Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1052813 puta)

0 Članova i 25 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2730 u: Lipanj 16, 2019, 13:39:35 poslijepodne »
Napokon odgledao drugu sezonu Cobra Kai, stvarno ne bih znao što me tijera da gledam seriju, možda način na koji prikazuje nesnalaženje lika u današnje doba, nostalgićan pogled na osamdeste (godne moga odrastanja), samo 10 epizoda po pola sata (pogledao u dva dana), ne znam valjda sve skupa kad se zbroji čini seriju zabavnom i na neki neobjašnjivi nacin privlačnom, jednostavno ju moram gledati, ne znam dali bih ju smijestio u "guilty pleasure" ili stvarno dobru seriju, u svakome slučaju meni je bila zabavna jednako kao i prva sezona.

Offline superhik

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Podgorica
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2731 u: Lipanj 16, 2019, 20:18:50 poslijepodne »
Nije me dugo bilo, pa ne znam da li se pisalo o "Doom Patrol". Ja prevodim sezonu i moram priznati da sam očekivao nešto drugo s obzirom koliko je hvale po stranim forumima. Oko 5-6-te epizode molio da netko preuzme. No što dalje to bolje. Ima u toj ludosti i drametine i sistema, koliko god kaotično bilo na početku. Problem je što su najveće apsurde nagurali u prvih par epizoda...( kao ono kada nestaju u  dupetu magarca???). Masa ljudi odustala, no poslije bilo sve bolje i bolje. Samo da se navikneš na taj apsurdni humor prema kojem je "Deadpool" šala mala. Uglavnom sada sam se navukao mada mi nema druge jer eto još malo i gotova sezona...

Hvala lepo za prevode. Ja gledam i pisao sam već tu u ovoj temi. Ostalo mi je još par epizoda. Serija je rajt in maj ali. Verovatno ću večeras nastaviti ćta imam poskidano. Likovi su prilično komplexni da ne kažen iskomplexirani. Pročitao sam naknadno da je spinof neke druge serije. Ne znam kakva je ta druga.

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk
Meni je baš dobra evo došao sam do predposljednje epizode, čekam titlove da izađu (šteta što si prestao prevoditi), istina da su prve epizode bile zabavnije dok su se likovi razvijali,  bilo je tu svakakvih budalaština, od apsurda pa čak i crnog humora,ali sada kada smo se upoznali sa svim likovima (kada su se oni upoznali sa samim sobom) , započela  je konkretna radnja odn. dio radnje koji objašnjava zbog čega su oni tu i koja je njihova svrha u seriji i kako iskoristiti svoje spoznaje i sve naučeno da ostvare cilj[...spoiler]oslobode svog voljenog Šefa[/spoiler]...Također se još uvijek pojavljuju novi blesavi likovi poput:
Spoiler: prikaži
bradatog čovjeka(koji zapravao nema bradu) kojem se super moći pojave kada konzumira dlake neke druge osobe
,tako da je meni serija prilično zabavna. Btw DP se prvi puta pojavljuje u Titansima.
Odgledao juče posljednju epizodu, treba vremena da se covjek navikne ali dopala mi se. Povremeno previše otkačenih obrta ali su svi likovi dobro osmišljeni osim Cyborga, nekako mi je nedorečen, možda se popravi u drugoj sezoni.

Rulic

  • Gost
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2732 u: Lipanj 17, 2019, 19:25:33 poslijepodne »
When They See Us S01E01

https://www.imdb.com/title/tt7137906/    9.1!!!

Super serija inspirirana istinitim događajem. Teška za gledanje jer obrađuje mračnu temu optužbe i suđenje petorici maloljetnika(14-16g) za silovanje bjelkinje. Poznati glumci i glumice kućanica Felicity Huffman, Felicity Huffman, Vera Farmiga, Famke Janesen. Producenti Oprah Winfrey i poznata AA indie režiser i autorica Ava DuVernay.

Spoiler: prikaži

U prvoj epizodi slikovito je prikazano kako je kada imaš neke potencijalne osumnjičene i onda cijelu istragu prilagođavaš tome da njih osumnjičiš.



Rulic

  • Gost
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2733 u: Lipanj 17, 2019, 23:34:59 poslijepodne »
Završih Trinker. Ostatak serije se bitno razlikuje od prve epizode za koju opet napominjem da je fenomenalna.  Serija se pretvorila i završila kao prava  teenage saga. Prijateljstvo tri djevojke ojačano „trokutom“ u zadnjoj epizodi se pokazalo kao stvarno bez obzira na različite porodice i prošlosti  iz kojih su te djevojke stigle. Ponekad se pitam da „I'm too Old For this sheet“ i da se bacim na teme primjerenije mom uzrastu.
Inače serija se preporuča za pogledati naročito zbog dužine epizoda od cca 25'.
P.S. Namjerno sam stavio ovo u novi post iako i gornji post je moj ali odnosi se na potpuno drugu seriju dijametralno različitu od ove iako su sudionici još mlađi.

Rulic

  • Gost
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2734 u: Lipanj 18, 2019, 23:52:39 poslijepodne »
 Nakon odgledane cijele serije.



Savjet: Nemojte na netu gledati stvarne događaje i svijet će vam se otvoriti u 16.206. sekundi serije!!

Epizode jesu malo preduge(1h04,1h11,1h13 i 1h,28) ali vjerujte mi svaka sekunda je dobro napravljena. Posebno je super napravljena odjavna špica s izvrsnom muzikom.
Spoiler: prikaži

Ej dobili su 41m USD i imaju 6+10+2+1+0 djece. Treća epizoda je malo razvučena i veći dio četvrte ali onda u 16.206. sekundi dolazi klimaks koji svakako treba ponovo odgledati


P.S. nastojte pogledati epizode gdje nije zvuk u unsyncu jer može biti jako iritantno. Odoh na net vidjeti što se stvarno dogodilo.
« Zadnja izmjena: Rujan 25, 2019, 21:27:24 poslijepodne od Rulic »

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2735 u: Lipanj 21, 2019, 12:48:03 poslijepodne »
druga sezona svapskog tajm travela dostupna diljem... trafika...


ah mene...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2736 u: Lipanj 21, 2019, 14:40:31 poslijepodne »
Jučer izašao posljednji trailer za Stranger Things, treća sezona počinje 4.7.

Rulic

  • Gost
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2737 u: Lipanj 22, 2019, 22:21:36 poslijepodne »
Najveći "Body Count" u serijama i filmovima


« Zadnja izmjena: Rujan 25, 2019, 21:33:15 poslijepodne od Rulic »

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2738 u: Lipanj 23, 2019, 10:32:49 prijepodne »
dark odlican so far, 2je i po eps. uzete za recenziju.  ;D
malo vise saj faja i mozda manje mistike u odnosu na prvu sezonu ali to je to. svapski majndfak u najboljem izdanju.
e sad, sta je problem... ono sto je bio i prve - dok pofatas porodicno stablo vas u golu vodu.
duga pauza je odradila svoje pa neke likove ka da gledam prvi put i pojma nemam kako je ko povezan i zasto.
moram trazit onu sliku dje je to neko bukvalno graficki prikazao sa sve linijama ka na one detektivske table.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2739 u: Lipanj 23, 2019, 10:54:16 prijepodne »
Postavi ovde ako nadjes, i meni treba podsetnik.

Sent from Tapatalk


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2740 u: Lipanj 23, 2019, 11:27:30 prijepodne »
mislim da je ova.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2741 u: Lipanj 23, 2019, 21:46:40 poslijepodne »
Au! Treba mi neki recap.

Sent from Tapatalk


Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2742 u: Lipanj 23, 2019, 22:06:42 poslijepodne »
Hvala,coa ali 2 god,je proslo od prosle sezone i moracu da obnovim mozgalicu.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2743 u: Lipanj 23, 2019, 22:25:32 poslijepodne »
e ako mogu vidji...
pogledao do pola pete, znatno prosirili pricu - u vrlo zanimljivom smjeru.
imam utisak kao da nije druga sezona nego i dalje prva nastavljena na breaking bad foru emitovanja, samo + progres, do, nadam se, totalno poremecene kulminacije.
gluma je fantasticna. kakvih scena ima... emousnl rolkoster...  :sbowing_100-106
Spoiler: prikaži
dosta je price oko Noe, sto me najvise zanimalo.

c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2744 u: Lipanj 24, 2019, 06:18:12 prijepodne »
Upravo sam završio sve sezone serije Rectify i ukratko da napišem svoje mišljenje. Ova serija, iako su je režirali isti ljudi koji su režirali Breaking Bad, nema toliko napetosti,akcije i likovi nisu pod stalnom pretnjom ali su pod stalnim pritiskom i preispitivanjem svojih postupaka i potragom za smislom života. Rectify je više proučavanje karaktera nego duboka naracija, ne postoji neka velika misterija ili konflikt, serija sjajno a jednostavno nastoji da opiše lično iskustvo i agoniju protagoniste,njegovih članova porodice, sugrađana pa čak i slučajnih prolaznika koje sreće. Serija nam predstavlja jednog čoveka koji nastavlja život izvan zatvorskih zidova nakon što je odslužio 20 godina iza istih, kriv ili nevin pitanje je sad

Rulic

  • Gost
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2745 u: Lipanj 24, 2019, 09:11:20 prijepodne »
Dark S01

Hvala Coa na dijagramu. Evo našao sam ovaj dobar dijagram gdje su dobro istaknute veze i vezice

« Zadnja izmjena: Rujan 25, 2019, 21:34:46 poslijepodne od Rulic »

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2746 u: Lipanj 25, 2019, 00:12:17 prijepodne »
Najveći "Body Count" u serijama i filmovima





Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2747 u: Lipanj 25, 2019, 06:14:52 prijepodne »
Zahvaljujuci dijagramima za Dark(puno vam hvala)mogu da uzivam u drugoj sezoni.Nemci to odlicno rade,uzbudljiva priča se nastavlja...preporuka.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2748 u: Lipanj 25, 2019, 11:09:25 prijepodne »
ja jos finalnu.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2749 u: Lipanj 25, 2019, 15:03:50 poslijepodne »
Stvarno je zeznut Dark. Krenuo da gledam prvu ep. druge sezone i skužio da se malo toga sjećam pa sam našao recap prve sezone, uvelike pomaže:

Rulic

  • Gost
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2750 u: Lipanj 25, 2019, 20:03:54 poslijepodne »
Euphoria  S01E01

https://www.imdb.com/title/tt8772296/

Još jedna serija o High school(I'm to old for that .....) U biti daleko mi je i s jedne i s druge strane.
Realno prikazano s masu "opisnih scena". Nakon gledanja ove prve epizode pitam se kako Amerikanci mogu i dalje "vladati" kulturom, tehnologijom i inim stvarima uz ovakvu mladež.

Nije preporučljivo za mlađe od 17g, 11mj i 30 dana
Spoiler: prikaži

Mladenačka(ispod 18) prostitucija
Djevojka (-18) dolazi iz rehaba i zezne mamu s urinom(već viđeno da ne velim isprobano) i odmah ide dalje na drogu i dogovor s dilerom
Eksplicitna scena stavljanja u "pogon" US-prophylactic, GB-sheath opreme.
SM tek ako ja to želim.


Sve u svemu u poplavi teenage serija morali su s nečim iskočiti. Glumi Maude Apatow kćerka Leslie Mann i Judd Apatow. Za sada jako čedno

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2751 u: Lipanj 26, 2019, 06:59:54 prijepodne »
Oduševljen sam serijom Succesion i sa nestrpljenjem očekuje drugu sezonu.
Ukratko razlog mog oduševljenja, osim fenomenalno koncipiranom pričom i glumačkom postavom,je stara izreka koja je česta na našim prostorima Živ otac mrtav kapital.
Živ otac kod nas predstavlja mrtav kapital,živ kapital postaje tek onda kada nasledite njegov novac i sredstva za proizvodnju, a to se dešava znate već kada....
A tu počinje pravi zaplet ove serije,jer otac je iz ničega stvorio ogroman kapital,ali i naslednike tj svoju decu koja nisu ni približno sposobna da makar sačuvaju to bogatstvo,ali su kao i mnoga druga dece ubeđena da je otac debil i da je vreme da se skloni i prepusti da oni vladaju tj u ovom slučaju deluje da potroše celo bogatstvo na loše projekte i lagodan život razmaženih dece bogataša.
Nije slučajno jedna od zapovesti Poštuj oca i majku a ova serija je zanimljiv primer zašto je veoma bitno poštovanje svojih roditelja.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2752 u: Lipanj 26, 2019, 11:26:00 prijepodne »
posto je bilo lako pofatat femili tri i sve sto ide uz to, i da ne zaboravimo par vremenskih linija,
Spoiler: prikaži
odlucili smo da uvedemo i paralelne dimenzije jer... zasto ne?

skroz nenormalna sezona. nikad mi se nije desavalo da stopiram seriju ili film da bih razmislio o... vise ni ja ne znam cemu.
ludnica.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2753 u: Lipanj 26, 2019, 21:22:51 poslijepodne »
posto je bilo lako pofatat femili tri i sve sto ide uz to, i da ne zaboravimo par vremenskih linija,
Spoiler: prikaži
odlucili smo da uvedemo i paralelne dimenzije jer... zasto ne?

skroz nenormalna sezona. nikad mi se nije desavalo da stopiram seriju ili film da bih razmislio o... vise ni ja ne znam cemu.
ludnica.

Stvarno te opsedne serija,s njom se jutra čekaju ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2754 u: Lipanj 26, 2019, 21:50:38 poslijepodne »

Nije bas tematski, ali skoro pa da jeste.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2755 u: Lipanj 27, 2019, 06:24:57 prijepodne »
Naleteh na (netu)neke pozitivne komentare za Good omens. To je nešto novo? Deluje ludački sinopsis.

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2756 u: Lipanj 27, 2019, 11:14:01 prijepodne »
udri.
prve 3 sam pogledao, skroz otkaceno, duhovito, glumacka ekipa sjajna - pogotovo glavni dvojac. biblijska prica iz skroz drugacije perspektive.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2757 u: Lipanj 27, 2019, 11:57:06 prijepodne »
Ipak reših da ponovim Dark, ne pomažu recapovi.  :smfor (9):

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2758 u: Lipanj 27, 2019, 12:08:55 poslijepodne »
 ;D vecina su kronološli napravljeni a ne kako je išla serija probaj ovaj, jest malo hindu naglasak ali ga se dobro razumije, ovaj je meni pomogao:

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2759 u: Lipanj 27, 2019, 12:41:12 poslijepodne »
Džaba, pokušao sam, suviše je to kompleksna priča da bi se se smestila u 10 minuta.