Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Bron/Broen  (Posjeta: 37670 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Bron/Broen
« Odgovori #60 u: Lipanj 20, 2019, 06:14:51 prijepodne »
Za prave ljubitelje vrhunske krimi serije Bron/Broen sve četiri sezone je poseban užitak.
Uspeli su da na izuzetno realan način prikažu probleme koje imaju skandinavske zemlje, podele ali i stepen napretka i jedinstva pogotovo u poređenju sa našim balkanskih zemalja, plus svaka sezona donosi nove odlično upakovane zločine i slučajeve koji te do zadnje epizode drže u neizvesnoti.
I naravno sjajna švedska glumica Sofia Helin u ulozi detektivke Saga,bilo je još zanimljivih glumaca koji su ostavili značajan trag.
Jedan od njih je Kim Bodnia u ulozi danskog kolege Sage.
Ali po meni Sofia je briljantno iznela teret uloge jedne izuzetno darovite policajke ali poprilično nestabilne osobe sa teškom životnom pričom.
Čista desetka za seriju i napravili su pun pogodak što su sve završili u četiri sezone.

Offline milano

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: balkan
Odg: Bron/Broen
« Odgovori #61 u: Srpanj 15, 2019, 20:54:33 poslijepodne »
Zaista odlična krimi serija za ljubitelje ovog žanra. Skandinavski noar, sumorna atmosfera, neprilagođena policajka. I da napomenem izvrsnu uvodnu temu Hollow Talk - Choir of Young Believers.

Offline bozgo1

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slovenija
Odg: Bron/Broen
« Odgovori #62 u: Kolovoz 26, 2019, 09:53:25 prijepodne »
Odgledao prvu epizodu prve sezone Bron/Broen. Počelo je zanimljivo, švedska detektivka opasna, neumoljiva, reklo bi se bez srca, kao neka mašina. Uopšte ne jeb* ništa, samo po propisima  :smfor (24):. A danski policajac malo na zajebanciju, malo kao lagano hahahahaha. Nadam se da če bit zanimljiva serija i dalje, jer kako čitam večina forumaša je hvale i tako, da idemo dalje . (y)

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Bron/Broen
« Odgovori #63 u: Kolovoz 26, 2019, 11:02:55 prijepodne »
Odgledao prvu epizodu prve sezone Bron/Broen. Počelo je zanimljivo, švedska detektivka opasna, neumoljiva, reklo bi se bez srca, kao neka mašina. Uopšte ne jeb* ništa, samo po propisima  :smfor (24):. A danski policajac malo na zajebanciju, malo kao lagano hahahahaha. Nadam se da če bit zanimljiva serija i dalje, jer kako čitam večina forumaša je hvale i tako, da idemo dalje . (y)
Saga ima Aspergerov sindrom i zato je tako kako ti kazes hladna i neumoljiva.Gledaj dalje serija je fantazija .To je prva serija koju sam ja odgledala iz te severnjacke produkcije i odusevila me ,jos je ni jedna nije dostigla i to bas zbog Sage.

Offline markom

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Bron/Broen
« Odgovori #64 u: Rujan 02, 2019, 06:56:56 prijepodne »
Šteta sto je Martin (Kim Bodnia) napustio seriju posle 2 sezone, Saga i on su mi bili u kombinaciji najbolji.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Bron/Broen
« Odgovori #65 u: Studeni 09, 2019, 16:13:13 poslijepodne »

  Znam da ce me ovde svi razapeti na krst, ali ja sam pre par godina odustao od gledanja prve sezone posle prve dve, tri epizode. Nije me se apsolutno dojmio pocetak  niti dotakao. Nisam osetio ama bas nikakvu hemiju da nastavim dalje.

  Ali posto svi kuju ovu seriju u zvezde, ulozicu napor, pa cu da krenem izpocetka da ne ogresim dusu, kao kod serije 13geboden, kod koje mi se ulozeni gledalacki  napor i trud, na kraju isplatio....

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Bron/Broen
« Odgovori #66 u: Studeni 09, 2019, 17:10:35 poslijepodne »

  Znam da ce me ovde svi razapeti na krst, ali ja sam pre par godina odustao od gledanja prve sezone posle prve dve, tri epizode. Nije me se apsolutno dojmio pocetak  niti dotakao. Nisam osetio ama bas nikakvu hemiju da nastavim dalje.

  Ali posto svi kuju ovu seriju u zvezde, ulozicu napor, pa cu da krenem izpocetka da ne ogresim dusu, kao kod serije 13geboden, kod koje mi se ulozeni gledalacki  napor i trud, na kraju isplatio....
Ma nitko te neće razapeti. Ukusi su različiti i o tome se, naravno, može i treba raspravljati. Po meni, Bron/Broen je kultna serija u svom žanru i nešto najbolje ikad napravljeno. Saga Noren je neponovljiva, a ni Martin Rhode ne zaostaje puno. Opet po meni, ostale kultne serije tog tipa nisu joj niti za pete. Daj si truda i pogledaj još koju epizodu, pa ako te se opet "ne takne" odustani. I zadnji put, po meni, ako ne pogledaš Bron/Broen radiš si štetu kao da recimo nisi gledao Sopranose :)  :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Bron/Broen
« Odgovori #67 u: Studeni 09, 2019, 18:15:42 poslijepodne »
Po meni, Bron/Broen je kultna serija u svom žanru i nešto najbolje ikad napravljeno.

Apsolutno se slažem Borise. Mislim da se nikad više neće napraviti nešto tako kompleksno i kvalitetno, serija koja se opisuje samo u superlativu
(ja bih volela ali čisto sumnjam)... ona je postala pojam za sebe - Bron/Broen.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Bron/Broen
« Odgovori #68 u: Studeni 10, 2019, 11:32:12 prijepodne »
   Pogledacu seriju Bron, Kim Bodnia mi je jos iz vremena filma U Kini jedu pse, jedan od omiljenih danskih glumaca.
 Skoro sam u Podgorici sreo i upoznao Slavka Labovica cuvenog reketasa iz tog filma i pitao sam ga da li ce snimati i treci deo u Kini jedu pse. Rekao je da na zalost nece.
 Inace nisam gledao ni Sopranove. Ja sam malo ''cudan'' neke serije koji su svi gledali ja nisam i obrnuto....Salim se, nisam stigao, kako kaze pokojni Ekrem u svojoj spot pesmi poso, kuca, deca...Jos samo 6 godina do penzije , pa sto ne stignem od filmske obavezne lektire cu da nadoknadim. :bear3:

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Bron/Broen
« Odgovori #69 u: Studeni 10, 2019, 12:29:46 poslijepodne »
 :bier samo naprijed stari moj
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Bron/Broen
« Odgovori #70 u: Studeni 10, 2020, 10:46:33 prijepodne »
Odlična serija, prva skandinavska koju sam gledao i onda sam se navukao i na ostale. Iako je ovo jedna od prvih kojima su se Skandinavci probili i dalje mi je u top 3. Sve 4 sezone izvrsne. Saga je odličan lik, kao i Martin u prve dvije sezone. Ocjena 9/10

Offline choosie

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Don't follow leaders, watch the parkin' meters!
  • Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Odg: Bron/Broen
« Odgovori #71 u: Studeni 12, 2020, 13:59:16 poslijepodne »
Da, trebali su završiti serijal, ionako je bez Martina postalo malo nja nja, mada ne bih imao ništa protiv
i da su odlučili malo rastezati, kad mogu dosade od GOT, TWD, zašto ne bi i Bronovci??  ;D

Offline World92

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Bron/Broen
« Odgovori #72 u: Prosinac 31, 2020, 12:00:43 poslijepodne »
Trenutno sam na 3 sezoni, iako nisam neki veliki ljubitelj skandinavskih serija... ova je dobra, volim taj zanr i zanimljiva radnja. Mozda prve dve sezone su bile bolje, bar je to moj utisak, sto se tice glumaca ok su, iako slabo ih poznajem. Svakako cu da pogledam i USA verziju.

Offline bobek26

  • Razina 0
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • Lokacija: hrvatska
Odg: Bron/Broen
« Odgovori #73 u: Prosinac 31, 2020, 16:42:39 poslijepodne »
Serija postavlja standarde, o Sagi se pišu knjige  naravno svaka sezona je sve slabija ali i to je postao standard  Odlično

Offline Micko86

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Bron/Broen
« Odgovori #74 u: Siječanj 07, 2021, 21:41:26 poslijepodne »
Saga Noren je definitivno jedan od najneobičnijih i najinteresantnijih likova iz TV serija.
I ja sam bio razočaran kada su sklonili Martinov lik, ali i ovaj ltip koji ga je zamenio nije bio toliko loš, podjednako sjeban kao i Sara.