Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The Loudest Voice  (Posjeta: 9098 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
The Loudest Voice
« u: Srpanj 27, 2019, 11:55:33 prijepodne »

Ova sedmodelna serija, zasnovana na bestseleru, govori o Rodžeru Ejlsu (Rasel Krou), osnivaču Foks njuza. Da bismo razumeli događaje koji su doveli do uspona moderne Republikanske stranke, moramo razumeti Ejlsa. Prvenstveno se usredsređujući na proteklu deceniju tokom koje je Ejls postao istinski vođa partije, serija se osvrće i na ključne događaje u Ejlsovom životu, uključujući njegova iskustva sa svetskim vođama koji su pokrenuli njegovu političku karijeru, kao i optužbe i nagodbe u vezi sa seksualnim zlostavljanjem koje su okončale njegovu vladavinu na Foks njuzu. (Izvor: HBO)


Godina: 2019.
Mreža: Showtime
Žanr: drama
Glumci: Russell Crowe, Sienna Miller, Seth MacFarlane, Annabelle Wallis, Simon McBurney, Aleksa Palladino, Naomi Watts, Josh Stamberg, Mackenzie Astin, Susan Pourfar, Lucy Owen, Rod McLachlan, Jenna Leigh Green, John Harrington Bland, Josh Charles, Patch Darragh, David Whalen, Dennis Staroselsky, Madison Cruz, Onika Day, Barry Watson, Guy Boyd, Emory Cohen, David Cromer, Taylor Louderman, Meredith Holzman, Nicholas J. Coleman, Shaotian Cai, Brady Jenness, Timothy Busfield, Josh Helman, Eason Rytter, Mark Lehneman...





Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: The Loudest Voice
« Odgovori #1 u: Srpanj 27, 2019, 12:17:13 poslijepodne »
vidjela sam nedavno najavu na Foxu, djeluje fenomenalno  :smfor (6):

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Loudest Voice
« Odgovori #2 u: Srpanj 27, 2019, 12:58:35 poslijepodne »
Da, moglo bi biti dobro, vidim da  svaka epizoda predstavlja drugu godinu, pa će biti zanimljivo pogledati razvoj televizijskog informativnog programa i i kako je izgledao prije postojanja društvenih mreža i općenito prije globalizacije interneta jer vidim da je prva ep. 1995, i kako su se kasnije mijenjali i adaptirali, kad se način konnzumacije informacija mijenjao. :smfor (26):

Online faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: The Loudest Voice
« Odgovori #3 u: Srpanj 27, 2019, 13:20:55 poslijepodne »
Nije toliko na razvoju televizije koliko na razvoju fejk njuza i tabloidnog pristupa na malim ekranima. Za one koji ne znaju Foks njuz je medijsko telo za one koji glasaju za Trampa. S obzirom da je to trenutno bolest svake drzave mozemo da navedemo lokalne pandane, u srbiji bi to bila ružičasta televizija.
Odlicna prva epizoda, ne znam kako Rasel izdrzava sa tom šminkom.

Sent from Tapatalk


Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Loudest Voice
« Odgovori #4 u: Srpanj 27, 2019, 13:45:00 poslijepodne »
Onda ju ćini još zanimljivijom, vidiš nisam znao činjenicu da je fox konzrvativno orijentirana televizija, te da toliko ide u žutilo, ili je išla, ajde biti će onda dobra i lekcija iz povijesti. (y) Prodano.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Loudest Voice
« Odgovori #5 u: Srpanj 28, 2019, 16:42:32 poslijepodne »
Pogledao sam prvu epizodu, svidjela mi se. Moram priznati da ova tematika nikada nije bila baš u domeni mojih interesea i ne znam koliko će sve biti povijesno točno a koliko je kreativna sloboda autora, i iskreno neću niti istraživati, niti ulaziti u Američke ralzičitosti/sličnosti političkih polova, jer iskreno nikada i nisam vidio nekakvu značajnu razliku, ali nebitno...Čini mi se da će cijela serija bitii zapravo biografija Roger Ailesa, lika kojeg glumi R.Crowe.
Prema viđenome u prvoj epizodi, inteligentnog tvrdokornog konzervativca sklonog šovinizmu a vidim da će biti i Me too materijala, najblaže  rečeno vrlo osebujnog lika, koji je u povojima kablovske televizije osjetio priliku za ostvarivanjem svojih ambicija; idealističkih, egoističih ili zaista čisto svjetonazorskih, ostaje za vidjeti.
Uglavnom jako dobar početak jedne serije. Faks, hvala na titlovima. :clapp

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: The Loudest Voice
« Odgovori #6 u: Srpanj 28, 2019, 19:21:49 poslijepodne »
Evo da vam se pridruzim:bas zanimljiv pocetak serije.Meni je lik krajnje odvratan,vajda ce kasnije da dobije i neku humaniju notu.Rasel K.je dobar glumac
Spoiler: prikaži
a ovde mu pomazu scenario i šminka da bude uverljivo gnusan
.Hvala na prevodu
Spoiler: prikaži
I zapazanje prevodioca o nasim medijima je zastrasujuce tacno
.

Rulic

  • Gost
Odg: The Loudest Voice
« Odgovori #7 u: Srpanj 28, 2019, 23:10:24 poslijepodne »
Hvala na prijevodu. Konačno nešto ozbiljnija tema iako su ovi u politici luđi od Micka, Detoura i ostalih disfunkcionalnih obitelji.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: The Loudest Voice
« Odgovori #8 u: Kolovoz 09, 2019, 00:20:54 prijepodne »
Pre pete epizode (mada sumnjam da ce se nesto promeniti do kraja),vrlo interesantna serija.I to zbog totalne politicke obojenosti.
Vidimo koliko je Holivud liberalan i
Spoiler: prikaži
sa koliko je animoziteta prikazan glavni lik.Na stranu da li zasluzuje(da)ali skoro nisam gledala tako"navijacku" seriju
.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Loudest Voice
« Odgovori #9 u: Kolovoz 09, 2019, 02:11:22 prijepodne »
Rekao sam da neću istraživati ništa o liku i djelu  Rogera Ailesa, ali ću izgleda morati ali tek kada završi serija. Toliko o dojmu.
Za sada mogu samo konstatirati da bez obzira koliko su autori bili objektivni i koliko je istine u svemu tome, ma to zna samo najuži krug sa kojima je surađivao a samim time i oni su kompromitirani, tako da je vjerovatno većina istine ostalo među zidovima, ali ako je i polovina, ma kakva polovina, trećina istina, baš je pravi odraz stanja koji je pustio korjenje i kod nas, da oni koji se predstavljaju kao moralne vertikale su zapravo najveće moralne nakaze,
U ovome slučaju radi se o monstrumu  koji se svojim, na žalost moram ih nazvati, umiječem i sposobnošću okitio sa gotovo neogranićenom moći, nema tu nikakvog idealizma niti svjetonazora nego samo težnja za još više kontrole  i te moći sa kojom nestaju svi atributi koje ima neko biće da bi ga se moglo više nazvati čovjekom, a sve do sada viđeno u seriji i strašne grozote koje je bio u stanju napraviti svrstava ga baš u tu kategoriju nečovjeka.
Serija je baš otišla tim smijerom da se samo bavi likom i nedjelom Rogera Ailesa, a kontrola medija i fake newsa su prikazane kao nuspojave njegove  osobnosti, da toliko je moćan.
Biti će zanimljivo u ove zadnje dvije epizode  vidjeti način na koji će doživjeti i vrhunac i neizbježan pad koji takve posebno boli.

 

Online faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: The Loudest Voice
« Odgovori #10 u: Kolovoz 18, 2019, 12:52:20 poslijepodne »
Kompletirana serija. Loša realizacija Showtimea, rekao bih i nepotrebna serija jer There is no such thing as bad publicity.
Kraj je odasto nedorečen. Ostali smo uskraćeni za to kako se patio pred smrt, ako se patio.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Loudest Voice
« Odgovori #11 u: Kolovoz 18, 2019, 16:33:56 poslijepodne »
...except your own obituary.
Baš je bezvezan kraj, napravili su toliki build up da ga okarakteriziraju u što gorem svijetlu, a na kraju samo se okliznuo u kupaonici... a ne  znam, ne bih ju okarakrerizirao kao nepotrebnu, više kao razočaranje jer nije bio proizvod koji je reklamiran, ovako je ispalo samo kao što gori prikaz jedne od najmoćnijih sivih eminencija iza Trumpa, ali daleko od toga da nije bila gledljivo, ako ništa probudila je mnoštvo negativnih emocija naspram njegovih postupaka pogotovo što se radi o biografiji osobe iz ne tako davne prošlosti. Šteta dobre glume posebno Crowa, a S. Miller da nije navedena u kredititma ne bih ni znao da je sudjelovala, neprepoznatljiva. Jako puno truda uloženo a rezultat niti približno sukladan.
Faks, još jednom, hvala i svaka čast na odličnim titlovima. :clapp

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: The Loudest Voice
« Odgovori #12 u: Kolovoz 19, 2019, 01:52:17 prijepodne »
Kraj je takav kakav je i bio u stvarnosti
Spoiler: prikaži
proces za seksualno zlostavljanje se zavrsio nagodbom,on je i dalje savetovao Trampa kome ovo prethodno nije smetalo,nije se bas patio s milionima dolara i relativno brzim fizickim krajem
.
Rasel K. je ovo odigrao za 10.(nije bas lako odigrati monstruma u psihickom i fizickom pogledu).Bice ovde nagrada.

Online faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: The Loudest Voice
« Odgovori #13 u: Kolovoz 19, 2019, 09:47:54 prijepodne »
Oni su opisali kraj, nismo ga videli, o tome govorim.
Serija počinje tako što on leži na podu. Fali jedna epizoda, tačnije 2017. godina,
u kojoj bi bilo prikazano kako se muči, da dobijemo neku gledalačku satisfakciju.
Ovako su gradili villaina i nisu ga završili.  :smfor (9):

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Loudest Voice
« Odgovori #14 u: Kolovoz 19, 2019, 13:39:10 poslijepodne »
Ne da se nije mučio, nego se izvukao i to na lak način.
Izbjegao sve te silne tužbe, bio u induciranoj komi 8 dana nakon pada, jedinu  kaznu za života koju je osjetio je impotencija, a i to je valjda s obzirom u kojim je godinama bio, došlo po prirodi, tako da SOB nikakvu cijenu platio nije.

Offline Pista

  • Razina 0
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: The Loudest Voice
« Odgovori #15 u: Kolovoz 20, 2019, 00:49:30 prijepodne »
Slazem se da je trebalo da snime jos jednu epizodu i naprave bolji kraj serije.Ali,dobra je,aktuelna,tako sada mediji funkcionisu.Ne izvestava se o nekom dogadjaju nego se prave lazni ili tendenciozni.Zato ne cudi sto jedan beskrupulozni,pravi predator,manipulant i vodi takve medije.Dobra i ozbiljna serija

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: The Loudest Voice
« Odgovori #16 u: Rujan 12, 2019, 07:19:23 prijepodne »
  Sinoć sam završio seriju. Baš je zanimljivo kako je tempirana, pred početak kampanje za predsedničke izbore u SAD-u.
 Meni je serija odlična, drži pažnju, radnja ide brzo, nema prekidanja tipa idem da jedem, pa ću nastaviti...
Baš me zanima koliko će dobiti nominacija za Emmy Awards. Očekujem mnogo...

Offline zdjenko

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: The Loudest Voice
« Odgovori #17 u: Listopad 01, 2019, 13:46:49 poslijepodne »
Serija je vrlo gledljiva i zanimljiva, bez daljnjeg. Što se tiče tko tu koga i zašto, uvijek treba uzeti u obzir tko i zašto seriju ili film radi. Samo kod rijetkih autora se možemo opustiti i vjerovati da prikaz nečega nije uzak i jednostran. Ovo sigurno nije taj slučaj.
Ponavljam, za gledati, super.

Offline World92

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: The Loudest Voice
« Odgovori #18 u: Prosinac 14, 2020, 17:16:10 poslijepodne »
Ovu seriju sam zaboravio da dodam u onoj temi... Pogledao sam mozda pre nekih mesec dana, posto mi kablovski operater uveo fox  news i setio se ove serije i resio da pogledam, u principu nije losa iako sam znao od ranije kako je osnivac zavrsio. Crowe je odlicno odigrao i generalno cela glumacka ekipa je bila dobra, posebno Seth MacFarlane, on bas ne moze bez foxa  ;D