Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 886897 puta)

0 Članova i 20 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline jankomi

  • Razina 0
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Filmovi
« Odgovori #1830 u: Travanj 29, 2019, 12:38:37 poslijepodne »
The Shawshank Redemption (1994)
R | 2h 22min | Drama | 14 October 1994 (USA)

https://www.imdb.com/title/tt0111161/

Još jednom sam pogledao ovo veliko filmsko remek djelo. I dalje ostajem pri tome da je film jednostavno savršen. Glumci, snimanje, scenarij sve je savršeno. Redatelj je uspio postići ono što rijetko tko može, a to je da te naprosto poveže s protagonistima kroz ta 2 sata koliko traje film. Uspije stvoriti emocionalnu povezanost, jer mislim da sam na kraju filma jače emocije imao ja nego sami protagonisti. Ono što me najviše oduševljava je intelekt u pozadini filma. Svaka scena je utjecala na kraj, i to ne na tipičan način gdje pola stvari ne shvatiš zbog nekakve umjetničke slobode redatelja, nego baš suprotno na kraju ti samo otvori oči i progledaš.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #1831 u: Svibanj 11, 2019, 23:58:03 poslijepodne »
krenuh ovaj ajron skaj 2
https://www.imdb.com/title/tt3038708/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1
ali batalih jer pojma nemam sta je bilo u prvi pa se pogubih na pricu.
sto je ovo, neka tresina, parodija? zavrsicu ga sigurno no ne znam kako da se postavim  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #1832 u: Svibanj 12, 2019, 00:08:49 prijepodne »
Prvi je bio ok. Kao steampunk trešerica. Ta pa nacoši na Mesecu ne možeš promašiti s time xD. Kakogod meni se svideo.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #1833 u: Svibanj 12, 2019, 00:27:47 prijepodne »
znam da smo nesto coporativno gledali taj prvi, no takvo gledanje...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline beogradski

  • Razina 0
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #1834 u: Svibanj 12, 2019, 02:23:33 prijepodne »
E ovako. Zaista dosta gledam i filmova i serija i mini serija. Ali ove cu ostaviti nekoliko recenica o filmovima koje sam odgledao u skorije vreme i moje misljenje o tim filmovima.

S obzirom da na zalost veliki broj hrli da gleda samo sta je novo i sa poznatim glumcima, ja nisam takav, mada ne znaci da ne gledam poznate filmove i sa poznatim glumcima.

A Star is Born - zaista Bradley Cooper je odradio svoj posao kako treba, kako ispred, tako i iza kamere. Prijatno me iznenadila Lady Gaga.

Triple Frontier-preuzbudljiv avanturisticki akcioni film sa odlicnom glumackom ekipom Ben Affleck, Charlie Hunnam,Garreth Hedlund,Pedro Pascal i po meni antipaticni Oscar Isaack. Petorica poznanika krecu da uzmu novac od zloglasnog narko dilera ali nalecu na brojne prepreke a predeli su fenomenalni..dzungla,Andi... Inace isti reziser iza sebe ima Al is Lst, koji je snimio 6 god pre ovog fiilma gde mu glavnu ulogu igra Robert Redford koji je i jedina uloga.

Halloween 2018-horor film koji moze da se odgleda ali je to daleko od ono prvog i kultnog Noc vestica. Daleko od toga da je film los ali ne moze se reci i da je super. Mislim da nakon sto su naznacili 20 god pa sad i 40, da i trebali da ostabe legendarnog Majkl Majersa na miru.

Kidnap - Film koji mi je prejak. Od prvog do poslednjeg trenutka napetost. Halle Berry igra majku kojoj kidnapuju sina iz parka i ona svo vreme puta pokusava da ga spasi.

The House That Jack Build - Matt Dillon odlican ali imao sam strah za film i taj strah koji s zove Lars von Trir se obistinjio. Morao je danski reziser da upropasti film pred kraj i da ode u ta njegova ''ludila''. Mada do pred kraj, Dillon odlicno igra manijaka ubicu. Ima cak i scena gde je ubio dvoje dece. Eizvinjavam se ukoliko neko jos nije gledao ali...

Bad Country-Odlican tandem Matt Dillon i Willem Dafoe i tu je jos Tom Berenger. Dobar film, dobra atmosfera, dobar stajling dvoje dlicnih flumaca,Defo,koji iza sebe pa i nema losu ulogu i tu je odlicni Dilon. Ali...Nesto ipak fali tom filmu a zaista ne bih znao objasniti sta.

Ustav Repuvlike Hrvatske-veceras odgledao.Olican film. I zaista sam se razalostio zbog pokojnog Glogovca/RiP/, koji je bio ne jdan od boljih nego najbolji nas glumac. Ovaj film ukoliko niste gledali PREPORUCUJEM.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #1835 u: Svibanj 12, 2019, 10:31:34 prijepodne »
Obavezno pogledati i

La Habitacion de Fermat (Fermat's Room) (2007)
http://www.imdb.com/title/tt1016301

8,5/10

U poslednje vreme gledao i preporučujem i:

Japanski

"Tasogare Seibei" (The Twilight Samurai) (2002)
http://www.imdb.com/title/tt0351817/

9/10

Argentinski

El secreto de sus ojos (The Secret in Their Eyes) (2009)

http://www.imdb.com/title/tt1305806/

8/10

http://www.imdb.com/title/tt2309224/combined

Big Bad Wolves (2013)

Odličan izraelski film

ja tu ne vidim ništa zašto bih pogledala neki film.. rečenica ja preporučujem mi ne vrijedi ni da dolazi od samog J.J. Abramsa.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1836 u: Svibanj 12, 2019, 14:37:31 poslijepodne »
Od tih preporuka bez što/kako/zašto...

Fermaovu sobu namjerno preskočio jer je matematika u filmu, kako su već napisali oni koji su gledali, samo anegdota. Odnosno za razumijevanje filma ne treba zapravo znati ni da je 2+2=4. Kocka se barem udostojila paradirati (te parodirati a i popularizirati) prim brojeve. Tko će gledat nek gleda, ako nema dokazivanja integrala od e na iks ili sličnih matematičkih ludorija, meni se najiskrenije ne da.

Samuraj sumraka ili sumrakov samuraj, lijepo piše da spada u žanr drama/history. Već prije sam negdje napisao da izbjegavam u širokom luku drama/history/war/biography mužnje para pa sam tako i ovu odmah prekrižio na nekakvoj listi za gledanje. Zašto? Zato što u određenim okolnostima čovjeka pukne PTSP, a to se na ovakvim kvazi dokumentarnim filmovima rijetko viđa. Čak i onda kad se prikaže bude nerealno izromantizirano. Svi smo mi krvavi ispod kože, pa ako je Jodorowsky to shvatio još kad se rodio, ne znam što ostali autori čekaju. Japancima, koji su vjerojatno nacija s najviše ratnih zločina u ljudskoj povijesti, bolje bi bilo da se pozabave pitanjem zašto su baš oni povijesno možda najgori atrocitati, je li to nešto genetski/etnički ili je pak odraz kulture u njihovom društvu. Kroz film. Ma se ne usude.

Tajna u očima nije još jedan ludo dobar španjolski triler, ludo dobar jest, ali argentinski je. Zbog jezika netko može pomisliti da su eto opet španjolci opet napravili žanrovsko remek djelo, ovaj put ipak nisu oni. Tko voli trilere, lizat će prste gledajući ovaj film s nesvakidašnjim obratima. Kako to inače biva s kvalitetnim trilerima, što manje znate o radnji prije gledanja tim bolje jer svaka riječ može biti spoiler pa o radnji neću. Film je dobio i oskara za najbolji film na neengleskim jezicima, a ameri su bržebolje bili napravili inferiorni blesavi rimejk kojega valja zaobići u širokom luku. Odnosno, pridružujem se preporuci, tko nije gledao, ostavite sve drugo sa strane i ajmo.

Preloši vukovi? Bi li se tako prevelo? Kako god, jebga sad, taj nisam gledao. Niti čuo za nj prije da budem iskren. Pa da vidimo neki random "juzer rivju":
Citat:
Quentin Tarantino called that movie "the best film of the year". The filmmakers satisfied Tarantino's quota for blood and cruelty, which makes him so impressed. Understandably, the lovers of S&M stuff are excited to watch that movie too. However, it is basically comprised of endless Hollywood clichés taken from different horror films. Even the script is a pale copy of a much better movie, The Prisoners.
Meni dovoljno. Egzotiku koja nije iz holivuda obožavam, ali ako se radi o kopiji kopija, drž'te to podalje od mene.

Offline beogradski

  • Razina 0
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #1837 u: Svibanj 13, 2019, 01:16:04 prijepodne »
E ovako... Ja cu napiati filmove koje sam relativno skoro gledao i pored moje misljenje za film, pa ukoliko ste u nekoj nedoumici...

Ustav Republike Hrvatske - U glavnoj ulozi odlicni Nebojsa Glogovac /RiP/ koji nas je prerano prerano napustio. Film je rezirao Rajko Grlic. Nebojsa Glogovac igra transvetita Katarinu tj. Vjekoslava Kralja. Koji radi kao profesor a u slobodno vreme i nocu se oblaci kao zensko i pomaze svom bolesnom ocu. Kroz film se jasno vidi da nema ni lj od ljubavi izmedju oca i sina. Otac nikad nije prihvatio to sto mu je sin od svog sedmog razreda, dok sin ocu nije oprostio njegovu grubost ne samo prema njemu nego i prema majci. Igrom slucaja, Vjekoslav Kralj, koji je intelektualac, ce upoznati svoje komsije, Ante Smardzic, koji je Srbin i njegovu suprugu Maju. Ante radi kao policajac dok je Maja medicinska sestra koja priskace u pomoc kako Vjekoslavu tako i njegovom ocu.


The Highwaymen - Rezija John Lee Hanckock (Alamo) a u glavnim ulogama odlican tandem Kevin Costen i Woody Harrelson. Prica prati dvojicu penzionisanih agenata, koje vracaju na posao sa jednim zadatkom, eliminisati Boni i Klajda. Ovo nije prva ekranizacija gde su Boni i Klajd predstavljeni kao psihopate, jer to su i bili jer su zaista bezpotrebno ubijali ali su dobijali svoje fanove u frustiranimm ljudima. Kevin i Vudi su odradili svoj deo posla i vise nego dobro, ali 2 sata i 12 minuta su i previse za ovakvu tematiku. Veci deo filma gledamo dvojicu veterana u kolima i polja i livade. Daleko od toga da je film los, ali nije bas zasluzio pohvale.



We Die Young - Jean Claude van Damme. Bas bas prijatno iznenadjenje. Belgijanac igra Danijela.Ratnog veterana iz Avganistana. Inace van Dam u ovom filmu nije progovorio ni rec jer lik kojeg igra ne moze da prica. Ali nemojte bezati od ovog filma ako nisye fan Van Dama jer on se ovde ne tuce niti je neka pucacina u pitanju. Jer u centryuu paznje su zloglasne bande Vasingtona. Banda iz filma je jedna od najopasnijih i najokritijih ali zaista sada ne mogu se setiti imena bande ali ceyte videti u filmu. Reziser je veoma talentovan, barem neko moje misljenje. Znaci u centru price su dva brata, stariji vodi racuna o mladjem i zeli po bilo koju cenu da ga skloni iz takvog sveta ali to ide tesko. Stariji brat radi kao ''kurir'' i jednog dana usred komplikacija, zivoti dva brata ce se ukstiti sa bivsim marincem. Odlican film

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #1838 u: Svibanj 13, 2019, 08:47:05 prijepodne »
Prvi je bio ok. Kao steampunk trešerica. Ta pa nacoši na Mesecu ne možeš promašiti s time xD. Kakogod meni se svideo.
skroz otkacen drugi dio.
sta su sve natrpali u film stvarno im svaka cas' . hitler jase tiranosaurusa a ona plavusa iz prvog dijela nekim letecim kung-fu potezom nokautira reksa... znaci...  ;D
itd, itd... ne vjerujes sta gledas.
ali sama ideja, bozemioprosti  :smfor (24):
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #1839 u: Svibanj 13, 2019, 09:47:08 prijepodne »

JoxerTM, The Twilight Samurai  sam pogledala pre par godina i po meni  je on ljubavni film koji je smešten u doba samuraja (period u kome su još uvek bili izolovani od ostatka sveta) . Pričam po sećanju - za mene jako dirljiva priča o kulturi koja je nestala, ali čiji duh časti i dalje živi ; nema veze  sa tim o čemu pišeš i mislim da bi trebao da ga pogledaš jer  film daje osvrt na život "malog" samuraja,njegovu porodicu,način razmišljanja...

Neću ga prepričavati, po meni je film odličan i   zaslužuje da se pogleda jer je potpuno drugačiji od ostalih "samurajskih" filmova  (više spada u liriku nego u epiku, a tu bih dodala još 2 filma koja se razlikuju i u kojima sam uživala :

https://www.imdb.com/title/tt2653264/
A Tale of Samurai Cooking: A True Love Story

https://www.imdb.com/title/tt1834303/
Tenchi: The Samurai Astronomer

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #1840 u: Svibanj 14, 2019, 09:52:23 prijepodne »
stavi naziv filma pa imdb link ispod.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline beogradski

  • Razina 0
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #1841 u: Svibanj 14, 2019, 17:05:56 poslijepodne »
Geostorm- - reziju potpisuje manje-vise poznat - Gerard Butler, reziser, mada meni nije. Ali,sto se tice glumacke ekipe, imamo sve sama bombasticna imena Gerard Butler,Jim Sturgess,Abbie Conish,Daniel Wu,Andy Garcia,Ed Haris,Robert Sheehan i sta dobijemo za 1h i 49 minuta? Jedan od najgorih filmova koje sam ikada gledao. A trejler obecava. Znci ukoliko neko nije odgledao ovaj film bolje neka tako i ostane. Umesto prirodnih vremenskih katastrofa ili da je nesto izazvano klimom i slicno, mi dobijamo pricu gde vremenskim nepogodama se upravlja daljinskim upravvljacem i Ed Haris na taj nacin hoce da ubije predsednika SAD-a koga igra Andy Garcia. Ma sramota za film


T2 Trainspoting - Rezija Danny Boyle, narawno. A glavni akteri su nama dobro poznati likovi, Renton /Ewan McGregor/, nezaboravna scena iz prvog dela gde dok krizira zamislja da mu roditelji odgovaraju na kvizu na pitanja o narkoticima. Tu je Sajmon/Johnny Lee Miller, zatim je tuBegbi/odlicni Robert Carlyle i kvartet ekipi cini manje poznati Ewen Bremmer koji igra  Spada. Ekipa je u T2 pojacana za jos jednog lika, to je Bugarka Anjela Nedyalkova koja igra Veroniku. Ovom prilikom prreporucujem film u kojem ona igra The Paradise Suite. U pomenutom filmu igra i nas glumac Boris Isakovic. Nego da se vratim na T2. Ko nije gledao originalni Trainspoting onda mu dzabe i da odgleda T2 kad nece znati glavne likove sta je sve bilo sa njima. I legendarna pesma koju izvodi Iggy Pop. Kraj T2 je odlicno uradjen, realno. Opet ta odlicna Igijeva stvar i odlican kadar kao da je Renton ostao zarobljen u zacaranom lavirintu. Jer nakon svih putesestvija, povratak u svoju sobu kod svog oca. T2 izaziva i nostalgiju kod nas koji znamo Trainspoting, ovo danas je novija generacija.  I odlicna scena kad Sajmon peva od grupe Wueen Radio Ga ga



PS. JA ovo objavljujem filmove koje sam gledao u skorije vreme. Znaci nije samo da prporucujem, nego i...

Offline Aky

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Filmovi
« Odgovori #1842 u: Svibanj 14, 2019, 17:43:30 poslijepodne »
Airplane 1

https://www.imdb.com/title/tt0080339/

Airplane 2

https://www.imdb.com/title/tt0083530/

Gledao sam oba prije jedno 9 ili 10 godina, a sinoć na TV-u naletih na ovaj drugi dio i lijepo se isplakah od smijeha. Doslovno čitav film je provala sama od sebe, neozbiljan, ironičan, komičan, nadrealan. Svaka scena ima nešto svoje i ko voli ovakvu vrstu komedije svakako će se nasmijati.


Počni gledati Angie Tribecu ako nisi gledao  :smfor (24): :smfor (24):

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #1843 u: Svibanj 14, 2019, 19:43:12 poslijepodne »
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles 2019
https://www.imdb.com/title/tt9775360/?ref_=nv_sr_2?ref_=nv_sr_2

Obično negledam ove dugometražne crtaće ni od DC ni od Marvela. Što se tiče kornjača tu gledam sve.  :smfor (6):
I naravno naložio sam i klince da ih vole isto, kao videli ovo aj da gledamo...
Nisam imao neka očekivanja ali na kraju je ispala neverovatna zabava.
Ko voli Batmana i TMNT definitivno velika preporuka.

Offline jankomi

  • Razina 0
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Filmovi
« Odgovori #1844 u: Svibanj 15, 2019, 07:53:21 prijepodne »
Liu lang di qiu (2019)
TV-MA | 2h 5min | Action, Drama, Sci-Fi | 5 February 2019 (China)


http://www.imdb.com/title/tt7605074


pogledao sinoc na nf. da je trajao sat ipo, umjesto dva, jos bi bio ok. sve sta moze krenut krivo - krene krivo. al na kraju ipak sve ispadne ok? sa svakim likom moras proc njegovu osobnu dramu, kao da je svaki lik glavni lik. kolicina bespotrebne drame i identicne glupe spike ponovljene za svakog lika, pojavio se on u filmu na pocetku ili na kraju, je ista. jbno ista. jedino dobro je cgi, sve ostalo, za apokalipticni sci-fi film je cak i smijesno. uglavnom, pogledao sam ga u drustvu, svako malo smo nesto komentirali pa sam ga nekako izdrzao pogledat do kraja... i jos taj 'kraj nakon kraja'... ubij me, koji jbni proljev.

ocjena 3/10.

zaobiđite ovaj film.

Offline vukmar

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #1845 u: Svibanj 15, 2019, 22:01:52 poslijepodne »
Odgledao novi Pet Sematary..
baš loše urađen, trudili se svi, al' džaba.. 3/10
zaobiđite ovo.. moglo je bolje.. :smfor (8):

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1846 u: Svibanj 21, 2019, 18:36:55 poslijepodne »
Par dobrih indie filmova tko voli putovanje kroz vrijeme  The Endless (2017) , Time Trap (2017), Enter Nowhere (2011) , Coherence (2013) ,Timecrimes (2007) , Triangle (2009) ,Predestination (2014)
hyde je danas na odmoru, jelda?   :thspaz

E pa kad već nije likvidirano, kratki komentar. Timecrimes i Triangle pripadaju Time Loop žanru i nije moguće ocijeniti koji od njih dva je bolji - oba su ludo dobra.
Već su prije spomenuti nekoliko puta u temi kao vrhunski filmovi, pa i od moje strane u postu o europskim filmovima koje bi svatko trebao pogledati bar jednom prije nego kre... umre:
https://www.prijevodi-titlovi.org/forum/index.php?topic=320.msg34916#msg34916

Ovi ostali nisu time loop. Ne kažem da nisu dobri, ali o tome neki drugi put.
Ispričavam se na bahaćenju.  :smfor (21):


Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #1847 u: Svibanj 21, 2019, 22:37:11 poslijepodne »
hyde je danas na odmoru, jelda?   :thspaz

hyde je rodiljnom i dijete mi ne da mira.. samo ti reagiraj, ja kad stignem, stignem ;D

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Filmovi
« Odgovori #1848 u: Svibanj 21, 2019, 23:01:24 poslijepodne »
šestominutne ovacije u Cannesu, prešišao Rocketmana za minutu... a valjda i Tarantino mora dobiti Oscara za režiju...

English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline drazen13

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: zg
Odg: Filmovi
« Odgovori #1849 u: Svibanj 27, 2019, 21:10:05 poslijepodne »
Fighting with My Family
https://www.imdb.com/title/tt6513120/
ako nekog zanima britanski humor, film je sasvim simpatican i ne trebas bit fan hrvanja

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1850 u: Svibanj 28, 2019, 00:12:21 prijepodne »
šestominutne ovacije u Cannesu, prešišao Rocketmana za minutu... a valjda i Tarantino mora dobiti Oscara za režiju...
Nisam baš siguran da si pogodio film s poduljim ovacijama u Cannesu.
Možda sam krivo pročitao ovdje:
https://www.jutarnji.hr/kultura/film-i-tv/jurica-pavicic-o-dobitniku-zlatne-palme-politicki-provokativna-korejska-crna-komedija-parazit-zasluzeno-je-pobijedila/8925566/

Ili ovdje:
https://www.jutarnji.hr/kultura/film-i-tv/zasto-bi-zlatna-palma-ove-godine-trebala-otici-u-koreju/8911085/
Citat:
Nevelikoj listi favorita za ovogodišnju Zlatnu palmu priključio se još jedan film. Riječ je o prvom filmu na ovogodišnjem Cannesu koji je publika tijekom projekcije prekidala oduševljenim pljeskanjem, a kad je film završio, krenule su zbiljske ovacije ushita. Film o kojem je riječ stigao je iz Koreje, a naslov mu je “Parazit”.

Odnosno radi se o filmu:



Zar par Joon-ho Bong + Kang-ho Song može omanuti? Dosad, bar meni, nisu.

Rulic

  • Gost
Odg: Filmovi
« Odgovori #1851 u: Svibanj 28, 2019, 08:27:49 prijepodne »
The Poison Rose 2019

https://www.imdb.com/title/tt5862166/

Ovaj film NISAM gledao a vjerojatno i neću jer me je jako dojmila recenzija na IMDB-u



Inače ekipa je više nego dobra

 Brendan Fraser, Famke Janssen, John Travolta, Morgan Freeman
« Zadnja izmjena: Rujan 25, 2019, 21:01:26 poslijepodne od Rulic »

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #1852 u: Svibanj 29, 2019, 10:14:52 prijepodne »
krenula nova godzila put bioskopa... nije vic.
idem u 5ak vjerovatno.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline jankomi

  • Razina 0
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Filmovi
« Odgovori #1853 u: Svibanj 29, 2019, 17:35:42 poslijepodne »
Senna (2010)
PG-13 | 1h 46min | Documentary, Biography, Sport

https://www.imdb.com/title/tt1424432/

Film/dokumentarac u kojem je prikazano kako se pokušavalo uništiti najboljeg vozača svih vremena. Uživao sam gledajući.
Preporuka za bilo koga, tko voli bar malo F1.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #1854 u: Svibanj 29, 2019, 19:55:06 poslijepodne »
Senna (2010)
PG-13 | 1h 46min | Documentary, Biography, Sport

https://www.imdb.com/title/tt1424432/

Film/dokumentarac u kojem je prikazano kako se pokušavalo uništiti najboljeg vozača svih vremena. Uživao sam gledajući.
Preporuka za bilo koga, tko voli bar malo F1.

Čak ne mora ni da se voli F1, dokumentarac je  zaista sjajan...sve su njime objasnili:
Seninu vozačku filozofiju, odnos Sena-Prost,  koliko je značio u svetu F1, koliku ljubav i poštovanje  je imao ....

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #1855 u: Svibanj 29, 2019, 21:04:51 poslijepodne »
krenula nova godzila put bioskopa... nije vic.
idem u 5ak vjerovatno.

Ja sam bio prijatno iznenadjen. Nisam bio ljubitelj Godzile, sto starih japanskih filmcica, sto holivudskih iz '98.godine, sto ove iz 2014.godine. Ovaj pak je cista zabava koja prosto proleti, Bogu hvala nisu sve borbe izmedju cudovista nocu, uz kisu i shaky kameru, tako da se moze uzivati u obracunu titana. Prava letnja holivudska zabava! Stvarno preporuka!

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #1856 u: Svibanj 30, 2019, 07:59:38 prijepodne »
upravo to, ku' ces bolje od huge monsters orgije  ;D
mada mi je ona prethodna bezvezna bila, bolja mi je ona sa metju broderikom aka hazbendom sare jesike parker.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #1857 u: Svibanj 30, 2019, 12:04:16 poslijepodne »
upravo to, ku' ces bolje od huge monsters orgije  ;D
mada mi je ona prethodna bezvezna bila, bolja mi je ona sa metju broderikom aka hazbendom sare jesike parker.

Secam se da sam polovinom 80-ih u bioskopu, pogledao "The return of Godzilla" https://www.imdb.com/title/tt9015178/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1 , film kao film- 'nako, ni bolji ni losiji od citavog serijala, ali prvih 15-ak minuta (
Spoiler: prikaži
napusten ribarski brod
) tada mi je bilo fenomenalno, takva napetost i horor, pa pokusaj da ga nadjes, mozda ti se svidi... Kada smo kod gledanja filmova, moji klinci me nagovorise da odgledamo "Aladdin"-a... https://www.imdb.com/title/tt6139732/?ref_=nv_sr_2?ref_=nv_sr_2  Iskreno, citajuci i slusajuci ocajne kritike vezane za film, nesto mi se nije ni gledao, al' opet da ga nisam pogledao, pokajao bih se, posto je u pitanju sasvim zadovovoljavajuce delce. Naravno, crtac iz '92.godine je svakako superiorniji u odnosu na ovaj Ricijev film, ali ovih 2 sata zaista brzo prolaze, Vil Smit sjajno nosi film (mada ga, za moj ukus, ima manje nego sto bi trebalo)... Nisam ljubitelj mjuzikla, ali ovde su pesme catchy i sasvim ok. Kada smo kod Gaj Ricija, i dalje je prisutan njegov trademark kadriranja, Bogu hvala ne u takvoj meri, kao u "Kralju Arturu"... sve u svemu, porodican film koji ce naterati osmeh na lice klincima, a i mi, malo stariji, cemo se sasvim lepo provesti! Samo da napomenem da sam gledao sinhronizovanu verziju!

Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Filmovi
« Odgovori #1858 u: Svibanj 30, 2019, 13:27:29 poslijepodne »
Pogledao jucer Captain Marvel sve u svemu i nije bio tako loš, dosta humornih diskursa malo fali dramaturgije ali ok dobar uvod za End Game.

Nakon dugo odgađanja prije par dana pogledao sam Talijanski film DOGMAN iz 2018 i nisam požalio odlicna prica o osveti fizicki slabijeg nad jacim (David vs Golijat)sa određenom dozom humora, svakako preporucam.
« Zadnja izmjena: Svibanj 30, 2019, 13:37:44 poslijepodne od hyde_sb »

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1859 u: Svibanj 30, 2019, 20:35:45 poslijepodne »
Ja mislio da sam jedini koji čeka brripove...  :thspaz

Cpt Marvel - prosječni kidsfriendly uradak, donekle zabavno. Glavnoj glumici fali šarma (možda nije njena greška prvi put je vidim u životu pa ne znam ni što je scenarij niti što je režiser zahtijevao), nervira me onaj ejđent of šild zbog čijeg sam dosadluka prestao gledati istoimenu seriju, sporedne uloge su skroz bezze, ali oko moje pamparasto i mačketina su spasili film od katastrofe.

Ako tko nije nakanio gledat cijeli MCU, predlažem da preskočite.