Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 887315 puta)

0 Članova i 11 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #810 u: Listopad 30, 2017, 16:56:10 poslijepodne »
Predators je meni dobar film. Čak vrlo dobar. Brody je rupa, loš izbor za takvu ulogu.
Verovatno franšiza nije popularna kod top glumaca. Neće da riskiraju promašaj.

Mene dodatno raduje sto je u ovakvom filmu, sa malo vecim budzetom data prilika glumcima koji su bili velike nade, a sada godinama tavore po  "B" ili cak "C" produkciji (Jake Busey, Thomas Jane,), veterane (Edward James Olmos), kao i sadasnje zvezde (Boyd Holbrook)... Ne sumnjam da ce od ovoga ispasti delo kome cemo se rado vracati i u godinama koje su pred nama!

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #811 u: Listopad 30, 2017, 21:46:26 poslijepodne »
   Azijati ne mogu da omaše u osvetničkim filmovima. Tu su majstori.
Ma, ne samo u osvetnickim. Oni su za mene generalno virtuozi sedme umetnosti.  :sbowing_100-106

   Japanska kinematografija je najbolja, imaju toliko odeja, originalni su i tamo nema cenzure. To je temelj. Žuti iz Hong Kong imaju više sredtava i znaju kako da snime najbolje akcione scene. Oni su nadogradnja. Posle sveha tu je Južna Koreja koja je od obe konematografije preuzela najbolje. Japan mi je ipak najbolji jer još uvek nema tako jake cenzure.

  Filmadžije koje iz Azije dođu u Holivud uglavnom propadaju. Rediteji dobijaju tako loše scenarije da ne mogu da naprave dobar film. Park je, na primer, jedva izvukao Stoker (2013). NIje on usamljen slučaj kao što nemaju svi sreću i sposobnost da se prilagode kao što to ume Ang Li.

  Ne kažem da sam u pravu.
« Zadnja izmjena: Listopad 30, 2017, 23:24:40 poslijepodne od malkin »

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #812 u: Listopad 30, 2017, 22:16:04 poslijepodne »
'Fantomska nit' poslednji Dej-Luisov film

Dugo najavljivani film Pola Tomasa Andersona "Fantomska nit", čiji je trejler konačno objavljen, poslednje je ostvarenje u kojem se u glavnoj ulozi ostvaruje glumac Danijel Dej-Luis.

Britanski glumac je ranije najavio da planira da se povuče iz sveta glume, a sada je potvrdio da će mu saradnja s Andersonom biti poslednji film u karijeri.

U "Fantomskoj niti" Dej-Luis tumači uglednog modnog dizajnera Rejnoldsa Vudkoka, čoveka koji, zajedno sa sestrom Siril, koju igra Mesli Mavil, oblači aristokratiju, filmske zvezde, prestolonaslednice, bogatašice, debitantkinje i dame istančanog ukusa.

Žene dolaze i prolaze kroz život ovog zakletog neženje, pružajući mu inspiraciju i društvo, sve dok ne naiđe na mladu i svojeglavu Almu, koju igra Viki Krips, koja uskoro postaje njegova muza i ljubavnica.

Nekada čovek koji je sve morao da kontroliše i isplanira, Rejnolds uskoro otkriva da je ljubav potpuno poremetila njegov pažljivo skrojen i usklađen život.

U svom osmom ostvarenju Pol Tomas Anderson, koji je autor dela kao što su "Magnolija", "Biće krvi" i "Master", u filmu "Fantomska nit" slika portret jednog umetnika na svom kreativnom putovanju i žene koja okreće njegov svet, piše u saopštenju producentske kuće "Focus Features", koja je radila na ovom njemu.

Svi detalji o filmu držani su u strogoj tajnosti duže od godinu dana, od kada je objavljeno da je počela produkcija. Čak ni naslov filma nije potvrđen sve do ovog meseca.

Uloga Danijela Dej-Luisa je navodno zasnovana na britanskom dizajneru Čarlsu Džejmsu, poznatom kao "prvi američki kreator".

Sem što je reditelj, Pol Tomas Anderson prvi put se našao i u ulozi direktora fotografije.

Danijel Dej-Luis je od početka svoje zavidne karijere bio najistaknutiji zagovornik metoda glume koja podrazumijeva skup tehnika koje koriste glumci, kako bi oživeli misli i osećanja likova koje treba da iznesu. On se smatra i jednim od najboljih dramskih umetnika u istoriji. Jedini je glumac koji ima tri "Oscara" za glavnu ulogu, a bio je nominovan za ukupno četvrtinu svih svojih filmova. Premijera filma "Fantomska nit" zakazana je za 25. decembar.

prolog



http://www.imdb.com/title/tt5776858/?ref_=nm_flmg_act_1



http://www.imdb.com/title/tt0097937/?ref_=nm_flmg_act_13

Danijel Dej-Luis je od početka svoje zavidne karijere bio najistaknutiji zagovornik metoda glume koja podrazumijeva skup tehnika koje koriste glumci, kako bi oživeli misli i osećanja likova koje treba da iznesu.

  Nije bio samo zagovornik već i radnik. Sveznajućih blebećara i zadušnih baba ima previše, ljudi koji su sposobni da urade ono što pričaju premalo. Uostalom, dela govore višed reči. Ovo što je uradio u Levom stopalu ne može svako. Isto važi i za ostale uloge. Nadam se da će se predomisliti.






Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #813 u: Listopad 30, 2017, 23:31:23 poslijepodne »
Najistaknutiji? Bio je svakako zagovornik, ali zna se da je Marlon Brando oriđiđi kad je u pitanju method acting to jest on je popularizirao ono što je govorio glumac/redatelj Konstantin Stanislavski. Pacino, De Niro, Nicholson sve je to ta škola s time da je Nicholson ispred drugih jer je imao ono što nitko nema, a to je prirodnost. Natural gluma, i tu je toliko ispred drugih što ga stavlja na vrh olimpa. DDL je top 3 za mene, iza Nicholsona i Branda.

Al opet, gluma je nešto što se ne smije ograničiti. Bogie je glumio dvije iste uloge cijelu karijeru, ali te uloge su bile cool, imao je karizmu i bio je autoritet i uvjerljivo najveća filmska zvijezda koju je svijet vidio pa i njega treba staviti pri vrhu bez obzira što ima dosta boljih glumaca što se tiče same glume. Azjsku kinematografiju volim, ali moderna nije tako dobra kako se spominje. Korejci ih drže, ali sveukupno japanski novi val 50-ih sve šiša. Kobayashi, Ozu i Kurosawa sveta trojka. To je najbolji dio Azjskog filma + jedan dio 60-ih. No, ima ipak boljih pravaca. Za mene ovim redoslijedom:

1. Novi Hollywood
2. Francuski novi val
3. Talijanski neorealizam

Poslije toga se može pričati o japanskom novom valu, klasičnom hollywoodu i njemačkom ekspresionizmu. Od novih rumunjski val je svakako dobar za moderni film, ali kako vrijeme odmiče većina filmova su im ista. Korejci su vladali u nultima, ovo desetljeće su se dosta spustili iako i dalje tu ima dobrih filmova. Najveća njihova mana od koje se ne mogu popraviti je trajanje filma. Dosta često, čak i u onim odličnim filmovima osjeti se da nema potrebe za dodatnih 10-15 minuta. I oni tu grešku najčešće rade. Isto je sa njihovim horor filmovima. J-horori su dobri radi utjecaja, ali velik dio tih horora je na isti kalup. Duhovi i duhovi.

Kuroneko i Onibaba od Shindoa i dalje ostaju vrh Azijskog horor filma.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #814 u: Studeni 01, 2017, 22:13:53 poslijepodne »
bili u kinu, gledali Thor: Ragnarok.. kako volim Marvel filmove, to svijet nije vidio..  :000

Spoiler: prikaži
najjači su mi Matt Damon i Luke Hemsworth (Chrisov brat) kad glume u onoj 'predstavi'  :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24):

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #815 u: Studeni 01, 2017, 23:34:48 poslijepodne »
Oni i Stan Lee cameo  ;D


Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #816 u: Studeni 01, 2017, 23:41:36 poslijepodne »
Oni i Stan Lee cameo  ;D

čovjek je neuništiv.. u svakom filmu ima sjajnu ulogu.. krepala sam kad je uhvatio one škare  :smfor (24): :smfor (24):

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #817 u: Studeni 02, 2017, 00:02:36 prijepodne »
Edward Škaroruki  :smfor (24): :smfor (24):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #818 u: Studeni 02, 2017, 13:14:33 poslijepodne »
sjutra cu vjerovatno, vidim dobre kritike uglavnom. drugi dio je mozda i najslabiji u mcu. prvi mi je ok bio, ali mislim da su torovi standalone filmovi najslabiji.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #819 u: Studeni 02, 2017, 16:11:23 poslijepodne »
Moj prijedlog je Dunkirk.Čekam samo bolji snimak.



a što ga preporučuješ ako ga nisi gledala?

Offline nenon30

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kikinda,Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #820 u: Studeni 02, 2017, 23:25:42 poslijepodne »
ako neko hoće da pogleda dobar film nek uzme trilogiju Planeta majmuna, zadnji deo War for the planet of the apes je jako dobar...
a može li neko preporučiti ovde neku dobru komediju,ovo što sam gledao u zadnje vreme je sve osim smešno, ne znam kakve to komedije prave...

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #821 u: Studeni 03, 2017, 08:06:52 prijepodne »
mada vjerujem da si gledao:
The Intouchables
http://www.imdb.com/title/tt1675434/?ref_=nv_sr_2
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #822 u: Studeni 03, 2017, 12:35:20 poslijepodne »
a ne znam, ja volim malo uvrnutije poput:
What We Do in the Shadows
http://www.imdb.com/title/tt3416742/?ref_=nm_knf_i1
Eagle vs Shark
http://www.imdb.com/title/tt0494222/?ref_=nm_flmg_act_11
Napoleon Dynamite
http://www.imdb.com/title/tt0374900/?ref_=nv_sr_1

probaj i ovo, mada je vise drama, ali eto, ja vazda nadjem nesto nidje veze sto me nasmije:
Hunt for the Wilderpeople
http://www.imdb.com/title/tt4698684/?ref_=nm_knf_i2
naravno vazda se mozes okrenut maloumnicima poput rogena, franka i mekbrajda, njihovih izbacaja imas dosta.

da dodam i jednu seriju kad sam vec poceo sa Taikom Waititijem:
Flight of the Conchords
http://www.imdb.com/title/tt0863046/?ref_=nm_flmg_act_10
cista genijalnost.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #823 u: Studeni 03, 2017, 23:23:03 poslijepodne »
tor i ekipa ili ekipa i tor sabili. kolko se presmijah. imam nekih bas sitnih zamjerki, ali vise o tome sjutra u dnevniku oko 7ipo. ujutru.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #824 u: Studeni 04, 2017, 08:58:58 prijepodne »
American Made (2017)




http://www.imdb.com/title/tt3532216/


  Odgledao sam film American Made (2017), biografski film o Bari Silu, američkom pilotu kog je CIA angažovala da radi prljave poslove za njih po Latinskoj Americi a onda se on povezao sa medeljinskim kartelom, pa na kraju uvezao i sve njih zajedno. Deo njegove biografije je prikazan u seriji Narkos čiji uticaj sve više raste. Snimljena je serija Rl Čapo, ovaj film a šta je sledeće videće se.

  Film je dobar, zabavan i jedna od peimedbi je što se ponekad drma slika. Izgleda da su se kamermanu tresla ruka iz koje je snimao. ;D

  Tom Kruz je odličan i on nosi film čija je uloga atipična za njega jer se ipak radi o biografskom filmu. Imao je on takve uloge koje su ipak retkost u njegovoj karijeri.
Jedan od najvećih paradoksa ovog filma jeste da je on prilično duhovit jer prirodno sama priča sugeriše da je reč o apsurdnom slučaju iz koga proističe puno humora. Međutim, na mnoge stvari iz ovog filma sam se već sit ismejao u situacijama ne samo iz sličnih filmova već i iz ovog. Bajatost je samo jedna od mana filma, druga je što se ne ulazi u dubinu događaja koji su naterli Sila na ovu rabotu. Regan je tad od kongresa tražio odobrenje za veći vojni budžet i kad je odbijen angažovao je tajne službe da popune crbe fondove. Rezultat je šverc oružjem, naekoticima i stravatanje raznoraznih tekila gerila vojski i diktatora kakav je bio Norijega. Njegova sudbina je zanimljiva i to je neka druga priča. U filmu se pojavljuju znani likovi iz serije Narkos (Očoa, Eskobar...) koji su tu samo da statiraju Kruzu. Da ne zaboravim mladog Glisona kog prvi put vidim u filmu. Nije loš ali ni upola tako dobar kao otac.

  Preporuka.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #825 u: Studeni 04, 2017, 09:44:24 prijepodne »
Najistaknutiji? Bio je svakako zagovornik, ali zna se da je Marlon Brando oriđiđi kad je u pitanju method acting to jest on je popularizirao ono što je govorio glumac/redatelj Konstantin Stanislavski. Pacino, De Niro, Nicholson sve je to ta škola s time da je Nicholson ispred drugih jer je imao ono što nitko nema, a to je prirodnost. Natural gluma, i tu je toliko ispred drugih što ga stavlja na vrh olimpa. DDL je top 3 za mene, iza Nicholsona i Branda.

Al opet, gluma je nešto što se ne smije ograničiti. Bogie je glumio dvije iste uloge cijelu karijeru, ali te uloge su bile cool, imao je karizmu i bio je autoritet i uvjerljivo najveća filmska zvijezda koju je svijet vidio pa i njega treba staviti pri vrhu bez obzira što ima dosta boljih glumaca što se tiče same glume. Azjsku kinematografiju volim, ali moderna nije tako dobra kako se spominje. Korejci ih drže, ali sveukupno japanski novi val 50-ih sve šiša. Kobayashi, Ozu i Kurosawa sveta trojka. To je najbolji dio Azjskog filma + jedan dio 60-ih. No, ima ipak boljih pravaca. Za mene ovim redoslijedom:

1. Novi Hollywood
2. Francuski novi val
3. Talijanski neorealizam

Poslije toga se može pričati o japanskom novom valu, klasičnom hollywoodu i njemačkom ekspresionizmu. Od novih rumunjski val je svakako dobar za moderni film, ali kako vrijeme odmiče većina filmova su im ista. Korejci su vladali u nultima, ovo desetljeće su se dosta spustili iako i dalje tu ima dobrih filmova. Najveća njihova mana od koje se ne mogu popraviti je trajanje filma. Dosta često, čak i u onim odličnim filmovima osjeti se da nema potrebe za dodatnih 10-15 minuta. I oni tu grešku najčešće rade. Isto je sa njihovim horor filmovima. J-horori su dobri radi utjecaja, ali velik dio tih horora je na isti kalup. Duhovi i duhovi.

Kuroneko i Onibaba od Shindoa i dalje ostaju vrh Azijskog horor filma.

  Red bi bio da odgovorim ako je ovo reakcija na moje poruke sa prethodne strane.

  Danijel je najveći živi predstavnik škole koju je tako dobro predstavljao Brando koji bi uprkos manjku veštine transformacije koju imaju njegove žive kolege ipak bio najbolji.




  Danijel Dej Luis je majstor transformacije i glume. Takav je bio De Niro, pomenuti Danijel, danas Džilenhal. IIpak je Bejl tatko za njih zbog uloge u filmu The Machinist (2004). Najbolji je u toj veštini ali kao glumac Danijel je bolji.

  Paćino je dobar glumac i tu je vešt kao što je dobar kao neko ko pametno stari. Znalački bira uloge za tazliku od De Nira koji svaštari. Uloge u poslednjim filmovima mu ruše teško stečen ugled i reputaciju. I Nikolson je dobar i prirodan ali ipak nije toliko dobar kao Danijel koji ima tu sposobnost da se transformiše i odglumi ono što bukvalno niko ne može. Šteta što niie više snimao.

  Da zatvorim krug sa Brandom koji je za razloiku od svih imao mozak i kotiledone da po cenu karijere istera svoje. Dosađivao je Kazanu kad su snimali Na dokovima Njujorka da primenim njegovu zamisao u nekim scenama tuče. Brando je predlagao da se na tim mestima ubrza malo filmska traka i na taj način pomerio granice filma. Uloge Kuma i Kurca su njegove vizuelne kreacije bez kojih Kum i Apokalipsa ne bi bili to što jesu. Isto važi i za film.

  Ne razumem šta će Bogi u svemu ovom jer on je iz neke druge epohe, epohe koja veze nema sa pomenutom školom glume.

  Što se kinematografije tiče, spomenuo sam azijsku a ne belosvetsku koja je povod za iznošenje mišljenja sa kojim se slažem i ne slažem. Da zanemarim promašenu temu pa da odgovorim jer vidim neke nelogičnosti.
 
  Za Japance je najvažniji Mikio Naruse i neke njegove filmove sam imao čast i sreču da gledam. Najpopularniji je svakako Kurosava čiji je uticaj na Novi Holivud toliki da su Spilbergu i društvu bila puna usta Kurosave. Kurosava je donio rat iako je gubio bitke koje su dobijale neke njegove kolege. Slažem se da je Kobajaši izuzetan autor i on je jedan od njih jer je snimio Harakiri koji je najbolji samurajski film svih vremena. I ne samo samurajski. Nije postao tako popularan kao Kurosava jer njegov ronin i samuraji (Samurai Rebellion) su bili toliko japanski da se nisu dali vesternizovati kao Kurosavini. Kurosavinih 7 Samuraja su imali rimejk i smatra se prvim pravim modernim akcionim filmom. Jodžimbo je otišao u legendu, čak i filmski analfebeti znaju koliko je njegov uticaj. Da batalim Kurosavu i da se vratim na Kobajašija koji je svojim hororm Kaidan pomerio granice filma i japanskog horora. U prvoj priči je eksperimentisao sa slikom i zvukom. Zvuk je kasnio za filmom a rezultat je horor koji se pamti. Prvi je u Kaidanu stvorio lik natprirodnog bića koje se od onda eksploatiše. Njegova su bića koja su uglavnom ženskog roda imaju dugu crnu kosu koja pada preko lica.

  Stari japanski horori koji nisu spomenuti a to zaslužuju su pomenuti Kaidan i Jigoku (1960).

  Dakle, Novi Holivud je nezamisliv bez japanske kinematografije. To je kao kad bi imao kuću bez prozora pa bi bio prinuđen da ulaziš kroz vrata. Toliki je uticaj japanske kinematografije na belosvetsku.


Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #826 u: Studeni 04, 2017, 15:28:51 poslijepodne »
Novi hollywood je nezamisliv bez francuskog novog vala isto kao što je francuski novi val nezamisliv bez Hitchocka jer je na Truffauta i ostale veliki Hitch najviše utjecao. Novi Hollywood je nastao isključivo na europskom filmu, francuskom. To govore i Scorsese, Copolla, Ashby i ostali velikani 70-ih. Nesumnjivo je da je japanski novi val utjecajan, ali više na neke druge stvari.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #827 u: Studeni 04, 2017, 16:56:12 poslijepodne »

Novi hollywood je nezamisliv bez francuskog novog vala isto kao što je francuski novi val nezamisliv bez Hitchocka jer je na Truffauta i ostale veliki Hitch najviše utjecao. Novi Hollywood je nastao isključivo na europskom filmu, francuskom. To govore i Scorsese, Copolla, Ashby i ostali velikani 70-ih. Nesumnjivo je da je japanski novi val utjecajan, ali više na neke druge stvari.


Easy Riders, Raging Bulls: How the Sex, Drugs and Rock 'N' Roll Generation Saved Hollywood (2003)




http://www.imdb.com/title/tt0359203/

 Sredinom šezdesetih godina holivud je bio gomila studija i dinosaurusa koje je pregazilo vreme. Filmovi koje su snimali niko više nije hteo da gleda i holivud je bio pred bankrotom. Prezasićena publika radije je išla u bioskope u kojim su davani jeftini i niskobudžetni filmovi koje je između ostalih snimao i R.Korman čiji je uticaj na film nemerljiv. On je bio magnet koji je privukao P.Bogdanoviča, Kopolu, Nikolsona i čitavu plejadu filmadžija kojima je pružio šansu. Mnogi su kod njega pekli i ispekli zanat ali to je neka druga priča.

  Stasala je grupa mladih autora koja je svojim idejama i filmovima ušla u legendu. Film Goli u sedlu označava početak epohe koja je dala najbolje filmove i autore, epohe koja je trajala do filma Pobesneli bik.

  Da ne davim mnogo, Korman je pojedincima pružio šansu dok su ostali učili na evropskom i azijskom filmu koji su gledali u malim art bioskopima. Generaciju koja je tražila promene čekale su bitke sa producentima studija koji su do tada diktirali uslove i imali poptpunu kontrolu nad filmom. U tom nadgornjavanju nisam načisto ko je od njih tu bio luđi. Autori su na kratko pobedili a rezultat je vidljiv. Skorseze, Lukas, Bogdanovič, Altman, Spilberg, Kopola, Hoper, Polanski, Pekinpa su samo neka od imena koji se pojavljuju u dokumentarcu koji pored slika i prilika toga doba pruža uvid u njihov život i rad koji je više nego zanimljiv. Zanemariću njihova ludovanja i drogiranja jer će to svakako videti onaj ko bude gledao film. A videće kako su nastali filmovi poput Taksiste, Kuma ili kako je završena Spilbergova Ajkula.

  Preporuka.


Steven Spielberg, George Lucas & Martin Scorsese Salute Anaheim University & Akira Kurosawa

Georges Lucas’s messages for the tribute included, “It’s no secret that I’m a fan of Kurosawa’s work, and that his films were a source of inspiration for my own Star Wars Saga . . .I have no doubt his work will continue to inspire for generations to come.” Lucas told the students of Anaheim University that they are following in the footsteps of one of the great filmmakers of the 20th century, explaining how he learned a great deal from Kurosawa and it was from Film School that he was first introduced to Kurosawa. “He had a tremendous influence on my life and on my work, and on my sensitivity to visual story telling.” stated Lucas.

Steven Spielberg talks about Akira Kurosawa during Anaheim University Akira Kurosawa Memorial Video TributeSteven Spielberg congratulated Anaheim University for launching the Akira Kurosawa School of Film. He expressed his hope that students of Anaheim University would go on to be inspired and influenced as he was by Akira Kurosawa, stating “’The time I spent with Kurosawa has been reflected in my own work as all of the time I spent with Kurosawa’s films have done so much to inspire me to be a better filmmaker.”

scorsesetribute.jpgMartin Scorsese, whose work has earned more than a dozen Oscars, congratulated Anaheim University and the Kurosawa Family on the launch of the film school, stating “Let me say it simply – Akira Kurosawa was my master”. Mr. Scorsese included an emotional recollection of how he worked as an actor on Kurosawa’s classic “Dreams”.

https://www.anaheim.edu/about-anaheim-university/faculty-and-staff/233-about/cherry-blossom-gala/757-steven-spielberg-george-lucas-a-martin-scorsese-salute-anaheim-university-a-akira-kurosawa.html

  Deo iz članka koji sam našao na brzinu.

  Dakle, na novoholivuđanje nisu uticali isključivo samo Francuski novi talas i Italijanski neorealizam već i japanski autori što de da videti u dokumentarcu. Najuticajniji je svakako bio Kurosava i to je lako proverljivo. Što se francuskih filmadžija od uticaja tiče, Trifo kao čova od uticaja nije bio usamljen i nije isključivo Francuski novi talas uticao na pomenute novoholivuđane. Tu je bio čitav niz autora koji su snimali noar krimiće koji su uticali na Trifoa. Godara i samim tim na novoholivuđane. Najveći uticaj na sve njih imao je Žan Pjer Melvil koji je snimao sa glumcima koje moj stari obožava. Za njega film nije film ako u njemu nema Lina Venture koji je dobar ali za mene Bebel je od stare garde najbolji.

 


Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #828 u: Studeni 05, 2017, 17:39:39 poslijepodne »
Chopper (2000)



http://www.imdb.com/title/tt0221073/

  Film je priča o životu Marka Brandona Rida koji je najpoznatiji po svom nadimku Čoper, čuvenog australijskog kriminalca koji je o svom životu napisao nekoliko poluautobiografskih romana. Film je izvrstan zbog jedinstvenog lika Marka Brandona kojega je teško zamisliti bilo gde osim u Australiji, odlične glume Erica Bane koji je savršen u portretiranju psihotičnog Ćopera koji je ujedno i zabavan i zastrašujući. Nadimak Čoper nije dobiio zbog motora ili nekog bajker kluba već zbog jedne svoje "chop chop egzibicije u zatvoru.

  Reprizirao sam film jer sam počeo da zaboravljam neke delove filma. Nije mi to teško palo jer film je izuzetan u mnogo čemu. Ovaj film je za mene bio ugodno iznenađenje jer za razliku od nekih drugih snimanih prema istinitim događajima ne boluje od nekih tipičnih stereotipa, a Eric Bana je odigrao ulogu svog života.

  Preporuka za onog ko jeste ili nije gledao ovaj pomalo čudan a više zabavan film.

Offline Gataka

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Cinema is My World
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #829 u: Studeni 05, 2017, 19:43:36 poslijepodne »
Bese to davno kad sam gledao, ali mi je svakako ostao u secanju, upravo iz razloga koje si i ti naveo.
I dan danas kad mi neko trazi za preporuku  neki biografski film, izmedju ostalih mu preporucim i Chopper-a..

Offline Gataka

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Cinema is My World
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #830 u: Studeni 06, 2017, 20:23:35 poslijepodne »


http://www.imdb.com/title/tt0086251/?ref_=fn_al_tt_1

Poslednij par meseci sam se vise bazirao na serije, jer su iste daleko premasile novokomponovane filmove u svakom pogledu, a inace ne volim da gubim vreme na kojekakvim budalastinama od filmova. Na moju srecu, izbunarih filmcinu koju nisam gledao, jer ih je kod mene malo naci dobrih a da nisam gledao, pa evo nadjoh izuzetak i vise sam nego zadovoljan.

Dakle, sjajan, uzbudljiv i dirljiv film, baziran prema istinitom dogadjaju o irskom svesteniku Rimokatolicke crkve u Rimu, koji je sa svojim jatacima skrivao jevrejski narod - gradjane Rima, ratne zarobljenike i mnoge druge tokom nacisticke okupacije pomenutog grada.
To je zapravo prica o herojstvu, junastvu i neustarsivosti jednog coveka, koja se proteze kroz citav film, da bi zadnjih 10 min. filma stavilo pecat na to o kakvoj se zapravo ljudini radilo. Ovakav inspirativan prikaz junastva, davno nisam gledao. Duboki naklon i kapa dole.

Offline MiaP

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: BiH
Odg: Filmovi
« Odgovori #831 u: Studeni 06, 2017, 20:28:13 poslijepodne »
Moj prijedlog je Dunkirk.Čekam samo bolji snimak.



a što ga preporučuješ ako ga nisi gledala?

Evo ispraviću.Ovo je film koji željno isčekujem da pogledam.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #832 u: Studeni 07, 2017, 03:32:50 prijepodne »
Valerian je kriminalno loš. Etažno dosadan. I još nisam stigao do kraja kmn.

Offline nenon30

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kikinda,Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #833 u: Studeni 07, 2017, 10:06:29 prijepodne »
ko voli trilere ovo obavezno da pogleda...španski triler El cuerpo(The body)...napeto do kraja...  :smfor (26):

http://www.imdb.com/title/tt1937149/?ref_=fn_al_tt_1

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #834 u: Studeni 07, 2017, 13:27:03 poslijepodne »
Btw Malkin pregledao sam onaj tvoj "dokumentarac" tačno je onakvo smeće kakvo sam i prezumpirao da jeste.
Neću mu dati više reči od smeće jer više i ne zaslužuje.

Offline Gataka

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Cinema is My World
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #835 u: Studeni 07, 2017, 20:01:14 poslijepodne »
Bon, vidim da gotivis dokumentarce, ali ne znam koju tematiku volis, pa mi pade na um "The War Game" http://www.imdb.com/title/tt0059894/?ref_=fn_al_tt_2 koji je bio zabranjen jedno izvesno vreme za emitovanje, da bi godinu dana kasnije bio Oskarom nagradjen.
Ako si gledao  "Threads" [1984] on ti je neka vrsta rimejka/omaza "The War Game" takodje BBC produkcije.

Ako si kadar da gledas sta se zbiva kad izbije eventualni nuklearni rat, nema boljeg realnog prikaza od ovog doku. pa i Threds-a.
Uznemirujuce, morbidno, brutalno i surovo realno.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #836 u: Studeni 07, 2017, 22:20:24 poslijepodne »
Volim dokumentarce koji to jesu. Sa činjenicama potkovanim.
Stvari sa novim saznanjima. MvGroup forum je mesto za to.
Prirodnjačke istorijske kosmološke naučne muzičke.. za svakog po nešto.
Skinuo sam sa nekom takvom tematikom NHK.Visualizing.Atomic.Deaths.720p.HDTV.x264.AAC
analiziraju se posledice nuklearne explozije uz svedočenje preživelih.
Zadnje sam pogledao kratki Worlds.Best.Dinosaur.Fossil.720p.HDTV.x264.AAC
https://www.nationalgeographic.com/content/dam/magazine/rights-exempt/2017/06/Nodosaur/nodosaur-fossil-canadian-mine-face.jpg

Offline nenon30

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kikinda,Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #837 u: Studeni 08, 2017, 13:38:18 poslijepodne »
što se tiče dokumentaraca, u zadnjih mesec dana sam pogledao dosta o vanzemaljcima i teorijama zavere oko toga i moram priznati da je to sve uradjeno jako loše, bez trunke dokaza, samo neke snimke iz praistorije o navodnim vidjenjima NLO...pa valjda bi neko snimio jednom normalan snimak, danas svako ima telefon pri ruci ali eto izgleda da je bolje verovati u neke teorije zavere nego ih i dokazati...
slično je bilo i sa serijom Hunting Hitler...sve same pretpostavke a nigde konkretnog dokaza o bilo čemu...

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #838 u: Studeni 12, 2017, 00:35:38 prijepodne »
split...
http://www.imdb.com/title/tt4972582/
kakav film...
nemam rijeci stvarno.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #839 u: Studeni 12, 2017, 09:37:18 prijepodne »
split...
http://www.imdb.com/title/tt4972582/
kakav film...
nemam rijeci stvarno.

23 ličnosti?! ja se bojim ovih svojih četiri, a on ide i na 24.  ;D