Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The Terror  (Posjeta: 23348 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: The Terror
« Odgovori #30 u: Listopad 19, 2018, 07:55:49 prijepodne »
Serija je dobra, kvalitetno snimljena i izrežirana. Razumem da je rađena po knjizi, ali mislim da bi bila još bolja da nema fikcije i horora na kraju.

Offline Chombe

  • Razina 0
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Osijek
Odg: The Terror
« Odgovori #31 u: Listopad 19, 2018, 09:18:11 prijepodne »
I ja se slažem, serija je dosta solidna.
Prije gledanja sam se nadao da će se radnja koncentrirati oko horor dijela priče ali to nije bilo tako plus što je zapravo taj dio prilično loš.
Evo novosti o drugoj sezoni... https://www.serijala.com/drama/the-terror-josef-kubota-wladyka-rezirat-ce-prvu-epizodu-druge-sezone/
i am a reasonable man get off my case

Offline jankomi

  • Razina 0
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Terror
« Odgovori #32 u: Siječanj 31, 2019, 20:22:25 poslijepodne »
imao sam velika očekivanja od serije ali na kraju me totalno razočarala
ima toliko nelogičnosti npr. ne sjećam se kak dugo su bili tamo zarobljeni ali hrane su samo imali i imali... isto tak su se i grijali, od kud im drva?
pa ono čudovište, bezveze do bola

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: The Terror
« Odgovori #33 u: Veljača 01, 2019, 20:13:56 poslijepodne »
Sledeca sezona mora biti cista fantazija scenarista,jer zvanicno niko preziveo nije stvarnu ekspediciju.Meni ne smeta nacin kako su prikazali cudoviste koje je personifikacija njihovih strahova,a sve u okviru folkora Eskima.
Spoiler: prikaži
Vise me je pogodio kanbalizam,koji je u ovom slucaju stvaran

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4340
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovori #34 u: Veljača 02, 2019, 08:46:31 prijepodne »
Mislim da ce druga sezona biti druga prica.
Sto se tice cudovista
Spoiler: prikaži
ono moze biti posledica trovanja koje su imali.


Sent from Tapatalk


Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovori #35 u: Lipanj 07, 2019, 17:19:42 poslijepodne »
Mislim da ce druga sezona biti druga prica.
Sto se tice cudovista
Spoiler: prikaži
ono moze biti posledica trovanja koje su imali.


Sent from Tapatalk
Druga sezona ce sigurno biti druga priča i radnja ce se odvijati za vrijeme drugog svijetskog rata u Japanu i krece 12.8.

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovori #36 u: Lipanj 16, 2019, 21:40:55 poslijepodne »
Veoma poučna serija, preporučujem i zbog Den Simonsa koji mi je jedan od omiljenih pisaca ali i zbog glumačke postave,adaptacije knjige i scena koje savršeno odslikavaju surovost zime i hladnoće.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Terror
« Odgovori #37 u: Lipanj 20, 2019, 08:59:10 prijepodne »
Odgledao seriju, solidna 9/10, pogotovo radi glume.

regulisi tu skalu malo, solidno nije devet.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Osica

  • Razina 0
  • Postova: 2
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Banjaluka
Odg: The Terror
« Odgovori #38 u: Srpanj 10, 2019, 23:10:23 poslijepodne »
Serija me nakon seste epizode satrala. Pogotovo puzanje od deset minuta, neuvjerljivo cudoviste, nelogicnosti, sporost, visak teatralnosti... Sve stane u pet epizoda.

Offline milano

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: balkan
Odg: The Terror
« Odgovori #39 u: Srpanj 14, 2019, 17:13:48 poslijepodne »
Imam je u dugoročnom planu za gledanje.
Dva prijatelja imaju sasvim oprečni stav, moraću sam prosuditi.
IMDb dao ocenu 8.1 od 10.

IMDB nije više merodavan kako nekada, ali sve što im je preko 8 je ipak dobro. U kojoj meri ipak zavidi od ukusa. Svakako pogledaj Terror, ako već nisi.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4340
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovori #40 u: Kolovoz 17, 2019, 22:18:29 poslijepodne »
Nova priča deluje jezivo. Samo da zlo ne dobije lik, CGI im nije bio jača strana u prošloj sezoni.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Terror
« Odgovori #41 u: Kolovoz 17, 2019, 22:31:18 poslijepodne »
ispadam naivan - ali po trejleru mi je djelovalo kao jos jadna azijska horor prica (ring i to). am not into it.
sacekacu komentare ipak.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovori #42 u: Kolovoz 18, 2019, 14:03:01 poslijepodne »
Gledam sigurno, sama radnja mi se sviđa, ali ću pričekati da ih se nakupi, ne da mi se više čekati svaki tijedan na novu ep. razmaziše ovi  Netflix & co.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: The Terror
« Odgovori #43 u: Kolovoz 18, 2019, 23:04:21 poslijepodne »
Mozda je prerano posle prve ali puno stereotipova
Spoiler: prikaži
Japanci,njihovo verovanje u duhove,medjurasna nesrecna ljubavna prica
.Interesantan istorijiski momenat
Spoiler: prikaži
ali bi bilo bolje da nisu tako naivna neka resenja

Offline bozgo1

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slovenija
Odg: The Terror
« Odgovori #44 u: Kolovoz 19, 2019, 07:26:37 prijepodne »
Gledao sam prvu sezonu. Zanimiva priča na zaledenelom brodu, čudovište i kompletna priča o borbi. Ali iako je bilo napeto, mislim da su priču previše razvlačili, ali svejedno sam nekako nestrpljivočekao drugu sezonu, ali več na početku bacio sam je na "smeče" serija. Za mene gotova priča, ali ko če gledat želim prijatno gledanje hehehehehehe :)

Offline Pista

  • Razina 0
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: The Terror
« Odgovori #45 u: Kolovoz 20, 2019, 00:52:18 prijepodne »
I ja sam pogledao prvu epizodu-razocaravajuce.Prva sezona je bila drama sa elementima horora,a ova druga horor sa primesom drame.A tema(japanci drzavljani SAD na pocetku 2.og svet.rata i odnos amerikanaca prema njima je interesantna,za sada samo naznacena.Dacu joj sansu i pogledati sledece epizode.

Druga epizoda znacajno bolja nego prva,
Spoiler: prikaži
manje ruznih scena sa duhom.
Ako nastave ovako bice to dobra serija.Mislim da je zivot tih ljudi kao americkih gradjana u Americi za vreme drugog svetskog rata dovoljan teror i ponizenje.
Spoiler: prikaži
da bi mu se dodavali duhovi iz japanskog folklora.Mozda kao naznaka
.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovori #46 u: Rujan 26, 2019, 17:43:11 poslijepodne »
Pogledao sam prve dvije epizode, potpuno različito i neusporedivo s prvom sezonom, po svemu.
Prilično mnogo likova koji su međusobno povezani, skakanje iz scene u scenu, koje izgleda pomalo kaotično, prilično zahtjevno za pratiti i prepoznati tko je tko, uz uglavnom azijske glumce; više napor nego užitak za gledati. Inače volim azijski film i serije, i navikao sam na poteškoće u raspoznavanju likova, ali ovdje su stvarno pretjerali.
Sama priča nije loša, život američkih Japanaca za vrijeme drugog svjetskog rata nije tako česta i uobičajena tema, samim time zanimljiva, ali kako se čini prema prve dvije ep., ide u nekome fantasy smijeru. Još je prerano za nekakve velike zaključke, ali početak me nije oduševio; puno priče, a malo konkretnih stvari se dogodilo. Pošto sam krenuo, pogledati ću do kraja, pa neka me demantiraju.
Faks, hvala na titlovima :clapp

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Terror
« Odgovori #47 u: Listopad 18, 2019, 13:29:46 poslijepodne »
Uloženo dosta truda, ali krajnji rezultat nije baš najbolji. Od 10 epizoda, može se reći da su 2,3 bile vrlo dobre, ostalo za zaborav. Od samoga početka serija je užasno spora i pri tome ne mislim tipično slowburn spora, nego se do 4. epizode jako malo toga dogod, te je poprilično teško zadržati zanimanje za daljnji nastavak gledanja. Poslije toga postaje nešto bolja, te epizode u sredini i jesu najbolje, dogode se, razotkriju najbitinije stvari, taman toliko da te donekle zaintersira za kraj, gdje opet počinje pad.
Što se tiče same teme, nije mi se svidjelo što su jednu vrlo ozbiljnu povjesnu temu kao što je bio položaj američkih Japanaca za vrijeme drugog svijetskog rata, mračni dio američke povijesti, spojili sa klasičnim japanskim body hororom. Mogu shvatiti namjeru da se prikaže japanska kultura i njihova praznovjerja, i sama serija je prije svega žanrovski horor, pa OK, ali nekako mi se čini da su tako minorizirali ovaj ozbiljni povijesni dio.
Ljubiteljima J-horora, dakle s dosta fikcije, egzorcizma, sakaćenja tijela, sa sporim buldupom, možda se i svidi, što se mene tiče, mogao sam i bez toga.
Faks, još jednom hvala na titlovima.

Offline tompavi

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 42
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Terror
« Odgovori #48 u: Prosinac 06, 2019, 10:31:25 prijepodne »
Ova druga sezona je toliko bolja od prve da nemam riječi. Prva mi je bila razvučena, dosadna i nikako mi se nisu svidjele neke promjene u odnosu na knjigu. Ova sezona je valjda sve suprotno od toga. Dobro, ne sad da mi je serija postala omiljena, ali sa zadovoljstvom pogledam svaku epizodu. Sviđa mi se tematika, nisam znao ništa o tome (i inače sam slabo upućen u japansku kulturu).