Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 886859 puta)

0 Članova i 14 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Filmovi
« Odgovori #2130 u: Listopad 04, 2019, 19:11:30 poslijepodne »

 Hvala Joxer tm,

Sto si podrobno prokomentarisao neke moje predloge.
Sto se tice moje specifikacije zanrova, ja ih obicno preuzmem sa Imdb.

Evo jos jedne madjarske filmcine koji nije puno slabiji od Kontroll , u drugom je fazonu ali je opicen dibidus, ima ludacku radnju, zaplet i podpuno neocekiva zavrsetak.
A nyomozo Aka The investigator
https://www.imdb.com/title/tt1092021/

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2131 u: Listopad 04, 2019, 19:55:59 poslijepodne »
Pa vidiš da su i mene natjerali u zlo. Loše društvo.  :thspaz

Nego, kad je već riječ o aligatorima ubojicama, je li ko pogledao The Pool? Tamo je krokodil, a ne aligator. I vjerojatno je isto sranje, drugo pakovanje, ali opet, ako je i zeru bolji od Crawla, recite da ne skidam bezze pa se razočaram.

I još jedno brzinsko, Crawl bi preveli kako? Puzanje? Mislim nema baš puzanja pred aligatorima ako ti je život mio... Oni gmižu, ali sumanjm da bi ljudi gmizali brže...
Možda "plaženje"?  :smfor (27):

Odgledao sam ja "The pool" i meni je iskreno bio bolji od Ajinog filma, ali pazi, i ovde imas u sustini par likova i bazen tokom celog filma, situacije koje su toliko blesave i neverovatne, ali sa druge strane imaju toliko sarma, da dok traje film imas konstantan smesak na usnama (doduse, kod mene je smesak mozda bio i posledica piva tokom gledanja), ali je meni bio sasvim ok. Ako ga budes gledao, pokusaj da ga gledas sa slusalicama, zvuk krokodila i to sljapkanje je uradjeno za 10-ku!

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2132 u: Listopad 04, 2019, 23:52:55 poslijepodne »

Sad ste i mene zainteresovali za Crawl ,očekujem finu zabavu,a dodatni užitak mi je saznanje da je sniman u Beogradu -hvala Eadnp što si nam skrenuo pažnju na to. :D

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2133 u: Listopad 05, 2019, 20:49:02 poslijepodne »

 Hvala Joxer tm,

Sto si podrobno prokomentarisao neke moje predloge.
Sto se tice moje specifikacije zanrova, ja ih obicno preuzmem sa Imdb.

Evo jos jedne madjarske filmcine koji nije puno slabiji od Kontroll , u drugom je fazonu ali je opicen dibidus, ima ludacku radnju, zaplet i podpuno neocekiva zavrsetak.
A nyomozo Aka The investigator
https://www.imdb.com/title/tt1092021/
Taj nisam gledao. Pogledat ću ovih dana kad uhvatim vremena pa napisati štagod. Hvala na prijedlogu.
Inače sve i svačije prijedloge provjerim na imdb je li drama/history/war/biography. Ako nije, bookmarkiram ili skidam, pa pogledam. Ako je, marš sa mog travnjaka! :D

E sad, prijedloge mi se ne da komentirati ako već netko jest odgovorio, primjerice midsommar ili adam's apples su dovoljno iskomentirani u temi, ali ako nitko nije ništa dodao, to je red barem dvije crtice reći, jel tako? ;)

Pa evo još malo iz starijih postova:

Pogledao Shaft 2019 i odlićan je muzika vrhunska istina malo su kraj filma napravili previše naivnim ali sve u svemu topla preporuka za razbibrigu.
https://www.imdb.com/title/tt4463894/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1
Ma daj muzika im je grozota!  :smfor (27):
Mlađi Šaft je... Amater. Zato "stariji" spašava film. Već sam pitao negdje treba li pogledat prije Šafta iz 2000-e, jesam i to te velim da treba onima koje zanima odgovor.
Dvoje pristojne krimi komedije o liku koji je čista sirovina, a ne može mu se zamjerit jer u okruženju u kojem jest takav mora bit. Nije ništa spektakularno, ali puno bolje od standardnih holivudskih komedija u kojima nema ni k od komedije.

Unstoppable Action, crime 2018.  Juzna Koreja.

Preporucujem sasvim solidan triler sa dosta jurnjave , tucnjave, filmskog naboja, ima i komicnih elemenata karakteristicnih za korejance.Poznati glavni glumac, kome su kidnapovali zenu a igra ga  Dong-Seok-ma je bas ubedljiv u glavnoj ulozi.
Gle sad što ću napisati. Ovo je najgori korejski triler u zadnjih 10 godina ako mene pitaš.  :smfor (27):
A ako je ovo najgori, nemoj mi reć da nije, zamisli samo koliko su dobri ostali korejski trileri. I akcijski i psihološki. Korejci su žanr usavršili toliko da kad vidiš neki naslov iz Koreje i piše triler, nema šanse da ćeš na kraju ostat razočaran. Postalo je uopće besmisleno predlagat korejske trilere - svi do jednog valjaju!
Hoću reći, Unstoppable je generalno natprosječan triler, slobodno ga pogledajte, ali korejska kinematografija ima jako puno boljih od njega pa ako nemate puno vremena, radije uzmite neki drugi.


 Mo seung  Action, Thriller Aka Project Gutenberg 2018 South Korea
Ne preporucujem film.
Odavno nisam gledao gluplji i nemastovitiji korejski film. Izuzetno los u realizaciji, dosadan,kraj totalno konfuzan...
Ocena 1/10

 Project Gutenberg 2018 South Korea
Ne preporucujem film.

Odavno nisam gledao gluplji i nemastovitiji korejski film. Izuzetno los u realizaciji, dosadan,kraj totalno konfuzan...
Ocena 1/10
Taj si post smrdao. Prvo Project Gutenberg nije korejski nego hongkonški film o falsificiranju novca i odrađen je zanatski, znači sve je na svom mjestu, nema početničkih grešaka, nije dosadan i glumci su kvalitetno odradili posao. Film je ispao okej, ali kako je scenarij hranjenje djeteta žlicom, nema ništa uzbudljivo, sve dobijete pred nos bez imalo razmišljanja. Zahtjevnoj publici ovo je mana, no publici kojoj je Holivud isprao mozak film će biti maltene remek djelo.
Pošto smo mi ovdje ipak zahtjevna publika (da se malo ulizujem), nije gubitak vremena, ali ne očekujte previše od njega.

E sad koji si ti korejski mislio da je najgori ikad film pa ti je post ispao čudan kao da opisuješ dva filma a ne jedan, ne znam.

Pogledao juce John Wick: Chapter 3 - Parabellum cisto da vidim Bobija u filmu.
Jako lose, ni predhodni nije bio bog zna sta ali ovo je uzas.
Keanu juri da obori rekord Chuck Norris-a po ubijenim likovima po filmu. :D
Meni nije baš tako loše ispalo. :)
Prvi Wick mi je bio gadarija, jebla ga džukeletina da ja jebla. A vjerojatno jest.
Drugi praktički i nema džukeletine, ekstra.
Ovaj treći ima više džukeletina, ali srećom zoofilija je u drugom planu (moja pokvarena mašta svašta pomišlja o Hale Berry i dva njemačka ovčara). Sa Wickom nema kompromisa, ako si ga napao, mrtav si. Nikoga on nije poštedio (osim plotšildanog lika koji im treba u četvrtom nastavku i dvojice koji su ga respektirali).
Ali nije to Rambo gdje pokosi 784568346587634 iz mitraljeza i kao to je nešto, ovdje svaki utamanjeni protivnik ima svoj posebni način na koji je zaglavio, ali nikad na načine kojima se dičio precijenjeni i besmisleni Valhalla Rising kojemu je tema "najgadljivije metode za ubiti čovjeka".

Zabavno i skoro bez trenutka predaha, akcija i samo akcija uz stvaranje saveznika i novih protivnika u izmišljenoj mafijaškoj organizaciji. Predlažem pogledati ga u društvu.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2134 u: Listopad 06, 2019, 01:36:52 prijepodne »
Joker https://www.imdb.com/title/tt7286456/?ref_=nv_sr_2?ref_=nv_sr_2
Dugoočekivani, nahvaljeni film, koji će većina pogledati; pa nema potrebe za neke velike preporuke i analize. Mogu reći da sve pohvale stoje, zaslužene su.
Osim što koristi iste likove DC-a, sve ostalo nema veze sa stripovima/filmovima franšize.
Pogled na Jokera kao psihički bolesnoga usamljenika, bez da ga se prikazuje kao apsolutno lošu osobu (negativca), već osobu koja je maltretirana, ismijavana od strane društva, i zajedno sa svojom jednako bolesnom majkom preživljava u svoj okrutnosti i nemilosti sustava, koji na kraju izrodi Jokera...
J.Phoenix u prirodnoj mu ulozi čudaka, ne znam koji puta po redu, ali ovdje je zaista doktorirao, opravdano se spominju Oskari.
Težak, mračan, na trenutke potresan za gledati, s elementima Art Housa, ali ne pretjerano, taman.
Spoiler: prikaži
Na pitanje De Nira, kako mu može biti smješno to što je ubio troje ljudi odgovara: "Comedy is subjective"; te potom ubije i njega.


Kakav film... 
Joaquin, kamera, violončelo -prve asocijacije na film par sati posle  projekcije.
Uloga, jedna od onih za koju glumci žive,  kao da je pisana za njega; on ju je oživeo ..njegove  oči,  govor tela koji je neverovatan, potpuna opuštenost pred kamerom koja radi za njega.... verujem da je ovo uloga njegovog života..ma kratko i jasno -oduševljena sam kako je odigrao ulogu, kao i kompletnim filmom .

Spoiler: prikaži
 film ne prikazuje samo "nastanak" Jokera nego i jednog tipa ličnosti čoveka današnjice  -a kakvog .. to ostavljam da sami shvatite  posle odgledanog filma :D




   

Offline molder23

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2135 u: Listopad 06, 2019, 08:52:19 prijepodne »
Odgledao Crawl 2019...
Sjajna fotografija, atmosfera.  Za priču oko aligatora šta reči. Da je realno prilikom prve scene susreta sa aligatorom bi je pojeo ali onda ne bi bilo filma. One u sceni sa bankomatom izjedu sa dve sekunde ali protiv hrabre cerke nema resenja
Ali na kraju krajeva nimalo naivniji od gomile sličnih filmova.
Preporuka

Offline Rosie

  • Razina 0
  • Postova: 2
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: zagreb
Odg: Filmovi
« Odgovori #2136 u: Listopad 06, 2019, 19:29:06 poslijepodne »
Imam preporuk za neke od spanskih filmova koje sam pogledala. U pitanju su misterije/trileri/krimi koji su fenomenalni! Jedan od njih je Contratiempo (The Invisible Guest) suvisno je reci bilo sta a da ne spojlujem nesto, drugi je El Cuerpo(The Body). Ukoliko i vi obozavate misterije/psiholoske trilere ovi ce vam se definitivno svideti!

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2137 u: Listopad 06, 2019, 20:53:04 poslijepodne »
Mislim da su već nekoliko puta oba spomenuti, ali dobro, tema je prešla 70 stranica pa ko će sad unatrag.
Može se ipak reći i ne spojlati ono najbitnije.

Pa bi Contratiempo uz blagi spoiler očit odmah kad kreneš gledat film bio da liku optuženom za ubojstvo stiže postarija iskusna odvjetnica doma s namjerom da pripremi njegovu obranu - jer se neplanski pojavio svjedok u korist optužbe.
Babuskara od lika traži da joj ispriča sve u detalje kako je bilo, ali on mulja li ga mulja. Ona veslo nije sisala i mic po mic izvlači od njega pravu istinu koja je i gora od pretpostavljene. Kako se gledatelju stvar sve više i više gadi, još više mu se gadi zla baburina koja je došla tu s namjerom da na sudu ispriča kasnije bajke, ali tako da ne budu pune rupa.
I onda pravi spoiler - ništa nije tako film ispočetka predstavi, odnosno kako sam sad napisao. Tko mi ne vjeruje nek pogleda jer ovo je jedan od onih filmova koje treba pogledat prije nego umrete. :)

A za ovaj drugi, El Cuerpo, teta je krepala od srčanog udara i netko je ukrao njeno tijelo iz mrtvačnice. Ili možda nije uopće mrtva nego je kasnije samo odšetala? Opet je tu netko ocvao, u ovom slučaju iskusni detektiv pred penziju, koji pokušava razmrsiti situaciju zadržavajući "ucviljenog" muža u mrtvačnici kojemu se stvari počinju priviđati jer oko ženine mu smrti ni generalno nisu čista posla. Naime, on je imao ljubavnicu i zapravo mu odgovara da žene više nema među živima, ali sad mu nije svejedno jer gdje postoji motiv, a smrt je sumnjiva, ćuza ne gine. A taj gerijatrijski detektiv mu ne da mira.
I opet, film počinje ovako, ali ništa od toga nije (puna) istina. Tko je tu kome, kako i zašto smjestio... Još jedan koji treba pogledati prije odlaska na onaj svijet.
Da se zna, rimejk postoji, dobar ali inferioran originalu naravno, i to korejski The Vanished. A holivud? Nije još, al bi'će:
https://deadline.com/2019/06/the-body-el-cuerpo-oriol-paulo-us-remake-isaac-ezban-1202634689/
Citat:
Spanish box office hit The Body (El Cuerpo) is set to get an English-language remake with Mexican multi-hyphenate Isaac Ezban’s (Parallel) Red Elephant Films and Scott Einbinder’s  (Killer Joe) LA-based ANA Media. Ezban will direct the thriller and produce alongside Einbinder.
Odnosno, pogledajte original prije nego holivud izbaci uobičajeno blesavu i bezveznu obradu.

Da se vratim kratko na prvu rečenicu. Imao sam ideju o nekakvim temama po žanru, na žalost od toga na kraju ništa jer jedva nalazim vremena za sve što me zanima, stalno nešto odgađam. U ovom slučaju recimo bila bi ekstra nekakva tema, otprilike naslova, "trileri u zadnjih 20 godina koje bi voljeli da vam drugi preporuče u slučaju da doživite amneziju". E sad tu bi netko trebao ažurirati popis u prvom postu da se prijedlozi ne ponavljaju bespotrebno. I onda, gleda ti se neki triler, otvoriš temu, vidiš na popisu u prvom postu koji nisi te pravac gledalica. Na kojoj naravno baš taj nema jer nije plitki mejnstrim. Ništa zato, rarbg spašava stvar. ;)

Offline molder23

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2138 u: Listopad 07, 2019, 08:21:02 prijepodne »
The Vanishing 2018
Ovoga puta ne toliko reklamiran i komercijalizovan film u kome glumi  Gerrard Butler. Priča o jednoj od najvećih neobjašnjenih misterija koja se desila na malom i izolovanom Škotskom ostrvu 1900. godine.  Sasvim dobar triler, uz fenomenalno sablasnu atmosferu, idealan film za kišne dane.

Kad smo već kod slične tematike primer i kako ne bi trebao da se gradi film na osnovu istinite priče/legende
The Dyatlov Pass Incident (2013)
Film zasnovan na verovatno najintrigantnijoj priči koja je zadesila Rusiju, ako ne i šire, o misterioznoj smrti 9 planinara na prevoju Djaltov na Uralu.
Takva priča da se stavi na manje od 100 minuta uz površnu priču i onakav završetak  je prava jeres.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Filmovi
« Odgovori #2139 u: Listopad 08, 2019, 13:10:04 poslijepodne »
 
    Contratiempo,

 Meni se nije dopao film. Ima previse pravnih izraza previse pravnih spekulacija, zbog  cega je izmedju ostalog tezak za pracenje.

 Neuporedivo mi je bolji El cuerpo. Kompletno zaokruzena prica, za razliku od prvog filma, gde je meni licno prekret neubedljiv.Nisam poverovao da muskarac ubica...

Korerski rimejk spanskog originala El cuerpo ,nije ni senka uspelog i nadahnutog originala.

 Jedina svetla tacka prosecnog rimejk filma je glavni detektiv koji sjajno unosi glumacke komicne elemente i osvezava  sami film dajuci mu bar neki filmski povetarac. Bez njega bi film bio totalni fijasko.

Offline milinkoi

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2140 u: Listopad 11, 2019, 10:17:07 prijepodne »
10ti put sam odgledao The Departed. Film je genijalan. Cela postava je svoje uloge iznela bez grske. Met Dejmon, Leonardo di Kaprio, Dzek Nikolson. Svrstao bih ga u top 20 ikada snimljenih filmova.

Dzoker  - 2019.

Za razliku od onih koji ovaj film hvale kao remek delo holivudske filmske industrije, ja mogu pohvaliti samo fantasticnu glumu. Prica kao prica, od Dzokeru iz nekog drugog ugla, koji je zapravo, sticajem nesretnenih okolnosti postao to sto jeste... je jedna prosecna prica koja se desava. Film u meni nije budio duboke emocije (iako kritika govori o mnogo prolivenih suza i aplauzima nakon prikazivanja). Film svkakao vredi pogledati, ali  jer je gluma jedinstvena....

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2141 u: Listopad 12, 2019, 14:38:06 poslijepodne »
pogledah el kamino bb movie.
mrzi me piskarat, samo cu rec da sam zadovoljan, ima sitnih mana ali su bas zanemarive.
jasno da je film poklon fanovima a mozda i definitivna potvrda da necemo, pa makar ni u kameo ulogama vidjet ta dva divna celjadeta u betr kol sol.
evo vam film, pustite me vise.  ;D
ne ocekujte akciju, tempom dosta blizi a malo brzi od gore pomenutog spin-ofa. izspojlerisacu ga, pa odje stajem.
Spoiler: prikaži
bilo ih je fino vidjet opet, mada se nijesam iznenadio.

sto bi se reklo popularnom frazom na forumu this days: vrijedi pogledati!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Filmovi
« Odgovori #2142 u: Listopad 13, 2019, 00:36:53 prijepodne »

Ne slazem se sa tobom u vezi film The departed. Treba da znas da je to rimejk Hongkongskog filma, koji je je neuporedivo bolji od ovog americkog.
 

10ti put sam odgledao The Departed. Film je genijalan. Cela postava je svoje uloge iznela bez grske. Met Dejmon, Leonardo di Kaprio, Dzek Nikolson. Svrstao bih ga u top 20 ikada snimljenih filmova.

Dzoker  - 2019.

Za razliku od onih koji ovaj film hvale kao remek delo holivudske filmske industrije, ja mogu pohvaliti samo fantasticnu glumu. Prica kao prica, od Dzokeru iz nekog drugog ugla, koji je zapravo, sticajem nesretnenih okolnosti postao to sto jeste... je jedna prosecna prica koja se desava. Film u meni nije budio duboke emocije (iako kritika govori o mnogo prolivenih suza i aplauzima nakon prikazivanja). Film svkakao vredi pogledati, ali  jer je gluma jedinstvena....

Offline molder23

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2143 u: Listopad 16, 2019, 11:17:25 prijepodne »
Midsommar 2019
Pravo osveženje u svetu horora/misterija. Dosadne su više postale priče o  grupi studenata koja ide u vikendicu u šumi i dohvati ih neki manijak.
Elem, muško društvo, i devojka jednog od njih (koja dozivljava tragediju u uvodnom delu) odlaze u Švedsku na letnji hipi festival, koji nije to kako su zamisljali ni kako se predstavljao.  Barem za mene igra  nepoznata glumačka postlava, ali sasvim solidno guraju priču...


Offline romanija

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2144 u: Listopad 16, 2019, 20:04:06 poslijepodne »
Glavna glumica iz Midsommar je odlicno igrala i u filmu Lady Machbet, dobar film takodje.
https://www.imdb.com/title/tt4291600/
https://www.srbizasrbe.org/

Кадa падне непријатељ твој, немој се радовати, и кад пропадне, нека не игра срце твоје.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2145 u: Listopad 19, 2019, 10:04:06 prijepodne »
ako ko bude cekirao zombilend dvicu neka baci par recenica.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2146 u: Listopad 20, 2019, 01:16:54 prijepodne »
Pogledat ću ga idući tjedan, pa kako bude. Bacio sam oko na cast navedeno puno novih likova, malo sam sumnjičav na šta će to ličiti, naveden i Bill Murrey, a skenjali su ga u prvom; šta li su tu izmislili?

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2147 u: Listopad 20, 2019, 11:26:31 prijepodne »
ja se i ne sjecam sta je bilo sa njim. znam da su upali u njegovu kucu i to mi je svo sjecanjena na bila mareja  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2148 u: Listopad 20, 2019, 11:38:13 prijepodne »
Spoiler: prikaži
 ;D Prerušavao se u zombija, pa se dogovorio sa Woodijem kao da uplaši ostale, da naprave skeč, a ovi ga ubiše ko zeca.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #2149 u: Listopad 20, 2019, 14:43:30 poslijepodne »
Frida Salma Hayek , preporuka .

ovo sam ti već jednom obrisala, mogu i sljedećih 50 puta.. meni nije problem.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2150 u: Listopad 21, 2019, 09:22:06 prijepodne »
Spoiler: prikaži
 ;D Prerušavao se u zombija, pa se dogovorio sa Woodijem kao da uplaši ostale, da naprave skeč, a ovi ga ubiše ko zeca.

hahahahahhaha! ja sam to skroz zaboravio! ahahahahaha!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2151 u: Listopad 22, 2019, 01:01:59 prijepodne »
Zombieland: Double Tap https://www.imdb.com/title/tt1560220/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1
Ništa novo, sve već viđeno u prvome dijelu, stoga s nešto slabijim dojmom. Vjerovatno i zbog toga što je prvi dio bio ugodno iznenađenje, neočekivano dobar, zabavan film, osvježenje među slinim zombi filmovima i serijama.
Nastavak ima sve te osobine prvoga dijela, dosta zabavnih zajebancija, koje te dobro nasmiju, ali jednostavno ostavlja taj dojam već viđenog, donosi i mnogo više ubijenih zombija, na sve zamislive i nezamislive načine, donosi i nove sporedne likove, koju su uglavnom više iritantni nego zabavni. Scenarij je malo tanak, doduše nije niti u prvome bio bog zna šta, ali su to nadoknadili odličnim glumcima i zabavnim, pametnim dosjetkama koje su se nizale jedna za drugom.
Ma, svega toga ima i u drugome dijelu, samo u manjem obimu, sa slabijom izvedbom.
Tko ga bude išao gledati, neka pričeka after creditse, najbolje su ostavili za kraj.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Filmovi
« Odgovori #2152 u: Listopad 24, 2019, 12:43:02 poslijepodne »
O clube dos canibais   Comedy, horror Brazil 2018

 Iz zemlje koja ima očajnu kinematografiju i još goru glumu,koja nije viđena ni u pornićima, setimo se njihovih sapunica, dolazi smislen film.
 Reditelj nije imao nikakvih tendecioznih namera, što je inače mana mnogih serija i filmova, osim da zabavi gledaoca. U tome je uspeo!
 Blesav , luckast film,prava parodija, u kome se ismeva hipokrizija vladajućeg establišmenta ,masonerija, dvostruki moral, dekadentnost visokih slojeva društva uz  sve vidove pratećeg razvrata, konzumiranje alkohola, kanibalizam, homoseksualizam ''sretno oženjenih ljudi''..Oseća se prisustvo Tarantinovih filmskih elemenata naročito bizarnosti koje su karakteristične za njega.

 Slatko sam odmorio mozak od mojih  budućih  ''ozbiljnih'' recenzija koje možete da očekujete od mene ;D
 Ko me shvata ozbiljno bi mogao da mi udeli neki lajk, :smfor (2): a ne da pričam ovde sam sa sobom.

Offline romanija

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2153 u: Listopad 24, 2019, 19:02:04 poslijepodne »
Evo jos jedan dobar brazilski
https://www.imdb.com/title/tt0456899
Ne bih se slozio s tobom, imaju dobrih filmova i dobrih glumaca (evo ovde je npr Moura koji glumi Pabla Eskobara u Narcosu), a i Alice Braga je dobra i poznata glumica.
https://www.srbizasrbe.org/

Кадa падне непријатељ твој, немој се радовати, и кад пропадне, нека не игра срце твоје.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Filmovi
« Odgovori #2154 u: Listopad 24, 2019, 22:47:40 poslijepodne »
  Dobro, malo sam se preoštro izrazio, preciznije bi bilo da Brazil sa obzirom na svoju geografsku veličinu ima skromnu kinematografiju a pogotovo serije. Oni dalelo kaskaju za jednom Argentinom. Nisam rekao da su im svi glumci losi, nego se generalno u njihovim produkcijama nisu bas proslavili sa nekom glumom.

Offline Aky

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Filmovi
« Odgovori #2155 u: Listopad 29, 2019, 11:46:21 prijepodne »
Odličan film koji sam zadnje vrijeme pogledao o "balonu nekretnina na burzi". Malo ga je teško pratiti ako ne kužite taj svijet, ali inaće odličan film.


Offline mrwitza

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Filmovi
« Odgovori #2156 u: Listopad 30, 2019, 16:09:38 poslijepodne »
  Dobro, malo sam se preoštro izrazio, preciznije bi bilo da Brazil sa obzirom na svoju geografsku veličinu ima skromnu kinematografiju a pogotovo serije. Oni dalelo kaskaju za jednom Argentinom. Nisam rekao da su im svi glumci losi, nego se generalno u njihovim produkcijama nisu bas proslavili sa nekom glumom.
Tesko je uporedjivati Brazilsku sa Argentinskom kinematografijom koja je bez premca u Juznoj Americi a sigurno u top 5 Svetskih kinematografija. Istina je da su dugo vremena bili u mraku za sta je po mom misljenju najzasluzniji bio nedostatak materijalnih sredstava, ali su i u tom periodu uspeli da izbace nekoliko ostvarenja, "City of God" na primer.

Skoro sam odgledao Brazilsku seriju "Magloviti Vrh" na HBO-u koja je ostavila solidan utisak na mene, tu je i Netflix, tako da im je sigurno kinematografija u uzlaznoj putanji.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2157 u: Listopad 30, 2019, 16:22:15 poslijepodne »
Opet me puca nedostatak vremena pa sam tu i propusio dio o brazilcima... A baš nedavno na drugom forumu sam pitao jednog brazilca šta ima još osim City of God, Elite 1 i 2 otamo da se da pogledat i lik mi je ovako odgovorio:
https://www.rpgwatch.com/forums/showthread.php?p=1061583586#post1061583586
Citat: henriquejr;1061583586
Since I fully skipped this thread,       [MENTION=10546]joxer[/MENTION] replied to me in The Outer Worlds' one:

"(…) In top250 imdb movies thread we got stuck on the best brazillian movies in this century and remembered only Cidade De Deus, Elite Squad and ES:The Enemy Within.
Because I avoid drama/biography/war/history, I skipped 2 Filhos de Francisco… Am I unfair? I mean, is it really something people should watch before dying as some suggest?
What about Araby, one of critics here was so impressed with it after some festival I've added that title on my to watch list, but so far didn't find it anywhere.
Etc etc, it'd be a shame to skip stuff due to our ignorance, and thus please point us on some, by your opinion, above average titles please.
"

First, a quick correction if nobody does mind. As per this thread's post #9: the movie Carandiru is based on true events depicting a prison riot that happened here in 1992, but that prison wasn't located in Rio de Janeiro but in São Paulo instead.

As for the movies named by Joxer in his post - Cidade de Deus (I don't know its international name, would it be City of God?), Tropa de Elite (Elite Squad) and Tropa de Elite 2: O Inimigo Agora é Outro (Elite Squad: The Enemy Within) - all that can I say is all of them are great movies, IMHO. I watched them all in movie theaters here and I do recommend them! As for the movie "2 Filhos de Francisco" (2 Sons of Francisco ??) I didn't watch it, it never got my interest so I can't say anything about it.

Regarding other 21st century Brazilian movies, I can recommend the aforementioned Carandiru, a little drama called O Palhaço (The Clown), Ônibus 174 (Bus 174, this one's a documentary) and 2 Coelhos (2 Rabbits).

Velim nema se vremena, ali ja ću Carandiru i 2 Coelhos definitivno pogledat. Ako nađem pošten rip naravno.
Kako god, jedna lasta ne čini proljeće, ovo gore je odgovor jednog brazilca, možda imaju još koji hvalevrijedan naslov, međutim teško mi je pronaći drugog brazilca koji bi mi odgovorio na pitanja o njihovim filmovima.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2158 u: Listopad 31, 2019, 00:20:14 prijepodne »
Terminator: Dark Fate https://www.imdb.com/title/tt6450804/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1
Najbolji od svih nastavaka koji su usljedili nakon kultnog T2: Judgment Day.
Kao velikom fanu franšize (prva dva nastavka), moje viđenje filma je prilično subjektivno, pa sam progledao kroz prste na ne tako dobre stvari, kojih u filmu ima. Sviđa mi se što su u prvi plan opet vratili S. Connor, i naravno povratak Linde Hamilton u legendarnoj ulozi. Terminator je oduvijek prije svega bio priča o Sarah Connor, tako da su tu pogodili. Što se tiće novog time linea i resetiranja budućnosti, nisam baš siguran koliko je ispalo dobro, ne toliko zbog same promjene, jer nešto se drugačije trebalo napraviti da bi film imao nekog smisla i svrhu, ali koliko je sretno rješenje bilo ostaviti relikvije iz starog doba u tom novom vremenu i to kao glavni lajtmotiv, ne znam.
Što se ostalog tiće; Terminator 'ko Terminator. Akcije koliko hoćeš, novi napredniji kiborg- atentator iz budućnosti koji zahtjeva i nove kreativne načine da bude eliminiran, izlizane fraze koje ti uvijek izmame osmijeh, sitni homagei predhodnim nastavcima koji će sigurno obradovati fanove; pogotovo onaj na samom početku.
Odlična Mackenzie Davis, Arnie u valjda jedinoj ulozi gdje se može nazvati glumcem i već spomenuta Linda Hamilton...što reći, Terminator.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2159 u: Studeni 02, 2019, 00:31:44 prijepodne »
Upravo pogledao Terminator: Dark Fate u Bioskopu. Treba ga pogledati na velikom platnu jer da sam cekao da gledam na tv-u ne bi bilo isto.
Sto se tice filma, bukvalno nastavak na 2 deo. Malo me iznenadilo ali na kraju nije lose. Ocena 6/10 sve su vec ispucali sto su mogli. Deluje mi da je vise uradjen za fanove serijala, nego za neku novu publiku.