Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: De Dag  (Posjeta: 6186 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dobrila

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 0
  • *****
  • Postova: 2
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Hrvatska
De Dag
« u: Veljača 03, 2019, 17:41:09 poslijepodne »

Poslije nekoliko izvrsnih serija s valonskog (francuskog) dijela Belgije, došao je na red i flamanski (nizozemski) dio, serijom De Dag (Dan). Grad Bruges, Zapadna Flandrija, ostao je jednog jutra zatečen novonastalom talačkom krizom u podružnici jedne banke. Taoci su zaposlenici banke, građani i dvoje djece. Policija nastoji putem tima pregovarača iznaći način mirnog rješenja krize, ali kako stvari odmiču, sve je jasnije da nešto nije onako kako se očekivalo. Posebna je karakteristika serije, da su neparne epizode (1,3,5,7,9,11) prikaz gledan očima policije i obitelji žrtava, a parne su viđene iz kuta otmičara i talaca u banci. Kako dan napreduje, mnoge novo nastale komplikacije otkrivaju intrigu koja će dovesti do dramatičnog raspleta.


Godina: 2018.
Mreža: FBO, Woestijnvis, VIER, itd.
Žanr: triler
Glumci: Sophie Decleir, Lukas De Wolf, Willy Thomas, Jeroen Perceval, Johan Van Assche, Sebastien Dewaele, Olivier De Smet, Pieter Genard, Michel Bauwens, Joris Hessels, Nabil Mallat, Barbara Sarafian, Julie Mahieu
 


Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: De Dag
« Odgovori #1 u: Veljača 03, 2019, 17:56:27 poslijepodne »
 :clapp
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: De Dag
« Odgovori #2 u: Veljača 16, 2019, 07:18:17 prijepodne »
Taman kad pomislih da suze cure i bez oka, život te vrati u normalu. Ma kud će suza neg' na oko. Nađoh ja i nagovorih pomoćnika da krene, kad se ispostavi da je Irska ipak zelenija od Hrvatske  :? ?? i ode moja Dobrila trbuhom za kruhom. Ostavila meni da dovršim započete stvari.
No da se vratim temi (sorry na digresiji). Pri kraju je još jedna odlična belgijska serija, zanimljive koncepcije, ni trena dosadna, a kako se bliži kraj dobiva i elemente horora. Ne onog filmskog nego onakvog, kakvog samo život i ljudi mogu smisliti u stvarnom životu.
Na više mjesta sam pročitao kako su stručnjaci "oduševljeni onim što dolazi iz Belgije" te kako upravo Belgija preuzima mjesto predvodnika "nordicnoira". I moram se složiti. U žanru kriminalistike i trilera danas im gotovo nema premca. Takva je i ova serija. Izvrsno napisana priča, sjajna glumačka ekipa, gotovo bez minute promašaja. Kad samo spomenemo da vodeće belgijske glumice, Barbara Sarafian (gđa Goethals iz serije "Clan, Beau Sejour, Proffesor T." ), koja inače, od kad je počela s glumom, radi uvijek na 2-3 projekta godišnje i Lynn van Royen ("Beau Séjour, Tabula Rasa, The Team") sa sličnim pedigreom, imaju relativno male uloge, postaje jasno da se radi o vrlo ozbiljnom poslu. Uostalom, Belgijanci to tako rade u svim sferama života.
Uglavnom, serija vrijedna gledanja. I ne samo jednom.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: De Dag
« Odgovori #3 u: Veljača 18, 2019, 13:33:13 poslijepodne »
Neću puno, da ne zamaram previše šutljivu većinu. Kako reče Turab za Shetland(u pravu je) to vrijedi i za ovu. Nekom da, nekom ne. Samo, ovi koji počnu neka ne stanu. Puno će izgubiti. I mali dodatak. Evo što o seriji kaže britanski The Guardian - https://www.theguardian.com/tv-and-radio/2018/feb/22/is-belgian-drama-the-new-scandi-noir.

Ivana veli da treba dati svoje mišljenje, s čim se ja u osnovi slažem :) ali kad trebaš potvrdu onog što govoriš, najbolje se okoristiti perom majstora.  :lol2:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: De Dag
« Odgovori #4 u: Veljača 25, 2019, 23:02:46 poslijepodne »
Odlična serija, mada sam do 10 epizode imao utisak da sam ogledao 20 epizoda, toliko mi je sporo išla radnja. Da su je stavili u 10 epizoda bila bi još bolja.

Offline Pejko

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: De Dag
« Odgovori #5 u: Ožujak 15, 2019, 00:33:10 prijepodne »
Zavrsio sezonu,serija je skroz ok...nisu radili na misteriji previse,vec na ljudskim odnosima i danasnjem zivotu...samo se nadam ce biti drugi sezone,jer su par stvari ostale nedorecene.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: De Dag
« Odgovori #6 u: Kolovoz 05, 2019, 11:54:16 prijepodne »

  Meni serija deluje zaokruzeno sa prvom epizodom. Ne znam da li ima opravdanja za nastavak. Sto se same  tice serije, licno mislim da Belgijanci imaju boljih serije od ove…na primer Salamander, Hotel Beau Sejuor, Ennemi public...
Deluje mi malo razvuceno. Kraj koji je u totalno psiho fazonu deluje sokantno i pojacava opsti utisak o seriji.

Offline Pista

  • Razina 0
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: De Dag
« Odgovori #7 u: Kolovoz 14, 2019, 08:18:50 prijepodne »
Uf odlicna serija pogledao sam je u dahu.Odlicna je ideja sa tim prikazima unutra i napolje.Uglavnom pogodim vec na pola serije sta ce biti na kraju ovde nisam.
Hvala na prevodima  :smfor (25):

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: De Dag
« Odgovori #8 u: Srpanj 21, 2020, 21:41:25 poslijepodne »
Sjajna triler serija, sa velikom dozom napetosti i neočekivanom pričom. Mislio sam da će to biti uobičajeni kliše kad je reč o pljački banke, ali je to ispalo sasvim drugačije od mog očekivanja. Svakako bi je preporučio za gledanje.