Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 886937 puta)

0 Članova i 15 Gostiju pregledava ovu temu.

Rulic

  • Gost
Odg: Filmovi
« Odgovori #1920 u: Srpanj 07, 2019, 19:12:18 poslijepodne »
Kako bi trebalo završiti više od 50% filmova a i serija


Spoiler: prikaži



« Zadnja izmjena: Rujan 25, 2019, 20:56:42 poslijepodne od Rulic »

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1921 u: Srpanj 09, 2019, 13:01:54 poslijepodne »
Pogledao sam napokon Brightburn https://www.imdb.com/title/tt7752126/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1 još jedan od onih koje sam planirao gledati u kinu ali nisam stigao, pa sam dočekao HDrip(korejski titllovi). Film mi je bio prvenstveno zanimljiv jer se radi o antipodu supermena i trailer je izgledao odlično i sam storyline." što bi se dogodilo da dijete sa drugoga svijeta sruši se na zemlju i umjesto spasitela i heroja ljudske rase postane čisto zlo".
E sada koliko je film dobar i koliko je ispunio moja očekivanja koja su i sama porasla od silnog išćekivanja, nisam baš siguran, dali već zbog poznatog i toliko ispričanog merituma, film je bio nekako predvidljiv , baš me ništa nije moglo iznenaditi, ali ne znam možda je do mene
 i previše pročitanih inputa prije gledanja koje je pokvarilo dojam.
Što se vizualnog dijela tiće tu stvarno briljira i zaista je odlično napravljen uz nekoliko stvarno groznih (horor) scena koje ne možeš zaboraviti ni da hoćeš.
Stvarno šteta zbog toga dojma, ali ne znam možda nije do filma nego do mene.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1922 u: Srpanj 09, 2019, 17:49:14 poslijepodne »
HD i korsub bi trebalo spaljivati na lomači ako se mene pita al ajd. Bolje i to nego kino i ts smeće - ako se baš mora.
A ne mora se, bar mislim u ovom slučaju.

Vidio sam najavu za taj film davno i najiskrenije me uopće ne zanima.

Naime, antipod Supermena je Superbman (da, ima b u imenu) i pojavljuje se kao dodatak remekdjelu stripa The Trial Of Galactus. Navedeni mi je neko maznuo dok sam bio na studiju, uz najbolju volju kasnije nisam uspio nabaviti dobro očuvani primjerak (ipak sam lupio jednog raskupušenog na amazonu). Dodatna priča na kraju proteže se na 8 stranica, a naslov joj je  Superbman Vs. The Fantastic Four: My Badguy … My Enemy! Predlažem kupiti čim prije u kakvom god papirnatom izdanju.

Drugi razlog zašto ne namjeravam "dati šansu" brajtbrnu je taj što smo već prije dobili izvrsni antisuperheroj film Chronicle. A taj ne traži "zlikovce" u vanzemaljcima nego u nama samima - da nije korišteno bler wič preseravanje bio bi klasik.
Ako već niste, predlažem pogledati čim prije. Čak i ako vam se gade "found footage" idiotarije jer ja ih ne podnosim a opet hvalim ovaj film gore.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1923 u: Srpanj 09, 2019, 19:13:51 poslijepodne »
Možda da si pogledao film i pod pretpostavkom da znaš uopće o čemu pričaš tvoj SUPERB da sa B, komentar bih mi bio relevantan, ovako pošto te ništa ne zanima, više ne želim SPALITI niti jednu riječ.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Filmovi
« Odgovori #1924 u: Srpanj 10, 2019, 17:04:03 poslijepodne »
Ebo sve to, ne znam kako mi je promakao meksički Sleep Dealer, odnosno čudi me da mi dosad niko nije predložio nego sam slučajno nabasao na nj.
Film je iz 2008-e, a događa se u meksičkoj bližoj budućnosti gdje je između Meksika i SAD-a podignut (Trumpov) zid. :D

Meksiko se suočava sa nestašicom vode, korporacije ucjenjuju stanovništo i deru ih za litar vode ko naši nas s porezima, a sve sumnjivce se likvidira bespilotnim letjelicama bez da se istraži detaljno je li itko uopće kriv.
U takvom Meksiku sin iz jedne obitelji gdje otac pogine kao žrtva okolnosti kreće u potragu za boljim životom radeći preko virtualnog sučelja u građevini, on sam se ne vere po neboderima, niti kuje niti zavaruje išta, nego kontrolira robota koji to čini umjesto njega. Dakako, u Amer'ci, on je jeftina radna snaga kakva ćemo u stvarnosti postati i mi kako je krenulo. :)

Film je pun lošeg CGIja, ali ima jednu drastičnu razliku od holivudskih papazjanija u kojima ljudi nisu stvarni. Lik će u jednom trenutku upoznati ubojicu svoga oca. Ali neće reagirati onako kako Holivud sugerira da ljudi rade, neće postat osvetnik niti štatiga ja znam. Postat će svi mi iz bivše juge kad je u pitanju naš odnos prema današnjim političarima.
Spoiler: prikaži
Krenut će bježat od "ubojice", jer ne samo da ga je strah za sebe i za preostalu obitelj koja gladuje, nego je ubojstvo njegovog oca iako nemoralno bilo legalno.

E a šta mi radimo dok su naši političari nemoralni, opljačkali nas i doveli na prosjački štap, ali sve je po zakonu bilo? Pakiramo se i pravac Irska, Njemačka ili neka druga zemlja. Jel tako? Treba platit alimentaciju, a to se ne može borbom protiv korupcije.

Nije to sve što je u filmu posebno naravno, ima tu podosta kritike na moderno društvo općenito, primjerice socijalne mreže ovdje kroz prizmu snimanja te dijeljenja i prodaje sjećanja (što uključuje tuđe živote).

Hoću reći, iako produkcijski jeftin, ovo je pravi punokrvni scifi koji se ne stidi opalit gledatelju šamar kad treba.
Nemojte preskočiti ovaj podcijenjeni meksički dragulj. Prava je šteta što nešto slično nećemo vidjeti snimljeno na našim prostorima.
« Zadnja izmjena: Srpanj 11, 2019, 12:34:58 poslijepodne od hyde_sb »

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #1925 u: Srpanj 12, 2019, 05:54:30 prijepodne »
Beše poodavno antisuperheroj Will Smith u Hancocku iako komedija sa predvidljivo srećnim holivud krajem. Makar koliko se sećam. Ja ću pogledati tog mračnjaka. Nisam završio novog Hellboya prispalo mi se. Nek ostane na tome jer sam fan i te franšize.

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk


Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1926 u: Srpanj 12, 2019, 12:03:24 poslijepodne »
Ako ništa, Hancok je bio zabavan film. Novi Hellboy mi se baš ne gleda, izgubio sam volju poslije svih negativnih kritika od ama baš  svakoga tko  ga je gledao, sad
dal' je stvarno toliko loš ili ga svi gledaju kroz prizmu odličnih  del Torovih prethodnika ne znam. Vjerovatno ću ga na kraju i pogledatii.
Brightburn je, kao što sam rekao daleko od odličnog filma ali i isto tako daleko od toga da mu se ne bi dalo šansu.

Rulic

  • Gost
Odg: Filmovi
« Odgovori #1927 u: Srpanj 12, 2019, 19:00:26 poslijepodne »
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile(Krajnje izopačen, nepojmljivo zao i podmukao)
https://www.imdb.com/title/tt2481498/

Još jedna od obrada stvarnog serijskog ubojice. Film je napet na trenutke komičan(zahvaljujući opet maestralnom John Malkovichu). Dosta dobro drži temu pa pitanje da li prvo gledati film ili na Intrenetu pogledati „dokumentarni“ opis potpuno je nevažno. Gluma je solidna i u jednom trenutku imamo „dvoboj“ Sheldon vs Bundy.
Posebno je maestralna ključna scena(stvarno je tako bilo)
Spoiler: prikaži



« Zadnja izmjena: Rujan 25, 2019, 21:08:45 poslijepodne od Rulic »

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1928 u: Srpanj 12, 2019, 20:35:21 poslijepodne »
Auuu, vidim bilo je nekakvog rezuckanja gore... Neka, neka, red je. :smfor (26):

No da, prije nekih tjedan dana jedan frend mi veli baš je film dobar, reče i koji, ja doma pretražih a ono sve neke korsub stuttershit i framespersecond=10 krvareoči webrip điđe miđe... Doviđenja.
I onda prekjučer izađe fini blurej rip. Strpljen, spašen. Već znate odakle sam uzeo titlove kao prilagođene tome rip-u, na žalost nisu pasali baš dobro, stavio sam tamo u komentar kako ih kroz subtitle workshop namjestiti brzinski.

Alita: Battle Angel je scifi akcić prema japanskoj mangi Gunnm iz devedesetih za koji je scenarij napisao dijelom James Cameron. Mhm.
Holivudske obrade japanskih mangi dosad su bile božesačuvaj sve do jedne, međutim Cameron je Cameron, plus je režiser Rodriguez, pa rekoh moguće je da su konačno napravili dobru stvar.

Film je podosta različit od mange. Glavna ideja je ostala ista - Alita je kiborg s ljudskim mozgom pronađena bez popriličnog ostatka tijela na smetlištu još živa (spava/hibernira), sklopljena je natrag, budi se da ne zna više tko je, što i zašto te se pokušava prilagoditi "novom" okružju.

Tu kreću male, ali i velike razlike. Manga recimo nema romantike nego tinejdžersko zaljubljivanje do ušiju u kretena koji ne jebe 5% (šema: koja ljubav traje najdulje? ona neuzvraćena), da nema Rodrigueza sve bi se sigurno utopilo u filmu prisutnoj "romantičnoj" blesastoći tipičnoj za holivud.
Zatim u filmu je sporedni negativac netko tkko u mangi uopće ne postoji dočim je glavni negativac lik koji ne da nije negativac u mangi nego kasnije i pomaže Aliti.
Njoj koja se ne sjeća svog imena, lik koji ju je pronašao, Ido, u mangi daje ime po svojoj mački. U filmu nije tako, što me poprilično čudi s obzirom da je scenarist Cameron, a da on ljubi mačke znamo još od prvog Aliena gdje je osim Ripley preživjela i ofucana mačketina. :)
E taj Ido je i u mangi, a i u filmu, ček, to moram "sakriti" jer se radi o totalno promašenoj promjeni...
Spoiler: prikaži
Ido je u slobodno vrijeme lovac na ucjene. Ali dok u mangi razvaljuje ko da je potomak Brus Lija, u filmu je prikazan kao jedva pokretna trutina koju otpuhne i najmanji povjetarac. To bi trebao biti lovac na ucjene? Pa kako je preživio dosad?


Ima tih razlika još puno, ali da budem iskren osim ove zadnje logičke rupe (Cameron bi se trebao držati režije i pustiti pisanje scenarija nekome drugome) i holivudiziranja (film = obitelj na prvom mjestu i mora bit romantike), one zapravo ne smetaju! Hoću reći, iako su neke izmjene zasrale, ostale su baš dobre i ne da ne kvare film nego ga čine dinamičnijim.

Da ne baljezgam dalje. Naoko se vidi da se para nije štedilo, glumci su bili raspoloženi, Rodriguez je odradio izvrstan posao, još samo da se pripazilo na scenarij malo više... Da je Alita koji put sočno opsovala kao referenca na Kick Ass bio bi još bolji, ali valjda nisu htjeli rejting M.

Film nije savršen. Ali meni je bio baš zabavan. Uvjeren sam da će bit i vama.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #1929 u: Srpanj 12, 2019, 23:07:47 poslijepodne »
sve je jasno, nema potrebe objašnjavati.. i nemojte da se kačite, nije dobro za ljude u određenim godinama da se živciraju ;D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1930 u: Srpanj 14, 2019, 15:38:06 poslijepodne »
Ne znam gdje bih o ovome pisao, ne čini mi se da bi trebalo bit u ovoj temi a opet jest pa nek moderator odredi...

Ponajprije treba reći da je HRT odbio kupiti prava na prikazivanje višestruko nagrađivanog dokumentarca Srbenka. I na prozivku hrvatskih redatelja sad su se posuli pepelom kao nema se para za sve, ma bljak:
https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/hrt-smatra-da-su-priopcenje-redatelja-i-kampanja-su-nekorektni-20190712?fbclid=IwAR2ZK4AraYRgy0Q-srZRNpJQ2XqxMKeHjI2kcK9tvqkhlipZPXDUq31j_w8

Interesantno da se nije imalo para ni za Gazdu svojevremeno, srećom hrt nije jedina televizija na svijetu pa se film ipak emitirao, snimao i dijelio - označavajući propast tog istog gazde kojega je hrt pokušavao spasiti cenzurom sadržaja.
Uz to, trenutno jedan od najinteresantnijih naslova na pulskom festivalu Dnevnik Diane Budisavljević nećete gledati na HRT-u. Do daljnjega.
Princip nabave je očit: čim nije za ovce, nema se ni novce.

Na nesreću sam tek sad primijetio da su određeni dokumentarci na vimeu (on demand) ovaj vikend besplatni. Znači još danas. Citirat ću samo najvažnije iz teksta kako pristupiti:
https://www.culturenet.hr/default.aspx?id=92190
Citat:
url: http://volimdokumentarce.net/
Za gledanje filmova potrebno je unijeti promo kôd: hrpadobrihdokumentaraca
Znači odete na citirani link, registrirate se na vimeo (e-mail i neka 8znakovna lozinka), otpilite reklame ponuda koje se plaćaju, nađete Srbenku, stisnete "rent" i upišete promo kod. I možete gledati.

Za one koji neće imat danas vremena za gledanje i žele ga offline, ili one koji ga žele sačuvati u kolekciji nekakvoj...
Spoiler: prikaži
Nakon što ste dokumentarac "otključali" preko promo koda gore, instalirajte JDownloader 2, idite unutra u Settings->Account Manager, nađite vimeo.com i upišite e-mail i lozinku koju ste registrirali na vimeu i onda možete downloadati cijeli video (gornji HD je 720p, donji HD je 1080p) i ako vam trebaju tu su i eng. titlovi.


Ne znam kakav je, nisam još pogledao jer mi se čini važnije ovo napisati čim prije.

Rulic

  • Gost
Odg: Filmovi
« Odgovori #1931 u: Srpanj 15, 2019, 20:41:55 poslijepodne »
Serija filmova Iron Sky
https://www.imdb.com/title/tt1034314/?ref_=nv_sr_2?ref_=nv_sr_2
https://www.imdb.com/title/tt3038708/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1
 „Serija“ filmova po knjizi Jarmo Puskala - Iron Sky. Radnja se događa na „Dark Side of the Moon“ gdje su nacisti osnovali koloniju za vrijeme drugog svjetskog rata i dalje žive s mješanom tehnologijom WWII i novija. Glazbu su napisali ne Pink Floyd već Laibach! Prvi film je prosječni SF/politički film gdje se NE pojavljuje Donald Tump(šteta) jer je film snimljen 2012 s radnjom koja se dešava u 2018.
Drugi film me je zabavio kao nijedan u zadnje vrijeme. Pojavljuje se ogromna plejada sadašnjih i bivših političara i vladara u vril obliku. Korisnici Iphonea i Ipada doći će na svoje. Film su snimali Finci tako da nisu naklonjeni ni jednima ni drugima.

Spoiler: prikaži

Popis vrilova koji se pojavljuju

Vrilovi na posljednjoj večeri

Vril Hitler na TRexu


Nijedan dinosaurus ali četri čovjeka.

« Zadnja izmjena: Rujan 25, 2019, 20:43:44 poslijepodne od Rulic »

Offline zdjenko

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1932 u: Srpanj 18, 2019, 15:15:26 poslijepodne »
Cold War (2018)
https://www.imdb.com/title/tt6543652/?ref_=rt_li_tt
Maestralan film. Ako imate poštovanja prema ansamblu Lado i volite jazz i klasičnu glazbu, Hladni rat je sve to. Uz fantastičnu kameru.


Relatos Salvajes (2014)
https://www.imdb.com/title/tt3011894/?ref_=rt_li_tt
Biser samo takav. Omnibus koji pokriva dobar dio prostora i vremena života čovjek u ovom ludom svijetu.
Pišanje od smijeha, no priče su u stvari napravljene tako duboko i široko da je to divota.

Offline donnie

  • Razina 0
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Filmovi
« Odgovori #1933 u: Srpanj 20, 2019, 11:57:32 prijepodne »
Jane (2017)
https://www.imdb.com/title/tt7207238/?ref_=fn_al_tt_3

dokumentarac o Jane Goodall i njenom istraživanju čimpanza.
Nakon 40 godina su otkrili 100+ sati snimaka iz 60ih koje su smatrali izgubljenima, restaurirali ih i usporedili s njenim bilješkama iz tog doba. Fascinantno, ne samo za ljubitelje životnja.

Offline oldman

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #1934 u: Srpanj 20, 2019, 13:04:48 poslijepodne »
Glass (2019)
https://www.imdb.com/title/tt6823368/

Pozdrav svima na forumu :) Jedan od zadnjih filmova koji sam pogledao i preporučujem je Glass (2019) iz Unbreakable trilogije od M. Night Shyamalana. Film je psihološki (superheroj) triler, i iako mi je ta kategorija jedna od najmanje omiljenih, ovaj film, a i cijela trilogija me oduševila.
James McAvoy zasluzuje posebnu pohvalu zbog uloge osobe sa poremećajem ličnosti i u filmu sa lakoćom izmjenjuje bar 8 različitih karaktera.

Trailer https://www.youtube.com/watch?v=95ghQs5AmNk

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1935 u: Srpanj 20, 2019, 14:16:07 poslijepodne »
Vidiš ja baš taj film preporučujem preskočiti i zaboraviti da postoji.
Osim ako niste ciljana publika.

Bit će zeru interesantan studentima psihologije i publici koju na ekranu zanimaju isključivo slučajevi iz umobolnice - u principu ako ste zagrizli za Legion pogledajte i ovo, ako vam se Legion zgadio na brzinu, ne dirajte ni ovo.

I dok su Glass te njegov prethodnik Split meni bezze, valjda zato jer svakojake luđake svakodnevno srećem na ulici i na poslu, usuđujem se misliti da će se većini bez obzira na preferencije, svidjeti početni film trilogije: Unbreakable.
Bilo je to vrijeme kad su Willis i Shyamalan žarili i palili ponaosob ili skupa (The Sixth Sense), stoga dajte mu šansu.
« Zadnja izmjena: Srpanj 20, 2019, 14:17:29 poslijepodne od JoxerTM »

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1936 u: Srpanj 20, 2019, 15:46:22 poslijepodne »
Glass (2019)
https://www.imdb.com/title/tt6823368/

Pozdrav svima na forumu :) Jedan od zadnjih filmova koji sam pogledao i preporučujem je Glass (2019) iz Unbreakable trilogije od M. Night Shyamalana. Film je psihološki (superheroj) triler, i iako mi je ta kategorija jedna od najmanje omiljenih, ovaj film, a i cijela trilogija me oduševila.
James McAvoy zasluzuje posebnu pohvalu zbog uloge osobe sa poremećajem ličnosti i u filmu sa lakoćom izmjenjuje bar 8 različitih karaktera.

Trailer https://www.youtube.com/watch?v=95ghQs5AmNk

Pozdrav i tebi, dobrodošao  :smfor (26): Slažem se da je odličan film i nakon mnogo Shyamalanovih lutanja, te nakon povratničkog Splita gdje se vratio starim psihoanalitičkim navikama, Gass ne spada u tu kategoriju, nego više u kategoriju neobičnih superherojskih filmova, i kao kuriozitet još bih dodao da je Glass nastavak ne jednoga nego dva zasebna filma, što je samo po sebi neobično a ta neobičnost je jedna od glavnih Shyamalanovih odlika, koja se nekima manje, nekima više sviđa, ali uglavnom ne ostavlja ravnodušnim.

Offline oldman

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #1937 u: Srpanj 20, 2019, 16:02:46 poslijepodne »
Vidiš ja baš taj film preporučujem preskočiti i zaboraviti da postoji.
Osim ako niste ciljana publika.

Bit će zeru interesantan studentima psihologije i publici koju na ekranu zanimaju isključivo slučajevi iz umobolnice - u principu ako ste zagrizli za Legion pogledajte i ovo, ako vam se Legion zgadio na brzinu, ne dirajte ni ovo.

I dok su Glass te njegov prethodnik Split meni bezze, valjda zato jer svakojake luđake svakodnevno srećem na ulici i na poslu, usuđujem se misliti da će se većini bez obzira na preferencije, svidjeti početni film trilogije: Unbreakable.
Bilo je to vrijeme kad su Willis i Shyamalan žarili i palili ponaosob ili skupa (The Sixth Sense), stoga dajte mu šansu.



Unbreakable sam pogledao davno i bio mi je odličan. U zadnje vrijeme izbjegavam sve filmove vezane uz superheroje ali Glass mi je već duže vrijeme na popisu a nisam gledao ni Split pa sam pogledao sva tri bez ikakvih očekivanja za zadnja dva filma u trilogiji. Čak sam i trailere izbjegavao, nisam htio nikakve reference. Mislim da je to jedan od razloga zašto su mi toliko dobri. Kod Marvela i DC npr., čitao sam stripove, gledao animirane filmove, serije itd. i uvijek postoji neko očekivanje. Gledanje ovih filmova me malo podsjetilo na gledanje Watchmena.

Rulic

  • Gost
Odg: Filmovi
« Odgovori #1938 u: Srpanj 20, 2019, 17:21:57 poslijepodne »
Long Shot (Zavedi me ako mozes)
https://www.imdb.com/title/tt2139881/?ref_=nm_flmg_act_7

Brilliant, Masterpiece, za sve koji obožavaju Seth Rogana. Danas izgleda da producerski lobby radi što želi i nama servira ovakve uradke. I Charlize Theron je producer, vjerojatno su joj ponudili dio profita.
Film je standardno Woody Alenovski o ljepotici i producentu(režiseru) koji može birati glumice( lijepu Charlize i još ljepšu June Diane) i sebe staviti u ulogu gdje nijedan od spomnutih ljepotana ne može biti(Clooney i dr.). 
Film je jako težak za gledanje jer ima na cca 1h50' čak preko 2,500 linija teksta(preko 20 na minutu). Sretno prevoditelji. I skoro pola od tog teksta je veličanstveni Seth Rogan koji se proslavio radnjom od 11"(jedanaest sekundi) kada je uspio zadovoljiti oba partnera(SF u 1. licu).
Sve na kraju završava happy endom ali ja stvarno želim svoja 2 sata natrag!!!

Samo za one jakog želuca.
Spoiler: prikaži


« Zadnja izmjena: Rujan 25, 2019, 21:10:50 poslijepodne od Rulic »

Offline vukmar

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #1939 u: Srpanj 21, 2019, 12:29:39 poslijepodne »
Izašli s SDCC-a mnogo trejlera i vesti..
Marvel sa fazom četiri, i jedino novo je da je M. Ali Blejd.. i to je izgleda PG-13..  :smfor (9):
Bloom najavio dva nova Halloweena..  :smfor (27):
Carpenter se vraća i pravi muziku..  :smfor (27): :smfor (27):

It: Chapter Two izgleda dobro, malo previše "epic" al' dobro..
Smejao sam se ko budala na Top Guna i Cats.. ma šta je ovo..
Top Gun - patetika level over 1.000, Cats - bio sam u fazonu WTF..
Terminator izgleda lošeeee.. šteta.. Jay and Silent Bob Reboot, po meni nepotreban..

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1940 u: Srpanj 21, 2019, 23:18:05 poslijepodne »
Upravo pogledao Midsommar i zaista ne znam šta bih napisao, ne znam koliko je hrabro nakon samo jednoga gledanja, ili barem dok ti se ne slegnu dojmovi nazvati neki film remek-dijelom, ali evo, ja ću se usuditi.
Imao sam velika očekivanja od filma i izbjegavao sam bilo kakve članke , spojlere prije nego ga pogledam, i sva je debelo nadmašio, zato ne želim niti ja ništa puno pisati da nekome ne pokvarim film, samo mogu reći da tko god ima priliku da ode u kino i da ga pogleda, jer ovakvi filmovi su zaista rijetki, i ajde reći ću: ovakvog majstora kadra kao što je Aster mora se gledati na velikome platnu.
Nisam baš veliki poznavatelj paganskih običaja i rituala, te krećem u istraživanja po internetu jer me živo zanima koliki je udio Asterove imaginacije naspram povijesnih spoznaja paganskih običaja.
Nadam se da nisam previše otkrio, i još jednom tko god ima priliku gledati u kinu neka to učini, oni slabijeg želuca, preskočite večeru.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #1941 u: Srpanj 22, 2019, 08:14:21 prijepodne »
za hereditary je sproveo detaljno istrazivanje kultova, rituala, okultnog u globalu pa ne sumnjam da se ozbiljno posvetio i za midsomar.
uostalom, izbor demona za film dovoljno govori koliko je htio da izbjegne standard ekipu zloduha. klisea jes bilo u filmu ali ih gomila maestralno odradjenih elemenata brise kao da ih nije ni bilo.
inace, poslije hereditarija je izjavio da ce odradit jos jedan horor film - upravo ovaj, i da ce se bacit na mjuzikle  :? ??
kod nas ga nece bit, upravo su mi jutros odgovorili na mail - poslije 10 dana.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline darthboba

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • Everything's shiny!
  • Lokacija: Zemun
Odg: Filmovi
« Odgovori #1942 u: Srpanj 22, 2019, 09:16:13 prijepodne »
Odgledao sinoc "Cetvorica protiv banke" ili "Vier gegen die Bank".

https://www.imdb.com/title/tt5173166/

Nemacki film, lagani zaplet ali sa dosta humora i nekako mi je leglo sve kako treba, cistih sat i po zabave. Jeste da je pun stereotipa i predvidljivog zapleta ali morao sam nesto da kazem jer obicno ne gledam nemacke filmove (ne znam zasto, pitacu psihijatra sledeci put) ali ovaj me je zadrzao ispred ekrana posle samo dve scene. Definitivno preporuka!
- Captain Piett?
- Yes, my Lord?
- Make ready to land our troops beyond their energy shield and deploy the fleet so that nothing gets off the system. You are in command now, Admiral Piett.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1943 u: Srpanj 22, 2019, 12:54:11 poslijepodne »
za hereditary je sproveo detaljno istrazivanje kultova, rituala, okultnog u globalu pa ne sumnjam da se ozbiljno posvetio i za midsomar.
uostalom, izbor demona za film dovoljno govori koliko je htio da izbjegne standard ekipu zloduha. klisea jes bilo u filmu ali ih gomila maestralno odradjenih elemenata brise kao da ih nije ni bilo.
inace, poslije hereditarija je izjavio da ce odradit jos jedan horor film - upravo ovaj, i da ce se bacit na mjuzikle  :? ??
kod nas ga nece bit, upravo su mi jutros odgovorili na mail - poslije 10 dana.

Šteta, što nećeš moći gledati u kinu i stvarno mi nije jasno zašto, jedino je moguće da se stvarno radi o cenzuri, jer kad sam saznao da Big Bang Theory ide u Srbiji pod nazivom Štreberi, nisam mogao vjerovati, pa ako im to smeta, ništa me ne bi čudilo da je i ovdje netko vidio nepoželjan sadržaj. Mislio sam da su kod nas nepodnošljivi i netolerantni, mislim na institualiziranu većinu, ali ovo je stvarno nenadmašno.
Da pročitao sam sinoć, jer sam tražio sve živo što ima o filmu, da je detaljno istražio, kako kaže: "simbolike nordijske tradicije, švedskog jezika, runa i magijskog realizma," i vjerujem mu jer film traje dva i pol sata, bez i jedne suvišne scene za koju bih rekao da je bila tu samo da popuni, što govori kakav je perfekcionista.
I još samo jedna stvar, buđet filma je samo 6 mil. $, poslije Hereditarya sve velike producentske kuće su se pomamile za njim, podbijao je sve velike ponude jer je htio kreativnu slobodu, svaka čast i tu se vidi da radi samo ono što želi i voli i jedino tako može nastati nešto fantastično poput ovoga, kao i činjenica što si i sam spomenuo, da su horori završena priča i  da su sljedeći projekti  nightmare komedija i melodrama.
« Zadnja izmjena: Srpanj 22, 2019, 13:17:15 poslijepodne od Eadnp »

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #1944 u: Srpanj 22, 2019, 13:18:29 poslijepodne »
cudno mi da nece bit, ne pada mi nam zasto. hereditari je uredno isao prosle godine.
sad kad pogledam sta je i sta ce sve bit na repertoaru... fejspalm.
za sad ni u srbiju ne planiraju prikazivanje, bar cinepleks, ne znam da li bi mogao ic u neki drugi bioskop.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1945 u: Srpanj 22, 2019, 14:04:09 poslijepodne »
Evo baš gledam, Cinestar Srbija isto ga ne prikazuje, tako da...biti će izgleda da je stvarno "neprikladan", ne znam gdje si, jedino da pogledaš u okolici neka mala kina, ja sam u Zagrebu, dok sam studirao u kinu studentskog centra znao pronalaziti filmove koji nisu išli u redovnoj produkciji.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #1946 u: Srpanj 22, 2019, 14:10:52 poslijepodne »
Podgorica. samo cinepleks imamo - da ja znam  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1947 u: Srpanj 22, 2019, 14:28:42 poslijepodne »
Onda jedino ako ti se da, do Dubrovnika na izlet.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1948 u: Srpanj 22, 2019, 17:14:16 poslijepodne »
Meni je Hereditary bio style over substance bullshit i ne bih ga preporučio ni smrtnom neprijatelju.

Naravno ne znači da će i ovaj novi film biti razvikano smeće, sama tematika djeluje jezivo (sektašenje) i baš me zanima je li holivud uspio nadmašiti jezivost obrađenu u korejskom biseru Save Me.
Odnosno Goo-hae-jwo ako ćete tražiti na imdb-u link jer vam kao "save me" pretraživači nude nekakvu čudnjikavu britansku miniseriju istog imena Save Me.

Kad već spominjem Save Me, korejci općenito ne rade višesezonske serije čak i kad je kraj ostao otvoren, ali ova je, "iz čista mira"  ;D, dobila drugu sezonu. Navodno jednako napetu ako ne i bolju, nisam još pogledao. Kad budem, napisat ću u temi o serijama, ovo je ipak tema o filmovima.

Što se kina čim bliže Podgorice tiče, možda odgovara i:
https://www.blitz-cinestar-bh.ba/cinestar-mostar/festival-straha/6546/20190722

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #1949 u: Srpanj 22, 2019, 17:41:18 poslijepodne »
Onda jedino ako ti se da, do Dubrovnika na izlet.
a okle, koje sam srece zvali bi me u po puta da se vrnem jer je neki server pao. bio na odmor ili ne.
ovo na pp sto si mi poslao daje mi nadu da ce i kod nas zaigrat. najs!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.