Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The Detour  (Posjeta: 49624 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: The Detour
« Odgovori #90 u: Srpanj 24, 2019, 11:51:33 prijepodne »
Paige Jennings
Played by: Holly Taylor
TV show: The Americans
ne vjerujem da sam sta mrznije gledao na tv.

aha aha.. nisam gledala pa ne mogu odgovoriti.. kad pogledaš ovu sezonu The Detoura, obavezno usporedi pa da vidimo tko je pobijedio ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Detour
« Odgovori #91 u: Srpanj 24, 2019, 12:32:58 poslijepodne »
uh, vjeruj mi ovu nece niko skidat sa gvozdenog trona... kako je kakav drakaris ne zapali oganj je sagorio...
koliko me zivaca kostala pas joj masters.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Detour
« Odgovori #92 u: Srpanj 29, 2019, 15:42:18 poslijepodne »
Pogledao prvu sezonu, možda kasnim na zabavu, ali bolje i to nego da sam ju propustio.
Odlično, što se tiče samog humora, od potpuno banalnog (poput ismijavanja Yinzerskog dijelekta, zalijevana urinom ili  "sitnih" problema sa pokvarenim školjkama...) do onih ludosti u B&B koje ne bi baš svatko shvatio kao zajebanciju.
Ali od samoga humora i gegova više me je oduševio način na koji pod krinkom svoje gluposti i nesposobnosti ismijavaju današnje doba često pretjerane političke korektnost, koja nerijetko graniči sa vulgarnošću, i na taj način su se oslobodili bilo kakvih okova, tako da ništa više nije sveta krava (djeca izložena eksplicitnim seksualnim sadržajima, neodgovorni roditelji koji bez ikakvog susprezanja i moralnih dvojbi konzumiraju drogu i alkohol, naizgled hotimičnh rasističkih uvreda...
Uglavnom sve jako lijepo i pametno zapakirano sa vrlo zabavnim rezultatom, a plus, tu je i priča, za koju me baš zanima kuda će krenuti dalje.
Ivana, hvala na titlovima :clapp i pogurancu da krenem gledati ;D

Rulic

  • Gost
Odg: The Detour
« Odgovori #93 u: Srpanj 30, 2019, 19:26:20 poslijepodne »
3. sezona
U drugoj su nam najavili snijeg na Aljasci iako se kroz veliku većinu cijele 3. sezone radnja događa u sunčanoj Aljasci kao da je Midsommar. Opet izgleda kao da radnja nema veze s mozgom do zadnje minute 10. epizode kada otvore potpuno novi clifhanger za 4. sezonu. Mama Robin je opet glavna figura što se može vidjeti iz priložene slikice.

Sve u svemu preporučiti za pogledati je ima jako puno detoura sa glavne teme.

Rulic

  • Gost
Odg: The Detour
« Odgovori #94 u: Kolovoz 10, 2019, 17:23:44 poslijepodne »
Detour S04E01-05

Daklen ovi su „prolupali“ i iznenadili nas do kocena. Što sve nema u ovih  5 epizoda. Radnja se naizgled razvija normalno ali svaka epizoda zasebno(osim Sister i BJ) malo je remek dijelo. Posebno S04E01 gdje se po meni nalazi daleko najbolji dio cijele serije(vjerojatno i najskuplji od 13:30 d0 15:30). Nate i BJ su jako dobri u interpretaciji lokalnih narječja, DownUnder i Southern American( Slušalice!!)
Interesantno je kako se Robin(u ulozi BJ) ljubi sa svojim zakonitim mužićem u realnom životu(zubi).

Spoiler: prikaži

Neš ti meni No No

2 minute kasnije nakon najboljih 2 minute cijele serije.


Evo i Robin(BJ) kako se vraća vlastitom supugu jer ovaj ima





Rulic

  • Gost
Odg: The Detour
« Odgovori #95 u: Kolovoz 11, 2019, 16:18:16 poslijepodne »
The Detour S04e0508

Malo ga pretjerali. 7. epizoda je čisti lartpourlartizam glavnih junaka i kreatora Samanthe Bee i Jasona Jones.
U 8. nas uvode u veliko finale s opet gnjusnim scenama.

Par štoseva
Spoiler: prikaži



Delilah u elementu




Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Detour
« Odgovori #96 u: Kolovoz 12, 2019, 18:10:42 poslijepodne »
Napokon sam uhvatio nešto vremena da pogledam drugu sezonu i bila je quixotic :).
Koliko god mi se svidjela prva sezona, druga mi je bila još bolja, ne znam da li zbog crnjaka koje sam u zadnje vrijeme gledao sve neki silovatelji, ubojice djece...pa mi je došlo kao osvježenje malo humora ili možda što druga sezona prikazuje priču iz njezinoga kuta, uglavnom bila mi je zabavnija.
Sve dobro iz prve sezone prenijeli su i u drugu, koju su oplemenili sa još boljom/blesvijom pričom i mnoštvom novih likova i ludosti iz kojih su izvukli nove materijale, inspiracije za sprdanjem sa svime za što smatraju vrijednim toga, pritome ne štedeći niti sebe same.
Sam scenarij, radnja druge sezone mi je nekako opuštenija, dojma sam, u nekim trenutcima kao da se radi o ležernoj improvizaciji i trenutnoj inspiraciji, sve izgleda tako jednostavno i jasno, čak i banalno a opet jako zabavno.
Jedna od rijetkih serija koje sam gledao ove godine da druga sezona nije bila slabija, u ovome slućaju i bolja.
Ivana,kao i uvijek hvala na bezprijekornim titlovima. :clapp

Rulic

  • Gost
Odg: The Detour
« Odgovori #97 u: Kolovoz 14, 2019, 09:08:03 prijepodne »
Ludjaci. Kako inače opisati što se događa u 9. epizodi. I da, nije samo Trump na tapeti. Izgleda da su dotaknuli i nekog drugog.

Spoiler: prikaži




All characters and events depicted in this film are entirely fictitious. Any similarity to actual events or persons, living or dead, is purely coincidental.

Rulic

  • Gost
Odg: The Detour
« Odgovori #98 u: Kolovoz 21, 2019, 09:55:22 prijepodne »
KRAJ! Tko zna čega i koga

Završila je i 4. sezona. U svom stilu nimalo nježno i fino. 10 epizoda(the Groom) je izravni i logični nastavak 9. epizode(The Bride). Posebno su hrabri korištenjem footage stvarnih osoba. Jedno je spominjati imena(u satiri i sarkazmu) a drugo je uporaba stvarnih clipova. Živi bili pa vidjeli. Uglavnom sezona završava s tipičnim clifhangerom tako da je sve moguće u budućnosti. Jasno nije moglo završiti bez famoznog broja 39.

Spoiler: prikaži

Nismo baš laki za prijevod


Opet 39


kako bi rekao Gruber "Moj mali Tenkić"





Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Detour
« Odgovori #99 u: Kolovoz 23, 2019, 18:19:46 poslijepodne »
Malo sporiji početak treće sezone, ali kao i do sada unikatno i zabavno.
Druga sezona je postavila visoke standarde, teško je bilo očekivati da ju nadmaše. Nakon dvije sezone navikavanja na specifičan način njihovog načina funkcioniranja kroz konstatni sukob samih sa sobom i okolinom, jednostavno ti se toliko podvuku pod kožu da više ne možeš ostati objektivan čak i kad bi htio, tako da neke velike kritike od mene nema.
Stavljane Edie u prvi plan bio je pun pogodak, kao i njezina preobrazba iz pomalo dosadnog lika u potpuno cool i zabavnog, iskreno onaj twist na kraju nisam očekivao, baš me oduševio i dodatno nabrijao na sljedeću sezonu.
Dvije epizode koje su posebno zaslužile da se istaknu su; ona na ribarskome brodu koja je bila urnebesna i teško da ću je tako lako zaboraviti, i ona kada ostanu na pučini, koja je zapravo bila origin story obitelji a samim time i serije.
Ivana, kao i uvijek hvala na prijevodu.  :clapp

 
 

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: The Detour
« Odgovori #100 u: Kolovoz 23, 2019, 19:14:16 poslijepodne »
nema na čemu, školski  ;D

kompletirana je i 4. sezona.. po meni dosta lošija od prve tri, ali se ipak nadam nastavku.. jedinstven humor  :smfor (6):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Detour
« Odgovori #101 u: Kolovoz 23, 2019, 19:23:43 poslijepodne »
svaka cas'  :clapp
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Detour
« Odgovori #102 u: Rujan 02, 2019, 15:37:58 poslijepodne »
Četvrta sezona je stvarno dosta lošija, pogotovo zahvaljujući drugoj polovini, ona je baš pokvarila dojam, i to govorim kao veliki fan serije koji sam postao kroz prve tri sezone, dakle pomalo subjektivan i popustljiv, sklon da mi mogu prodati gotovo sve.
Sam početak OK , The return, The Sister, The BJ, odlične epizode u skladu sa intrigama, lažima i očekuj neočekivano, bizarnim ludostima sa njihovim specifičnim potpisom.
Drugi dio sezone ima problem u nedostatku kvalitetnih sporednih likova a samim time i priče, jer obično bi ti sporedni likovi nadopunjavali njihove fore i činili ih još smiješnijim, zabavnijim, kao recimo Edie iz prošle sezone.
Umjesto toga po prvi puta su ostali fokusirani samo na sebe, pogotovo na Delilah, koje je u nekim trenutcima postalo pretjerano prenemaganje, vrhunac je bila The game show epizoda gdje su se potpuno pogubili, daleko najlošija ep. u sve 4 sezone.
Da ne ispada da samo krtiziram, nije to bilo toliko loše, nego jednostavno nije bilo na nivou i visokome standardu koji su sami sebi postavili i razmazili nas, i dalje je to super zabavna i unikatna serija, koja po meni zaslužuje puno veću pažnju nego što ju ima.
Ivana, hvala na titlovima i svemu ostalome. :clapp

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Detour
« Odgovori #103 u: Rujan 07, 2019, 13:34:36 poslijepodne »
Izgleda da više nećemo gledati Parkere i njihove avanture. Nažalost, TBS je i službeno otkazao seriju.
Šteta, bilo je lijepo i zabavno dok je trajalo. Jedinstveni humor, koji je po meni nezasluženo ostao u sjeni mnogo lošijih serija.
https://tvline.com/2019/09/04/the-detour-cancelled-tbs-season-5/

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: The Detour
« Odgovori #104 u: Rujan 07, 2019, 15:39:31 poslijepodne »
Izgleda da više nećemo gledati Parkere i njihove avanture. Nažalost, TBS je i službeno otkazao seriju.
Šteta, bilo je lijepo i zabavno dok je trajalo. Jedinstveni humor, koji je po meni nezasluženo ostao u sjeni mnogo lošijih serija.
https://tvline.com/2019/09/04/the-detour-cancelled-tbs-season-5/

poslije ovakve 4. sezone, nisam iznenađena.. ali da mi je žao, jest.. baš šteta.