Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 886796 puta)

0 Članova i 16 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #570 u: Rujan 03, 2017, 23:12:11 poslijepodne »
Jeepers Creepers III (2017)



Narednik Tubbs sastavlja operativnu grupu koja ima za cilj da uništi  The Creeper-a …



http://www.imdb.com/title/tt1139592/

filmonizirani

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #571 u: Rujan 04, 2017, 08:53:59 prijepodne »
odledah ovaj hitmen bodigard. iako sam poslije 10-15 min znao da cu se zajebat, ne znam zasto nastavih.
ok, ovo je akcija, pucnjava, jurnjava, besmisleni tvistovi, 2 nespojiva lika koja se mrze vas film a na kraj naravno, postanu bff, i of kors hepi end. uz medjusobno standardno podjebavanje. rajan nije izasao iz uloga koje inace igra, bas kao i nik motafoka fjuri. ostali nijesu vrijedni pomena. zaplet/rasplet zali Boze... plus 2je ure svega toga, a previse stvarno.
pogledah i ovo, isto netflix. i misim da je to to sto se tice mene i netflix filmova:
little evil
http://www.imdb.com/title/tt2937366/
gledljivo jedan period, i onda uzasan pad. a moglo je bit nesto od svega, i da se dobije pristojna komedija. nedje ranije sam pogledao i ovo:
http://www.imdb.com/title/tt4181052/?ref_=nm_flmg_wr_5
riki, morao sam, obozavam coeka. i ne bi lose prvih po ure, a onda... debakl. riki se pretvorio u eksn heroja, a sam film u hitmen bodigard. sta mu je to trebalo... ostace misterija. ne vjerujem da mu je zinula guzica, valjda ima tih paruljina.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #572 u: Rujan 04, 2017, 20:25:25 poslijepodne »
vidim da ga hvale, da je neobican. ali s obzirom da je netflix u pitanju zaobilazim onda.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #573 u: Rujan 04, 2017, 20:53:33 poslijepodne »
vidim da ga hvale, da je neobican. ali s obzirom da je netflix u pitanju zaobilazim onda.
Daj mu sansu, nije za "staviti u legendarnih 100 najboljih filmova svih vremena", al' za "ubiti" prijatnih 2 sata, svakako preporuka!

Offline Gollum

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Loznica
Odg: Filmovi
« Odgovori #574 u: Rujan 04, 2017, 22:00:13 poslijepodne »
vidim da ga hvale, da je neobican. ali s obzirom da je netflix u pitanju zaobilazim onda.

Pogledao sam tvoj post za Hitman Bodyguard, vidim da si razocaran, al si pogresno protumacio film. Film je akcija - komedija, sluzi da se opusti mozak, nije za neko duboko razmisljanje, niti ima neku pricu. Ima standardne fazone, Rajan Rejnolds u standardnom izdanju, ali nemoj da lazes da te uloga Semijela L. Dzeksona nije iznenadila. Dok What Happend to Monday ili ti Seven Sisters je ozbiljniji. Nisam pogledao ni jedan film slican njemu, te ti preporucujem da pogledas, neces da se pokajes, iako je po tebi za zaobilazenje. :)


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #575 u: Rujan 04, 2017, 22:08:40 poslijepodne »
lose si ti mene protumacio, ja sam bio jasan da jasniji ne mogu bit, sto je i mene zacudilo.
razlog za editovanje:
nepismen sam.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #576 u: Rujan 05, 2017, 15:39:51 poslijepodne »
Seven Sisters (2017)



http://www.imdb.com/title/tt1536537/

  Odgledao sam ovošto su smandrljali i nalepili mu SF etiketu. Za mene je jedini SF u filmu eu i evro kao moneta 2071-ve. Valjda sam zapamtio godinu koja ionako  ne igra nikakvu ulogu u ovom čudu.

Spoiler: prikaži
  Radnja filma je smeštena u V.Britaniju u kojoj skoro da nema ljudi vanevropskog porekla. Izuzetak je dobi Brka čija je asistencija bila neophodna da pobedi pravda oličena u 6 sestara. Razumem da su zbog troškova snimali film u Rumuniji koju izbegavaju crnci, valjda su mogli nekog migranta da nahvataju tamo da statira. Da je to jedina glupost pa da im se oprosti, nastavljaju dalje. Depopulizacija se sprovodi zbog ograničenih resursa od kojih su ključni hrana i voda. Niko da se zapita kako je sa takvim ograničenjima neko mogao 30 godina da poji, hrani i odeva 7 devojaka. Depopulizacija je najsmešniji deo filma jer se za javnost sprovodi tako što se deca uspavljaju, zamrzavaju i u stanju hibernacije čekaju bolje sutra. To je za javnost koja ne zna za supertajnu zaveru koju sprovodi G.Klouz i nekolicina njenih saradnika. Svi oni rade 48 sati dnevno jer jedino tako mogu u jednom krematorijumu 30 godina da spaljuju decu. To što nikog ne zanima gde su ispavana deca nije jedina rupa u ovom Miki Maus scenariju i filmu.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #577 u: Rujan 05, 2017, 15:51:38 poslijepodne »
Klint Istvud režira film o napadu u francuskom vozu

Američki režiser Klint Istvud u Francuskoj režira film koji se bavi pokušajem napada Islamske države na brz voz, kada su tri Amerikanca savladala napadača.

Za snimanje "The 15.17 to Paris" Istvud je na pet dana iznajmio voz, a ostatak posla se obavlja u Arasu, gradu u koji je voz stigao pošto su putnici voza, uključujući i tri prijatelja iz Kalifornije, savladali Ajuba el-Kazanija. Oni su odlikovani Legijom časti, najvišim francuskim odlikovanjem.

Magazin Verajet je naveo da će tri Amerikanca igrati same sebe.

Advokat El-Kazanija je rekao da je osumnjičeni za pokušaj napada u avgustu 2015. radio po naređenju vođe ćelije Islamske države koja je izvršila napade u Parizu tri meseca kasnije.

Klint Istvud je glumačku slavu stekao ulogama revolveraša u špageti vesternima Serđa Leonea kao i policajca "Prljavog Harija" Kalahana. Sa uspehom se bavi i režijom, a Oskare je dobio za filmove "Unforgiven" i "Million Dollar Baby" a nominovan za "Mystic River", "American Sniper" i "Letters from Iwo Jima".

Učestvovao je u više od 50 filmova, sa jedne ili druge strane kamere.



021

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #578 u: Rujan 05, 2017, 16:06:02 poslijepodne »
Никад теже снимање за Кејт Винслет и Идриса Елбу – на минус 38 степени!

У драматичном и емотивном трилеру „Планина која нас раздваја“ који у биоскопе стиже 30. новембра, Кејт Винслет и Идрис Елба су доказали да су зарад врхунске глуме спремни да помере границе своје издржљивости.

Филм је снимљен у јеку зиме, на температури од минус 38 степени Целзијуса, а екипа филма је била изложена јаким ветровима и тешком снегу на надморској висини од 3.200 метара. Снимање на планини је трајало осам дана, а како су се у томе снашли главни глумци погледајте у клипу Доведени до крајности.

Пратећи причу филма, упознајемо двоје људи – Бена (Елба) и Алекс (Винслет) – једине преживеле након пада авиона у далекој планинској дивљини у САД.

Двоје потпуних странаца, заједно ће морати да се боре за опстанак у екстремним, леденим условима како би пронашли начин да поврате своје свакодневне животе, у којима Алекс планира да се уда за свог дугогодишњег вереника, а Бен који је неуролог да се врати својим пацијентима.

Иако су обоје јаке, независне особе, повратак неће бити нимало лак, и да би преживели пут морају да се држе заједно. Како путовање постаје све мучније за обоје, њихова приврженост и везаност једно за друго, кулминира последњим херојским напором који ће им показати танку линију између живота и смрти, али и неочекивану привлачност која постоји између њих двоје.

Планина која нас раздваја је снажан романтични трилер са сјајном глумачком екипом која у биоскопе стиже од 30. новембра.

[ Invalid YouTube link ]

http://www.rts.rs/page/magazine/ci/story/401/film-i-tv/2858240/nikad-teze-snimanje-za-kejt-vinslet-i-idrisa-elbu--na-minus-38-stepeni.html


Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #579 u: Rujan 06, 2017, 18:41:34 poslijepodne »
Veteran (2015)



http://www.imdb.com/title/tt4768764/

  Film Veteran nema veze sa ratom niti vojskom već sa sukobom dobrog pandura i kolenovića koji je uobrazio da može da uradi sve što poželi. Do mladog bogatuna je u početku nemoguće doći jer rade veze i vezice koje poteže i tako je sve do samog kraja kad iza usamljenog pandura stanu njegove kolege. Rezultat je odličan i zabavan film sa dosta dobro osmišljene i realizovane akcije. Akcije kakvu samo filmadžije iz Azije mogu da osmisle i ponude.

  Više sam nego zadovoljan viđenim. Preporuka za sve ljubitelje akcije.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #580 u: Rujan 06, 2017, 19:10:59 poslijepodne »
Pogledajte prvi teaser za “Downsizing” u kojem Matt Damon postaje minijaturan čovjek

SF komedija “Downsizing” otvorila je 74. izdanje Venecijanskog filmskog festivala, poznatu Mostru. Radnja se odvija oko bračnog para iz Omahe koji se odlučuju na smanjivanje na veličinu minijaturnih ljudi s namjerom da poboljšaju svoj život i riješe dobar dio svojih financijskih problema. No ideja se ipak neće realizirati kako je i zamišljena. Riječ je zapravo o društvenoj satiri koju je redatelj Alexander Payne (The Descendants, Sideways) zamislio kao bajku o potrošačkom društvu, potrazi za srećom i ugroženom okolišu. Scenarij potpisuju Payne i Jim Taylor s kojim je podijelio Oscara za najbolji adaptirani scenarij filma Sideways (Stranputica). Ideja je veoma zanimljiva, te sama provedba ne bi trebala biti upitna poznavajući Paynea i njegov rad. Tome u prilog idu i prve reakcije na film, pa u najmanju ruku očekujemo vrlo solidno ostvarenje.

Glumačku postavu čine vrlo impresivna imena: Matt Damon, Kristen Wiig, Christoph Waltz, Laura Dern, Jason Sudeikis, Neil Patrick Harris, Hong Chau, Udo Kier, Kerri Kenney i Brigette Lundy-Paine.

Downsizing u kina stiže 02. prosinca.



tv profil

http://www.imdb.com/title/tt1389072/

Offline zvole

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #581 u: Rujan 07, 2017, 08:52:50 prijepodne »
Pogledao Wonder Women i makar sam imao mišljenje prije nego kaj sam ga pogledao da je sranje moram priznat da mi se dopao.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #582 u: Rujan 07, 2017, 17:24:38 poslijepodne »
El Bar (2017)



http://www.imdb.com/title/tt5121816/

  De la Iglesia je u svom novom filmu nastavio tamo gde je stao pre 17 godina sa filmom La comunidad. Pohlepni stanari iz zgrade preselili su se prvo u madridski bistro a onda u kanalizaciju. Kako, zašto, neka otkrije gledalac. De la Iglesia koji u ovom filmu ljude poredi sa pacovima misli da im je tamo mesto. Misli on još štošta o ljudima, njihovim strahovima i zabludama i u tome je napredovao. On je pokušao i uspeo da kod stalnih i slučajnih gostiju ubaci aktuelne teme koje drmaju Evropom. Prvenstveno mislim na strah od terorizma i na crne operacije koje izvodi država da bi sačuvala kakav takav mir.

  Bilo kako bilo, El Bar se gleda u jednom dahu jer nema kilavljenja. Zasluga pripada reditelju i glumcima koji su se odlično snašli u filmu "Prvo ćemo zajedno a onda sbako za sebe" Nije to onaj De la Iglesia koga ja znam mada ni ovo što radi nije tako loše na ovu skupoću.  U svakom slučaju, može da prođe jer je naspram ovog što se danas snima suvo zlato.

 

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #583 u: Rujan 07, 2017, 17:33:05 poslijepodne »
Prvi trejler za anime film Godzilla: Monster Planet


Izašao je prvi trejler za anime film Godzilla: Monster Planet, i najavljen kao početak nove triologije.

Film se dešava 2048. godine i prati grupu ljudi koji su rešili da se vrate na Zemlju i povrate planetu sa koje su proterani decenijama ranije od strane monstruoznih bića. Radnja filma će se delom dešavati u svemiru a delom na Zemlji gde Godzila i ostala čudovišta neprekidno prave haos.

Godzilla: Monster Planet će režirati Koubun Šizuno i Hirojuki Sešita, dobro poznati u industriji po svom rad na G.I. Joe: Sigma i Knights of Sidonia. Film će producirati Toho Studios, kompanija koji stoji kiza originalnih Godzila filmova.

Iako će film biti samo bioskopski prikazan u Japanu kompanija Netflix je otkupila distributivna prava za film pa će svi moći da gledaju film u Novembru.



prolog

http://www.imdb.com/title/tt5979874/

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #584 u: Rujan 07, 2017, 18:24:36 poslijepodne »
Hostiles (2017)



1892. godine, legendarni vojni kapetan nerado pristaje da provede poglavicu Cheyennea i njegovu porodicu kroz opasnu teritoriju …

Glavne uloge:

Christian Bale, Rosamund Pike, Peter Mullan, Ben Foster, Jesse Plemons, Stephen Lang, Paul Anderson, Q’orianka Kilcher, Rory Cochrane, Timothée Chalamet, Scott Wilson, Adam Beach, Wes Studi …



filmonizirani

http://www.imdb.com/title/tt5478478/




Offline Gollum

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Loznica
Odg: Filmovi
« Odgovori #585 u: Rujan 07, 2017, 20:29:33 poslijepodne »
Za ljubitelje fantazije, obavezno pogledajte The Dark Tower (2017). Jos bolje da procitate knjige, ali ako nemate vremena, necete ga izgubiti uz ovaj film.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #586 u: Rujan 09, 2017, 15:56:58 poslijepodne »
Death Note (2017)



http://www.imdb.com/title/tt1241317/

  Death Note manga je bila odlična, seriju nisam gledao a film nije ni za keca. Američki rimejk se u suštini drži osnovne radnje originala i to labavo vezivno tkivo drži da se ovo čudo ne raspadne. Izmenili su par sitnica da bi film prilagodili zapadnjačkoj kulturi i to je ubilo film. Onaj ko pamti mangu neka izbegne ovo budalasanje, ostali neka navale ako mogu da spuste na nivo od 5 godina.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #587 u: Rujan 09, 2017, 16:02:17 poslijepodne »
Ovo je novi Nikola Tesla, a Thomas Edison je...

Sherlock Holmes?

Svi manje više znamo priču o Thomasu Edisonu - čoveku koji se ozbiljno zamerio Nikoli Tesli. Edison je bio pronalazač i biznismen, a Tesla je bio vizionar kome niko nije bio ni do kolena.

Edison je gurao svoju jednosmernu struju pokušavajući na sve načine da ocrni sistem naizmenične struje. Tako je jednom prilikom ubio slona strujom da bi pokazao kako je taj sistem štetan. Svi znamo kako se završio ovaj rat struja, ali nije naodmet pogledati opet Nikolu Teslu u nekom filmu.

Pogledajte prvi trejler za film koji govori pre svega o Thomasu Edisonu koga tumači Benedict Cumberbatch, poznatiji kao Sherlock Holmes, dok se ulozi Nikole Tesle nalazi Nicholas Hoult (About a Boy, X-Men):

Iako je Tesla ovde ključna ličnost, fokus je u filmu je na Edisonu koji (uzalud) pokušava da pokaže svetu da je njegova primitivnija verzija elektrifikacije bolja. Kako će mu Tesla zavući, saznajte u filmu The Current War koji nas očekuje uskoro.



esquire

http://www.imdb.com/title/tt2140507/

  Već vidim kako od Tesle prave neku budaletinu.Baš me zanima da li će prikazati kako je Edison javno ubijao pse da bi dokazao kako je naizmenična struja opasna.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #588 u: Rujan 09, 2017, 16:23:04 poslijepodne »
Gerald’s Game (2017) uskoro

Netflix je nedavno predstavio prvi trailer psihološkog horor/trilera Gerald´s Game koji nam donosi ekranizaciju romana Stephena Kinga iz 1992. Film je režirao Mike Flanagan (Ouija: Origin of Evil, Hush, Oculus), a u glavnm ulogama se pojavljuju Carla Gugino (The Space Between Us, San Andreas, Watchmen) i Bruce Greenwood (The People v. O. J. Simpson: American Crime Story, Star Trek) kao Jessie i Gerald. Ostatak glumačke postave čine Henry Thomas (E.T. The Extraterrestrial), Carel Struycken (Twin Peaks), Chiara Aurelia (Big Sky) i Kate Siegel (Hush).

    Bračni par Jessie i Gerald Burlingame jednog sunčanog oktobarskog vikenda odlaze u izolirani ljetnjikovac radi odmora. Nakon što seks igrice krenu u krivom smeru i Gerald iznenada premine od srčanog udara, Jessie ostaje lisicama vezana za krevet. Njeno jedino društvo su gladni pas lutalica, bolna sjećanja iz detinjstva i glasovi koji nastanjuju njen um. Nakon što padne noć, Jessie ima osećaj da je neko posmatra iz ugla tamne sobe. Nije sigurna da li je sve samo plod njene mašte ili je zaista dobila novog kompanjona.

King je jedan od najpoznatijih horor/sci-fi autora. Svoja djela je prodao u preko 350 miliona primeraka, a mnoga od njih su  bila prilagođena za potrebe filmova, TV i mini serija i stripova. Ova književna priča aludira na druga dela iz Kingovog opusa, a njom odaje počast Edgaru Alanu Poeu i njegovoj poemi “Gavran”.

Flanaganu je pri adaptaciji scenarija za potrebe filma asistirao producent i pisac Jeff Howard, a s obzirom da je producent Trevor Macy iz kompanije Intrepid Pictures predstavlja petu saradnju na relaciji Flanagan-Macy. Posredstvom Netflixa biće dostupan od 29.septembra.



prolog


http://www.imdb.com/title/tt3748172/

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #589 u: Rujan 10, 2017, 00:21:51 prijepodne »
bili u kinu, gledali The Hitman's Bodyguard - a ono, klasični Reynoldsov film.. ali jebeš ga, kad ga volim.. naživcirao me samo titl gdje su samo jednom motherfucker preveli kao govnaru, sve ostalo kao mamojepče

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #590 u: Rujan 10, 2017, 11:06:46 prijepodne »
mene inace pizde prevodi u cineplexu, masu stvari pogresno prevedeno, linije kratko traju, a da ne pominjem font. no ajde, platio si gledaj.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #591 u: Rujan 10, 2017, 13:39:02 poslijepodne »
mene inace pizde prevodi u cineplexu, masu stvari pogresno prevedeno, linije kratko traju, a da ne pominjem font. no ajde, platio si gledaj.

prošle godine smo gledali Deadpool i on u jednoj sceni (pri kraju) vadi gaće da kao maše bijelom zastavom, a onda ipak kreće u akciju i kaže 'Commando!' što je u prijevodu 'Gologuz!' - naši preveli kao 'Komandos'!  :smfor (9): :smfor (9): i jesu vala loši titlovi.. ništa ne spajaju, sve nešto trči po ekranu.. a ne mogu samo slušati, moram čitati baš zbog tih bisera.. morat ću sastaviti neki mail upravi, svašta ću im izgovoriti  ;D

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Filmovi
« Odgovori #592 u: Rujan 10, 2017, 13:58:52 poslijepodne »
Na kakve samo bisere naletim u titlovima s HBO-a, ne biste verovali. A njih kao prevode profesionalci. Ono je sramota.  :smfor (9):

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #593 u: Rujan 10, 2017, 19:13:08 poslijepodne »
Jackals (2017)



http://www.imdb.com/title/tt6104206/

  Ukratko, porodica kidnapuje dva člana satanističke sekte. Jedan od njih je njihov sin / brat koji vezan za stolicu mora da odabere pravi put tako što će se odreći sekte. Isprani mozgić to ne želi i to nije jedini problem jer se niodkuda pojavljuje cela sekta.

Spoiler: prikaži
  Film je ispod svakog standarda čak i za horor kao žanr. U stvari, ovde nema ni h od horoda, samo grupa ljudi od kojh se ne zna ko je veći tupan. Porodica koja živi izolovana u šumi bez oružja ili sektaši koji tumaraju i zavijaju oko kuće. Imali su toliko pravih primera jer zlatno doba za sektaše počinje sedmamdesetih godina prošlog veka pa do danas. Mogli su da zahvate iz te riznice a ne da serviraju ovakve gluposti

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #594 u: Rujan 10, 2017, 19:21:36 poslijepodne »
The Snowman (2017) - uskoro



Kad glavni detektiv elitnog kriminalističkog odeljenja (Fasbender) počne da istražuje nestanak žrtve prvog snežnog dana, uplašiće se da je neuhvatljivi serijski ubica možda ponovo aktivan.

Majkl Fasbender („Iks Men“), Rebeka Ferguson („Nemoguća Misija - Otpadnička nacija“), Šarlot Gejnsburg („Dan nezavisnosti: Nova pretnja“), Val Kilmer (Vrelina) i dobitnik Oskara Džej Kej Simons („Ritam ludila“) igraju u filmu „Sneško“, zastrašujućem trileru reditelja Tomasa Alfredsona („Pusti pravog da uđe“), zasnovanom na svetskom bestseleru Jua Nesbea. Kad glavni detektiv elitnog kriminalističkog odeljenja (Fasbender) počne da istražuje nestanak žrtve prvog snežnog dana, uplašiće se da je neuhvatljivi serijski ubica možda ponovo aktivan. Uz pomoć genijalnog regruta (Ferguson), ovaj policajac će morati da poveže deceniju stare slučajeve s brutalnim novim, ukoliko želi da nadmudri ovo nezamislivo zlo pre nego što sneg ponovo padne.



prolog

http://www.imdb.com/title/tt1758810/

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #595 u: Rujan 10, 2017, 20:00:06 poslijepodne »
Italijanska krimi drama Il contagio (2017) uskoro

Životi grue samo naizgled vrlo različitih pojedinaca iz Rima spajaju se u jedinstvenu cjelinu u inventivnoj i uznemirujućoj italijanskoj krimi drami Tainted Souls koja je opisana kao crossover filmova Babel i Kum.

Film, koji je 1. septembra debitovao na festivalu u Veneciji, povezuje različite likove poput biseksualnog body bildera Marcella, njegove žene Chiare, hladnokrvnog narko dilera Maura, njegove supruge Simone čija je nevinost upitna, huligana Bruna, Eugenija koji živi sa prostitutkom, lokalnog krimi bosa i drugih Rimljana koji pokušavaju izgraditi živote pred svakodnevnim izazovima.

Tainted Souls su režirali Matteo Botrugno i Daniele Coluccini koji su sa njim nastojali prikazati dve različite duše modernog Rima. Jedna priča odvija se u predgrađu, u jeftinom radničkom bloku u Via Vermeeru, a druga u samom središtu Rima. Uz pomoć uličnog dijalekta i različitih naglasaka donosi nam realistični prikaz glavnog grada Italije, pa je film istovremeno ljubavna priča (ili nekoliko ljubavnih priča), priča o tragičnom prijateljstvu, priča o životu radničke klase u izolovanim dijelovima grada, ali i originalni portret kriminalnog podzemlja Rima.


Utemeljena je na istoimenom romanu kojeg je napisao Walter Siti, a režiserima je pri pisanju scenarija asistirao Nuccio Siano koji je prethodno roman prilagodio za potrebe pozorišta. Glumačku postavu čine Vinicio Marchioni, Vincenzo Salemme, Maurizio Tesei, Anna Foglietta, Daniele Parisi, Giulia Bevilacqua, Lucianna De Falco, Michele Botrugno, Alessandra Costanzo i Siano. Producirali su ga Kimerafilm, Rai Cinema, Notorious Pictures i Gekon Production, a u oficijelnu kino distribuciju kreće 5. oktobra.



prolog

http://www.imdb.com/title/tt6473838/?ref_=nm_flmg_dr_2

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #596 u: Rujan 11, 2017, 08:43:30 prijepodne »
@ceca
jesi gledala  :? ??
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #597 u: Rujan 11, 2017, 09:45:08 prijepodne »
@ceca
jesi gledala  :? ??

ne, ona to voli tako.. stavi sliku i trailer i prosvijetlila nas je

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #598 u: Rujan 11, 2017, 10:44:12 prijepodne »
@ceca
jesi gledala  :? ??

ne, ona to voli tako.. stavi sliku i trailer i prosvijetlila nas je
hahahahahahahahahahaha! fenomenalno!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #599 u: Rujan 11, 2017, 10:47:33 prijepodne »
mene inace pizde prevodi u cineplexu, masu stvari pogresno prevedeno, linije kratko traju, a da ne pominjem font. no ajde, platio si gledaj.

prošle godine smo gledali Deadpool i on u jednoj sceni (pri kraju) vadi gaće da kao maše bijelom zastavom, a onda ipak kreće u akciju i kaže 'Commando!' što je u prijevodu 'Gologuz!' - naši preveli kao 'Komandos'!  :smfor (9): :smfor (9): i jesu vala loši titlovi.. ništa ne spajaju, sve nešto trči po ekranu.. a ne mogu samo slušati, moram čitati baš zbog tih bisera.. morat ću sastaviti neki mail upravi, svašta ću im izgovoriti  ;D
slao sam ja nekoliko puta, namjerno sa sluzbenog maila, dje se vidi i ime i prezime jer sam mislio odgovorice. ma kakvi.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.