Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 226873 puta)

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #510 u: Svibanj 20, 2019, 08:13:32 prijepodne »

Verujem da kraj serije nije po ukusu većine ali..kad se sagleda u celosti osma sezona, priseti svih nagoveštaja (mnogima su prve dve epizode bile dosadne, ali su one bile te koje su nagovestile pravac raspleta ) - kraj je odlično zaokružio priču o Igri prestola.

Spoiler: prikaži

-stradanje Deneris sam očekivala ali .... za mene  potpuno  neočekivan rasplet sage o Deneris, Džonu i zmaju  ( scene  zmaj- presto i zmaj- Deneris
fenomenalne) ... povratio mi je "gotovski" osećaj koji sam imala tokom svih prethodnih sezona
-rešenje "ko će biti na prestolu i kako će se birati budući vladari" - isto sjajan
-Džon,Duh, Slobodni narod - ima savršen  smisao ( sad mi je jasan rastanak Džona i Duha u 4.  ;D ,kao i nagoveštaji Tormunda )
-sudbine ostalih  - potpuno  zaokružene priče o njihovim likovima
-Bravo za Sever  ;D

...sve u svemu, moj  utisak posle kompletirane osme sezone - sjajan završetak PRIČE

Offline Doom2

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #511 u: Svibanj 20, 2019, 09:07:14 prijepodne »
Odgledao i epizodu 6,ne znam sta bih rekao -.- Ne znam jel mi dobra il mi je losa :) Mozda je tako jer znam da je ovo zadnja sezona :) Sve u svemu nadam se da ce se skupiti dovoljan broj glasova za snimanje iste sezone :)

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #512 u: Svibanj 20, 2019, 09:13:41 prijepodne »
Odgledao i epizodu 6,ne znam sta bih rekao -.- Ne znam jel mi dobra il mi je losa :)

uzeo mi riječ(i) iz usta...
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #513 u: Svibanj 20, 2019, 09:39:47 prijepodne »
Definitivno nije kraj kakav sam očekivao. Godina pauze nije opravdana.
Ozbiljan autor ne može da potpadne pod uticaj publike, što se ovde desilo.
Ruku na srce dopala mi se samo druga epizoda, pred bitku, ona je vratila stari odnos sa likovima koji je krasio prve sezone,
sve posle je za shift+delete.

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #514 u: Svibanj 20, 2019, 09:51:37 prijepodne »
Morat ću pogledati još jednom, ali ono što mi je odmah iskočilo dok sam gledao...

Spoiler: prikaži
Svi se slože oko Brana i onda Sansa kaže, "Sorry, buraz, not me." Nema šanse da bi u tom trenutku svi ostali pristali ostati u jednom kraljevstvu. Mislim, Željezni?! Dorne?! Nema šanse. I zbog čega? Zbog Tyrionovog govora o pričama? Baš. Asha bi se pokupila i proglasila kraljicom, kao i ovaj tip iz Dornea, jer oni nemaju apsolutno nikakvog razloga da podrže Brana za kralja.

I onda pokušaj ustoličenja demokracije od strane Sama i "parlamentarnog" sustava od strane Tyriona? Nemoj me *** !!!
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #515 u: Svibanj 20, 2019, 10:12:57 prijepodne »
Slažem se sa tvojim. Meni se istaklo
Spoiler: prikaži
da su Džejmi i Sersei stajali 5 metara dalje izlazu preživeli bi.

Bren kao kralj mi se nikako ne uklapa. Pogotovo zbog njegove neuloge u ovoj sezoni i pričanja u zagonetkama.
Neko: "Kralju, stigla je pšenica preko Uskog mora. Šta ćemo sa njom?
Bren: Znaš ti vrlo dobro."  :smfor (24):
On ima neki princip gde će se sve namestiti i neće da utiče.
Kao je što je njegovom krunisanju prethodilo spalivanje Kraljeve Luke.

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #516 u: Svibanj 20, 2019, 10:29:46 prijepodne »
Ivane, veliko HVALA za sve  :clapp :clapp :clapp !!!

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #517 u: Svibanj 20, 2019, 10:36:38 prijepodne »
Queen...

English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #518 u: Svibanj 20, 2019, 12:42:22 poslijepodne »
Jedva sam zaspao, al me još držu utisak. Pa moram dopuniti mišljenje još malo.

Spoiler: prikaži
Dok sam gledao epizodu, imao sam utisak kao da to nije ona ista serija, nešto mi je sve bilo čudno. Malo mi je glupo to što su Srsi i Džejmi bili bukvalno ispod 4 cigle i da su stali ispod greda nekih ili negde, preživeli bi. Što kaže faks, da su bili par metara pored, ništa ne bi bilo, no hajde, morali su nekako umreti. I onda ide scena gde Deneris silazi sa zmaja i ide pred vojnike a krila zmaja onako iza nje, to mi je veličanstveno bilo, prva stvar koja me "dojmila", i onda sam počeo mrzeti Tiriona jer je zapravo on jedan od glavnih krivaca.

Potom sam šokiran za vizuelni deo scenografije kada ju je Džon ubio, bukvalno onaj paint sneg i iza samo zamagljeno je tako očito studijski urađeno da je kao low budget bio, a nije. I ne sviđa mi se nekako smrt, bukvalno se desila na početku epizode, nije mi se ni gledalo dalje... Ubo je i spustio i to je to.

I onda dolazi jedini deo u celoj epizodi koji me je potresao i koji sam doživeo. Kada je Drogon došao i ugledao. I onako njuškom krenuo. Joooj još mi srce kuca kao jutros tako, ne znam što, ali te scene baš doživljavam emotivno. I kad je krenuo da spali Džona i tu sam bio ono u iščekivanju, nisam predosećao šta će se desiti. I onda u potpunosti neočekivana radnja. Tj prvo onaj krik koji je ispustio, još me jeza prolazi, toliko emotivno da je to strašno, jooj valjda će me proći taj zvuk. Al gledao sam još 10 puta tu scenu na youtubeu i još me cepa.

I samo odjendom krene paliti tron, znači wow mi je bilo, nisam disao bukvalno. Kad njegova mama neće sedeti, neće niko. Skroz razumno da je ljut na tron. I onda kad ju je uzeo i odneo sa sobom. E bio bih zadovoljan da se tu završila epizoda.


I onda kreću gluposti kao e aj biramo kralja. Znači glupost. Zatvorenik je dao predlog. lol, kralj neće da bude kralj. Pa onda onaj sastanak o brodovima i parama, kakva je to sprdnja. Ili nisam shvatio što je to tako(vrlo moguće) ili stvarno je presmešno i preglupo.

Inače mogli su barem da puste da sedne na presto, a ona ga je samo dotakla onako. I deo gde priča Džonu o 1000 mačeva i to sve, predobroo. Tih 5min je jedino što, po mom mišljenju, valja u seriji. Al eto...

I da, uopšte je na kraju ispalo nebitno što je on Targerijan, bukvalno glupost ta priča oko toga jer nije nikakvu svrhu imala osim eto tako.


Možda me još nešto promeni i dojmi, ali sumnjam. Mada sam iskreno potrešen, biće da je to. Nisam hteo takav kraj...

Ivane, hvala ti na prevodima. :)

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #519 u: Svibanj 20, 2019, 13:34:11 poslijepodne »

Mislim da bi samo jedan završetak  bio po volji većine,a to je

Spoiler: prikaži
Deneris na tronu, al bi to bio preočekivano...banalno ; ovako, Tirionovo obraćanje  Džonu ima smisla ,kao i njeno ponašanje u 8. sezoni;a scene sa Drogonom - svaka u kojoj se pojavio je bila fenomenalna, deo kad odleće sa njom - najbolji mogući završetak ( meni oči zasuzile  ;D  )

- biranje kralja  i odvajanje Severa - zašto bi se pobunili protiv Sanse, ostale kuće su slabe ,a i dosta im je ratova..Tirionova priča ima smisla za sve,najbolji kompromis je Bren ,kao i  "vladari će se birati, nema više nasleđivanja prestola"
- slažem se da je scena sa Malim većem smešna, da ne kažem glupava, ali pokazuje raspoloženje kakvo sada vlada u Kraljevstvu
- sada se zna i  svrha Džonovog povratka među žive - da  "polomi točak " ,ne da vlada


Svakako ću večeras pogledati ponovo,al  mislim da ću i dalje verovati da je ovo najbolji moguć završetak ,potpuno zaokružen i neočekivan, da je ipak  "gotovski"  ;D

Offline jankomi

  • Razina 0
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #520 u: Svibanj 20, 2019, 13:43:44 poslijepodne »
Cijeli GOT se komotno mogao zvati "Priča o John Snowu", jer je od prvih sezona vuklo na to da će on biti "pobjednik".

Balašević u Priči o Vasi Ladačkom kaže: "Sve je imo, ništa imo nije".
Ne znam zašto, al ta pjesma mi je odmah pala napamet kad sam ugledao Johna kako jaše na Sjever, u onu pustoš od Nighta watcha. Sam, napušten od svih.  :smfor (2):

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #521 u: Svibanj 20, 2019, 13:54:35 poslijepodne »
^^

Narod voli underdogove, zato i jesu očekivali
Spoiler: prikaži
Džona ili Deneris. Činjenica da na kraju sedi lik koji je znao da će Arja ubiti NK,
ali je dozvolio da ljudi izginu, da je znao da će Deneris spaliti žiltelje Kraljeve Luke, ali je nije sprečio,
je više nego besmislena. Izmena u ustavu da se titula kralja neće nasleđivati je samo toliko bolja po sirotinju
da će ih ubuduće zasigurno jahati najbogatiji u Vesterosu.

Offline AgentCarter

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 90
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #522 u: Svibanj 20, 2019, 15:17:21 poslijepodne »
I tako dođe kraj jednom lijepom putovanju. Kažem lijepom jer većinom to i jeste bilo ali...  kako su samo uspjeli da sve pokvare s ovih par posljednjih ep.
Pa tako i kraj, moglo je i gore definitivno ali i ovako sam ganuta. Slaba sam na završetke ;D
Izdvojila bih jedino
Spoiler: prikaži
 scenu sa Dany i Drogonom. Vrlo dirljivo i upečatljivo.

Ostalo toliko je to zbrzano, pa neke stvari nepotrebno razvučene,rupa. Kako god hvala ti GoT na ovih osam godina.

Offline jankomi

  • Razina 0
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #523 u: Svibanj 20, 2019, 17:20:54 poslijepodne »
Netko pije kavu na setu, a netko vodu ;D ;D ;D


Offline Venom

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #524 u: Svibanj 20, 2019, 18:27:33 poslijepodne »
Zalostan kraj serije, ne mogu da vjerujem da su se ovako posrali na sve dosadasnje sezone.

Spoiler: prikaži
Ali najjace je da zatvorenik bira kralja  i da tog kralja ne priznaje vlastita sestra. I sta je sa onom pricom, ja sam 3ER, a ne Bran...


Nebulozno

Offline Gavranko

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #525 u: Svibanj 20, 2019, 19:39:48 poslijepodne »
Žao mi je što sam potratio vrijeme na ovu sezonu, a i zadnjih par epizoda izgleda kao da su pisane za djecu do 5. razreda osnovne. Nije bitno tko je trebao biti kralj i tko će umrijeti, nego kako to izvesti i kako ispričati priču da bi bila smislena. Ovo je vrijeđanje inteligencije i čitatelja i gledatelja, a ako je ovo zaista ono što je George R. R. Martin smislio i ako su se redatelji i scenaristi držali makar i 80% njegovih naputaka, onda bi mu bilo bolje da radi slikovnice za djecu.  ;D

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #526 u: Svibanj 20, 2019, 22:08:21 poslijepodne »
Meni se sezona baš sviđa.
To što nekome smeta jer je cigla nekoga ubila, jer valjda cigla ne može nikoga ubiti, ma dajte molim vas.
Nije pobjeglo vani dovoljno sisa u ovoj sezoni, dajte molim vas.
Trebuše ne može imato domet 2-3 kilometra, dajte molim vas.
Itd... Pa ljudi šta je to.

Sezona je ko da ju je pisao Jodorowsky, društvo sačinjeno od trulih ljudi koje ostaje trulo i dalje, samo zeru možda manje. Kome se ne sviđa to da su svi ljudi truli na ekranu, a gle, gledajte dokumentarce o Majki Terezi.
Ja sam finalnom sezonom zadovoljan. Ne potpuno, bilo je tu sitnica koje su se dale malo bolje pokazati ili izrezati. Ali da ja sad tu cijepim oko možda jedine mainstream serije koja je fantasy? Ne pada mi na pamet.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #527 u: Svibanj 20, 2019, 22:28:21 poslijepodne »
Spoiler: prikaži
Nikad im necu oprostiti bitku za Winterfell koja je bila katastrofa nad katastrofama. Night Kinga ubija zmajsko staklo, ali ga ne ubija sam zmaj?? I uopste nacin na koji su dokrajcili WW je bio beskrajno glup, od prve sezone svi pricaju Winter is coming, i onda dodje i pff, nikom nista. Nijedan glavni lik nije zalijepio, nisu nam ni pojasnili tu vezu NK- Bran, kolektivno ubistvo Dothrakija i veceg dijela Neokaljanih, da bi opet epizodu kasnije ti isti jurisali na Kings Landing? Pa na kraju ocaj od ubijanja Targaryenke, biranja kralja, van svake pameti da svi tako lako prihvate Brana, i saveznici od Khaleesi, meni totalno bzze. Euron u jednoj epizodi ubija zmaja iz prve, u narednoj 143 ona 'samostrijela' ili kako se vec zovu ne mogu pogoditi zmaja. Meni licno je sezona uzasna u odnosu na ranije, i sedma nije bila bas sjajna, ali je bila daleko bolja od ove. Cak mi se vise svidjao scenario u kom ih Night King redom sve pretvori. Patetika je ubila, npr. na kraju Ghost ceka Jona u Castle Blacku, opet katastrofa scena, Arya kao Dora istrazuje, Sansa vlada sjeverom, Queen in The North. Ova sezona je fuj, barem meni. Citao sam 5-6 fan teorija, i svaka je imala bolju pricu od ove njihove katastrofe. Stvarno mi je zao, jer sam bas volio seriju, ali su je uprskali do zla Boga.
Reality is almost always wrong.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #528 u: Svibanj 21, 2019, 01:04:42 prijepodne »
Ajl bi stejting di obvijus ovo nije na nivou koji smo navikli u dosadašnjim sezonama.  :smfor (8):
Ovo bi bilo ok za neku običnu seriju

Offline Venom

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #529 u: Svibanj 21, 2019, 09:01:18 prijepodne »
Zadnje 3 epizode su od mene dobile ocjenu 1 na imdb.

Spoiler: prikaži
i zakljucak je da je main villain Bran...


Ne znam kako iko moze biti zadovoljan ovom sezonom, kako je ovo dozvolio HBO !?!?!? A jos je gore sto smo cekali 2 godine na ovo. Jedino vrijedno spomena je nacin na koji su rezirane epizode, a prica je uzas.

Do sada mi je najgori kraj imala HIMYM, a od sada ce to biti GOT.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #530 u: Svibanj 21, 2019, 11:43:06 prijepodne »
prestala sam je davno gledati, ali po većini mi se komentara čini da je ovo prikladno ;D


Offline dalmatino

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split, Hrvatska
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #531 u: Svibanj 21, 2019, 14:49:56 poslijepodne »
I čekanju je došao kraj. Sve u svemu, meni je završilo pomalo očekivano, ali neizbježno. Valjda sam jedan od rijetkih kojih su pozdravili rokanje Dany i odlazak Drogona  :smfor (21): Više emocija u meni je izazvalo što Duško nema uho, od svih ostalih raspleta. PS Ispada da Tyrion i nije baš tako glup, kao što je svima očito tvrdio. Vidi se da je Lannister.

Sve što je došlo nakon prikazivanja zadnje epizode me ubija u pojam.  GRRRM nije savršen pisac, predzadnja knjiga je bila pravi užas. Da i ne govorimo koliko se čeka nastavak. Ovako imamo bar nekakav završetak.

I naletio sam na jedini pravi komentar s kojim se u potpunosti slažem  (y):

https://www.index.hr/magazin/clanak/najgora-stvar-kod-gota-su-bilmezi-koji-u-zivotu-nisu-napisali-nista-vrijedno/2087035.aspx


PS2  Hvala IVANE na svim prijevodima, bez tebe ova serija ne bi bila ista  :clapp

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #532 u: Svibanj 21, 2019, 18:25:34 poslijepodne »
Zasad nas je samo dvojica na ovome forumu izgleda. ;)
Napisao prethodno već jesam što sam imao napisati o finalnoj sezoni, ali sam zaboravio ono najvažnije zato se vraćam u temu.

Hvala Ivanu na prijevodu (koji paše na ION10 ;)).

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #533 u: Svibanj 21, 2019, 20:00:36 poslijepodne »
Reality is almost always wrong.

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #534 u: Svibanj 21, 2019, 20:58:26 poslijepodne »
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline dalmatino

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split, Hrvatska
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #535 u: Svibanj 21, 2019, 21:31:19 poslijepodne »

Offline darthboba

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • Everything's shiny!
  • Lokacija: Zemun
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #536 u: Svibanj 21, 2019, 23:23:05 poslijepodne »
Licno nemam problem sa tim kako su odigrali zavrsnicu izmedju Deni i Dzona, ali ne svidja mi se sto je ispalo kao da su severnjaci i Neokaljani poslednje dve vojske na kontinentu.... Dorna jedva da je pomenuta tokom cele serije (nadao sam se da ce uleteti, makar na kraju) a trebao bi da imaju preko 40 hiljada svezih vojnika.

Ali slazem se da je bolje imati nekakav kraj nego cekati Martina da zavrsi jos dve - tri knjige za 30-40 godina  :clapp
- Captain Piett?
- Yes, my Lord?
- Make ready to land our troops beyond their energy shield and deploy the fleet so that nothing gets off the system. You are in command now, Admiral Piett.

Offline zap666

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • Lokacija: UE
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #537 u: Svibanj 22, 2019, 00:15:28 prijepodne »
I čekanju je došao kraj. Sve u svemu, meni je završilo pomalo očekivano, ali neizbježno. Valjda sam jedan od rijetkih kojih su pozdravili rokanje Dany i odlazak Drogona  :smfor (21): Više emocija u meni je izazvalo što Duško nema uho, od svih ostalih raspleta. PS Ispada da Tyrion i nije baš tako glup, kao što je svima očito tvrdio. Vidi se da je Lannister.

Sve što je došlo nakon prikazivanja zadnje epizode me ubija u pojam.  GRRRM nije savršen pisac, predzadnja knjiga je bila pravi užas. Da i ne govorimo koliko se čeka nastavak. Ovako imamo bar nekakav završetak.

I naletio sam na jedini pravi komentar s kojim se u potpunosti slažem  (y):

https://www.index.hr/magazin/clanak/najgora-stvar-kod-gota-su-bilmezi-koji-u-zivotu-nisu-napisali-nista-vrijedno/2087035.aspx


PS2  Hvala IVANE na svim prijevodima, bez tebe ova serija ne bi bila ista  :clapp

 :agree


ha ha
detalj koji je i meni upao u oci - gde mu je uvo.

fanovi  GOT napravili dramu. zasto?? nije se serija zavrsila kako bi oni voleli. Mislim ovo je strasno.

danas odgledao u cugu svih 6 epizoda i ima tu svega ali toliko drame po netu   :smfor (24):

nista neocekivano i drasticno se nije desilo da bi sad neko plakao  :smfor (2): zbog ovakvog kraja.

drago mi je da nisam jedini jer sam poceo da sumnjam u sebe  :lol2:

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #538 u: Svibanj 22, 2019, 08:59:05 prijepodne »
Mislio sam da ne bih ništa, ali evo, gotovo je, pa malo za kraj. Serija je takva kakva je. Bilo je i u ranijim sezonama stvari, koje su se mogle i trebale bolje napraviti. A zadnja sezona? Pa, po ranijim najavama ovo se moglo i očekivati. Treba je odgledati po principu "gledaj i šuti" :) Ostavljen je i prostor za nastavak, kako to biva kad se ne zna kud i što. Gdje vidim tu mogućnost. Ima ih dosta (zapadno od Zapada), pa izgradnja nove stražare na Sjeveru (sadašnja vrata su izgleda od jelovine s premazom) :) a onda, prije svega, Daenerys. Ma kako može žena koja je neopečena izišla iz vatre obračunavši se s gomilom khalova, stradati od jednog, da prostite, posranog noža. Nešto tu ne štima. Vratit će se ona, kom to bilo drago ili ne :)
I za kraj. Hvala Benioffu i Weissu što su to zbrzali i tako dokazali svoj nesumnjivi profesionalni odnos na američki način.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #539 u: Svibanj 22, 2019, 09:17:57 prijepodne »
Posle ponovnog gledanja finalne epizode,utisak mi je i dalje isti - odličan završetak Priče o Prestolu.

Sve je počelo sa Starkovima, sa njima se i završilo, počelo sa dešavanjem Iza Zida, tamo se i završilo.

Još odavno sam odlučila da ne mešam priče iz knjige i serije, serija  ima svoj "život" i  treba je gledati kao posebnu celinu,gde autori imaju pravo odlučivanja,umetničku slobodu nezavisnu od mišljenja publike ( svi pričaju o tome "meni se ne sviđa kraj" i o raznim tehničkim/režiserskim /scenskim stvarima, a niko da kaže kakav kraj bi bio za njih zadovoljavajući,kako bi likovi završili itd. ) - moja jedina zamerka je i dalje ova : mislim da bi bilo bolje da je imala 10 epizoda,bolje / kompletnije  bi se  dočarale neke nedoumice koje su ostale.

Sve u svemu, žao mi je što se završila ;D .