Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Windows  (Posjeta: 199440 puta)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Windows
« Odgovori #360 u: Srpanj 14, 2019, 18:38:59 poslijepodne »
Iako deluje ok da se blokiraju sadržaji ovog tipa meni se ne dopada ideja da se uopšte nešto blokira ovako.

Ima ta sitnica koju zovu sloboda govora.
A i tu je jošte pre toga sloboda.
Naime odakle bilo kojem ministarstvu suverenitet nad internetom.
Ko mu je ostavio u nasledstvo ili nadležnost.
Isto vredi i za ove seratore jednako i one iz amerike koji jurcaju i blokiraju sajtove gde je neretuširana guzica skarlet johanson.
Mislim da nije ok.
 
Sorry no ovo nema nikakve veze sa slobodom govora ili cenzurom nego sa time da ti kladioničari mogu lijepo zatražiti dopuštenje za rad u HR i onda uzimati klijente iz HR (ovo vrijedi za bilo koju drugu državu), kao o kladioničarske kuće koje su to napravile i na sve plaćaju porez u HR...
To mene ne zanima niti bi trebalo ikoga da zanima.
Ako neka država ima problem sa nekim kogabrigabetom neka ga rešava oflajn.
Kapiram da su im zavukli ruku u džep ali ni to nije moj niti bilo čiji problem ponaosob.
Kladim se  :smfor (24): da imaju puno koristi od interneta na mnogim drugim stranama. Npr odakle im pravo da nam se reklamiraju na internetu.
Bilo kojim od njih.  Šta smo svi mi tu neke budale. U kom su svojstvu ta nekakva ministarstva na internetu. Gde im je uporište. To što nam daju nekakve kablove za pristup ne daje im  nikakvo legalno pravo da nas i na to šta otvaramo.

Kad neka država A ima problem sa sajtom B neka iznese svoj problem upravi vodovoda (guglu). Da ne ulazimo u to da tek uprava vodovoda zarađuje i na A i B preko nas.
Upravi vodovoda koja isto nije vlasnik interneta, iako mnogi misle tako pa i oni sami :-)

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #361 u: Srpanj 14, 2019, 18:56:38 poslijepodne »
To mene ne zanima niti bi trebalo ikoga da zanima.
Ako neka država ima problem sa nekim kogabrigabetom neka ga rešava oflajn.
Pa riješila ga je na veselje svih - internet provajder blokira stranicu s obrazloženjem od koga i zašto je zabrana došla. Kome se ne sviđa, na izbore i glasaj za one koji smatraju da online kockarnice ne trebaju plaćat porez. Meni se, eto, sviđa. Još da stave da su lootboxovi ilegalni, plesao bih od veselja.

Kad neka država A ima problem sa sajtom B neka iznese svoj problem upravi vodovoda (guglu).
Uprava vodovoda nije državni instrument. Niti je gugl.
Kad država ima problem sa sajtom, ide se na sud, sudski nalog zatraži od internet providera da blokira sajt i tu je kraj priče.

Što se uprave vodovoda tiče, one kojoj se ne država koja ima druga sredstva prisile nego joj se građani mogu žaliti, nikakve megakorporacije tipa gugl to nisu, nego je na ovoj adresi:
https://www.uprava-vodovoda.com/

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Windows
« Odgovori #362 u: Srpanj 14, 2019, 22:10:21 poslijepodne »
Kada su stvari postale stvar navijanja.
Kao ima tim ovi i oni a kao ima i ta kategorija koja navija. U stvari nije ni bitno kakve su stvari.
Poredak stvari.
Idem skuvati kafu

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Windows
« Odgovori #363 u: Kolovoz 01, 2019, 13:44:30 poslijepodne »

  Meni je Windows 10 neozbiljan program. On je kad je pravljen zamisljen kao android  platforma .
 Licno koristim Windows 7 i Xp za neke stare programe koji mogu samo na njemu da rade.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Windows
« Odgovori #364 u: Kolovoz 01, 2019, 20:07:30 poslijepodne »
kolko god je ne volio, desetka leti na ssd.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Windows
« Odgovori #365 u: Kolovoz 02, 2019, 00:51:05 prijepodne »
 Stvarno mi je 7 bila top, ali mislim da je 10 najbolji operativni sistem koji je microsoft izbacio. Nijedan nije imao ovakvu 'poletnost' i tako malo bugova. 
Reality is almost always wrong.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Windows
« Odgovori #366 u: Kolovoz 02, 2019, 09:14:47 prijepodne »
ja sam se na posao prosvercovao za win7. kad sam dobio novi komp dosla instalirana sedmica, nijesam htio da je micem. do tad koristio neku desetku ltsb enterprise, zli jezici bi rekli kiosk verzija  ;D, to je horor bio.
da samo ne pljujem, ova nova pro sto sad koristimo radi ok. nema problema sa drajverima, printerima...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Windows
« Odgovori #367 u: Kolovoz 30, 2019, 19:34:54 poslijepodne »
Da li se moze uraditi downgrade windowsa sa sadasnje ( build 1903 ) na prethodnu ( build 1803), ali poslije određenog vremena, obzirom da u settingsima nemam opciju " Go back to the previous version of Windows"? Na ovom novom updejtu ne rade mi neke igre, poput Gears of War 4 i Forza Motorsport 7.
Reality is almost always wrong.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #368 u: Kolovoz 30, 2019, 22:23:12 poslijepodne »
Mozda system restore?
Jesu igre bile "narodne" verzije ili je do drajvera?

Sent from Tapatalk


Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Windows
« Odgovori #369 u: Kolovoz 30, 2019, 22:41:43 poslijepodne »
"Narodne" su verzije, system restore nece da moze, jer je iskljucen, nema nikakvog restore pointa na koji bi se vratio, ne bih rekao da su u pitanju drajveri, ali mogu svakako pokusati. Ali npr., za Gears of War je cak i navedeno da radi samo na 1803 buildu, ne moze ni 1703 ni 1903.
Reality is almost always wrong.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #370 u: Kolovoz 30, 2019, 23:32:58 poslijepodne »
Dobro je za znati. Ne apdejtujem vindovs vec dve godine, isto tako i android. Kad dodjem do momenta da mi sve valja - zamrznem. Nekako vise nemam snage da se petljam sa tim.

Eventualno si mogao sa napravis bekap sistema, reinstaliras i migriras podatke. Radio sam to jednom davno na Sedmici, samo posle moras ponovo da krekujes. Zacudjujuce sve je bilo stabilno i sluzilo do instaliranja Desetke.

Sent from Tapatalk


Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Windows
« Odgovori #371 u: Kolovoz 31, 2019, 13:08:53 poslijepodne »
Pošto igram offline igre sa Steam-a obavezno koristim malu aplikaciju Windows Update Blocker jer je nemoguće drugačije u samom Windowsu 10 isključiti forsirane update, a koliko znam downgrade Windowsa nije moguć. Za one koji koriste Windows 7, podrska važi do 14 januara 2020. Agresivnom kampanjom hoće da nateraju ljude da predju na Windows 10 što pre, po meni ništa bolje od Windows XP nisu napravili do sada.

Mogu se iskljuciti updejti preko services i registra, bez ikakvih stranih programa, a downgrade je itekako moguć, čak i na prethodne verzije, ali pod uslovom da je omogućen.

Reality is almost always wrong.

Offline vrabac

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Austrija
Odg: Windows
« Odgovori #372 u: Rujan 03, 2019, 17:28:16 poslijepodne »
za obicne smrtnike je win10 sasvim uredu, microsoft tu ide na cloud servis gjde nude svoje office usluge, prostor na cloudu etc, tu oni vide svoj model zarade,

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Windows
« Odgovori #373 u: Listopad 06, 2019, 11:55:57 prijepodne »
Da li neko ima objašnjenje zašto mi kasne satovi. Kako na PC tako i na lapu. Znači nisu ni u pitanju minute nego dani.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #374 u: Listopad 06, 2019, 15:23:55 poslijepodne »
Koji win?
Ako je 7, upgrade na 10.
Ako je 10, "region settings" i provjeri je li region postavljen na tvoju državu. Ako je, na tom istom ekranu opcija "date and time" provjeri je li uključeno "set time automatically". Ako nije, uključi i ispod provjeri je li time zone u redu.


Ako je sve skupa uredno a i dalje nije sat kako treba, vrati se na "regional settings" i idi na "additional date, time and regional". Potom na "Date and Time" i onda tab "Internet Time", pa "change settings". Je li postavljena sinkronizacija? Ako nije, uključi. I usput napravi "update now". Ovo bi trebalo biti isto i na win7.
Evo slika:


Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Windows
« Odgovori #375 u: Listopad 08, 2019, 22:36:16 poslijepodne »
Jesam sve to radio. I da dodam da je sve bilo ok ranije dok sam bio kod prethodnog isp provajdera Dobri komšija :)
I da ponovim nije samo na jednom nego na dva uređaja. PC i lapu. Oba na sedmici.
Evo sad bacam oko i vidim da je sat netačan iako sam ga juče nanovo podesio.

Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #376 u: Listopad 09, 2019, 00:48:43 prijepodne »
Na posljednjem koraku, kada klikneš update now, dali ti izbaci: An error occurred while Windows was synchronizing with...?

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Windows
« Odgovori #377 u: Listopad 09, 2019, 05:45:06 prijepodne »
Ma sinhronizovao sam i uspešno i neuspešno više puta. I nameštao ručno vreme. Ako duže ne palim veće je odstupanje. Boks izgleda nema tih problema. Inače sam sinhronizovao oba onomad kad sam probao da napravim homegroup. Uspeo jesam tada. Delio fajlove. Možda je do toga problem? Da ih izbacim iz homegroup?

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk


Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #378 u: Listopad 09, 2019, 12:15:59 poslijepodne »
Pokušaj. Pogledaj i BIOS/CMOS settings.

Offline Jethro

  • Samo te gledam!
  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Staro Gunđalo
  • Lokacija: BJ
Odg: Windows
« Odgovori #379 u: Listopad 10, 2019, 20:10:53 poslijepodne »
Kolega Bon, lijepo si naveo svoj problem, no vrlo važan detalj si ispustio navesti.. Nadasve je jako važno navesti vrste te starost računala..
Kao što je navedeno CMOS baterija voli raditi takve probleme.. Dakle prvi lijek je promijeniti baterije.. Znam, na prijenosniku to i nije tako lako i zabavno, :P
ali na stolnom je to "dječja igra" :) CR2032 je dobavljiva lakše od papirnatih maramica da ne navedem nešto zločestije :D :D :D
Za prijenosnik je dobro konzultirati stručnjaka ali ne "susjedovog klinca" koji to jede za doručak.. Napopravljao sam se takvih kvarova..

Sretno u lovu na rješenje.. (y)

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Windows
« Odgovori #380 u: Listopad 10, 2019, 22:32:19 poslijepodne »
Nije mi pomoglo napuštanje grupe homegroup da kažemo.

Ok ali...
Izostavljate bitnu stvar da je sve radilo lepo dok sam bio nakačen kod komšije.
Sada sam na svom internetu i nije isti ISP.
I druga bitna stvar problem je na dva uređaja. I na PC i na laptopu satovi kasne.
Čini mi se da rade dok radi uređaj. Kad ugasim izgleda da stoji. Možda grešim.
Reinstalirao bi nanovo ali još stabilno rade pa odgađam :)
Nije neki krucijalni problemi dešava se npr kod logina na razne sajtove. Kukiji isteknu ili nešto slično. Oni sertifikati neki možda.

Offline Jethro

  • Samo te gledam!
  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Staro Gunđalo
  • Lokacija: BJ
Odg: Windows
« Odgovori #381 u: Listopad 10, 2019, 23:05:37 poslijepodne »
Polako, :)... Nema velikih problema, to je samo skup sitnih komplikacija.. Kad si već ustanovio gdje i kad je počelo tu treba i početi "lov"..
Dakle, ipak prvo provjeri stanje baterija (AIDA64 ili slični programi), zatim usporedi vrijeme sa stvarnim satom (zidnim, ručnim), nakon toga
ćeš znati više.. Ako i dalje n nađeš problem u svom herwareu onda treba pogledati u router koji iako je kod tebe nije tvoj i ne vladaš njime..
ISP-ovi su traljavi i ubacuju raznorazne modificirane firmware zbog samo njima znanih razloga... Ne samo zbog reklame i svog loga na početnij stranici ;)
Pa često i to zna izazvati pomutnju jer i router prati neko vrijeme. A postavke znaju biti prilično skrivene u njegovim menijima.. Tako da...

Mogu pomoći, ali sam samo kasno naveče kod kuće.. Pa ako nije problem, javim se iza 21 kad dođem za svoj stroj :)

Pozdrav i do čitanja  (y)


Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Windows
« Odgovori #382 u: Listopad 10, 2019, 23:20:04 poslijepodne »
Ma nemaš brige.
Meni to nije poseban problem. Sad mi je zanimljiv boks.
I neka Tenda pokušavam da je metnem u bridge moode... Kad navatam dovoljno  vremena :)

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Windows
« Odgovori #383 u: Listopad 21, 2019, 11:48:27 prijepodne »
ne znam dje bio ovo... ali moram pitat...
ovaj, oce mi ko objasnit sta se desava sa onim nekad lijepim fajl hosterima, zipiser, openload... i tako to. dje su ono brzine super kul i nema cekanja izmedju skidanja.
imam potrebu ponekad da skinem ponesto sa wareza ili rmz, a kako nijesam odavno koristio pomenute, vidim da sad uglavnom dominiraju rapidgator, uploaded, nitrofler i sl.
dje su brzine ocajne, pa ako ti pukne-pukao si, ako mislis dalje skidat nikad u dom. pretpostavljam da dostina imaju te premijum acc za ove hostere. jednom sam nedje probao ali to je... to je haos, more linkova, popapova, ma zivci odose. nedje sam uspio da zakacim rapidgator premijum sa nekog foruma i skinem neku seriju sto ne nadjoh na torente, ali vise nijesam htio da se cimam jer je stvarno gubljenje vremena.
pa ono, na pm ako imate kakve warez sajtove osim ova dva sto korisitm ali po mogucnosti sa finim izborom linkova, ne ove pecke dje se mora krvarit radi 150mb.
torenti mi nijesu uvjek dostupni, tj. samo kuci. pa bi mi valjalo da imam kakav kul bekap za pirateriju.
Bone, gledam te  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Windows
« Odgovori #384 u: Studeni 21, 2019, 22:36:11 poslijepodne »
Radi Openlod koliko znam ima još tih nisu oni problem nego pretraga. Otkako su ugasili onaj Alluc. Nisam našao ništa adekvatno za zamenu.  Nemam ni ja ništa pametno skidam s trekera ili kodijem.

Offline vuky017

  • Razina 0
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Windows
« Odgovori #385 u: Studeni 21, 2019, 23:11:29 poslijepodne »
Misim da je openloud puko i jos dosta striming servisa pre jedno mesec dana. Ugasi li ih zbog piraterije. Ima neka druga resenja ali ko moze torrent ti je ok resenje. Ili neki dobar VPN pa onda torrent


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #386 u: Studeni 22, 2019, 18:34:05 poslijepodne »
Openload i sve njegove grane su prdnule prije dvadesetak dana, da:
https://torrentfreak.com/openload-and-others-taken-down-by-anti-piracy-alliance-ace-191031/

Ko ne može torent, ili plati legalni strim (youtube red), ili gledaj s reklamama (viki) ili se švercaj preko gledalica.net i sličnim rasadnicima malwarea.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #387 u: Studeni 22, 2019, 20:51:51 poslijepodne »
Ima alternativa, kroz neke kodi addone


Sent from my iPhone using Tapatalk
xbmc?

Kad to čujem... Mislim da mi je dosta interneta za danas.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Windows
« Odgovori #388 u: Prosinac 08, 2019, 00:21:49 prijepodne »
Polako, :)... Nema velikih problema, to je samo skup sitnih komplikacija.. Kad si već ustanovio gdje i kad je počelo tu treba i početi "lov"..
Dakle, ipak prvo provjeri stanje baterija (AIDA64 ili slični programi), zatim usporedi vrijeme sa stvarnim satom (zidnim, ručnim), nakon toga
ćeš znati više.. Ako i dalje n nađeš problem u svom herwareu onda treba pogledati u router koji iako je kod tebe nije tvoj i ne vladaš njime..
ISP-ovi su traljavi i ubacuju raznorazne modificirane firmware zbog samo njima znanih razloga... Ne samo zbog reklame i svog loga na početnij stranici ;)
Pa često i to zna izazvati pomutnju jer i router prati neko vrijeme. A postavke znaju biti prilično skrivene u njegovim menijima.. Tako da...

Mogu pomoći, ali sam samo kasno naveče kod kuće.. Pa ako nije problem, javim se iza 21 kad dođem za svoj stroj :)

Pozdrav i do čitanja  (y)
Lap Hp notebook nešto 20s.
Izgleda je to bila najava da će nešto otići. Sinoć mi je otkazao. Pokazuje da nema disk. Ja sam mislio da je to. Majstor Pera nij siguran u to. Valjda se sredi. Kucam sa boksa u međuvremenu :)

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Windows
« Odgovori #389 u: Prosinac 21, 2019, 14:40:07 poslijepodne »
Pozdrav. Da li postoji neki jednostavan nacin dodavanja titlova u video? Naime, namjestio sam PC da mi bude server putem WI-FI za ostale uredjaje u kuci, prvenstveno za SmartTV, ali prilikom pustanja videa ne ubacuje mi nase titlove, nego samo one 'ugradjene' koji se mogu iskljuciti. Tako da bih htio ubaciti takve titlove u video, dakle, ne hardkodovati ih, vec jednostavno dodati, da se mogu i iskljuciti po potrebi ili zamijeniti drugima, thx :D
Reality is almost always wrong.