Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The Terror  (Posjeta: 23547 puta)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline slaks

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 2
  • *****
  • Postova: 76
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
The Terror
« u: Veljača 26, 2018, 19:27:07 poslijepodne »



Posada kraljevske mornaričke ekspedicije suočiće se stravima i užasimo u pokušaju da pronađe Severozapadni prolaz, pomorski put do Indije i Kine koji vodi između brojnih otoka Kanadskog arktičkog arhipelaga u Arktičkom okeanu, od Atlantika do Pacifika. Kapetan John Franklin (Ciarán Hinds), iskusni istraživač i član kraljevske mornarice, isploviće iz Britanije u svoju četvrtu i poslednju ekspediciju koja bi trebala da istraži arktički Severozapadni prolaz. Nakon prvih nekoliko smrti članova posade, dva broda, Erebus i Terror, koja su krenula u misiju nestaće bez traga... 




Godina: 2018.
Mreža: AMC
Žanr: drama, horor
Glumci: Jared Harris, Ciarán Hinds, Tobias Menzies, Christos Lawton, Matthew McNulty,  Adam Nagaitis, Nive Nielsen, Paul Ready, Sebastian Armesto...



Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovori #1 u: Veljača 26, 2018, 19:57:14 poslijepodne »
Dan Simmons je i napisao pod utjecajem The Thinga i malo Stephena Kinga  :)

Treća njegova najbolja knjiga poslije 'Ljeto Noći' i 'Hyperion Cantos' serijal.

Offline vukmar

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: The Terror
« Odgovori #2 u: Veljača 26, 2018, 22:38:28 poslijepodne »
I nije neki trejler.. AMC mi ima dosta dobre serije (BrBa ili HoW) al ima i sranja... Videćemo..

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: The Terror
« Odgovori #3 u: Veljača 27, 2018, 16:18:20 poslijepodne »
Bila dobra serija ili ne ali ako je zasnovana na istinitim događajima onda se nadam da će i vjerodostojno prikazati kako se sve dogodilo.
Osobno takve serije uvijek pogledam.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovori #4 u: Veljača 27, 2018, 16:54:59 poslijepodne »
Serija nije zasnovana po istinitim događajima već je rađena po knjizi koja je uzela taj istinit događaj ali Simmons je ubacio i neke druge stvari koje ne spadaju u realnost. Dakle, dobit ćemo realni horor (što im se dogodilo u stvarnopsti) i nerealni horor (ko je čitao knjigu zna).

Dakle, nemojte očekivati povijesnu seriju već polupovijesnu gdje je Simmons samo iskoristio taj stvarni događaj da bi ubacio dosta fikcije.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #5 u: Ožujak 28, 2018, 21:53:20 poslijepodne »
The Terror
Vrlo dobra prva epizoda. Ridley Scott iako producent vidi se njegov pečat. Drago mi je da ne žure nikud već će polako graditi priču. Sviđa mi se i realizam tako da je stvarno mrtva tišina kao da su u studiju što je odlično jer daje realistični prikaz kako je tamo. I super su mi dočarali male ledenjake. Vrhunski  smileyNO1

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #6 u: Ožujak 29, 2018, 09:35:47 prijepodne »
pogledah teror ep1. i bas sam zadovoljan. volim ovaj zimski ambijent dje su obrve zaledjene. bice ovo fajt velikih ego-a.
a sto se supernatural / mistery elemenata tice nadam se da nije super eksploatisani vendigo u pitanju. vidim indijanci i to... a tek duhove ne bih podnio. makse...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: The Terror
« Odgovori #7 u: Ožujak 29, 2018, 11:10:33 prijepodne »
Rano je za ocenu ali zaista nesvakidasnja atmosfera. Prvoj epizodi sam dao prednost u gledanju u odnosu na The Alienist a drugoj u odnosu na novu epizodu Homeland-a.
Sta ce vise od mene...

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Terror
« Odgovori #8 u: Travanj 02, 2018, 10:11:47 prijepodne »
druga jos bolja. bilo i dinamike neke. frensis je strasan lik. moze ovo bit bas dobra serija.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Terror
« Odgovori #9 u: Travanj 03, 2018, 17:41:59 poslijepodne »
4ta i 5ta online.
 :? ??
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovori #10 u: Travanj 04, 2018, 15:26:41 poslijepodne »
Inače i treća jako dobra. I dalje realizam na vrhuncu. Stvarno sam ugodno iznenađen kako su uspjeli dobiti realističan prikaz te ledene divljine. Bašsam gledao neke dokumentarce o ledenjacima i razlike gotovo i da nema. Francis i James nekako najbolji zasad.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Terror
« Odgovori #11 u: Travanj 05, 2018, 14:20:46 poslijepodne »
jez me vatala na neke scene u trecu,
Spoiler: prikaži
dok je gudsir slikao zaledio sam se  ;D i tacno se za to vrijeme, dok je fokus bio na grupu koja se namjestala za slikanje, vidjelo na sekundu kako se snijeg rasipa iznad njih. i ljus! nijesam ocekivao da ce, mislio sam glavnog lika, vec sad eliminisat. i ono kad je eskimka bila u iglo pa izasla... uh, samo sam cekao kad ce je pomes... kad ono, donese joj zimnicu.

4tu sam zaboravio, nesto me smorila ali ok, ponesto se rasplelo.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Terror
« Odgovori #12 u: Travanj 10, 2018, 14:28:10 poslijepodne »
evo iskocile sesta, sedma i... osma. svasta.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovori #13 u: Travanj 11, 2018, 17:51:18 poslijepodne »
Pustio je AMC na AMC premiere sve epizode, to je neki njihov dodatni kanal.

Sent from Tapatalk


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Terror
« Odgovori #14 u: Travanj 12, 2018, 07:54:19 prijepodne »
super, komplet je izasla.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Terror
« Odgovori #15 u: Travanj 13, 2018, 09:04:42 prijepodne »
dobra serija. jos dvije mi ostale.
tako te opuste i onda samo pljas! ne znas sta bi. nijesam fan sokiranja po svaku cijenu, ali u teror je to tako dobro odradjeno da mi nije svejedno kad se dese neke stvari. i to se ne ticu monstruma koji je odje najmanje bitan. zavrsnice 6te i 7me ep. su stvarno potresne. skroz neocekivano.
svaki lik koji ima minutazu je bas upecatljiv. ko bi rekao da je hiki vece zlo i od samog monstruma. sjajno je odglumio jednog pacova od coeka. odvratan je.
dzered haris / frensis je vjerovatno bio neki zapovjednik/kapetan stalivec u prethodnom zivotu. kakvu je samo besjedu odrzao u zavrsnici 8me epizode. kakav glas jebote, sve i da je lagao opet bi mu povjerovao i pratio ga na kraj svijeta, toliko je uvjerljiv.
zamjerka, ne velika, tice se monstruma. kapiram da je falilo para za efekte, ali sam izgled mi se uopste ne dopada. sta je ono... najbolji je bio dok je terorisao iz sijenke.
ne znam sta ce im druga sezona...  :? ??
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: The Terror
« Odgovori #16 u: Travanj 13, 2018, 13:43:44 poslijepodne »
Spremam se gledati seriju i baš me zanima kako Pag može imitirati mjesto sa snijegom i ledom.  Pag
možeš samo  prikazati kao površinu mjeseca.  :smfor (24):
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Terror
« Odgovori #17 u: Travanj 13, 2018, 23:58:00 poslijepodne »
nemoj se spremat. pospremi se. bezebancije.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovori #18 u: Travanj 14, 2018, 02:29:44 prijepodne »
Pogledana četvrta  :)

I dalje mi je zima kad gledam seriju. Toliko su dobro dočarali tu hladnoću. Evo, temperatura mi se spustila, upravo imam na sebi dvije deke dok ovo pišem. Ustao sam dok ovo pišem uz gromoglasan smijeh koliko je dobra ova četvrta epizoda. Bez zajebancije, držala me prikovanima nad svjetionikom.

Posebno mi se svidio onaj razgovor na kraju sa eskimkinjom.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Terror
« Odgovori #19 u: Travanj 16, 2018, 08:40:49 prijepodne »
zavrsio. zadovoljan sam. nije sad neko ludilo od serije ali definitivno vrijedna gledanja. 9ta najslabija. finalna prilicno dobra.
Spoiler: prikaži
frensis i hiki perfekcija od likova. a u stvari hiki nije hiki nego je roknuo originalnog i uzeo mu mjesto na brod.
bila je ta epizoda kad se izvorni ukrcao prvi put, i vidim drugi put nesto mi nije u redu i da ima razlike, ali zanemarih. ne znam, nekako mi promace to i da fejk hiki ne pomenu to u finalu ne bih ni znao.
dosta sokantnih momenata, pogotovo kanibalizam. ne gledam video materijale sa takvom tematikom, pa me ovo bas bas izpomjeralo.

teska, teska serija...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovori #20 u: Travanj 25, 2018, 22:14:11 poslijepodne »
Pogledana peta, šesta i sedma :)

Čudovište je smiješno. Izgleda kao Jack Frost steroidima iako solidno napravljena scena na jarbolu. Zadnjih 10 minuta sedme epizode najbolje dosad. Dobar tek.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: The Terror
« Odgovori #21 u: Svibanj 04, 2018, 06:07:04 prijepodne »
Odlično ostvarenje. U prvom planu je ljudska drama izneta sa sjajnom postavom.
Glumci su prosto neverovatni. Režija besprekorna. U tom smislu je scenogradija skoro nevažna.
Nije ni neophodna. Tako isto treba gledati i čudovište s ljudskim licem. Kao još jedan od protagonista drame.
Na početku je rečeno. Hoda na 2 i 4 noge.
Zahvaljujem na kao i uvek odličnim prevodima.

Bilo je ono jedan neki dokumentarac mislim pa je rečeno nešto ovako.
Ljudi su civilizovani jer si to mogu priuštiti. Ovo je taj deo kad prestaju biti.

Offline Skip

  • Razina 0
  • Postova: 10
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Sabac
Odg: The Terror
« Odgovori #22 u: Svibanj 08, 2018, 23:42:48 poslijepodne »
upravo završih sezonu. malo me smorila 7. i 8. ep, ali mi je zato kraj baš dobar. ne znam šta da oečkujem u nastavku. jedva čekam.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Terror
« Odgovori #23 u: Svibanj 09, 2018, 07:48:29 prijepodne »
pominje se nesto da bi mogla bit antologijska, vjerujem da ce opet vadit nesto iz simonsovih djela.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline salseros

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Terror
« Odgovori #24 u: Svibanj 23, 2018, 09:50:37 prijepodne »
Oduševilo me što je serija snimana na Pagu, iako se od otoka jako malo toga vidi. Međutim, očekivao sam više, nakon prve dvije odlične epizode, evidentno se smanjuje tempo radnje, što se bar meni nije svidjelo.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovori #25 u: Lipanj 11, 2018, 15:28:17 poslijepodne »
Na kraju blago razočarenje. Niti jedan lik me na kraju nije oduševo, a i čudovište je jedno od najsmješnijih velikih monstera koje sam vidio.

Offline Gataka

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Cinema is My World
  • Lokacija: Beograd
Odg: The Terror
« Odgovori #26 u: Lipanj 11, 2018, 20:26:04 poslijepodne »
Na kraju blago razočarenje. Niti jedan lik me na kraju nije oduševo, a i čudovište je jedno od najsmješnijih velikih monstera koje sam vidio.
Apsolutno delim tvoje misljenje, i nije mi bila bas u prvobitnom planu da je pogledam, ali sam ipak odlucio da joj dam sansu, i mogu reci sve sto si ti.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: The Terror
« Odgovori #27 u: Kolovoz 07, 2018, 17:42:52 poslijepodne »
Za vruće ljetne dane preporučujem seriju The terror.
Smrzneš se dok je gledaš,ne treba ni klima da se pali. ;D
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: The Terror
« Odgovori #28 u: Kolovoz 07, 2018, 19:52:35 poslijepodne »
Pošto generalno volim  filmove i serije koje se odvijaju "na snegu i ledu ( Fortitude, Trapped...) jedva sam čekala da pogledam The Terror.
Dobra priča, scenografija, gluma, režija, odlično dočarana atmosfera .... jedino me  Tuunbaq  razočarao i donekle pokvario celokupan utisak (kad sam ga videla  nisam znala da li da  :smfor (2): ili da se  :smfor (24):  ).

Nadam se da će druga sezona biti još bolja, ima potencijal za razvoj  dobrog zapleta.


Offline bpbrane

  • Razina 0
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kikinda
Odg: The Terror
« Odgovori #29 u: Rujan 06, 2018, 18:32:02 poslijepodne »
Imam je u dugoročnom planu za gledanje.
Dva prijatelja imaju sasvim oprečni stav, moraću sam prosuditi.
IMDb dao ocenu 8.1 od 10.