Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Genius  (Posjeta: 35903 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Genius
« Odgovori #60 u: Srpanj 03, 2017, 18:33:37 poslijepodne »
pogledala sam do kraja.. oduševljena sam.. Albert je moj novi idol  :sbowing_100-106 :sbowing_100-106 :sbowing_100-106

hvala dvkv i faksu na titlovima  :clapp :clapp :beer2:

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Genius
« Odgovori #61 u: Srpanj 03, 2017, 20:20:13 poslijepodne »
Kaži kako specifična serija. Nisam ocekivao nista, a dobio puno. Na kraju mi doslo zao sto se zavrsila.
Nema na cemu i jedva cekam Pikasa.

Sent from Tapatalk


Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Genius
« Odgovori #62 u: Srpanj 03, 2017, 21:20:54 poslijepodne »
Kaži kako specifična serija. Nisam ocekivao nista, a dobio puno. Na kraju mi doslo zao sto se zavrsila.
Nema na cemu i jedva cekam Pikasa.

i ja jedva čekam malog španjolca kubista ;D

ma serija je vrh.. tako su jednostavno objasnili taj dio s fizikom, a nisu pretjerivali.. i toliko je poznatih ličnosti prošlo kroz njegov život, a svi su se njemu divili.. ma kralj nad kraljevima  :000

Spoiler: prikaži
Hoover mi je prisjeo i prije, ali mislim da sada niže pasti ne može.. smrad debeli..

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Genius
« Odgovori #63 u: Srpanj 06, 2017, 22:51:22 poslijepodne »
  Odgledao sam sedmu epizodu i najzad dočekao da vidim Džefrija Raša koji je preuzeo štafetu od mlađeg kolege. Pomislio sam da ga neću dočekati i da je njegovo ime markentiški trik.

  Gledam samo kako su se ogrešili o Milevu i porodicu Marić. I to mi je za sada jedina zamerka. U stvari, postoji još jedna. U sedmoj epizodi su zanemarili komunikaciju koju je Ajnštajn imao sa Edingtonom tokom rata. Postoji film o tome Einstein and Eddington (2008) koji sam gledao pre 5-6 godina.

Offline leakbuster

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Niš, Srbija
Odg: Genius
« Odgovori #64 u: Srpanj 08, 2017, 09:02:49 prijepodne »
Đuričko-neprocenjivo. Ko bi rekao, baš sam se iznenadio kad sam ga video.
U teoriji, teorija i praksa su isto.
U praksi, baš i nije tako!

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Genius
« Odgovori #65 u: Srpanj 09, 2017, 23:21:50 poslijepodne »
  Završio sam sezonu koja bi bila mnogo bolja da su se autori osvrnuli malo na Albertovu porodicu. Nedorečeno je šta je bilo sa njegovim roditeljima i sa porodicom Marić. Stari Miloš Marić je bio obrazovan i čovek ispred svog vremena. Koliko je blo očeva u svetu koji su tada ćerama obezbedili ono što je on pružio MIlevi kojoj je obezbedio školovanje i dao maksimalnu slobodu. Pa vrlo malo pretpostavljam. Slušao sam Radio Novi Sad prošle godine na putu i uhvatio emisiju posvećenu baš Marićima. Miloš je znao koliko puta treba da se okrene točak od kola od njegove kuće do bilo koje granice njegovog imanja. Bio je dobar u matematici i ne čudi onda zašto su njegova deca bila takva. Za MIlevu se zna a ne i za Miloša koji se na jednom mestu spominje u seriji.

  Bilo bi dobro da su u finalu izbacili informacije tipa da li je bilo potrebno baciti dve A bombe na Japan koji je bio poražen, šta je bilo posle rata sa naučnicima ratnim zločincima ili bar podatak da je Dženeral Motors do kraja rata nesmetano radio u nacističkoj Nemačkoj. Koga zanima neka vidi šta je o tome rekao O.Stoun u svom dokumentarcu The Untold History of the United States (2012– ). Čovek je održao čas istorije na zanimljiv i prijemčiv način. Albertu svaka čast na pacifizmu i zalaganju protiv rasne segregacije, poštujem i cenim to. Nije bio jedini na koga se ostrvio huver u svom lovu na veštice. Problem je što se ne spominju drugi koji su stradali (Ćaplin itd.) kao što se ne spominje rehabilitacija bračnog para koji je prvi stradao u montiranom političkom procesu.

  Sve u svemu, zadovoljan sam viđenim i jedva čekam drugu sezonu. Verujem da nisam usamljen u tome.

Offline JohnDohn

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Belgrade
Odg: Genius
« Odgovori #66 u: Srpanj 31, 2017, 13:53:30 poslijepodne »
Pretrpan sam serijama koje gledam,sve razmišljam neke nove da ubacim da osvežim listu.. Šta znam,možda i ovu ubacim. :)

Online bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Genius
« Odgovori #67 u: Kolovoz 01, 2017, 09:46:12 prijepodne »
Napokon sam i ja počela da gledam Genija. Prve četiri epizode su odlične, bolje nego što sam očekivala (osim što i posle četiri i dalje vidim Lovesick u svakoj sceni s Flynnom, ;D).

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Genius
« Odgovori #68 u: Rujan 07, 2017, 17:36:03 poslijepodne »
Antonio Banderas kao Pikaso u televizijskoj seriji

Španski glumac Antonio Banderas će glumiti Pabla Pikasa u drugoj sezoni američke televizijske serije "Genius" koja će se baviti životom slavnog španskog umetnika, rodom iz Malage kao i Banderas.


"Glumiću Pikasa u drugoj sezoni serije koja će biti emitovana na američkim televizijskim kanalima Fox i National Geographic", izjavio je Banderas.
 
Prva sezona serije "Genius" bila je posvećena naučniku Albertu Ajnšatajnu.
 
Banderas (57) se nalazi u francuskom gradu Dovil na festivalu američkog filma.
 
Glumac je počeo karijeru tokom 80-ih godina u Španiji. Sa 19 godina je postao glumac Španskog nacionalnog pozorišta. Istakao se glumeći u holivudskim filmovima kao što su "Atentatori", "Intervju s vampirom", "Desperado", "Filadelfija" i "Maska Zoroa".
 
Banderas, koji se od glumice Melani Grifit razveo 2014. godine, upravlja španskom kompanijom Puig koja se bavi modom i parfemima, i ima vlastitu liniju parfema.

Autor: Beta

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Genius
« Odgovori #69 u: Rujan 07, 2017, 18:23:27 poslijepodne »
joj Banderasa baš baš ne volim.. ali ajde, šta je tu je - gledat će se  ;D

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Genius
« Odgovori #70 u: Rujan 07, 2017, 19:29:51 poslijepodne »
  A.Hopkins je već glumio Pikasa i bio bi idealan izbor da nije tako mator. Ovako ostaje Banderaš.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Genius
« Odgovori #71 u: Rujan 07, 2017, 21:08:29 poslijepodne »
Ako mora da bude Španac bolje da je Bardem...

Offline mateo87

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Genius
« Odgovori #72 u: Rujan 18, 2017, 20:30:34 poslijepodne »
Pre dobra serija, sve pohvale.

Cak se i cura zakacila ali nema titlova nakon 6 epizode.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Genius
« Odgovori #73 u: Rujan 18, 2017, 20:40:21 poslijepodne »
Kako nema? Davno prevedena i zaboravljena, već se nadamo novoj sezoni.  :smfor (27):

Offline mateo87

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Genius
« Odgovori #74 u: Rujan 19, 2017, 16:53:43 poslijepodne »
nema na ostalim stranicama hrvatskog/srpskog prijevoda

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Genius
« Odgovori #75 u: Rujan 19, 2017, 18:08:13 poslijepodne »
  Prva sezona zaborava nema.  ;D

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Genius
« Odgovori #76 u: Rujan 19, 2017, 19:31:08 poslijepodne »
nema na ostalim stranicama hrvatskog/srpskog prijevoda

neće ni biti

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Genius
« Odgovori #77 u: Veljača 09, 2018, 16:19:50 poslijepodne »
Odgledao sam seriju hvala na prevodima. Ajnštajn je bez sumnje bio velik naučnik ali nikakav suprug i otac. Ova romansirana biografija je prilično oprana po nekom mom mišljenju. Varikinom. Podseća na žitije svetaca.
U današnje vreme mu to ne bi prošlo. Marija Kiri je posle smrti Pjera imala aferu i bila razapeta po Pariskim novinama. U ratu je napravila mobilni Rtg aparat kojim je spasila hiljade ranjenih. Poslednja istraživanja su utvrdila da je umrla od prekomerne radijacije kojoj se izlagala od tih aparata. Ne od ekstrakcije radijuma.
Bilo je to vreme u kojem žene nisu imale glas. Ni u ovoj priči nisu imale glas. Pretpostavljam da ima još toga, nazire se dosta.  Iz nekog razloga se insistira na tome da je onaj neki napravio bojni otrov i da je Ajnštajn bio zgrožen time. Meni to između redova govori da je i sam bio deo toga. Kao i projekta menhetn. Ne može čovek biti i pacifista i istovremeno praviti oružje masovnog uništenja. U jednoj sceni se kaže da je izazvao požar u stanu svojom lulom a već u sledećoj se relativizuje stvar da je Mileva dala deci šibice. Ma daaa.

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk


Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Genius
« Odgovori #78 u: Travanj 23, 2018, 11:21:43 prijepodne »
Krenula druga sezona u Evropi, za dva dana će i u Americi.
Evo prevoda za prvu, prepakovaću i za scenski rip kad se pojavi.  :smfor (27):

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Genius
« Odgovori #79 u: Travanj 23, 2018, 12:09:40 poslijepodne »
Krenula druga sezona u Evropi, za dva dana će i u Americi.
Evo prevoda za prvu, prepakovaću i za scenski rip kad se pojavi.  :smfor (27):

 :mood_excited :mood_excited

jedva sam dočekala ovu seriju.. ali vjerojatno ću gledati kad sve završi  :smfor (6):

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Genius
« Odgovori #80 u: Travanj 23, 2018, 14:21:46 poslijepodne »
Stigla i druga.  :beer2:

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Genius
« Odgovori #81 u: Travanj 23, 2018, 15:59:42 poslijepodne »
Ja je ne mogu nigdi nać  :? ??

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Genius
« Odgovori #82 u: Travanj 23, 2018, 16:17:00 poslijepodne »
Ovo je od Mađara snimak, ima i engleski audio, čudi me da se nije raširio.  :? ??

Offline glisoni

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Genius
« Odgovori #83 u: Svibanj 05, 2018, 22:54:12 poslijepodne »
Ima na raru, uredno izlaze...btw

Spoiler: prikaži
Ne kontam ovu logiku, ista glumica koja je u prvoj sezoni glumil Milevu, sada u drugoj glumi ovu Doru ??? Nema se para za glumce, pa vrte role kao pozorištu?

Offline salseros

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Genius
« Odgovori #84 u: Svibanj 23, 2018, 09:34:03 prijepodne »
prva sezona o životu Einsteina s fenomenalnom G. Rushom bila je puno dinamičnija i zanimljivija; Badneras se trudi ali nije mi tako uvjerljiv kao Picasso.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Genius
« Odgovori #85 u: Kolovoz 03, 2019, 16:55:25 poslijepodne »
Ja sam odgledala obe sezone,i meni su odlicne .Meni je i Banderas dobro odigrao Pikasa.Rush je odlicno odigrao ,ali tek sad smo malo vise videli da Albert bas i nije neki karakter,za razliku od Pjera Kirija,koji je podrzao svoju suprugu Mariju,on ovu nasu Milevu bas i nije.

Offline LeDu

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Genius
« Odgovori #86 u: Kolovoz 23, 2019, 13:07:41 poslijepodne »
Verujem da neki od vas znaju, ali rekao bih da većina ne zna (a i niste spominjali, barem ne ovde u okviru teme)...
Treći genije kome će biti posvećena sledeća sezona, ujedno i prva žena genijalac u ovom serijalu, biće Areta Frenklin.

https://www.vanityfair.com/hollywood/2019/02/aretha-franklin-genius-season-3-nat-geo

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Genius
« Odgovori #87 u: Ožujak 15, 2020, 09:39:09 prijepodne »
Ovo je u svakom pogledu savršena serija po mom ukusu, pošto obožavam dobre dokumentarce i zanimljive serije kroz dve sezone Genius sam dobio vrhunsku poslasticu 👌🍀
Najveći plus u ovoj seriji mi je što su bez pardona totalno ogolili i Anštajna i Pikasa sa svim njihovim manama,vrlinama, odnosima sa ljudima, sa samim sobom,životna iskustva.... Sve na tacni pa ko voli nek' izvoli.
Naravno za nijansu mi se više dopala prva sezona zbog naše gore lista Mileve Marić,koja je isto tako verno prikazana i njena uloga u uspehu Alberta Anštajna, jedan pokazatelj odličan koliko nepromišljen izbor životnog partnera može da ti uništi život.
Nedavno sam video na Facebook zanimljiv citat koji me delom podseća na ovu situaciju sa Milevom.
"Naučite svoju ćerku ekonomskoj nezavisnosti kako bi pronašla partnera a ne gospodara,naučite svog sina kućnim poslovima kako bi pronaša partnerku a ne sluškinju."
Sa nestrpljenjem očekujem treću sezonu, hvala puno na prevodima 😊 🙏🍀

Offline LeDu

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Genius
« Odgovori #88 u: Ožujak 20, 2020, 22:14:53 poslijepodne »
e da... nastavak serije je pred kraj maja, i ja jedva čekam
gledao sam i trailer pre koju nedelju, biće to zanimljivo