Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 886927 puta)

0 Članova i 17 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #720 u: Listopad 10, 2017, 14:40:16 poslijepodne »
pogledah the girl on the train
http://www.imdb.com/title/tt3631112/?ref_=nv_sr_1
izbjegavao sam ga jer sam uglavnom citao negativne kritike i forumi su ga bas nagrdili. ja ne znam zasto. mogu razumjet ljude koji su procitali knjigu pa se razocarali, ali meni je ovo sasvim dobar film. gluma ok, emili fenomenalna, dzastinu leze ovakve uloge. ostatak ekipe ok. pretpostavljao sam ko je negativac, jer bi film bas bio debakl da je neko od onih na koje su bas insistirali, ali srecom ne bi tako. preporuka, nije gubljenje vremena.
i ovaj:
better watch out
http://www.imdb.com/title/tt4443658/?ref_=nv_sr_1
prijatno iznenadjenje, home invasion film
Spoiler: prikaži
 koji to nije
necu dalje jer cu ga bas izspojlerisat. vrijedi pogledat.

I ja da se pridruzim tebi u vezi oba filma-"Better watch out" jesu reklamirali kao jos jedan "home invasion" film, medjutim dobili smo jedan pametan, sarkastican triler, sa odlicnim klincima kao glavnim protagonistima, sjajan kraj, a ceo film provejava taj stih "horora iz 80"-ih iako se radnja desava u nase vreme. A sto se tice "Devojke iz voza", jeste knjizevni predlozak bolji, ali daleko od toga da film nije dobar, pogotovo onim gledaocima koji nisu citali knjigu!

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #721 u: Listopad 10, 2017, 17:57:40 poslijepodne »
a opasan je onaj mali, vidje li ga, kakav psiho daleko bilo, karijeru ce napravit. onaj mu drug je cini mi se bio u the visit.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #722 u: Listopad 10, 2017, 19:06:59 poslijepodne »
a opasan je onaj mali, vidje li ga, kakav psiho daleko bilo, karijeru ce napravit. onaj mu drug je cini mi se bio u the visit.

Tako je druze, inace i "The visit" mi je bio jedno od prijatnijih iznenadjenja!

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #723 u: Listopad 10, 2017, 19:10:13 poslijepodne »
The Dark Tower  http://www.imdb.com/title/tt1648190/?ref_=nv_sr_2
Brat me ipak nogovorio da odgledamo danas posto smo veliki fanovi serijala u pisanom izdanju naravno...
Prvi sok je bio samo 1:24 minuta traje ali ajde... Posle prvih da kazemo 10 minuta hteli smo odmah da stanemo sa gledanjem ali nismo, tad se pojavilo nesto sto smo prepoznali iz knjige.
Ljudi koji su citali knjigu nikako da gledaju ovo jer nema veze ni sa cim, ima nesto malo iz prve na kasicicu iz druge iz nesto iz trece... ustvari ne moze ni da se pohvata sta su izmesali a sta su izmislili, uzas...
A oni koji nisu gledali a zele prvo knjigu da citaju, nikako ovo isto da gledaju, pravac knjiga...
A oni koji ne zele da citaju knjigu, isto ovo da negledaju  :smfor (24):
Kakvo trosenje dobrih glumaca za ovakav film...

Ovo je film za klince od 16 godina, koji se eto naloze kao neka akcija sa sf motivima.... Njima preporucujem da gledaju... :D

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #724 u: Listopad 10, 2017, 20:13:37 poslijepodne »
The Dark Tower  http://www.imdb.com/title/tt1648190/?ref_=nv_sr_2
Brat me ipak nogovorio da odgledamo danas posto smo veliki fanovi serijala u pisanom izdanju naravno...
Prvi sok je bio samo 1:24 minuta traje ali ajde... Posle prvih da kazemo 10 minuta hteli smo odmah da stanemo sa gledanjem ali nismo, tad se pojavilo nesto sto smo prepoznali iz knjige.
Ljudi koji su citali knjigu nikako da gledaju ovo jer nema veze ni sa cim, ima nesto malo iz prve na kasicicu iz druge iz nesto iz trece... ustvari ne moze ni da se pohvata sta su izmesali a sta su izmislili, uzas...
A oni koji nisu gledali a zele prvo knjigu da citaju, nikako ovo isto da gledaju, pravac knjiga...
A oni koji ne zele da citaju knjigu, isto ovo da negledaju  :smfor (24):
Kakvo trosenje dobrih glumaca za ovakav film...

Ovo je film za klince od 16 godina, koji se eto naloze kao neka akcija sa sf motivima.... Njima preporucujem da gledaju... :D

Napisah ja pre par strana,, da je film blagi uzas, koji maltene nema nikakve veze sa knjigama, koje su sjajne (izuzev kraja koji mi nije "legao"), i da taj serijal zasluzuje fenomenalnu ekranizaciju u vidu serije...e sada, bez obzira na katastrofalnu prodju ovog filma, i dalje je u igri i serija. Jedno vreme se pominjalo da bi glavnu ulogu, revolverasa trebao tumaciti Havier Barden, sto mi je odlican izbor...Videcemo!

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #725 u: Listopad 10, 2017, 20:18:31 poslijepodne »
Da jedino serija i da krenu lepo iz pocetka... od prve knjige.

Offline linus

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 81
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #726 u: Listopad 10, 2017, 20:51:58 poslijepodne »
Pozdrav ekipi!
Da i ja dodam svoje mišljenje. Zadnje što sam kinu pogledao je Kigsman: The Golden Circle. I to u 4DX verziji. I moguće da sam bio pod dojmom jer sam prvi puta bio gledao 4D, ali baš mi je odlično sjeo. Moj 11-godišnji sin je također izašao oduševljen, pa je sigurno i to pridonijelo općem dojmu, ali svakako bih ga preporučio.... Film je zabavan, i jednostavno ti 241 minuta proleti

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Filmovi
« Odgovori #727 u: Listopad 10, 2017, 20:58:49 poslijepodne »
The Dark Tower  http://www.imdb.com/title/tt1648190/?ref_=nv_sr_2
Brat me ipak nogovorio da odgledamo danas posto smo veliki fanovi serijala u pisanom izdanju naravno...
Prvi sok je bio samo 1:24 minuta traje ali ajde... Posle prvih da kazemo 10 minuta hteli smo odmah da stanemo sa gledanjem ali nismo, tad se pojavilo nesto sto smo prepoznali iz knjige.
Ljudi koji su citali knjigu nikako da gledaju ovo jer nema veze ni sa cim, ima nesto malo iz prve na kasicicu iz druge iz nesto iz trece... ustvari ne moze ni da se pohvata sta su izmesali a sta su izmislili, uzas...
A oni koji nisu gledali a zele prvo knjigu da citaju, nikako ovo isto da gledaju, pravac knjiga...
A oni koji ne zele da citaju knjigu, isto ovo da negledaju  :smfor (24):
Kakvo trosenje dobrih glumaca za ovakav film...

Ovo je film za klince od 16 godina, koji se eto naloze kao neka akcija sa sf motivima.... Njima preporucujem da gledaju... :D

Napisah ja pre par strana,, da je film blagi uzas, koji maltene nema nikakve veze sa knjigama, koje su sjajne (izuzev kraja koji mi nije "legao"), i da taj serijal zasluzuje fenomenalnu ekranizaciju u vidu serije...e sada, bez obzira na katastrofalnu prodju ovog filma, i dalje je u igri i serija. Jedno vreme se pominjalo da bi glavnu ulogu, revolverasa trebao tumaciti Havier Barden, sto mi je odlican izbor...Videcemo!
Moj sin ima 14 godina i ne jos uvek izgradjen ukus sto se tice knjiga, filmova i serija.
Njegov komentar za The Dark Tower je: "Ovo je Fast and Furious" sa vanzemaljcima."

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #728 u: Listopad 10, 2017, 21:09:18 poslijepodne »
  Gledah Dark Tower sa klincima i njima je bio u redu. I to sam napisao. Ako neko želi baš infantilni film neka se usudi da gleda Baby Driver (2017). Može i sa klincima ako ih ima jer ovo jesu filmovi za decu. Počeli su da snimaju filmove za decu i nedorasle klipane koji imaju 25, veruju u Deda Mraza i teletabise.  ;D

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #729 u: Listopad 10, 2017, 21:09:33 poslijepodne »
The Dark Tower  http://www.imdb.com/title/tt1648190/?ref_=nv_sr_2
Brat me ipak nogovorio da odgledamo danas posto smo veliki fanovi serijala u pisanom izdanju naravno...
Prvi sok je bio samo 1:24 minuta traje ali ajde... Posle prvih da kazemo 10 minuta hteli smo odmah da stanemo sa gledanjem ali nismo, tad se pojavilo nesto sto smo prepoznali iz knjige.
Ljudi koji su citali knjigu nikako da gledaju ovo jer nema veze ni sa cim, ima nesto malo iz prve na kasicicu iz druge iz nesto iz trece... ustvari ne moze ni da se pohvata sta su izmesali a sta su izmislili, uzas...
A oni koji nisu gledali a zele prvo knjigu da citaju, nikako ovo isto da gledaju, pravac knjiga...
A oni koji ne zele da citaju knjigu, isto ovo da negledaju  :smfor (24):
Kakvo trosenje dobrih glumaca za ovakav film...

Ovo je film za klince od 16 godina, koji se eto naloze kao neka akcija sa sf motivima.... Njima preporucujem da gledaju... :D

Napisah ja pre par strana,, da je film blagi uzas, koji maltene nema nikakve veze sa knjigama, koje su sjajne (izuzev kraja koji mi nije "legao"), i da taj serijal zasluzuje fenomenalnu ekranizaciju u vidu serije...e sada, bez obzira na katastrofalnu prodju ovog filma, i dalje je u igri i serija. Jedno vreme se pominjalo da bi glavnu ulogu, revolverasa trebao tumaciti Havier Barden, sto mi je odlican izbor...Videcemo!
Moj sin ima 14 godina i ne jos uvek izgradjen ukus sto se tice knjiga, filmova i serija.
Njegov komentar za The Dark Tower je: "Ovo je Fast and Furious" sa vanzemaljcima."

Pametno dete! Odlican komentar! Ja se samo nadam da ce se serije prihvatiti neka od tv kuca koja se nece libiti pojedinih scena opisanih u knjigama, pa cemo moci uzivati u svoj svojoj grandioznosti!

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #730 u: Listopad 10, 2017, 22:10:42 poslijepodne »
Tek sad vidim da je film imao budzet samo 60 mil... da su pratili prvu knjigu lepo trebalo bi im jedno 300 -350... i bolji reditelj i to bi bio film...

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #731 u: Listopad 10, 2017, 22:33:38 poslijepodne »
Tek sad vidim da je film imao budzet samo 60 mil... da su pratili prvu knjigu lepo trebalo bi im jedno 300 -350... i bolji reditelj i to bi bio film...

Ma meni je od pocetka bila pogresna i podela uloga, da su obrnuli role i da je Mekonahi igrao Rolanda, a Elba coveka u crnom...ali i nova podela ne bi spasila ocajan scenario, koji je pisao neko ko je mozda procitao na "Vikipediji" size "Mracne kule", pa krenuo da pise scenario!

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #732 u: Listopad 10, 2017, 22:43:10 poslijepodne »
Tek sad vidim da je film imao budzet samo 60 mil... da su pratili prvu knjigu lepo trebalo bi im jedno 300 -350... i bolji reditelj i to bi bio film...

Ma meni je od pocetka bila pogresna i podela uloga, da su obrnuli role i da je Mekonahi igrao Rolanda, a Elba coveka u crnom...ali i nova podela ne bi spasila ocajan scenario, koji je pisao neko ko je mozda procitao na "Vikipediji" size "Mracne kule", pa krenuo da pise scenario!
da i to jasno se zna da je Roland belac a covek u crnom nije preciziran nikad tako da je mogao crnac da bude... To je verovatno uradjeno zbog nekih rasistickkih fazona koji opsedaju Ameriku zadnjih godina ...Verovatnoo covek u crnom pa jos crnac bi bila uvreda...
« Zadnja izmjena: Listopad 10, 2017, 22:44:04 poslijepodne od groznim84 »

Offline petardam

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slovenija
Odg: Filmovi
« Odgovori #733 u: Listopad 11, 2017, 08:35:40 prijepodne »
  Second serve Aka Drugi servis 1986  Drama Biografski sport

Istinita prica u coveku, koji je bio odlican teniser. U  svetu tenisa je bio veoma uspesan, trenirao je Martinu Navratilovu, najvecu zensku tenisku zvezdu svih vremena. Od najranijeg detinjstva je imao problem u smislu rodnog identiteta da li da  bude zensko ili musko. Majka  cuveni psihijatar, ga je  uputila kod najboljeg psihijatra u Americi na terapiju. Imao je verenicu, koja je bila upoznata sa njegovim problemima.Iskreno se borio sa svojim porivima...
 Glavnu musku ulogu igra zena!? Strasnu unutrasnju borbu sa  strahovitim mukama, kolebanjima  i patnjama,  fenomenalno je odigrala muskobanjasta engleska glumica Vanesa Redgrejv. Njena gluma , je ne za jednog , nego za deset oskara .
Moja ocena je 10/10
.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #734 u: Listopad 11, 2017, 08:41:39 prijepodne »
ovaj, da, gledao sam transformerse d last najt... drug koji ih obozava i zbog kojeg sam morao ic u bioskop na svaki dio (prvi mi je dobar) gledao prije neki dan i veli: moras. toliko je lose da ces uzivat.
ljudi moji sto je ono, premasio je moja ocekivanja. ajde eksplozije, fajt scene, prica... ocekivano sve. ali humor...  :smfor (24): ja ne znam za koji je uzrast, u stvari znam, za mene, vristao sam od smijeha. kakvih su gluposti izbacali ja vjerovao nijesam, valberg dominacija, lara kroft jos gora. upoznaju se oni, i naravno ona njega kao ponizava iz pocetka nesto, po ure kasnije ona ga simpatise, na kraj naravno vatanje po guzica i grudi. zvek. tacno mi je zao sto nijesam ovo gledao sa drustvom uz kakav caj dobar, vjerujem da bi mi se vilica ukocila ili slomila. hopkins... necu komentarisat, vjerovatno dosadno coeku da sjedi kuci pa snima dok moze.
znaci takav idiotizam od filma da moram potrazit jos neki slican. mozda ova nova mumija, vidjecu.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Filmovi
« Odgovori #735 u: Listopad 11, 2017, 08:47:54 prijepodne »
ovaj, da, gledao sam transformerse d last najt... drug koji ih obozava i zbog kojeg sam morao ic u bioskop na svaki dio (prvi mi je dobar) gledao prije neki dan i veli: moras. toliko je lose da ces uzivat.
ljudi moji sto je ono, premasio je moja ocekivanja. ajde eksplozije, fajt scene, prica... ocekivano sve. ali humor...  :smfor (24): ja ne znam za koji je uzrast, u stvari znam, za mene, vristao sam od smijeha. kakvih su gluposti izbacali ja vjerovao nijesam, valberg dominacija, lara kroft jos gora. upoznaju se oni, i naravno ona njega kao ponizava iz pocetka nesto, po ure kasnije ona ga simpatise, na kraj naravno vatanje po guzica i grudi. zvek. tacno mi je zao sto nijesam ovo gledao sa drustvom uz kakav caj dobar, vjerujem da bi mi se vilica ukocila ili slomila. hopkins... necu komentarisat, vjerovatno dosadno coeku da sjedi kuci pa snima dok moze.
znaci takav idiotizam od filma da moram potrazit jos neki slican. mozda ova nova mumija, vidjecu.
E to, nova Mumija, bices odusevljen. Kakva papazjanija...

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #736 u: Listopad 11, 2017, 09:05:22 prijepodne »
super! hvala!  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Filmovi
« Odgovori #737 u: Listopad 11, 2017, 09:54:19 prijepodne »
Ne daj se zbuniti dok gledas.
TOM KRUZ NIJE MUMIJA.
Samo mu je lice mumificirano od silnih botoksa i ko zna cega sve...

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #738 u: Listopad 11, 2017, 10:17:00 prijepodne »
hahahaahhahaaha! bravo bravo :) kad se god tomo pomene vazda se sjetim saut parka.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline petardam

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slovenija
Odg: Filmovi
« Odgovori #739 u: Listopad 11, 2017, 19:13:51 poslijepodne »

  Angrarna Aka Regrettes 2010 Dokumentarni Svedska

 Izuzetan dokumentarac o dvojici sagovornika, koji su se prvi put sreli u studiju tokom snimanja.
Obojica su rodjeni kao muskarci, ozenili su se , dobili decu. Kasnije su obojica promenili pol i postali zensko.

 Medjutim, posle dugog niza godina, pokajali su se zbog te odluke i jedan od njih, je PONOVO promenio pol, i ponovo postao musko.
Drugi sagovornik, trenutno ceka na operaciju, da ponovo postane musko.

 Ovaj poremecaj, se tretira u danasnjoj psihijatriji kao cisto genetski poremecaj. Slucajevi iz ovog filma su statisticki jako retki.
Na jedan milion operacija promene pola, samo se JEDNA osoba, pokaje i hoce ponovnu operaciju.
Ocena 10/10

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #740 u: Listopad 11, 2017, 19:57:48 poslijepodne »
Ak-ui yeon-dae-gi (2015)



http://www.imdb.com/title/tt4619940/

  Chronicles of Evil (2015) je još jedan dobar južnokorejski osvetnički film. Azijati su bili i ostali majstori u tome i nisu me ni ovog puta izneverili. Malo teže je opisati radnju a da se ne otkrije suviše i time pokvari gledanje filma. Ukratko, neko prvo pokuša da ubije starog pandura koji u samoodbrani eliminiše napadača. Umesto da to prijavi policiji on zataškava zločin i upada u zamku osvetnika koji ga ucenjuje.

  Sve u svemu, zadovoljan sam viđenim jer obrt na kraju filma je odličan. Malo su ga po običaju preterali sa patetikom na kraju i taj deo mi se ne sviđa.

Offline petardam

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slovenija
Odg: Filmovi
« Odgovori #741 u: Listopad 12, 2017, 05:57:25 prijepodne »
    Jestem Morderca Aka I’m a killer  Crime, drama, triler  Poljska 2016

   Film je radjen po istinitom dogadjau , koji se odigrao u Poljskoj 70-tih godina.
Inspektoru,  koji  je relaitvno na pocetku svoje karijere, dodeljena je  istraga da pronadje  serijskog ubicu zena . O ovome filmu , koji je mogao da bude izuzetno svetsko  iznenadjenje u moru filmske produkcije…iz 2016. godine  bi vredelo ozbiljnije prodiskutovati
  Zahteva analizu prve i druge polovine.Prva polovina filma je izuzetno dobro uradjena , autenticna izvrsna gluma, izvanredna muzika, Druga polovina  je  neubedljiva,nategnuta, neuverljiva.Reziser nije uspeo da ubedi gledaoca, da se sve desilo po istinitom dogadjaju. Narocito je neubedljiv i bas slabo predstavljen moralni sunovrat glavnog inspektora... Steta, moglo je ovo mnogo bolje. Nazalost, reziser u prelamanju radnje filma, nije izbegao neke stereotipe i klisea. Velika steta.
Moja  neka ocena bi bila 6.7/10


Offline petardam

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slovenija
Odg: Filmovi
« Odgovori #742 u: Listopad 12, 2017, 05:58:25 prijepodne »

    The Gambler Aka Kockar Crime Drama 1974. Usa

  Remek delo. Na neki nacin, savremena urbana adaptacija romana Kockar od Dostojevskog, na jedan  kreativan i mastovit nacin.
 James Can igra profesora knjizevnosti na koledzu, U slobodno vreme je patoloski kockar, koji se kladi na kosarkaskim utakmicama. Tone sve dublje, pozajmljuje pare od zelenasa, prete mu sve vise...Polako mu se steze omca oko vrata.....
  Cekao sam vise od 30 godina, da se neko seti i prevede ovaj film! Postoji i americki rimejk iz 2014. sa Mark Wahlbergom u glavnoj ulozi, koji nije ni prineti originalu, sto je i bilo za ocekivati.

Offline Dragan_Gagi

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #743 u: Listopad 12, 2017, 09:08:36 prijepodne »
Film koji bih svime preporucio je Adidas vs Puma iz 2016 godine koji opisuje pricu o dvojici brace koji su stvorili 2 cuvene sportske marke i posle korene njihovog sukoba i podele njihove jeidnstvene firme.Film poicnje svetskim prvenstvom iz 1954 godie finalom koji je Nemacka dobila.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #744 u: Listopad 12, 2017, 20:46:52 poslijepodne »
It (2017)




http://www.imdb.com/title/tt1396484/

  Odgledao sam It koji nije za decu iako su u njemu deca glavni glumci. Ovo je pravi film za Kingovu publiku koju čine oni koji imaju dete u sebi. I ne samo za njih, uspeh je potpun jer su i oni koji nemaju sindrom Petra Pana zahvaljujući filmu nehotice i privremeno pristupli navedenoj grupi.

  Zadovoljan sam viđenim iako me omo što sam video nije ni uplašilo ni uznemirilo jer sam pak previše toga video. IT je teško prepričati, a isto tako teško je i objasniti šta je glavna tema filma. Da li je to prokletstvo koje su u amanet ostavili odrasli, seksualno, proodičn, vršnjačko i ko zna koje  nasilje, generalni problem odrastanja, tema gubitka, prva ljubav, klovn ubica... Sve to je pomalo tema i smenjuju se sekvence u kojima je tema jedno pa drugo, pa treće a onda i četvrto i peto. Film kao da počinje nekoliko puta a onda se završi jednim nedefinisanim finalom koje, sad je već i potvrđeno, treba očekivati u nastavku filma.

  Napisah već da je ovo Kingova godina u kojoj su filmadžije imale svojih usponja i padova dok su ekranizovali njegova dela. Gledao sam Mist koji je težak promašaj, Mračnu kulu koja je dobra za decu i solidna za one koji bisu čitali knjigu. Gledam seriju Mr.Mercedes koja još traje i tek na kraju ću znatim na čemu sam. Gledao sam Džeraldovu igru i film je više nego dobar. Odličan je kao It na koji sam jedva sebe naterao da ga gledam. Da ne dužim, šta su uradili sa Kingom znaću na kraju godine. Za It preporuka.

Offline petardam

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slovenija
Odg: Filmovi
« Odgovori #745 u: Listopad 13, 2017, 13:52:37 poslijepodne »
 

    Une femme fidele Drama 1976 Francuska

  Remek delo.  U filmu igra Sylvia Cristel, cuvena po serijalu filmova Emanuela, koji su bili revolucija za ono vreme.
Zatim Nathalie Delon, bivsa zena Alena Delona.
 Silvija , koja je  u 80 posto svojih filmova bila vise gola nego obucena, ovde igra zakopcana do grla, udatu groficu, na koju je bacio oko lokalni plejboj.Plejboja igra John Finch.
 Maestralna gluma Silvije Kristel, umetnicka fotografija, rezija cuvenog Roge Vadima, bivseg muza Brizit Bardo.

  Ovaj film, jurim 40 godina!?  Nigde ne postoji titl za film. U youtube verziji, ima francuski titl, ali bi ga trebalo debelo proveriti.....

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #746 u: Listopad 13, 2017, 20:40:41 poslijepodne »
Science Fiction Volume One: The Osiris Child (2016)



http://www.imdb.com/title/tt4536768/


  Film Science Fiction Volume One: The Osiris Child (2016) je još jedan solidan australijski SF film snimljen za male pare. Nedostatak novca se ne primećuje jer ovaj film može da se poredi sa sličnim filmovima tipa Eatovi zvezda iako nije u istoj ligi sa njima. Ima sve što jedan takav film treba da ima, odgovarajuće letelice, scenografiju i na kraju i kažnjeničku planetu za koju je Australija kao stvorena. Jednom kažnjenička kolonija, uvek kažnjenička kolonija. ;D

  Šalu na stranu, neko osveženje u SF žanru uvek dobro dođe iako film ne nudi u suštini ništa novo. Lepo su prepakovane i reciklirane već postojeće teme kije su zahvaljujući dovijanju i umeću reditelja gledljive i nimalo ofucane i dosadne. Film je podeljen u nekoliko poglavlja, svako ima svoje ime i vremenski je isprepletena prošlost i sadašnjost u pokušaju da se pojasni cela priča. Na kraju se i uspeva u tome bez ikakvih problema.

  Zadovoljan sam viđenim.




Offline Dragan_Gagi

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #747 u: Listopad 14, 2017, 11:23:22 prijepodne »
Film koji bi svima preporucio je Zlatno doba(belle epoque) spanski oskarovac iz 1992 godine.Beksrajno duhovita prica opisue peirod pred spansski gradjanski rat kroz pricu o jednom beguncu sa fronta.Jedna od prvih uloga penelope kruz.

Offline petardam

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slovenija
Odg: Filmovi
« Odgovori #748 u: Listopad 14, 2017, 12:35:10 poslijepodne »

  Stepfather Horror , triler 1987 Usa

 Cuveni film u svome zanru. Postoje i drugi i treci deo. U sva tri filma antologijsku ulogu  inteligentnog psihopate je ostvario  Terry O'Quinn Amerikanac . Drugi deo je snimljen 1989. Treci deo, je pod drugim imenom, ne znam tacno kojim.
Terry igra podvojenu licnost, koja cim nastanu problemi u brak izkasapi svoju zenu, nestane, promeni drzavu, grad svoj identitet i daje se u potragu za novom zenom. To mu nije tesko, jer se vesto  predstavlja kao psihoterapeut za bracne odnose....

  Za svaku su preporuku, treci deo, nije preveden sa engleskog. Amerikanci su kasnije uradili rimejk, ali on nije ni blizu  originala.

Offline petardam

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slovenija
Odg: Filmovi
« Odgovori #749 u: Listopad 14, 2017, 12:40:57 poslijepodne »

 Pin Aka Lutak 1988 Usa
 U glavnim ulogama David Hewlett, Terry O'Quinn

 Otac i glava porodice,igra ga Terry O'Quinn, ima strasnu tajnu. On je podvojena licnost, koja drzi tajnu stranu svoje licnosti savrseno pod kontrolom. Kada  mu naidje trenutak ludila i krize, tajno komunicira sa anatomskom lutkom, sa kojom svojim studentima, objasnjava anatomiji.

  Jednog dana, sin, sjajno ga igra David Hewlett, slucajno odkrije oca kako prica sa lutkom. Nastaje haos...
 Fenomenalna muzika nekog kanadskog benda, za koji nisam vise nikada cuo , ni pre ni posle gledanja filma.
 Maestralna atmosfera u filmu, vrlo specifican film.
 Ocena 7.5/10