Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1051828 puta)

0 Članova i 23 Gostiju pregledava ovu temu.

Online Mr.Pexon

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4350 u: Ožujak 01, 2024, 09:20:36 prijepodne »
Abbott Elementary
Vrlo simpatičan workplace mockumentary o siromašnoj osnovnoj(pretežno crnačkoj) školi.
Seriju gledamo porodično, nema vulgarnosti, ima socijalne kritike, ali je easy watching i predstavlja otklon od nasilnih,eksplicitnih ili bizarnih sadržaja. Preporučujem ako imate i decu školskog uzrasta(sin ima 13g i gledao je i "tvrđe" serije, ali ova mu je zabavna i često bolje kapira razne igre reči kojima serija obiluje).
U drugoj sezoni serija uzima zamah i nadam se da će nastaviti da napreduje ili bar zadrži kvalitet.

teško je ovde više preporučivati serije koje neko nije gledao ili preporučivao, ali hajde ..

Bad Sisters
https://www.imdb.com/title/tt15469618/?ref_=ttep_ov

sestre Garvey žive u ruralnoj Irskoj, vrlo su vezane ,a jedna od njih je udata za kretenskog muža (odlični Claes Bang). Njen muž će vas nervirati (kao što će i njene sestre) i u prvoj sezoni možete videti kako će se sestre izboriti sa tim. Crnohumorna dramedija. U najavi je i duga sezona koja bi trebala izaći ove godine

Escape at Dannemora (2018)
Mini serija o bekstvu iz zatvora. Neke su epizode predugačke, sporijeg tempa, ali glumačke uloge su bravurozne: Patricia Arquette skoro neprepoznatljiva- pokidala, Paul Dano i Benicio Del Toro nikada ne razočaraju.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4351 u: Ožujak 01, 2024, 21:28:19 poslijepodne »
dodje i sp na red, kartman ep RAZVALILA! boles! megan hari ep cisto ludilo, ali ona zajebancija sa kajlom oko holivuda...
ne moze ono...  :sbowing_100-106
naravno, rendi...

krade pa krade...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4352 u: Ožujak 01, 2024, 21:50:19 poslijepodne »
richard lewis je preminuo neki dan. nek mu je laka ali me stvarno iznenadio da je i ovoliko izdurao.
nijesam virnuo cye zadnju ali ono sto mi pade pod misa vidim da je i leri tu nedje...
jebi ga...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4353 u: Ožujak 01, 2024, 22:07:42 poslijepodne »
biks, ive prespajajte ove moje postove kad se mogne...

55:43
prepoznaje li ko? ajde bebo tacno te vidim  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Online Mr.Pexon

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4354 u: Ožujak 02, 2024, 08:14:23 prijepodne »
Trailer Park Boys

Serija se emituje od 2001., imala je prekide, raskide, nekoliko igranih filmova, animirane filmove, specijale, razlaze..
Jedan od igranih filmova je ušao u Ginisovu knjigu rekorda po izgovorenoj reči "Fuck" u filmu.
U prvih 7 sezona sam uživao u lošoj produkciji (bivala je kasnije nešto bolja) , idiotskim likovima, psovkama.. Kasnije sam odustao od serije (došlo je do nekih razlaza u ekipi), ali sam gledao specijale i filmove.
Kanadski mockumentary bez političke korektnosti i sa mnogo psovki, duvanja i cuganja.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4355 u: Ožujak 02, 2024, 22:26:53 poslijepodne »
Trailer Park Boys

Serija se emituje od 2001., imala je prekide, raskide, nekoliko igranih filmova, animirane filmove, specijale, razlaze..
Jedan od igranih filmova je ušao u Ginisovu knjigu rekorda po izgovorenoj reči "Fuck" u filmu.
U prvih 7 sezona sam uživao u lošoj produkciji (bivala je kasnije nešto bolja) , idiotskim likovima, psovkama.. Kasnije sam odustao od serije (došlo je do nekih razlaza u ekipi), ali sam gledao specijale i filmove.
Kanadski mockumentary bez političke korektnosti i sa mnogo psovki, duvanja i cuganja.
Park boys i su kultna serija (coa,ja &comp. smo pisali o njoj  ;D9). Sa malom zadrskom kad udjes u taj svet, onda se gleda i sa i bez prevoda. Ekipa ima podcast vec godinama. Hvala na podsećanju :beer2:

Online Mr.Pexon

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4356 u: Ožujak 04, 2024, 09:47:50 prijepodne »
Ovog puta imam i pitanje :)
Sa kojih sajtova skidate serije u kompletu ?
Nekada ne mogu da nađem neke serije ili sezone, pa me interesuje da li nešto propuštam :)
Za popularnije serije, uspem nešto preko 1337 i tako to.
Najčešće skidam sa rutracker-a , odavno imam tamo nalog, problem je što nema naravno baš svega ili nema svih sezona. Manji problem je što je često sinhronizovano na ruski jezik pa moram da skidam te slojeve sinhronizacije.
Ako je tema za neku drugu sekciju, vi prebacite.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4357 u: Ožujak 04, 2024, 13:08:56 poslijepodne »
mkvdrama.
Međutim tamo je samo i isključivo azijska produkcija. Nema znači razvikuše Černobil, ali sve što azija napravi nađeš tamo.

Online Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4358 u: Ožujak 04, 2024, 18:09:42 poslijepodne »

Molim kolegu ljubitelja azijske produkcije da ne spominje više Černobil ;D ;D ;D

Online Mr.Pexon

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4359 u: Ožujak 05, 2024, 15:58:32 poslijepodne »
Da nastavim sa preporukama i skupljanjima postova  ;D

Ovoga puta više za žene, mada sam ja sa zadovoljstvom gledao obe serije, naročito:

GLOW
https://www.imdb.com/title/tt5770786/?ref_=ttep_ov
GLOW (Gorgeous Ladies of Wrestling) je serija u 3 sezone o ženama koje su iz raznih razloga pristupile kečerskom šou programu, a bazirana je na stvarnom šouu iz 1985. Meni je bilo zabavno da gledam, Alison Brie je neodoljiva, a Marc Maron je imao idealnu ulogu za sebe. Lagano gledanje.

Physical
https://www.imdb.com/title/tt11828492/?ref_=ttep_ov
I ovde ima 30 epizoda u 3 sezone, Rose Byrne briljira. Mnogo više je drama nego komedija iako su neki likovi karikaturalni. Prikazuje ženu, domaćicu, majku, suprugu koja je 24h na usluzi porodici i koja se bori sa poremećajem ishrane, a zatim pronalazi izlaz iz svega u svetu aerobika i kroz seriju je prikazana njena evolucija, ali i slabosti.


Dix pour cent
https://www.imdb.com/title/tt4277922/?ref_=nv_sr_srsg_1_tt_4_nm_0_q_deux%2520pour%2520cent

Francuska komična drama o agentima u filmskoj industriji. Postoje 4 sezone koje su snimane u rasponu od 2015.-2020. Serija se na netflixu emituje pod nazivom "Call My Agent!". U svakoj epizodi se pojavi i neko gostujuće poznato lice u cameo ulozi. Humor je "zdrav", glumački ansambl je dobar, a francuski jezik prijatan za slušati:)

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4360 u: Ožujak 07, 2024, 11:26:12 prijepodne »

Molim kolegu ljubitelja azijske produkcije da ne spominje više Černobil ;D ;D ;D
Netko mora napomenuti da u jednom trenutku overhajpana razvikuša niti znači da je masterpis, niti znači da će je se ljudi sjećati za godinu dana, a definitivno ne znači da će je neko nekome predlagati za gledanje.
Ne kažem da su ove moje azijske "sapunice", gotovo potpuno nepoznate na ovim područjima, da su masterpis. Ne. Ali svake se sjećam i iza svakog prijedloga stojim. Pa i tamo gdje napišem da su promašaj pa taman bile hit u Aziji, jer pojavom raznih fejsbuka neukus je postao visokozarazna bolest.  ;D

Online Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4361 u: Ožujak 07, 2024, 17:05:09 poslijepodne »

Hvala ti za mkvdrama, nisam znala za taj sajt. ;D
Zadnjih par godina 90% serija i filmova koje sam pogledala su korejske produkcije, samo da znaš  ;D

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4362 u: Ožujak 10, 2024, 16:41:32 poslijepodne »
Pohvalno, ali nemoj se fokusirati samo na jednu državu, svjetska kinematografija ide naprijed i bombona ima svugdje za pronaći.
 ;D

Neću reći da je holivudu odzvonilo, ali tron im se itekako trese.
Džaba im plaćeni internet oglasi "top filmovi" u nekoj godini, u nekom žaru, itd gdje nema neameričkih naslova.
To mogu prodavati vlastitoj neukoj djeci.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4363 u: Ožujak 10, 2024, 22:31:20 poslijepodne »
Što se tiče skidanja za serije uglavnom TGX. Brzo budu aktuelne epizode i njihovi konkretni ripovi su ok. Cele sezone budu obično posle zadnje epizode emitovane. A šta znam ove relatiivno popularne ili aktuelne se prilično lako pronalaze.
Imam jedan sveobuhvatni link koji bih da podelim 
čini mi se dosta korisnih stvari da ima

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4364 u: Ožujak 15, 2024, 21:44:16 poslijepodne »
Trailer Park Boys

Serija se emituje od 2001., imala je prekide, raskide, nekoliko igranih filmova, animirane filmove, specijale, razlaze..
Jedan od igranih filmova je ušao u Ginisovu knjigu rekorda po izgovorenoj reči "Fuck" u filmu.
U prvih 7 sezona sam uživao u lošoj produkciji (bivala je kasnije nešto bolja) , idiotskim likovima, psovkama.. Kasnije sam odustao od serije (došlo je do nekih razlaza u ekipi), ali sam gledao specijale i filmove.
Kanadski mockumentary bez političke korektnosti i sa mnogo psovki, duvanja i cuganja.
Park boys i su kultna serija (coa,ja &comp. smo pisali o njoj  ;D9). Sa malom zadrskom kad udjes u taj svet, onda se gleda i sa i bez prevoda. Ekipa ima podcast vec godinama. Hvala na podsećanju :beer2:
vaj not po 5ti put:

a girac?
i ova naravno:
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Online Mr.Pexon

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4365 u: Ožujak 16, 2024, 09:29:34 prijepodne »
Boy Swallows Universe
https://www.imdb.com/title/tt10399902/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_6_nm_2_q_boy%2520swallo

Australijska krimi drama o odrastanju u Brizbejnu 80-ih. Ovo nije svet fotogeničnih plaža i opere Sidneja,Gold Coasta, Australian Opena u Melburnu, niti suva pustinja kontinentalne Australije, Maorsko-belačkih ili farmerskih sukoba. U pitanju je odiseja dva dečaka u surovom okruženju disfunkcionalne porodice iz siromašnog predgrađa. Dečak u glavnoj ulozi je imao ozbiljan zadatak da iznese ulogu, a stariji mu brat u seriji je odlično uradio posao. Što se glumačke podele tiče, mene je oduševio Simon Baker, a prepoznaćete i Bryan Browna. Ko je imao dodira sa Australijskim krimi filmovima, zna da se ne libe nasilja ili teških priča ( na tragu filmova John Hilcoata ili nekih filmova Guy Pearcea). Format epizode od 50ak minuta je taman na gornjoj granici držanja pažnje kada su u pitanju ovakve serije, ima tu i nekih praznina u priči, ali je što bi se reklo "wild ride", ja sam odgledao za sada 5 epizoda od ukupno 7 ( u pitanju je mini serija).