Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1051021 puta)

0 Članova i 21 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2580 u: Ožujak 28, 2019, 10:36:14 prijepodne »
« Zadnja izmjena: Ožujak 28, 2019, 13:05:56 poslijepodne od coa »
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2581 u: Ožujak 29, 2019, 11:28:35 prijepodne »
od ponedjeljka krecu finalna sezona Veep-a, druga sezona Barry-a, a od jutros dostupna treca sezona santa klarita hrono dijeta.
Ljepota.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2582 u: Ožujak 29, 2019, 13:40:30 poslijepodne »
od ponedjeljka krecu finalna sezona Veep-a, druga sezona Barry-a, a od jutros dostupna treca sezona santa klarita hrono dijeta.
Ljepota.

danas počela druga sezona Happy!

jednako je bolesna kao i prva  ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2583 u: Ožujak 29, 2019, 13:45:19 poslijepodne »
malo bi mi bio dobar odmor da sve pogledam. kad god pomislim da je naisao neki empty slot samo se odjednom vrne 5 serija sa pauze.
ali se neke moraju ispostovat.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2584 u: Ožujak 29, 2019, 16:39:17 poslijepodne »
danas počela druga sezona Happy!

jednako je bolesna kao i prva  ;D
Meni se čini da ću dat otkaz - jer ovako nema šanse stić pogledat sve šta me zanima.  :smfor (2):

--------------------

Najava sljedeće sezone veze sa znanošću nema, ali ako postoji "gilti pležr" to je:



--------------------

Odgledao prvu sezonu Deadly Class.
Zabavna ona jest, ali da je 8/10 kako sugerira imdb, ma kakvi. Mislim, osmica bi značila skoro pa remekdjelo, a Deadly Class je zeru bolji od prosjeka i to samo zato jer su glumci svojim izvedbama spasili bezvezni scenarij.
Stil previše podsjeća na Blood Drive, otkazan od istog syfy-u nakon samo jedne sezone, no taj očiti treš sa totalno ludim likovima nije skrivao da je treš, meni je bio puno zabavniji.
Tko misli gledati, očekujte vulgarno, vulgarno i još više vulgarno. Ako vam takve stvari smetaju slobodno preskočite, ali ako se na to ložite, skidajte odmah.
Ne znam je li to sad neki novi trend, ali i ovdje je kraj sezone prepun neriješenih stvari. Mora li baš skoro sve ostat otvoreno? Ide mi to na živce nevjerojatno. Još posebno ako se serija radi za SyFy ili Fox koji obožavaju otkazat "nedovršene" serije.
« Zadnja izmjena: Ožujak 29, 2019, 17:33:26 poslijepodne od JoxerTM »

Rulic

  • Gost
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2585 u: Ožujak 30, 2019, 15:09:56 poslijepodne »
Hanna

https://www.imdb.com/title/tt6932244/

Kao ljubitelj filma Hanna i Amazon Prime User pogledao sam prve 4 epizode serije Hanna

Nikako uspoređivati s filmom. Scennarsita bar u najavi David Farr je isti ali to nema puno sličnosti. Scene su nepovezana kao da je majstor svojim naučnicima dao da razrade njegovu ideju. jezik povremeno podsjeća na Alo, Alo. Odabir glumaca ne treba nikako usporiđivati s filmom jer  glavna glumica nije ni blijeda kopija Saoirse Ronan ni fizički ni interpretacijom iako joj je mama vodila javnu kuću(Harrots). Marrisa zaostaje za originalnom Marrisom najmanje 16cm a i puno više (stalno naglašavaju njene visoke pete). Izgleda je da Amazon koji prodaje vrhunsku i ponekad low level robu uzeo ovu temo za odraditi i stilu standardnih SyFy serija.

Spoiler: prikaži

prve dvije epizode prate koliko toliko film.
U trećoj i četvrtoj dolazi do novih trenutaka tako da skoro cijelu četvrtu Marrissa je u zarobljeništvu.


Baš me zanima kako će se Marrisa boriti u nastavku serije sa svojih 157cm

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2586 u: Ožujak 30, 2019, 18:26:36 poslijepodne »
Nemamo pojma na koga se ovo odnosi  :smfor (24):

Online faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2587 u: Ožujak 30, 2019, 20:19:06 poslijepodne »
Uf, može, može.

Offline havijer

  • Razina 0
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2588 u: Ožujak 31, 2019, 22:12:36 poslijepodne »
Mnogo mi se sviđa serija the Affair. Najviše mi se sviđa to što iste događaje pratimo iz ugla više likova i to kako drugačije pamte iste događaje različiti likovi.
Trenutno pratim četvrtu sezonu koja možda nije na nivou ostalih ali je ok.

Zanima me preporuka za još neku seriju u kojoj imamo ovaj pristup sa praćenjem događaja za više glavnih likova pojedinačnp?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Offline astanisa

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2589 u: Ožujak 31, 2019, 23:00:40 poslijepodne »
Mnogo mi se sviđa serija the Affair. Najviše mi se sviđa to što iste događaje pratimo iz ugla više likova i to kako drugačije pamte iste događaje različiti likovi.
Trenutno pratim četvrtu sezonu koja možda nije na nivou ostalih ali je ok.

Zanima me preporuka za još neku seriju u kojoj imamo ovaj pristup sa praćenjem događaja za više glavnih likova pojedinačnp?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

I meni se veoma dopala serija The Affair. Sličan način pričanja ima belgijska serija De Dag/The Day.

Rulic

  • Gost
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2590 u: Travanj 01, 2019, 00:03:18 prijepodne »
Na Internetu "procurile" prve dvije epizode nove sezone Game of Thrones!!!


Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2591 u: Travanj 01, 2019, 02:41:23 prijepodne »
Zbog ovog te treba banovati! Ne šali se sa ozbiljnim stvarima.  ;D
Reality is almost always wrong.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2592 u: Travanj 01, 2019, 08:49:44 prijepodne »
hahhahahahaha, dobar je dobar. gadja na osjetljivo mjesto  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline jankomi

  • Razina 0
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2593 u: Travanj 01, 2019, 14:10:26 poslijepodne »
Na Internetu "procurile" prve dvije epizode nove sezone Game of Thrones!!!

detaljan plot 1. epizode je izašao prije 2 tjedna

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2594 u: Travanj 01, 2019, 17:45:28 poslijepodne »
Nije prvoaprilska, dvije epizode nove Zone Sumraka su se pojavile (ili je to jedna dvodijelna, nisam još "ispitao").

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2595 u: Travanj 03, 2019, 16:18:01 poslijepodne »
https://www.comingsoon.net/tv/news/1055537-netflixs-the-umbrella-academy-renewed-for-a-second-season
Citat:
Netflix’s The Umbrella Academy renewed for a second season
Meni je prva sezona sjela ko budali šamar pa se moram ovome veseliti.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2596 u: Travanj 03, 2019, 18:01:46 poslijepodne »
Nevezano za gornje, svojevremeno sam bio napet ko puška za odgledat The Mystic Nine, ali kako to obično biva sa poduljim kineskim serijama, sidera praktički nema, a i da ima eng. titlovi sa negdašnjeg dramafivera znaju bit božesačuvaj.
Pa sam sad vidio da je Viki prije nekoliko mjeseci dodao cijelu seriju, meni ne treba VPN pa vjerojatno neće ni vama, a strim je legalan (zasad još nisu preveli sve epizode na eng.):
https://www.viki.com/tv/30084c-the-mystic-nine

O čemu se radi? Devet moćnih obitelji se ne prezivaju Croft niti im se ijedna kćer zove Lara, čuvaju nekakve tajne o devet vrata, e da bi se zbog čudnog sudara vlakova jedan iz obitelji odlučio uraditi ono što inače radi baš Lara Croft - istražiti nekakve grobnice. Ako ne znate tko je Lara Croft, onda je drugim riječima ovo tu nekakav kineski Indiana Jones đir.

Kako to inače biva u novim kineskim produkcijama, ne očekujte previše "safta" zbog njihove pretjerane cenzure, pa ako vam smeta sterilnost priče - preskočite. Ili, čitajte između redaka, zna se dogodit da glupavi cenzori ne skuže što je pjesnik htio reći pa dopuste emitiranje/strimanje (jer da nisu glupi ne bi taj posao ni radili). ;)

Trailer:



Dodatna napomena: iako se čini kao nešto slično, ovo nije povezano sa Mojin franšizom ("Candle in The Tomb" serije, dva Mojin filma, treći će se pojaviti u ovoj godini).

Offline vukmar

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2597 u: Travanj 03, 2019, 19:23:24 poslijepodne »
odgledao novu zonu sumraka, ove dve epizode..
ništa vau, ali može da prođe, nekako dobro, al opet nešto fali..

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2598 u: Travanj 04, 2019, 08:50:39 prijepodne »
Obnovljen rikijev After Life, aj da vidimo vala kako ce serija skroz zaokruzena u prvoj sezoni izgledat u narednoj.
da nije te zadnje ep. dje je sve prstalo od patetike - inace je stvarno zvek dobro napisano, utisak bi bio jos bolji. ali svakako fenomenalna serija.
brao dejvide brente  :sbowing_100-106
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2599 u: Travanj 05, 2019, 10:45:40 prijepodne »
Pogledao sam prvih 11 ep. The Walking Dead 9 sezone.
Serija je odavno izgubila kolosek, više sam radoznao da vidim šta su upropastili u odnosu na strip, nego što mi se gleda. I sad stvarno nema veze sa stripom, mislim neprati priču kao u ranijim sezonam.
Naravno ima nekih momenata iz stripa ali su nepovezani. Predstavljanje novih likova je urađeno na brzaka.
A što se same serije tiče nevezano sa strip. Jako loše kvalitet glume i neke nebitne i početničke greške su stvarno razočaravajuće.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2600 u: Travanj 05, 2019, 11:07:25 prijepodne »
pogledah prve 3 nove santa klarite. dosta bolje djeluje, nekih podzapleta su ubacili, a olifant i dru su konacno ufatili neku hemiju na ekranu. ne vidim u kom pravcu moze da ode sezona sto mi je dobro.
inace goran visnjic je dodatak ekipi, igra srpsko vojno lice koje u potrazi za undead pipl i izvorom zaraze. iz regiona je tu i miraj begic, sarajlija, meni nepoznat.
prejako otvaranje prve ep. pricaju naski ja citam transkript, dafak...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline romanija

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2601 u: Travanj 05, 2019, 16:41:07 poslijepodne »
https://www.imdb.com/title/tt8453458/

Uspjeh.

Stvarno dobra serija, 8/10 i to po nekim strogim kriterijumima.
Neke sitnije mane su nekoliko nebuloznih scena, klasicno holivudski... i sam kraj serije mi je
Spoiler: prikaži
malo bezveze, klasicna prica borbe dobra i zla gdje znas pobjednika..Bilo bi mnogo bolje da su seriju zavrsili sa ubistvom onog momka u predzadnjoj epizodi, jer u realnosti Lujo Kralj pobjedjuje ko od šale.
https://www.srbizasrbe.org/

Кадa падне непријатељ твој, немој се радовати, и кад пропадне, нека не игра срце твоје.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2602 u: Travanj 06, 2019, 23:05:04 poslijepodne »

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2603 u: Travanj 07, 2019, 10:27:17 prijepodne »
Taman večeras idem gledati prvu sezonu, inače nije Miraj Begić nego Miraj Grbić aka Čombe.
znaci vidjeo sam pise grbic i ja napisem begic  :smfor (29):
droga mozak izela.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2604 u: Travanj 08, 2019, 16:38:21 poslijepodne »


No da, sažvakao petu sezonu How to Get Away With Murder.
Četvrta je bila čisti promašaj - od kojeg ubojstva se bježi tamo? I uostalom koga briga za prava crnaca po američkim zatvorima, 'ebo države sa smrtnom kaznom u ovom stoljeću.

Peta je povratak na stare (dobre) grane. Netko je krknut, nećemo podulje vrijeme znati tko, ni kako niti tko skriva kakve tajne. Nema više ni pola svake epizode seksanja svakoga sa svakim što je dodatni plus. Sezona se trebala zvati labud i škorpion, tu priču znate, ali nek ostane samo kao hint da ne spojlam previše.

Kome ne smeta ektremno SJW-čenje, preporučam. A ono, s tim gu ga baš pretjerali općenito u ovoj seriji, nadam se da će i to ublažit u sljedećoj sezoni.
Kome smeta i sama naznaka političke korektnosti, a jebga to je sad in, pa se uputite na ovu stranicu.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2605 u: Travanj 08, 2019, 22:14:23 poslijepodne »
Samo nekoliko sati nakon premijere druge sezone, BBC America je obnovio seriju Killing Eve za treću sezonu.
Reality is almost always wrong.

Offline jankomi

  • Razina 0
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2606 u: Travanj 09, 2019, 11:45:06 prijepodne »
'ebo države sa smrtnom kaznom u ovom stoljeću.

Da se uvedu smrtne kazne u sve države bilo bi manje kriminala, npr. za silovatelje, pedofile, političare lopove (dobro, ne znam zašto sam dodao ovo 'lopove' kad sama riječ 'političar' u sebi krije lopova) i sličnu gamad.
Ubiješ par njih uz live prijenos na tvu i svaki će se kasnije zapitat jel mu se isplati riskirat glavu za ono što planira uraditi.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2607 u: Travanj 09, 2019, 12:00:46 poslijepodne »
Nije tačno. To mi je struka, diplomirani sam pravnik, i pouzdano znam da takve metode ne pale. Kroz historiju je bilo i puno gorih smrtnih kazni i tjelesnih kažnjavanja koja nikad nisu davala neke pretjerane rezultate, već su samo budila inat kod ljudi i stvarala otpor prema istima, tako da su de facto još i više podsticale kriminalitet i kriminalna ponašanja. Jedini ispravan način borbe protiv kriminala jeste resocijalizacija i neke nenasilne metode, ali ovo nije ni vrijeme ni mjesto za takvu raspravu.
Reality is almost always wrong.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2608 u: Travanj 09, 2019, 12:54:28 poslijepodne »
zavrsih santa klarita dajet, najbolja sezona do sad. mala zamjerka sto su mozda prilicno naivno rjesavali neke situacije ali nema veze, bas jedna skroz opustena serija bez patetisanja, glupavih zapleta i tako to. ne shvataju sebe ozbiljno, cista zajebancija.
i da, naravno da je bio
Spoiler: prikaži
klifhanger na kraj sezone, i to dobar.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Rulic

  • Gost
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2609 u: Travanj 09, 2019, 21:23:41 poslijepodne »
Pogledao Quicksand.
https://www.imdb.com/title/tt8686106/
Intersantna i napeta  švedska serija s modernom tematikom(ljubav, droge, školski masakr(u 5. sekundi), psihologija) i jako intersantan rasplet na kraju. Najveća prednost je što ima 6 epizoda i ne bi trebalo biti nastavka. Intersantno je da je ova serija dobila 7.9 na IMDB-u slično kao i Hanna(7.8) koja joj nije ni do koljena. Ovdje se glavni lik zove Maja!

Spoiler: prikaži

Pokazalo se je da je ipak najveća ovisnost o novcu i bogatsvu je su svi oko Maje bili za tu njenu posesivno-unišavajuću vezu.