Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Doctor Who (2005.)  (Posjeta: 10682 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Doctor Who (2005.)
« u: Siječanj 09, 2018, 13:27:17 poslijepodne »

"I battle with textbooks. -I battle with monsters. -I've tried to save money. -I've tried to save the universe."


Vanzemaljac i samotnjak sa samo njemu svojstvenim načinom logičkog zaključivanja koji mu daje ključnu prednost kada je svet u opasnosti pomalo je u nedostatku kad su međuljudski odnosi u pitanju. Zato mu je uvek potreban asistent. Asistentkinja, tačnije. Doktor Hu i njegova pomoćnica uvek imaju posebnu vezu dok putuju kroz vreme i prostor i susreću se sa bićima i situacijama koje je teško i zamisliti.



Godina: 2005.
Mreža: BBC One
Žanr: naučna fantastika, avantura
Glumci: David Tennant, Matt Smith, Peter Capaldi, Jenna Coleman, Nicholas Briggs





Offline dejaspo

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 1
  • *****
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • Das bin nicht ich, das ist meine Schauma!
Odg: Doctor Who (2005.)
« Odgovori #1 u: Studeni 01, 2018, 05:02:42 prijepodne »
Kad nađem malo vremena a nadam se uskoro, i sredim one moje nesrećne titlove sa PO (inače, prvi moji prevodilački koraci) staviću ih ovde. U šestoj sezoni ih ima nekoliko. Sedmu bi trebalo da sam celu prevodio; osmu već... nemam pojma, ali svakako planiram da svoje prevode smestim ovde  :beer2:
Nisam fudbaler :D

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Doctor Who (2005.)
« Odgovori #2 u: Studeni 01, 2018, 08:21:39 prijepodne »
 :beer2:
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline Sammy_W

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Doctor Who (2005.)
« Odgovori #3 u: Veljača 03, 2020, 14:48:20 poslijepodne »
Nisam imao priliku gledati klasična izdanja nego samo ovo od 2005. Serija mi je ugodno sjela još od prve sezone dok je I produkcija bila na malo nižoj razini ali nije mi uopće pokvarilo doživljaj cijele priče. U idućim sezonama se vidi rast po meni u svim aspektima, a najdraže razdoblje serije bi mi bilo od 5. do 7. sezone kada je po meni priča bila najkompleksnija i meni najzanimljivija. Nakon toga dolazi do male stagnacije ali sve u svemu uvijek dobro I zanimljivo. Doduše nisam još pogledao zadnje dvije sezone o kojima sam čuo svakakve priče ali nadam se da neće puno razočarati

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005.)
« Odgovori #4 u: Veljača 03, 2020, 16:52:47 poslijepodne »
O ukusima se ne raspravlja, ali meni je i dalje Eccleston nenadjebiv.

Reboot sa Ecclestonom je razvalio, ne da se nije stidio ostati "trashy" nego ide duboko u analizu likova, evo samo jedan primjer šamaranja kakav se u narednim sezonama nije ponovio:


Ne kažem da je kasnije sve bilo loše, nije, ali nije bilo ni na razini te početne, entuzijastične faze. Pa dok Tennant i nije bio loš, Smith je meni bio nevjerojatno dosadan, jedva sam dočekao da ga maknu. Kratko ali slatko trajalo je druženje sa Capaldijem, e da bi Whittakericu uništili scenariji prepuni besmislene politčke korektnosti. Tu smo zbog scifija, a ne zbog politike!
Sajdkike doduše su pogađali, definitivno nemam primjedbu na nikoga.
Hoću reći da je malo po malo serija kvalitetom (i likova i priče!) otišla toliko daleko u dekadenciju da me ne bi čudilo ako je BBC ugasi nakon ove sezone.

Tragično je da "zaljubljenici" demonstrativno odbijaju pogledati sve što nije serija ili službeni specijal. A radi se o vrhunskim stvarima, The Infinite Quest je bolji od pola epizoda s Tenantom, dok je crossover strip ST:TNG sa Doctor Whoom (Assimilation, 8 brojeva) pravi mali dragulj.
Ali za one koji žele znati više, i odgovor zašto je Donna kraljica komedije:


Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Doctor Who (2005.)
« Odgovori #5 u: Ožujak 16, 2021, 22:07:17 poslijepodne »
Neki dan sam video vest da je Jody dala otkaz. Logično, jer ovo jako šteti njenoj karijeri. Koliko se da primetiti među fanovima da i ne krive toliko nju koliko loše pisanje. Ja sam pogledao tek prvu sezonu sa njom. Za više od toga nisam bio mazohista.

Offline dejaspo

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 1
  • *****
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • Das bin nicht ich, das ist meine Schauma!
Odg: Doctor Who (2005.)
« Odgovori #6 u: Srpanj 30, 2021, 14:40:10 poslijepodne »
Jodie Whittaker napušta Doctor Who nakon tri sezone

Spoiler: prikaži
Citat:
Glumica koja je igrala prvu žensku liječnicu napustit će BBC -jevu seriju nakon što se pojavila u tri specijala koja će biti prikazana 2022.

Sljedeća sezona, sa šest epizoda, emitirat će se na BBC-u America kasnije ove godine. Prvi od tri specijala emitirat će se na Novu godinu 2022., a drugi kasnije u proljeće 2022. Whittakerova posljednja dugometražna epizoda, tijekom koje će se regenerirati njezin trinaesti liječnik, emitirat će se u jesen 2022. u sklopu proslave stogodišnjice BBC-a.



Bilo je krajnje vreme da ode, baš kao i Čibnal koji je uspeo da usere sve što je vredelo u ovoj seriji. Džodi očajna, barabar koliko i šouraner. Da, politički korektni, usraše sve što je Doktora činilo vrhunskim, ali ipak očajna gluma glavni je razlog zašto nisam uživao u mojoj omiljenoj seriji. Jednostavno, nisam prepoznao Doktora u njoj i to mi je najviše smetalo i manjkalo. Hvala ti Džodi što ideš i nikad se više ne vraćaj, ali nikad. Najgore sezone s njom i slobodno mogu da kažem najgori Doktor kog sam gledao, a odgledao sve što se moglo pronaći na netu. Rip Džodika.
Nisam fudbaler :D

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005.)
« Odgovori #7 u: Srpanj 30, 2021, 15:44:38 poslijepodne »
Prvu žensku LIJEČNICU?!   :smfor (24):

Ja se ne slažem. Jodie je posao odradila vrhunski s onim što je imala pred sobom.
Onaj tko je zasrao žestoko su Chris Chibnall i Miranda Wayland.

Chibnall nije dovoljno velika faca da može otkantati želje BBCjevih šefova, a nije ni dovoljno lukav da ih zaobiđe ili im podvali.
Wayland prima ogromnu lovu za ztv diverzifikaciju što uključuje političku korektnost i baš je briga šta se gledatelji bune, a program upropaštava, plaća uredno sjeda na račun.

Tako da će meni Jodie nedostajati, baš mi je simpa.
Ali nije ona ta koja je trebala napustiti BBC.

Offline dejaspo

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 1
  • *****
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • Das bin nicht ich, das ist meine Schauma!
Odg: Doctor Who (2005.)
« Odgovori #8 u: Srpanj 30, 2021, 20:11:37 poslijepodne »
Stvar ukusa, naravno. Simpa je ona i meni, ali ne kao Liječnica 😀 Uopšte nije ušla u lik. E, sad šta je tome glavni razlog nešto me baš i  ne zanima, tj., živo mi se fućka. Isti uslovi su važili i za onu crnkinju Docu, pa je briljirala i ubedila me da je ona Doktor. Iskreno, i Kapaldi je bio prilično ograničen Mofatovim proseravanjem, jer više nije imao ništa pametno da kaže, pa je ipak Piter razvalio svojom glumom. Razlika u kvalitetu - nebo i zemlja, tako da... koliko god ona i meni i tebi bila simpa, kad neko ne ume, brate, - ne ume 🙃
Nisam fudbaler :D

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Doctor Who (2005.)
« Odgovori #9 u: Kolovoz 12, 2022, 22:40:12 poslijepodne »
Sad nešto čitam biće transgender kompanjon. Fantastično. Bila su neka optimistična nadanja vratio se originalni šouraner ali očigledno agonija se produžava unedogled. A da Dr je valjda crnac. Woke sranje. Od onako dobre serije. Tačno se ruga BBC narodu.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005.)
« Odgovori #10 u: Kolovoz 16, 2022, 14:35:22 poslijepodne »
Sad nešto čitam biće transgender kompanjon. Fantastično. Bila su neka optimistična nadanja vratio se originalni šouraner ali očigledno agonija se produžava unedogled. A da Dr je valjda crnac. Woke sranje. Od onako dobre serije. Tačno se ruga BBC narodu.
Trčiš pred rudo.
Trans je glumica. Je li i lik kojeg će glumiti u seriji također trans, ne znamo.
Osobno nemam ništa protiv, zanimaju me priče u epizodama i glumačka vještina, a ne što je netko u privatnom životu.
I uostalom ako nekome smetaju trans osobe, preskočit će i odseliti u Iran gdje trans osoba nema jer ih oni kamenuju čim nešto posumnjaju, al barem im ne odsijeku ruku jer su u prvom osnovne ukrali žvaku u dućanu.

Novi doktor jest crnac, da, međutim britanci su kolonizirali Indiju tako da sam ja očekivao prije indijca ili pakistanca.
Opet ne smeta mi ni to, ako čovjek odradi svoj posao kako treba. Pa ne treba mi doktor arijevac koji ne zna glumiti. Ili ako hoćeš primjer, ne treba mi Jessica Alba u ulozi doktora.

Poodavno se serija Doctor Who poigravala sa seksualnim identitetima, ne znači automatski da je bila woke na bljutavoj razini holivuda da se čovjek ispovraća.
Sezone sa prošlim doktorom (Jodie) su pretjerano gurale političku korektnost na svim poljima, nadam se da tih sranja više neće biti.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Doctor Who (2005.)
« Odgovori #11 u: Kolovoz 22, 2022, 09:47:04 prijepodne »
Da li si prespavao zadnjih par sezona. O padu kvaliteta i pričamo. Koga boli za sexualno opredeljenje ili boju kože glumaca. Jedino važno bibisiju ubaciti što više raznobojnih glumaca i tako tih gluposti. Tipično woke smeće.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005.)
« Odgovori #12 u: Kolovoz 22, 2022, 13:17:46 poslijepodne »
Da li si prespavao zadnjih par sezona.
Nisam ali bolje bi bilo da jesam.  ;D