Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 887108 puta)

0 Članova i 11 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #870 u: Studeni 23, 2017, 13:18:50 poslijepodne »
koga zanima izasli su dobri ripovi za american made i limehouse golem.
http://www.imdb.com/title/tt3532216/
http://www.imdb.com/title/tt4733640/
velika ocekivanja imam od ovog prvog.
Pogledao sam oba, cisto da te upozorim da ne ocekujes previse horora od "...Golema", jer ga neces dobiti, a sto se tice Kruza, sasvim ok film, mada sam davnih godina pogledao slicniji, neuporedivo superiorniji film, pa ako uspes da ga nahvatas, obavezno pogledaj-"Doublecrossed" (1991) sa Dennis Hopper-om u gl.ulozi!

Offline Gjuro11

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tučepi
Odg: Filmovi
« Odgovori #871 u: Studeni 24, 2017, 10:13:54 prijepodne »
Preporuka za True Romance.



http://www.imdb.com/title/tt0108399/?ref_=nv_sr_1

Tko voli Tarantinove filmove ovo bi trebao biti film za vas. Ovdje nije redatelj, nego scenarista, ali vidi se da je imao prste u ovom filmu

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #872 u: Studeni 24, 2017, 11:57:49 prijepodne »
koga zanima izasli su dobri ripovi za american made i limehouse golem.
http://www.imdb.com/title/tt3532216/
http://www.imdb.com/title/tt4733640/
velika ocekivanja imam od ovog prvog.
Pogledao sam oba, cisto da te upozorim da ne ocekujes previse horora od "...Golema", jer ga neces dobiti, a sto se tice Kruza, sasvim ok film, mada sam davnih godina pogledao slicniji, neuporedivo superiorniji film, pa ako uspes da ga nahvatas, obavezno pogledaj-"Doublecrossed" (1991) sa Dennis Hopper-om u gl.ulozi!
a znam za golema da ce prosjek bit, s obzirom da je horor i to mi je dovoljno :)
dablkrosed dodat na wl, tnx :)
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #873 u: Studeni 24, 2017, 22:49:36 poslijepodne »
reprizirah meni jako drag film:
Sideways
http://www.imdb.com/title/tt0375063/?ref_=nv_sr_1
bas sam ga davno gledao, ali moram priznat da mi je bolji bio tad nekad. i dalje je klasa, djijamati je doktor, hejden isto, al nesto me nije odradio ka nekad.
nije me odradilo ne seri.
film je zvek, krenite ako nijeste.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Gjuro11

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tučepi
Odg: Filmovi
« Odgovori #874 u: Studeni 25, 2017, 23:33:25 poslijepodne »


Sleepers
http://www.imdb.com/title/tt0117665/

Odlična krimi drama s vrhunskom glumačkom ekipom (De Niro, Pitt, Bacon) i jako zanimljivom pričom.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #875 u: Studeni 26, 2017, 14:43:10 poslijepodne »
reprizirah meni jako drag film:
Sideways
http://www.imdb.com/title/tt0375063/?ref_=nv_sr_1
bas sam ga davno gledao, ali moram priznat da mi je bolji bio tad nekad. i dalje je klasa, djijamati je doktor, hejden isto, al nesto me nije odradio ka nekad.
nije me odradilo ne seri.
film je zvek, krenite ako nijeste.
Da. Nekad je bolje ne gledati ponovo. Meni je The fisher king ostao u tako lepom sećanju. I onda sam ga pogledao ponovo. I dalje mi je dobar i sve ali mi je dosta lošija režija koju prvobitno nisam uočio. Super priča dobra gluma ali režija slagiš što bi rekli. Znači ono neke filmove možda ne treba obnoviti gradivo.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #876 u: Studeni 27, 2017, 13:56:20 poslijepodne »
logan laki me odusevio. nije sad neka wow radnja, vidjeno x puta, ali glumacka ekipa boca. plus rednek fazon, znaci odvalio sam se.
amerikan mejd dobar, ima neki vajb blow i slicnih filmova, dje lik opisuje sta je sve radio, steta sto sam imao utisak da ima dosta takvih filmova. ipak bas gledljiv, dinamican, brzo prodje.
boy od taike waititija (zadnji thor) filmcina. ono kad poslije dva min znas da ces bas uzivat. izgubis se u sve one nju ziland  pejzaze, atmosferu... sa ovim coekom prosto nema greske, ko voli taj uvrnuti humor nek navali odma. ima i obrisa drame, pogotovo kako film ide pri kraju.
ponovih i what we do in shadows od istog rezisera/glumca. ne znam, ludnica od filma, moga bi opet. ne znam sta da izdvojim.  :sbowing_100-106
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #877 u: Studeni 28, 2017, 00:03:06 prijepodne »
Hunt for the Wilderpeople od njega.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #878 u: Studeni 28, 2017, 08:43:03 prijepodne »
a to obavezno ko nije, preporucio sam ga na prvu stranu.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Gjuro11

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tučepi
Odg: Filmovi
« Odgovori #879 u: Studeni 28, 2017, 08:53:46 prijepodne »
Basketball.Diaries.1995

http://www.imdb.com/title/tt0112461/?ref_=nm_flmg_act_28
 Odličan biografski film o mladom košarkašu
koji pada u svijet droge sa Leonardom DiCapriom u glavnoj ulozi.
Vrlo realistični film i moja topla preporuka za njega.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #880 u: Studeni 28, 2017, 09:02:26 prijepodne »
dobar, dobar... ali bas depra od filma.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #881 u: Studeni 28, 2017, 17:47:15 poslijepodne »
Najbolja Leova uloga iako i tu preglumljava. Zanimljivo je da je najbolje uloge odglumio prije Titanica, a kad je Titanic došao sjećam se kako su ga svi mrzili i onda odjednom u nultima na temelju nekih superpopularnih uloga on je postao nekakva glumčina. Lik je svoje najbolje uloge napravio prije Titanica (Dnevnik Košarkaša, Gilbert Grape i This Boy's Life), a sve kasnije poslije Titanica lik je isti. Uvijek to mrštenje u svakom filmu, ali mnogi će reći da je radi tih uloga poslije nultih dobar glumac. Vikend gledaoci tako ih ja zovem. Lavić je bio jedan od najtaletniranijih mladih glumaca 90-ih dok u 21. stoljeću mi ulazi na listu naprecjenjenijih jer Inception i slični filmovi nisu filmovi u kojima ćeš mi ti pokazat kako se glumi. To su ipak jake drame poput onih u kojima je glumio u 90-ima. Za mene dobar glumac koji nikad neće preći tu stepenicu da postane velik.

A i nema nekih all time uloga i likova koji će se pamtit kao od Pacina, Branda, Nicholsona, De Nira ili Bogarta. Naravno, samo jedna mala opservacija jer ja uvijek gledam film na drugačiji način. Prvo kroz prizmu redatelja pa onda glumaca. I svaki put kad gledam neke filmove u kojima se baš glumi, odmah analiziram glumca i ako me se dojmi, gledam njegove druge filmove pa da vidim gdje bi se našao na mojoj all time listi. Isto vrijedi za redatelja.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #882 u: Studeni 28, 2017, 19:47:30 poslijepodne »
meni je Leo sjajan u Catch Me If You Can, jedan od najdražih mi filmova svih vremena  :000

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #883 u: Studeni 28, 2017, 20:33:09 poslijepodne »
Najbolja Leova uloga iako i tu preglumljava. Zanimljivo je da je najbolje uloge odglumio prije Titanica, a kad je Titanic došao sjećam se kako su ga svi mrzili i onda odjednom u nultima na temelju nekih superpopularnih uloga on je postao nekakva glumčina. Lik je svoje najbolje uloge napravio prije Titanica (Dnevnik Košarkaša, Gilbert Grape i This Boy's Life), a sve kasnije poslije Titanica lik je isti. Uvijek to mrštenje u svakom filmu, ali mnogi će reći da je radi tih uloga poslije nultih dobar glumac. Vikend gledaoci tako ih ja zovem. Lavić je bio jedan od najtaletniranijih mladih glumaca 90-ih dok u 21. stoljeću mi ulazi na listu naprecjenjenijih jer Inception i slični filmovi nisu filmovi u kojima ćeš mi ti pokazat kako se glumi. To su ipak jake drame poput onih u kojima je glumio u 90-ima. Za mene dobar glumac koji nikad neće preći tu stepenicu da postane velik.

A i nema nekih all time uloga i likova koji će se pamtit kao od Pacina, Branda, Nicholsona, De Nira ili Bogarta. Naravno, samo jedna mala opservacija jer ja uvijek gledam film na drugačiji način. Prvo kroz prizmu redatelja pa onda glumaca. I svaki put kad gledam neke filmove u kojima se baš glumi, odmah analiziram glumca i ako me se dojmi, gledam njegove druge filmove pa da vidim gdje bi se našao na mojoj all time listi. Isto vrijedi za redatelja.

A niko da se seti njega u trecem delu "Critters"-a  ;D Salu na stranu, ja sam gledajuci "Gilberta Grejpa", tada kad se pojavio bio ubedjen da je u pitanju hendikepirena osoba, koliko je "pojeo" ulogu!

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #884 u: Studeni 29, 2017, 08:07:29 prijepodne »
meni je Leo sjajan u Catch Me If You Can, jedan od najdražih mi filmova svih vremena  :000
i meni, bas ga pomenusmo na poslu neki dan.
inace, di kaprio mi je bio presmijesan u djanga  :sbowing_100-106
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #885 u: Studeni 29, 2017, 18:25:02 poslijepodne »
postovana maso stigao nam je trejler za avengere infiniti vor, uzivajte:
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #886 u: Studeni 29, 2017, 19:14:46 poslijepodne »
postovana maso stigao nam je trejler za avengere infiniti vor, uzivajte:


 :smfor (27): :smfor (27): :smfor (27): :smfor (27): bit će uživancija na najjače  :sbowing_100-106

Offline Gjuro11

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tučepi
Odg: Filmovi
« Odgovori #887 u: Studeni 30, 2017, 08:41:50 prijepodne »
Tropa de elite 2007
http://www.imdb.com/title/tt0861739/


Odličan brazilski film o životu u Rio de Janeiru,gdje se ne zna
tko su veći kriminalci, policija ili članovi bandi. Jedina donekla svijetla
točka sustava su članovi specijalne jedinice BOPA koji imaju svoje posebne metode
za obračun sa kriminalcima i korumpiranim policajcima.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #888 u: Studeni 30, 2017, 09:58:21 prijepodne »
:smfor (27): :smfor (27): :smfor (27): :smfor (27): bit će uživancija na najjače  :sbowing_100-106
ali kraj trejlera...  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline booble069

  • Razina 0
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #889 u: Studeni 30, 2017, 14:58:44 poslijepodne »
ljudi pomoc ja sam vec pomalo razocaran novim filmovima sem SPANSKIH dajte mi predloge novijih panskih filmova ili drugih odlicnih filmova bez pls niskobudzetnih filmova
 hvala unapred

Offline Gataka

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Cinema is My World
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #890 u: Studeni 30, 2017, 19:19:04 poslijepodne »
I ja sam razocaran novijim filmovima, s toga ih i ne gledam, osim ako dobijem kao preporuku, da je neki bas vredan gledanja.
Ljubitelj sam spanskih filmovima, ali ne znam zasto bezis od niskobudzetnih!? Je l' to smatras ako je niskobudzetni, da je film automatski los?
Ako je tako, grdno se varas. No, dobro... stvar ukusa i pomalo poznavanje kinematografije.

Navedi koji ti se zanr od spanskih gleda, pa cemo izabrati nesto da valja, a ima ih...

Offline Gataka

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Cinema is My World
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #891 u: Studeni 30, 2017, 19:28:56 poslijepodne »
Tropa de elite 2007
http://www.imdb.com/title/tt0861739/


Odličan brazilski film o životu u Rio de Janeiru,gdje se ne zna
tko su veći kriminalci, policija ili članovi bandi. Jedina donekla svijetla
točka sustava su članovi specijalne jedinice BOPA koji imaju svoje posebne metode
za obračun sa kriminalcima i korumpiranim policajcima.
Obavezno overi i drugi deo http://www.imdb.com/title/tt1555149/?ref_=tt_rec_tti
Tvorac filma je i izvrsni producent serije Narcos.

Offline Gjuro11

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tučepi
Odg: Filmovi
« Odgovori #892 u: Prosinac 01, 2017, 11:01:06 prijepodne »
Pogledao sam i drugi dio Tropa de elite i slažem se, također je odličan.

Tko kod da je gledao Green Street Hooligans i svidio mu se je, preporučam
film iste tematike, ali po mom sudu mnogo bolji

The Football Factory
http://www.imdb.com/title/tt0385705/


Pogled iznutra među navijače Chelsea koji žive samo za subotu popodne
i nogomet, seks, drogu i alkohol (nevažno kojim redoslijedom).

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #893 u: Prosinac 01, 2017, 11:21:44 prijepodne »
fenomenalan, vise puta sam ga gledao. mada davno, ne znam sad kakav bi mi bio... ima i slican, rekao bih bolji:
Green Street Hooligans
http://www.imdb.com/title/tt0385002/
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #894 u: Prosinac 01, 2017, 12:35:16 poslijepodne »
fenomenalan, vise puta sam ga gledao. mada davno, ne znam sad kakav bi mi bio... ima i slican, rekao bih bolji:
Green Street Hooligans
http://www.imdb.com/title/tt0385002/

Ja i dan danas na prvo mesto filmova sa ovakvom tematikom, stavljam "I.D." (1995). Odlican film!!!

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #895 u: Prosinac 01, 2017, 12:40:53 poslijepodne »
aoo, ovo iz prve mi djeluje ka neki hardkor. odma na listu, pa kad dodje na red.
vidim da je izasao BR za drugi dio kingsmana, ali vidim da nema nekog odusevljenja. prvi mi je bio ekstra.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Gataka

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Cinema is My World
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #896 u: Prosinac 01, 2017, 18:42:26 poslijepodne »
Sto se tice te tematike,  "I.D." (1995) je zaista neprejebiv film.

Offline bijelizmaj

  • Razina 0
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #897 u: Prosinac 02, 2017, 16:18:39 poslijepodne »
Ako volite Sci-fi, komediju i Karpentera
Dark Star (1974)

vredi pogledati

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #898 u: Prosinac 04, 2017, 10:31:36 prijepodne »
pogledah ovaj
Kingsman: The Golden Circle
http://www.imdb.com/title/tt4649466/?ref_=nv_sr_8
nepotreban kao sto sam i pretpostavio. akcijske scene precerivanje u svakom kadru, samo sam cekao kad ce kakav marvel/dc superheroj iskocit i napravit jos veci haos. sve prsti od gomile gadgeta i slowmotiona. prica standardna, taman kao u superherojskim filmovima, nista posebno, cak i smijesno, ali ne na smijesan nacin  ;D  negativac... zdravo nek mi je, a i sam motiv... blah... niko od glumacke ekipe mi njje ostavio utisak.
da ne pominjem da film traje 2h i 10min, mozda i 20 ne znam. nadam da su bar nesto para vratili jer je bas ocigledno da je prilicno ulozeno.
naravno da je tesko bar se poravnat sa prethodnikom, a ne bit bolji. ali ovo se ne moze mjerit ni na jedan nacin sa prvim dijelom. vjerujem da ce bit trilogija, jer pretpostavljam da je mladja aj fon/insta/fb/tw generacija (ne zamjerite mi sto) dobro reagovala na ovaj... film.
mislim da je gubljenje vremena, ali eto, ako vam nije zao bacit 2-3h zivota ka sto je meni bilo, onda...
edit:
Spoiler: prikaži
zaboravih eltona dzona... majkosveta  :smfor (9): fak, fak ju, fak ju olll, fak! to su mu linije. gore gostujuce uloge u zivotu nijesam vidjeo. pi.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #899 u: Prosinac 04, 2017, 11:34:52 prijepodne »
Kingsman: The Golden Circle
Video sam da nije to to... dok sam sredjivao prevod...
Planirali da gledamo taj film kao cela porodica sad za novaka...
ali definitivno se brise sa liste. :D