Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Zvuk na dva ekrana...  (Posjeta: 8434 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Carmela Soprano

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 2
  • *****
  • Postova: 66
  • Spol: Ženski
Zvuk na dva ekrana...
« u: Listopad 25, 2020, 13:15:32 poslijepodne »
Ko mi reši problem, častim ga pivom ;D

Već nekoliko godina mi je samo TV služio kao monitor i zvuk je išao preko HDMI kabla. Na novom monitoru imam opciju povezivanja monitora sa zvučnom karticom, zvuk radi normalno, slušalice funkcionišu normalno kad ih uključim u monitor i sve kul samo... Nema opcije da zvuk ide na obe stvari (TV i monitor/slušalice) istovremeno. Nemoguće je pustiti jednu stvar na TV-u, drugu da ide na monitoru i da svaki zvuk ide zasebno, Realtek nigde ne daje tu opciju, mogu samo da odaberem gde će zvuk ići (hdmi ili ovo drugo), ne vidim nigde opciju da se to razdvoji kako god da "podelim" monitore. Čak i kad se pusti video ili audio na TV-u, a odabere se monitor (tj. slušalice) kao kanal za zvuk, video ide na TV-u, zvuk se čuje na monitoru. Postoji li rešenje da se zvuk videa koji ide na televizoru čuje na televizoru, a zvuk videa koji ide na monitoru čuje na monitoru? ;D
Bože, daj mi strpljenja, ali odmah!

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Zvuk na dva ekrana...
« Odgovori #1 u: Listopad 25, 2020, 17:39:15 poslijepodne »
Moze se namjestiti da istovremeno ide zvuk iz zvucnika na monitoru i zvucnika na tv-u, ali uz blago kasnjenje jednog od istih. Ovdje imas video tutorijal, pa pogledaj.



Ako si pustila nesto na tv, mozes odabrati samo zvucnike tv-a i radice onda samo isti, i obrnuto ako si pustila na monitoru. To ces uraditi tako sto kliknes na ikonicu zvuka u donjem desnom uglu start trake, i odaberes uredjaj za koji zelis da emituje zvuk. Valjda je od neke pomoci  ;D
Reality is almost always wrong.

Offline Carmela Soprano

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 2
  • *****
  • Postova: 66
  • Spol: Ženski
Odg: Zvuk na dva ekrana...
« Odgovori #2 u: Listopad 26, 2020, 01:55:14 prijepodne »
Hvala za ovaj tutorijal, ali iz nekog razloga ne pali... kad odradim sve ovo što on priča u videu čuje se samo šuštanje, iako je išao video na monitoru. Zvuk se čuo na TV-u. Nebitno, hvala puno za trud, kad budeš u Novom Sadu dobijaš obećano pivo :beer2:
Bože, daj mi strpljenja, ali odmah!

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Zvuk na dva ekrana...
« Odgovori #3 u: Listopad 26, 2020, 12:44:33 poslijepodne »
Pokusaj kao default uredjaj postaviti zvucnike od tv-a recimo,tj. ako vec nisi tako i onda tamo kod stereo mix, i opcije listen se trebaju odabrati zvucnici od monitora, mozda ce tako proraditi.  :beer2:
Reality is almost always wrong.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Zvuk na dva ekrana...
« Odgovori #4 u: Listopad 26, 2020, 15:40:55 poslijepodne »
Možda Audio router može da pomogne.
Ja sam ga koristio za bluetooth zvučnik. Klikneš na padajući meni ispod programa i Route.