. I sve to potpomognuto sa neophodnom dozom humora. Ostvarivši veliki komercijalni i kritički uspjeh, Obitelj Soprano je finansijski najuspješnija serija kabelske televizije u povijesti televizije. Serija je poznata po visokoj razini kvalitete na svim aspektima produkcije, a iznimno je hvaljena za svoje scenarije i izvedbe glavnih glumaca. Zaradila je priznanja kako je na televizijski medij donijela višu razinu umjetničke kvalitete i otvorila put mnogim drugim dramskim serijama koje su slijedile. Osvojila je i brojne nagrade, uključujući 21 Emmy i pet Zlatnih globusa. Serija je ostavila neizbrisav trag i utjecaj u pop-kulturi.



Godina: 1999.
Mreža: HBO
Žanr: Drama
Glumci: James Gandolfini, Lorraine Bracco, Edie Falco, Michael Imperioli, Dominic Chianese, Steven Van Zandt, Tony Sirico, Robert Iler, Jamie-Lynn Sigler, Aida Turturro, Drea de Matteo, Steve Schirripa, Dan Grimaldi


Reality is almost always wrong.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: The Sopranos
« Odgovori #1 u: Svibanj 30, 2017, 00:26:07 prijepodne »
jos malo i zavrsavam sestu sezonu

ok serija

po čemu?

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: The Sopranos
« Odgovori #2 u: Svibanj 30, 2017, 00:49:13 prijepodne »

ok serija

Jedan od najvećih klasika ikada ok serija?  :? ??
Reality is almost always wrong.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: The Sopranos
« Odgovori #3 u: Svibanj 30, 2017, 00:52:32 prijepodne »

ok serija

Jedan od najvećih klasika ikada ok serija?  :? ??

bitno je nešto napisati, makar i glupost.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: The Sopranos
« Odgovori #4 u: Svibanj 30, 2017, 13:25:17 poslijepodne »
A ono kad su bili u Italiji i sad kao doneli im neku klopu a Paulie kao ej nisi doneo kečap  :lol2:
Ovaj samo nešto progunđao.
Baš su nadrealni likovi kao karikature. 

Offline Diablo

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: The Sopranos
« Odgovori #5 u: Prosinac 14, 2017, 18:29:23 poslijepodne »
Za trenutak sam se zabrinuo da ne postoji tema o ovom klasiku, ali nađoh je na zadnjim stranicama :D

Ne znam, teško mi je riječima opisati svu genijalnost ove serije, jer mislim da mnogi ne shvataju da nije riječ o čisto i samo mafijaškoj seriji koja prikazuje jednu bandu kako se bavi kriminalom. Ovdje imamo najkompleksnijeg karaktera ikada koji je prikazan kao mafijaški bos s jedne i otac, odnosno porodični čovjek sa druge strane. Način na koji se nosi sa svim problemima na poslu i kući, prikazan je iz jedne potpuno drugačije perspektive i konstantno kroz seriju provlače se njegova preispitivanja samog sebe, stvari koje radi, o kojima razmišlja.  Serija generalno obuhvata jedan čitav psihološki i životni aspekt ne samo jednog lika, nego i čitavog okruženja u kojem se taj lik nalazi, a sve to ne bi bilo moguće prikazati na taj način da svi ostali, prateći segmenti koji su seriju učinili onim što ona jeste, nisu funkcionisali besprijekorno.

U prvom redu, to su likovi. Lično, nisam vidio da je neko bolje i realnije iznio jednu ulogu, kao što je to uradio James Gandolfini sa likom Tonyja Soprana. Nevjerovatno nešto, nevjerovatno. Jedna od posebnih scena koju bih naglasio (iako ih je bilo bezbroj) jeste ona kada se nalazi u ordinaciji doktorice Melfi, nakon što je AJ pokušao izvršiti samoubistvo. 
Spoiler: prikaži
Način na koji priča o tome, emocije koje je unio u sve to, nemoguće je dokučiti da neko nešto ovako može odglumiti. Naravno, i 'leg work' doktorice Melfie je dodatak koji je ovu scenu napravio još posebnijom.  ;D

I nije samo Tony lik koji je prekucao ulogu, jer su to uradili manje-više svi glumci. Sa toliko kvalitetnih karaktera i budaletina na jednom mjestu, počevši od Chrisa, Paulieja, Richija (jedan od najgotivnih likova), Ralphija, Pussyja, Sila, Johnny Sacka itd, nemoguće je da serija ne bude klasa za sebe. Naravno, ne treba zanemariti ni ove, uslovno rečeno normalne likove, poput Carmele, Adriane i ostalih, koje su bolesno dobro odradile ono što su trebale.

Druga stvar koju bih naglasio, a koja je jednostavno bez premca u komparaciji sa bilo kojom serijom približnog ili sličnog kvaliteta, jeste humor. Brutalan, crni humor. Generalno, malo je serija i filmova koji su mogli izazvati tu reakciju da moram stopirati scenu i smijati se istoj nekoliko minuta, držeći se pritom za stomak, a ovdje ih je bilo veliki broj. Prva koja mi pada na pamet jeste ona kad je Chris ubio malu Cozette, a ništa manje luda nije bila ni kada je frajer od Meadow vidio kako Vito pu* ku*ac onom građevinskom radniku ili radniku iz osiguranja, ko je već bio. Chrisova narkomanska intervencija, scena kad on i Paulie zaglave u šumi, pa i svaka scena u kojoj je Richie Aprile učestvovao. Sve što je taj lik progovorio bilo je morbidna budalaština kojoj si se morao nasmijati.

Raspisah se poprilično, ali ne zamjerite, to je barem mali omaž koji mogu dati uz Wire, najboljoj seriji koju sam gledao.    :smfor (26): :smfor (6):

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: The Sopranos
« Odgovori #6 u: Listopad 23, 2018, 07:51:52 prijepodne »
Po meni, ovo je najbolja serija koju sam gledao. A dosta sam ih odgledao. Svi likovi su odlično razrađeni, humor vrhumski, nema preterivanja.
  Ne znam da li, i kad će neko uspeti da napravi bolju seriju.
Jednom ću je gledati ponovo.
Preporučujem.

Offline Chombe

  • Razina 0
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Osijek
Odg: The Sopranos
« Odgovori #7 u: Listopad 24, 2018, 08:37:06 prijepodne »
Počeo prošle godine ispočetka i dogurao do pred kraj 5. sezone...
Ajme što je odlično. Fantastična karakterizacija likova.
2. i 3. sezona genijalne.
i am a reasonable man get off my case

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: The Sopranos
« Odgovori #8 u: Prosinac 09, 2018, 20:23:25 poslijepodne »
ja sam uvjeren da bi ova serija danas imala i nove sezone, samo da je james gandolfini još uvijek živ. Posebice jer kraj serije ostavlja prostora za nastavke. Šteta. :(

  Ja nisam uveren. Gandolfini je umro u junu 2013., a poslednja sezona serije je emitovana 2007. godine. Da su hteli da nastave seriju, imali su 6 godina da to urade.
  Slažem se da je šteta...
B.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: The Sopranos
« Odgovori #9 u: Svibanj 04, 2019, 19:41:43 poslijepodne »
Već sam pisao da ova serija za mene predstavlja (uz Wire) najbolju seriju ikada, pa tako s vremena na vrijeme znam pustiti neku random epizodu, čisto da se podsjetim.

Neki dan sam naletio na onu iz druge sezone kada Tony tokom jedne od sesija priča o 'sretnoj lutalici' i nemam šta reći osim da sam plakao od smijeha nekoliko minuta.

Spoiler: prikaži


Kakva gluma, kakav opis emotivnog stanja.   :smfor (24): :smfor (26):


Baš i nije smešnoi. Tu priča zapravo o sopstvenoj nečistoj savesti. Mislim da je bukvalno mislio na zeta kad je govorio o bezbrižnom liku.
U nekom momentu ga je naterao da počini nešto koliko se sećam. Muža njegove sestre. I on je bio deo ekipe.

Offline Diablo

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: The Sopranos
« Odgovori #10 u: Svibanj 05, 2019, 17:50:10 poslijepodne »
Pa dobro, ukusi su različiti, da mi nije smiješno ne bih se ni smijao. Nekome će ovakve scene izazvati sjeb, nekome smijeh. A smiješno je zato što je realno i istinito, opisao je lik situaciju i stanje koje smo vjerovatno svi doživjeli i doživljavamo, a način na koji je to uradio je klasa za sebe u svakom smislu.

To je crni humor, morbidan, ali kao takvom sam se ovoj seriji ismijao više nego nekim humorističnim. I to je jedna od njenih draži.

Smijao sam se i kad je Christopher psu slomio vrat dok se se fiksao heroinom. Sa racionalne tačke gledišta ni to ne bi trebalo biti smiješno, ali šta možeš kad jeste. Još kad je lik počeo objašnjavati kako ga nije ubio, nego je samo sjeo na njega morao sam stopirati i držati se za stomak narednih nekoliko minuta.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: The Sopranos
« Odgovori #11 u: Svibanj 05, 2019, 20:15:58 poslijepodne »
Smijao sam se i kad je Christopher psu slomio vrat dok se se fiksao heroinom. Sa racionalne tačke gledišta ni to ne bi trebalo biti smiješno, ali šta možeš kad jeste. Još kad je lik počeo objašnjavati kako ga nije ubio, nego je samo sjeo na njega morao sam stopirati i držati se za stomak narednih nekoliko minuta.

ovo je već pomaknuta ličnost.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: The Sopranos
« Odgovori #12 u: Svibanj 06, 2019, 12:35:22 poslijepodne »
U redu je, nek sam ja lud, a vi normalni. Odmah okačite etiketu.

nitko nije rekao da smo mi normalni.. po meni nešto nije u redu s osobom kad se previja od smijeha na takve scene.. svašta mogu podnijeti, ali zlostavljanje djece, žena i životinja ne mogu.. a mislim da bi se većina složila sa mnom.. nije mi to smiješno.. ne može i ne smije biti smiješno.

Offline darthboba

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • Everything's shiny!
  • Lokacija: Zemun
Odg: The Sopranos
« Odgovori #13 u: Svibanj 27, 2019, 21:21:14 poslijepodne »
Planiram poceti seriju ali koliko se secam govorilo se da kraj nije zadovoljavajuci ili barem zbunjujuci, mada nisam 100% za to, prije ce biti da se to najvise odnosilo na Lost. Da li je neko zavrsio ko moze da potvrdi?

Dubok je kraj poprilično, ne bih ga nazvao zbunjujućim, ali sigurno da je malo onih koji su očekivali da će se završiti tako kako se završilo. Do tebe je kako ćeš ga shvatiti, meni je bio genijalan, kao uostalom i čitava serija.

Spoiler: prikaži
Jeste genijalna serija ali kraj mi je vise kao kompromis koji bi trebalo da zadovolji sve grupe koje su pratile seriju. Oni koji su ga voleli vide pobednicku veceru sa porodicom, oni koji ga nisu voleli (ako ih ima takvih) i koji misle da zasluzuje nasilnu pravdu vide atentat koji treba da se desi, oni kojima je bilo dosta videli su planiran kraj a svi mi koji su zeleli jos su videli sansu da se serija nastavi... nekada :)


Inace, maltretiranje Ben Kingsley-a je bilo zabavno i mucno u isto vreme :D
- Captain Piett?
- Yes, my Lord?
- Make ready to land our troops beyond their energy shield and deploy the fleet so that nothing gets off the system. You are in command now, Admiral Piett.

Offline donnie

  • Razina 0
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Sopranos
« Odgovori #14 u: Lipanj 24, 2019, 20:06:07 poslijepodne »
I, jel bi još neko volio da je bilo više flashback scena sa starim od Tonyja Soprana? Bilo bi zanimljivo vidjeti kako bi izgledao Prequel Sopranosa sa onim likom u glavnoj ulozi.  :smfor (6):

Pa dolazi prequel, nisam siguran oće biti film ili serija, sa mladim Tonyem, kojeg će glumit sin Jamesa Gandolfinija, tak da bi to trebalo bit meta  :thspaz

Offline Mikalica

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 62
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Sopranos
« Odgovori #15 u: Lipanj 27, 2019, 09:37:11 prijepodne »
Eh, The Sopranos je serija koju bih htio ispočetka pogledati, ali vrmeena imam sve manje, a novih serija (koje bih htio gledati) sve više.
Definitivno ću morati naći vremena ili ću jednostavno prestati spavati na neko vrijeme. Nešto od toga će morati biti...

Offline vuky017

  • Razina 0
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: The Sopranos
« Odgovori #16 u: Studeni 27, 2019, 20:58:33 poslijepodne »
Mnogo buke ni oko čega. To bi bio moj komentar vezan za ovu seriju. Obrazloženje: radi se običnoj mafijaškoj seriji. Kad odgledate ovu seriju videćete, život jedne mafijaške porodice i sve što ide uz to (ubistva,kriminal i bla, bla, bla..). Ustvari videćete sve ono što već znate i ništa se posebno neće desiti. Da sam na vašem mestu ne bih gubio vreme na gledanje ove serije. Ima mnogo bolje urađenih serija na tu temu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline tompavi

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 42
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Sopranos
« Odgovori #17 u: Prosinac 11, 2019, 10:06:21 prijepodne »
Tony je super, ali su mi odlični likovi i Carmella (Jesus Christ, Tony!) ma zapravo cijela uža obitelj, Chris Moltisanti i onaj ludi Ritchie Aprile (koji je vodio ljubav s Tonijevom sestrom držeći joj pištolj na sljepoočnici), šteta da ga više nema ali nije ni Ralphie za bacit.

Offline sofronije

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: The Sopranos
« Odgovori #18 u: Siječanj 19, 2020, 23:36:32 poslijepodne »
Dugo mi je trebalo da se nateram da pogledam ovu seriju, ali se nisam pokajala na kraju. Sjajna tematika!

Offline mrwitza

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: The Sopranos
« Odgovori #19 u: Siječanj 30, 2020, 00:42:48 prijepodne »
Iako sam znao da je serija odlicna, trebalo mi je dosta vremena da pocnem da je gledam. Juce sam je konacno zavrsio i zaista je ispunila moja ocekivanja.

O seriji uopsteno nemam sta pametnije da dodam od ljudi koji su ostavili recenzije na ovoj temi. Ono sto bih posebno izdvojio je theme song na pocetku svake epizode koja je prosto maestralna.

Jedina mala zamerka mi je
Spoiler: prikaži
desilo se zaista mnogo ubistava u toku serije, koja su neretko izvrsena na pomalo nespretan nacin, ostavljajuci dosta otisaka, DNK i ostalog, medjutim nijedno to ubistvo nije procesuirano. Zbog svega toga sam imao osecaj kao da policija u ovoj seriji ne postoji. U Breaking bad-u recimo, svi smo videli koliko je Walt bio temeljan po pitanju otklanjanja tragova sa mesta zlocina, dok bi tela potpuno nestajala sipajuci odredjene kiseline. U Sopranovima na primer, kad Toni ubije Ralfija, tukli su se po celoj kuci ostavljajuci tragove svuda okolo, krvi na sve strane.. Opet kapiram da u to vreme neki otisci i DNK nisu bili od prevelike pomoci policiji kao danas kada je sve to mnogo uznapredovalo. Takodje mi je zasmetalo kada Tonijeva sestra Dzenis ubije onog lika (zaboravio sam mu ime), Toni dodje kod nje, ukloni telo i posalje sestru u neki drugi grad. Tu sam pomislio da bi to policiji bilo sumnjivo (sto je ona napustila grad odmah nakon sto joj je muz "nestao"). Mislio sam da kada se Dzenis nakon nekog vremena ponovo vratila u New Jersey da ce je policija ispitivati u vezi "nestanka" njenog muza i da bi ona tu zbog pritisaka policije tokom ispitivanja mozda poklekla i ispricala policiji sta se zapravo desilo, medjutim nista od toga.


Sve u svemu odlicna serija 9/10!

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: The Sopranos
« Odgovori #20 u: Rujan 18, 2020, 03:09:48 prijepodne »
Ponovo sam poceo gledati ovo remek djelo televizijskog programa. I ponovo uzivam. Bindžao sam prvu sezonu za dva dana, bez ikakvog ubrzavanja iako je gledam treći put, dok većinu današnjih serija ubrzavam jer se smorim od iste i to kad je gledam po prvi put. Zaboravio sam koliko sam mrzio onu staru kucku Liiviu Soprano.

Fun fact: FBI je kreatorima serije rekao da je bila toliko realna u pogledu mafijaškog života, da kada bi ponedjeljkom ujutro analizirali snimke mafijaša, da su isti o njoj komentarisali i smatrali kako neko iz stvarnog mafijaškog života govori autorima serije o istom, te da je previše 'autentična' u tom pogledu.
Reality is almost always wrong.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Sopranos
« Odgovori #21 u: Rujan 18, 2020, 07:50:11 prijepodne »
e kolko su jeli oni ljudi sto je ono...
neka oni, no cim ih vidim za sto odma i ja zaposlim vilicu. pa sam poslije zavrsetka serije krvavo trenirao da maknem 6 sezona sa sebe.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: The Sopranos
« Odgovori #22 u: Rujan 18, 2020, 20:34:31 poslijepodne »
Iako zamišljam da postoji sveto trojstvo (The Wire, The Sopranos i Breaking Bad), realnije je da su The Wire i The Sopranos jedine dve serije ikada snimljene (ne računam mini-serije) kojima ne mogu (a i ne želim) naći nijednu jedinu zamerku. O Sopranovima je rečeno gotovo sve, pa ne bih dodatno smarao, ali evo jedne od onih replika koje upotrebljavam kad god sam u prilici (jedva jednom). Dakle:

Spoiler: prikaži

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: The Sopranos
« Odgovori #23 u: Rujan 18, 2020, 23:04:24 poslijepodne »
Pa moze proci i Breaking Bad blizu ove dvije, ali tu bih također dodao Northern Exposure koja mi je srcu draga, i možda serija koju najviše volim, iako je po kvalitetu ne bih stavio na prvo mjesto. Mislim da je ipak The Wire prva, Sopranosi druga, meni licno Northern Exposure treca, a BB cetvrta, mada ukusi su razliciti.
Reality is almost always wrong.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: The Sopranos
« Odgovori #24 u: Rujan 19, 2020, 00:11:53 prijepodne »
Pa moze proci i Breaking Bad blizu ove dvije, ali tu bih također dodao Northern Exposure koja mi je srcu draga, i možda serija koju najviše volim, iako je po kvalitetu ne bih stavio na prvo mjesto. Mislim da je ipak The Wire prva, Sopranosi druga, meni licno Northern Exposure treca, a BB cetvrta, mada ukusi su razliciti.
Drugar, kao da si mene pitao za redosled... Mada, meni tu još fali Twin Peaks.  ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Sopranos
« Odgovori #25 u: Rujan 19, 2020, 00:15:57 prijepodne »
biksi brate taj tvin piks je vrlo zajebana stvar. nemoj...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: The Sopranos
« Odgovori #26 u: Rujan 19, 2020, 07:51:29 prijepodne »
Malo me sramota, ali Northern Exposure ne da nisam gledao, nego nisam ni čuo za nju. U svoju odbranu... pa i nemam ništa. Shvatiću ovo kao preporuku i prvom prilikom krećem da gledam. Za BB sam već napisao na temi BB da neke sezone smatram nepotrebno rastegnutim. Naravno, to je nedovoljno da bi se ozbiljnije poljuljala moja ljubav prema najpoznatijim kuvarima meta, ali dovoljno da ne bude baš u istoj ravni sa The Wire i The Sopranos. Što se tiče Twin Peaksa, pa poznato je da se David Lynch ili voli ili ne voli. Ja sam pod "b", a opet je interesantno da sam odgledao oba serijala sa jedinim (ali ozbiljnim) ffwd na s03e08.

Offline atma

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Just keep swimming
  • Lokacija: Croatia
Odg: The Sopranos
« Odgovori #27 u: Rujan 19, 2020, 09:09:31 prijepodne »
bojim se kako se promijenila paradigma vremena, kontekst kroz koji želimo i spremni smo razumjeti svijet, rezultat toga je da će sve manje i manje biti velikih priča... sve je manje novih velikih filmova, bendova, serija, romana, još uvijek postoji ono dobro ali to je nekako usitnjeno, ne traje dugo, brzo se troši... vrijeme  se  ubrzava, jednostavno nove generacije nemaju vremena za velike i duge priče, koje su dobre, naravno...

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: The Sopranos
« Odgovori #28 u: Rujan 19, 2020, 12:30:24 poslijepodne »
I ja do prije godinu-dvije nisam gledao te 'stare' serije, da kazemo do 90-ih, i tek kad sam poceo gledati, shvatio sam koliko sam propustio. Npr. Northern Exposure je nekakva 'utopija' smjestena u mali gradic na Aljasci, najbolja filozofska serija uz najboljeg televizijskog filozofa Chrisa Stevensa. Nijedna serija te ne opusti kao ona dok je gledaš, pogotovo ako je napolju jesen/zima, tad je doživljaj još jači. MASH nisam pogledao do prije dvije godine, a od tad sam je pogledao 2-3x, ne mogu se tacno ni sjetiti, i također mi jedna od najdražih serija, lik Hawkeya Pierca je ostao neponovljiv i dan danas. Planiram pogledati i "I love Lucy" te "The Twilight Zone".
Reality is almost always wrong.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: The Sopranos
« Odgovori #29 u: Rujan 19, 2020, 22:20:43 poslijepodne »
I ja do prije godinu-dvije nisam gledao te 'stare' serije, da kazemo do 90-ih, i tek kad sam poceo gledati, shvatio sam koliko sam propustio. Npr. Northern Exposure je nekakva 'utopija' smjestena u mali gradic na Aljasci, najbolja filozofska serija uz najboljeg televizijskog filozofa Chrisa Stevensa. Nijedna serija te ne opusti kao ona dok je gledaš, pogotovo ako je napolju jesen/zima, tad je doživljaj još jači. MASH nisam pogledao do prije dvije godine, a od tad sam je pogledao 2-3x, ne mogu se tacno ni sjetiti, i također mi jedna od najdražih serija, lik Hawkeya Pierca je ostao neponovljiv i dan danas. Planiram pogledati i "I love Lucy" te "The Twilight Zone".
Ove tri gore nabrojano su kultne,vrhunski napravljene ali Northern Exposure se nekako "voli".Svake zime zelim da pogledam par epizoda ali se ne zavrsi sa par  ;D