Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Chernobyl  (Posjeta: 68730 puta)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Chernobyl
« u: Svibanj 10, 2019, 10:09:04 prijepodne »

“Černobilj” je petodnelna mini-serija snimana u koprodukciji HBO i Skaja, a predstavlja dramatizaciju priče o nuklearnoj nesreći iz 1986. – jednoj od najvećih katastrofa koje je izazvao čovek – i hrabrim ljudima koji su žrtvovali živote da spasu Evropu od nezamislivog uništenja. Dana 26. aprila, 1986, u nuklearnoj elektrani Černobilj u Ukrajini, u Sovjetskom Savezu, došlo je do velike eksplozije koja je izazvala širenje radioktivnih čestica širom Belorusije, Rusije, Ukrajine, pa sve do Skandinavije i zapadne Evrope. Džared Haris glumi Valerija Legasova, glavnog sovjetskog nuklearnog fizičara. Kao član krizne grupe, on je prvi uvideo nazamislive razmere katastrofe koja se desila. Stelan Skarsgard glumi sovjetskog potpredsednika vlade, Borisa Ščerbinu, koga Kremlj šalje da upravlja vladinom komisijom za Černobilj u satima nakon nesreće. Emili Votson glumi Ulanu Komjuk, sovjetsku nuklearnu fizičarku koja pokušava da razreši misteriju i otkrije šta je dovelo do katastrofe u Černobilju. (Izvor: HBO)


Godina: 2019.
Mreža: HBO
Žanr: drama, mini serija
Glumci: Jared Harris, Stellan Skarsgård, Paul Ritter, Jessie Buckley, Adam Nagaitis, Con O'Neill, Adrian Rawlins, Sam Troughton, Robert Emms, Barry Keoghan, Emily Watson, Karl Davies, Joshua Leese, Sam Strike, David Dencik, Oscar Dyekjær Giese, Baltasar Breki Samper...





Offline tingelencer

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Chernobyl
« Odgovori #1 u: Svibanj 10, 2019, 12:53:39 poslijepodne »
Nevjerojatno da sami Rusi do sada nisu bili sposobni napraviti nešto kvalitetno na ovu temu.. Čak im i ovakve katastrofe preuzimaju Ameri :)

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chernobyl
« Odgovori #2 u: Svibanj 10, 2019, 22:38:40 poslijepodne »
Pogledala sam prvu epizodu i baš mi se svidela.
Odlično dočarana noć katastrofe, umereno, bez holivudskih efekata. Zaista sam osetila atmosferu koja je tamo vladala 26.4.1986. godine , strah i neizvesnost , brigu,nevericu, duh tadašnjeg  sovjetskog društva,neverovatan uticaj  Partije ( kao da im to zlo nije bilo dovoljno).

Nevjerojatno da sami Rusi do sada nisu bili sposobni napraviti nešto kvalitetno na ovu temu.. Čak im i ovakve katastrofe preuzimaju Ameri :)

Mislim da im je to i dalje bolna tema + što se ona desila u Ukrajini..verovatno im politika brani da se njom ozbiljno i objektivno  pozabave .




Offline zap666

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • Lokacija: UE
Odg: Chernobyl
« Odgovori #3 u: Svibanj 14, 2019, 17:05:45 poslijepodne »

Pogledala sam prvu epizodu i baš mi se svidela.
Odlično dočarana noć katastrofe, umereno, bez holivudskih efekata. Zaista sam osetila atmosferu koja je tamo vladala 26.4.1988. godine , strah i neizvesnost , brigu,nevericu, duh tadašnjeg  sovjetskog društva,neverovatan uticaj  Partije ( kao da im to zlo nije bilo dovoljno).

Nevjerojatno da sami Rusi do sada nisu bili sposobni napraviti nešto kvalitetno na ovu temu.. Čak im i ovakve katastrofe preuzimaju Ameri :)

Mislim da im je to i dalje bolna tema + što se ona desila u Ukrajini..verovatno im politika brani da se njom ozbiljno i objektivno  pozabave .

koje godine? nesto si pobrkala 1986. secam se ko juce bio sam pod punom ratnom opremom :-) a 10 godina kasnije sam i ziveo tamo. Nije to vise rusija to je sad ukrajina pa nije ni cudo sto ameri preuzimaju  :lol2: Da rusi snimaju bilo bi da kradu ukrajincima istoriju  :smfor (9):

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chernobyl
« Odgovori #4 u: Svibanj 14, 2019, 18:58:41 poslijepodne »
Da da, pogrešila u pisanju i ispravila. :)


 "Nije to vise rusija to je sad ukrajina pa nije ni cudo sto ameri preuzimaju  :lol2: Da rusi snimaju bilo bi da kradu ukrajincima istoriju  :smfor (9):"

Za ovo se ne bih složila, tada su bili jedna država, centralizovana, gde je Partija diktirala sve, sve odluke posle katastrofe (šta/kako/koga žrtvovati...itd.)  su donete u Moskvi, tako da nema "krađe istorije" .

Offline vukmar

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Chernobyl
« Odgovori #5 u: Svibanj 15, 2019, 22:09:43 poslijepodne »
Hvala za prevode..
Prva epizoda je bila odlična,
ja volim ovako napravljene serije - ne mora da je ova tematika,
ali to da nekako postoji atmosfera.. pun pogodak..  (y)
sad da vidimo kakva će priča biti..

Offline tingelencer

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Chernobyl
« Odgovori #6 u: Svibanj 15, 2019, 22:19:03 poslijepodne »
Bilo kako bilo, prva epizoda odlično pokazuje stanje tadašnjeg Sovjetskog saveza, stanje svijesti u ljudima i nadam se da će u tom istom ritmu nastaviti dalje.

Za drugu epizodu moram reći da je još bolja od prve. Jedino bih volio da serija nije na engleskom zbog autentičnosti, ali dobro.. američka publika ne želi slušati ruski i ukrajinski..

Offline jazjaz

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slo
Odg: Chernobyl
« Odgovori #7 u: Svibanj 18, 2019, 12:06:35 poslijepodne »
Ne slažem seda  ne vole slušat rusko- oni uopče ne vole slušat bilo koji jezik.

Offline dvkv

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Chernobyl
« Odgovori #8 u: Svibanj 21, 2019, 09:09:46 prijepodne »
I danas izlazi epizoda 3  :clapp :clapp :clapp :clapp :clapp :clapp :clapp :clapp :clapp :clapp :clapp :clapp

Nadam se da ce biti i prevoda danas  :EmoticonPrayer2 :EmoticonPrayer2


I ja jedva čekam da vidim novu epizodu.

A za prevod, videćemo, možda bude večeras. :? ??

Offline Doom2

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Chernobyl
« Odgovori #9 u: Svibanj 21, 2019, 09:43:15 prijepodne »
Ne znam zasto ali serija mi je toliko brutalna da ne mogu da opisem,oduvek sam se pitao sta i kako se to tamo desilo i konacno da se neko setio da snimi seriju,steta sto ima samo 5 epizoda ali 5 brutalnih,proslu kad sam gledao nije mi bilo dobro :D
Borim se da ne pogledam bez prevoda :D

Offline tingelencer

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Chernobyl
« Odgovori #10 u: Svibanj 21, 2019, 11:59:50 prijepodne »

Online JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Chernobyl
« Odgovori #11 u: Svibanj 21, 2019, 18:58:14 poslijepodne »
Bacih pogled tu, pa malo po internetu... Meni se čini da je to klasična "klikbejt" serija, umjetno hajpana sa plaćenim oglasima i prihvaćanjem od strane onog dijela publike kojima se sviđa bilo kakav potencijalni mejnstrim a koji onda putem rekla-kazala namame još novih pretplatika HBO-u.

Ja ću to lagano preskočiti, ali prije nego zauvijek pobjegnem iz ove teme, dva komentara:

1. Černo bil, Krško bu.

2. https://www.cracked.com/article_26239_7-viral-stories-that-had-twists-nobody-remembers.html
Citat:
The Man Who "Coughed Up A Lung And Lived" ... Didn't Live Long

Last year, a man showed up in a San Francisco hospital with an extremely nasty cough and spat out something resembling one of those "this should really stay on the inside" body parts:


What looked like a piece of coral from Hell's Reef was a blood clot which essentially made a cast of the man's right bronchial tree. And the man survived passing that through his system. Now he gets to encase the thing in Lucite and use it as one hell of a conversation starter at parties.

Or he would have, if he hadn't died horribly a week later.

Doctors did their best, but a few days later, the man rapidly declined and perished from heart failure (which was what caused the clot in the first place). So this story was less like marveling at an innocent medical curiosity, and more like rubbernecking at someone's hideous death throes. The internet!

Mda, iako velim neću to, hvala dvkv što se potrudio prevesti dosadašnje epizode.

Offline Commandoguru

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Chernobyl
« Odgovori #12 u: Svibanj 21, 2019, 21:00:07 poslijepodne »
Samo ti to preskoči, kad i bez gledanja znaš da je hajpano i klikbejtano.

Facepalm...

Offline dvkv

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Chernobyl
« Odgovori #13 u: Svibanj 21, 2019, 21:42:44 poslijepodne »
Postavljen titl za 3. epizodu. Uživajte. :beer2:

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chernobyl
« Odgovori #14 u: Svibanj 21, 2019, 22:51:33 poslijepodne »
"..... umjetno hajpana sa plaćenim oglasima i prihvaćanjem od strane onog dijela publike kojima se sviđa bilo kakav potencijalni mejnstrim a koji onda putem rekla-kazala namame još novih pretplatika HBO-u. ......

Možda neki od nas, kojima se serija sviđa, žele samo da vide kako  su izgledali dani posle katastrofe ? :)

I zašto uopšte komentarišeš nešto što nisi niti ćeš gledati ? :D

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Chernobyl
« Odgovori #15 u: Svibanj 22, 2019, 08:28:22 prijepodne »
Odlicna i treca. Ovo da je snimano na ukrajinskom i ruskom bilo bi bez greske. 21. vek je, uradite dobru sinhronizaciju za americke idiote.

Sent from Tapatalk


Offline Doom2

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Chernobyl
« Odgovori #16 u: Svibanj 23, 2019, 12:59:09 poslijepodne »
Auu kakva epizoda,jedva cekam epizodu 4 :) Samo da kazem za one koji ne znaju jer ni ja nisam znao da su dobili da krug od 100 kilometara skinu povrsinu travu sume itd itd oni to nisu uradili nego su samo to nuklearno postrojenje ogradili betonom.Jako zanimljiva serija,uzivao sam svake sekunde u gledanju.

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Chernobyl
« Odgovori #17 u: Svibanj 23, 2019, 22:17:50 poslijepodne »
Po komentarima na netu i ovde u temi, moraću da gledam ovo. Bio sam neko vreme malo zaluđen tim sta se desilo i kako izgleda sada i sve to. Taman sam se nagovorio sa pogledam ovo. :D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Chernobyl
« Odgovori #18 u: Svibanj 25, 2019, 16:39:14 poslijepodne »
Pa sto ces onda odje? Sto mucis sebe?
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Chernobyl
« Odgovori #19 u: Svibanj 25, 2019, 17:24:20 poslijepodne »
Cuo sam da je serija dobra, jos da je ovo dobra stranica za skidanje titlova sve bi bilo super

e da ti je...

Offline Diablo

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Chernobyl
« Odgovori #20 u: Svibanj 26, 2019, 04:26:25 prijepodne »
Inače ne padam pod pritiskom 'hypea', te sam dosta serija pregledao nekoliko godina po njihovom završetku kada bi isti taj hype splasnuo, no sa Chernobylom sam napravio izuzetak jer je i sama njegova tematika u svakom smislu drugačija od svega što imamo priliku vidjeti u kontekstu TV serija.

O seriji šta reći, sve ti epizode sam pregledao u cugu i fascinantno je iz ove perspektive pojmiti svu nesposobnost SSSR-a kao vodeće države tadašnjeg istočnog bloka i nesreću ljudi koji su se zadesili tu, kao i činjenicu da je zbog njihove nesposobnosti i čitav jedan kontinent mogao otići u  :smfor (29):

Priča odlično započinje prateći posljednje minute 'normalnog' života običnih ljudi koji se u samo nekoliko trenutaka mijenja u katastrofu epskih razmjera. Neke scene su fakat bolne i brutalne, ali bih rekao da je serija kao serija obavezno štivo svima. Odlična produkcija, odlična gluma i fenomenalno oslikan 'šmek' tog vremena.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Chernobyl
« Odgovori #21 u: Svibanj 26, 2019, 13:06:02 poslijepodne »
Fantasticna serija za sada pogledao tri epizode nevjerovatno koliko su pazili na svaki detal od izgleda stanova odjece sve bas kao iz osamdesetih u nekoj socijalisticko-komunistickoj drzavi istocne europe, plus fantastican plot. prava uzivancija za nekoga tko ja ko je odrastao u osamdesetima.

Offline tingelencer

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Chernobyl
« Odgovori #22 u: Svibanj 28, 2019, 14:53:12 poslijepodne »
I nakon 4. epizode mišljenje ostaje nepromijenjeno. Fantastičan uradak HBO-a. Jedino mi je žao što neće imati cca 15 epizoda da možemo dulje uživati

Offline dvkv

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Chernobyl
« Odgovori #23 u: Svibanj 28, 2019, 21:26:29 poslijepodne »
Postavljen titl za 4. epizodu.  :beer2:

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Chernobyl
« Odgovori #24 u: Svibanj 29, 2019, 01:20:12 prijepodne »
Postavljen titl za 4. epizodu.  :beer2:
Hvala.Ovo je i dalje kvalitetno,sa strasnim scenama i atmosferom ,ali i veoma humano i sa postovanjem za ljudsku pozrtvovanost.

Offline Venom

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Chernobyl
« Odgovori #25 u: Svibanj 29, 2019, 08:47:01 prijepodne »
Odgledao 2 epizode, vrhunska serija. Znao sam vec ranije mnogo detalja iz dokumentaraca, ali neke stvari su me bas iznenadile.

Strasno je vidjeti sta covjek moze uraditi.  Najezio sam se kad sam vidio okupljene ljude i djecu, kao da gledaju vatromet.

Ona bjeloruskinja nije postojala u stvarnosti. Kazu da ona ustvari predstavlja SSSR naucnike iz tog vremena koji su bili ukljuceni u ova desavanja.

Offline Commandoguru

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Chernobyl
« Odgovori #26 u: Svibanj 29, 2019, 09:03:18 prijepodne »
Mene je prestravilo u ovoj zadnjoj kad sam saznao da su za čišćenje krova od grafita na krov poslali 3828 ljudi.
Znao sam da su slali vojnike da to naprave, ali da si poslali toliko ljudi na 12000 Roendgena je nešto neshvatljivo a sa druge strane je to bilo jedino što su mogli napraviti kad nije postojala tehnologija koja može izdržati takvu radijaciju.
Nisam siguran da danas ima nešto što bi moglo obaviti posao...

Offline tingelencer

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Chernobyl
« Odgovori #27 u: Svibanj 29, 2019, 13:59:37 poslijepodne »
Commandoguru, ni danas nema nečega što bi moglo obaviti takav posao. Ono što je još strašnije je to što još nekoliko nuklearki istog tipa i dalje radi.

Offline Commandoguru

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Chernobyl
« Odgovori #28 u: Svibanj 29, 2019, 22:05:46 poslijepodne »
Baš sam danas kopao malo po netu pa sam vidio da su japanci napravili malu podmornicu sa kojom su uspjeli snimiti rastopljenu jezgru u fukushimi. Tak da možda čak i ima teoretski nekaj kaj bi moglo, no sumnjam da bi to bilo spremno u par dana.

A činjenica da još uvijek ima ovakvih reaktora u pogonu i nije takva strahota jer su Rusi uspjeli popraviti i rekonstruirati reaktore ad se ovak nekaj ne može više dogoditi. BAr ako netko ne postane jako kreativan...

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Chernobyl
« Odgovori #29 u: Svibanj 29, 2019, 22:37:03 poslijepodne »
Baš sam danas kopao malo po netu pa sam vidio da su japanci napravili malu podmornicu sa kojom su uspjeli snimiti rastopljenu jezgru u fukushimi. Tak da možda čak i ima teoretski nekaj kaj bi moglo, no sumnjam da bi to bilo spremno u par dana.

A činjenica da još uvijek ima ovakvih reaktora u pogonu i nije takva strahota jer su Rusi uspjeli popraviti i rekonstruirati reaktore ad se ovak nekaj ne može više dogoditi. BAr ako netko ne postane jako kreativan...
Ili majka priroda kao u Fukušimi.Odosmo van teme,izvinite..