Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Windows  (Posjeta: 205255 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Windows
« Odgovori #270 u: Ožujak 06, 2019, 09:16:49 prijepodne »
http://subworkshop.sourceforge.net/download.php
sve sam odavde probao i svaka pukne na isto mjesto. nedje pred kraj.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Windows
« Odgovori #271 u: Ožujak 06, 2019, 09:27:28 prijepodne »
Koju verziju 7 imas ja imam neku hakovanu ultimate na nju mogu da snimam i stare igre i programe sve skoro radi.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4347
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #272 u: Ožujak 06, 2019, 09:36:30 prijepodne »
Čudno da puca pri instalaciji, mahom je problem da neće da se pokrene.

Skini SW6a portable, stavi folder negde i izbaci shortcut na desktop.
Posle samo prevučeš titl na shortcut, tako ja radim.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Windows
« Odgovori #273 u: Ožujak 06, 2019, 10:14:10 prijepodne »
Koju verziju 7 imas ja imam neku hakovanu ultimate na nju mogu da snimam i stare igre i programe sve skoro radi.
pro 64bit, legalnu naravno. radi sve ostalo, samo sw nece. nijesam igrice probao stvarno.
fakse, slikacu kad dodjem s posla da vidis gresku a probacu tako kako kazes.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Windows
« Odgovori #274 u: Ožujak 06, 2019, 12:14:37 poslijepodne »
Probaj onaj stari isprobani 'recept', na instalacionu datoteku desni klik i properties, compatibility stavi sa win7 i run as administrator, mozda pomogne  ;D
Reality is almost always wrong.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Windows
« Odgovori #275 u: Ožujak 06, 2019, 12:24:23 poslijepodne »
ni na kraj pameti...  :smfor (9):
a toliko sam igrica prevario na tu foru.
probam, hvala.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Windows
« Odgovori #276 u: Ožujak 07, 2019, 06:58:16 prijepodne »
Skini portabl. Ja imam neki SW nem pojma 100 godina. Menjao sam svakakve sedmice i radi no problem.

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Windows
« Odgovori #277 u: Ožujak 07, 2019, 07:43:59 prijepodne »
prosla verzija groznoga - koja je prethodna erorovala uz vincestersku kombinaciju plus ka lajt kodeci bejzik.
fala vi!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Windows
« Odgovori #278 u: Ožujak 07, 2019, 08:46:48 prijepodne »
Trebaš Mega K lite. Basic valjda sadrži samo kodeke za reprodukciju. Ne i za  konvertovanju,  muxovanja.. rad sa titlovima.

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk


Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Windows
« Odgovori #279 u: Ožujak 07, 2019, 09:40:55 prijepodne »
Ja sam baš juče testirao moju 7cu snimio sam Unreal igru iz 1998, imam origina CD i radi bez problema. Naravno rade mi i starije igre ali samo preko DOSBox-a.  ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Windows
« Odgovori #280 u: Ožujak 07, 2019, 12:21:14 poslijepodne »
Trebaš Mega K lite. Basic valjda sadrži samo kodeke za reprodukciju. Ne i za  konvertovanju,  muxovanja.. rad sa titlovima.

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk
dobro da znam za ubuduce, za sad mi je dovoljan ovaj osnovni paket. oko konverta se ne cimah jos od auto cuvenog gordian knota, a i tu sam samo neke osnovne stvari procackao.
tnx!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Windows
« Odgovori #281 u: Ožujak 08, 2019, 11:36:44 prijepodne »
Meni se od jučer dešava neobičan problem. Naime, kad udjem u Windows/File Explorer, isti se restartuje 3-4 sekunde po otvaranju, a primijetio sam da računar ne učitava drajvere od zvučne i grafičke kartice prilikom pokretanja. Gdje bi mogao biti problem, ovo je prvi put da mi se nešto takvo dešava?
Reality is almost always wrong.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4347
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #282 u: Ožujak 08, 2019, 12:22:18 poslijepodne »
Probaj system restore ako nemaš ništa bitno.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Windows
« Odgovori #283 u: Ožujak 08, 2019, 12:55:38 poslijepodne »
ja sam imao slican problem nedje na neku stariju konfu... ovo sa drajverima. i ono, nidje veze, ali rjesavao sam ga premjestanjem ram-a u drugi slot.
sljaka neko vrijeme pa opet isto, no opet raga od racunara je bila pa nista cudno.
ne mora da znaci al probaj.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Windows
« Odgovori #284 u: Ožujak 08, 2019, 14:05:58 poslijepodne »
Vec pokusao, ali je system restore bio onemogucen, tj. nije bilo tacke po kojoj bi se 'vratio'.

@coa, cisto sumnjam da je zbog toga, radi vec skoro godinu dana kako treba, a i igre rade ok, ali ako se nista ne rijesi, pokusam.  ;D
Reality is almost always wrong.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #285 u: Ožujak 08, 2019, 17:01:16 poslijepodne »
To što si tu sad opisao - driveri kasno pale, explorer sam sebe pokušava osposobiti restartom, ne postoji system restore...

Imaš četiri opcije:

1. Mbam (Malwarebytes Anti-Malware). Torenti ili warezi i nađi zadnji te ga pusti da preskenira računalo.

2. System File Check
Citat:
To run the System File Checker in Windows 10/8/7, type cmd in the Start search box. In the result, which appears, right click on cmd and select Run As Administrator.
In the command prompt window which opens, type sfc /scannow and hit Enter.
The sfc utility will run for a while and if any corruptions are found, replace them on reboot.
Ovo pomogne u rijetkim slučajevima, a to su slučajevi kad se svašta nešto instalirava, deinstalirava i čačka po windowsima sa stvarima koje taje da mogu spizdit sustav. Najčešći uzroci? Loše iskodirani ili namjerno virusoidni krekovi za pirateriju te izvršni malware (ono kad ti uleti "jako važna obavijest" da ti fali neki kodek i ti to pustiš da se instalira iako ti ne fali ništa).

3. Reinstalacija windowsa. Od nule. Je, znam i ja, ni meni se ne da jer nakon toga moram reinstalirat puste igre i svašta nešto. Međutim kad se mora, ne bi trebalo bit teško.

4. Ako ništa od ovoga gore nije riješilo stvar onda servis. Otišao hardver, ne radi pouzdano i to 'ebe sustav. Nešto valja zamijeniti unutra.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Windows
« Odgovori #286 u: Ožujak 08, 2019, 18:14:18 poslijepodne »
Pokusao sam vec sa prve dvije opcije, fora je u tome sto uspjesno otvara foldere, npr. napravim folder na destkopu ili udjem u this pc i sve sljaka bez problema. Samo kad udjem direktno u File Explorer ( Quick Acces - sa start trake) onda zašteka. Vidjeti ću šta dalje, mislim da je softverski problem,a ne do hardvera, jer nemam nikakvih problema u radu računara. Igre, 4K video, sve dere po običaju. Ipak hvala svima na odgovorima.  :smfor (26):
Reality is almost always wrong.

Offline zap666

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • Lokacija: UE
Odg: Windows
« Odgovori #287 u: Ožujak 09, 2019, 19:52:19 poslijepodne »
Probaj ovo:
Open  FileExplorer-->Right Click "Quick Access" on the Navigation Panel-->"Options"-->"Clear"&"Restore Defaults"

ako ne pomaže udji u safe mod Windowsa pa onda probaj i javi da li onda krasira


Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Windows
« Odgovori #288 u: Ožujak 09, 2019, 21:07:54 poslijepodne »
E svaka cast, ovo je upalilo, a cak sam radio i clean boot, i vise toga pokusao, ali bezuspjesno. Hvala.  (y)
Reality is almost always wrong.

Offline alfred

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 51
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Windows
« Odgovori #289 u: Ožujak 10, 2019, 18:41:37 poslijepodne »
I ja imam sličan problem koji je počeo odmah nakon onog velikog updatea windowsa.Naime kad god želim ili preimenovati datoteku ili iskopirati ili izrezati ili samo otvoriti pojavljuje se ili not responding ili to traje pa se gubi ikona miša i ponovo pojavljuje.Znači kao da se file explorer ruši i opet diže te napokon izvrši radnju.Kada želim označiti puno fajlova za npr kopiranje to je nemoguća misija jer se stalno blesa, prekida i jako je sporo.Prvo sam mislio da je miš u pitanju(logitech mx 500)ali i s drugom žičnim isti problemi.Ovaj odgovor gore bi možda popravio i moj problem ali na win 10 neznam gdje kliknuti na taj file explorer jer imam samo ikonu moj PC ili to mogu na bilo kojoj mapi.Nemam ikonu windows explorer pa neznam kako to popraviti.
Unaprijed hvala na odgovoru
Lp

Redmi Note 2 with Tapatalk

Series Rules

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #290 u: Ožujak 10, 2019, 19:29:37 poslijepodne »
Sigurno nemaš ikonu koja izgleda ko žuta mapa? Onda upiši "explorer" tamo di je povećalo pa će se pojavit:




Pokreni to, onda View, pa Options, pa Change štaliveć.




Čisto sumnjam da će to riješiti "not responding". Kao i njemu gore, zbog drivera, preporučam clean install windowsa.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Windows
« Odgovori #291 u: Ožujak 11, 2019, 01:29:49 prijepodne »
Kako sam vratio postavke Windows Explorera na default, otad mi se ne ruše ni drajveri, tako da nema potrebe za kompletnom reinstalacijom sistema, to mi je smor. Mislim, najlakše je odraditi boot, nego je smor kasnije ponovo instalirati sve programe, a tek onda i igre, mada ih vecinu drzim na drugom disku, tako da kada radim sistem nanovo, one ostanu i u vecini slucajeva rade. Jos kopiram i spremljene igre iz My documents foldera, tako da samo nastavim sa igranjem.  ;D
Reality is almost always wrong.

Offline jankomi

  • Razina 0
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Windows
« Odgovori #292 u: Ožujak 11, 2019, 09:54:17 prijepodne »
najlakše je odraditi boot, nego je smor kasnije ponovo instalirati sve programe
instaliraj windowse i sve programe koje koristiš i onda napravi system image, bilo pomoću windowsa bilo pomoću nekog 3rd party programa npr. acronis je jedan od najboljih
i to čuvaj na nekom prijenosnom disku ili nekoj drugoj particiji
i kad ti se windowsi pošamere ili laptop postane spor, samo pregaziš taj image i za 20-30min imaš friško instalirane windowse sa svim programima koji ti trebaju :)
Jedino u tvom slučaju, gubiš neke igrice koje su kasnije instalirane na drugi disk jer ode registry.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Windows
« Odgovori #293 u: Ožujak 19, 2019, 09:18:37 prijepodne »
kako da ne gledam ovo vise, poludje me?

samo mozilu koristim i naravno adblokere, ali me zanima da nema neki poseban add-on za ove idiotizme, ili mozda ima neko podesavanje u okviru adblokera.
koristim adbloker plus i nekakvu saku na drugi racunar.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4347
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #294 u: Ožujak 19, 2019, 09:27:38 prijepodne »
Aj klikni na ovaj drugi, baš me zanima koliko je zaradila.  :? ??
Spoiler: prikaži
 :smfor (24):
Probaj sa uBlockom, nekima bolje radi posao.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Windows
« Odgovori #295 u: Ožujak 19, 2019, 09:54:29 prijepodne »
a onda se desilo nesto nevjerovatno!
 ;D
ocu, zafaljujem.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline jankomi

  • Razina 0
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Windows
« Odgovori #296 u: Ožujak 19, 2019, 10:19:36 prijepodne »
definitivno najbolji adblocker je
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/noscript/?src=searchsamo ga treba naučiti koristiti (on blokira sve skripte na stranici pa onda ovisno o potrebama želite li vidjeti neku sliku ili video, se taj sadržaj omogući u addonu)

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Windows
« Odgovori #297 u: Ožujak 19, 2019, 13:18:36 poslijepodne »
moguce da je ovo ono sto mi treba.
posalji mi ta neka tvoja podesavanja kad mognes mada cu ga testirat.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Windows
« Odgovori #298 u: Ožujak 19, 2019, 22:39:01 poslijepodne »
Jedno vreme sam imao neki addon kojim sam ručno ubacivao adrese koje sam blokirao.
Evenčuli sam oodustao. Negde na Redditu sam pročitao savet
Spoiler: prikaži
Ublock u kombinaciji sa No script

Tako da sam probao oba. Ovaj drugi obično izbaci opciju šta blokirati kad se prvi put nešto pojavi.

Na kraju te smore. To im je valjda cilj.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Windows
« Odgovori #299 u: Ožujak 20, 2019, 08:19:14 prijepodne »
ti add-onovi su od danas do sjutra. ne samo ovi blokeri. rade perfektno dan, dva a onda im sajtovi doskoce i prakticno su ni za sto.
ne moz pustiti video ako ga ne dizejblujes i te fore. tako i ovi za dwnl. ne znam ni sam koliko sam ih izmijenjao do sad, za yt pogotovo.
najbolje mi se pokazao video dwnl helper, godinama ga korisitm i sljaka skoro pa ferpektno.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.