• Siječanj 23, 2019, 05:16:24 prijepodne

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Autor Tema: Hrpica prijedloga i konstruktivnih kritika...  (Posjeta: 9835 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline faks86

• ΤDDCrew
  • Razina 3
  • Spol: Muški
Odg: Hrpica prijedloga i konstruktivnih kritika...
« Odgovori #210 u: Studeni 16, 2018, 14:26:39 poslijepodne »
To nije ono što je pitao čovek. Možda upravo ima svoje prevode/titlove i zanima ga kako da ih okači ovde.
Ima prevode koje postavlja na drugom sajtu, takvi ovde nisu traženi i nemamo potrebu za njima.

Offline krshafc

• Razina 0
« Odgovori #211 u: Studeni 16, 2018, 14:50:07 poslijepodne »
Da, imam titlove na drugim sajtovima, ali nisam mislio njih da stavljam ovde. Juče sam otkrio ovaj sajt i dopada mi se ideja da postoje uslovi pod kojima se mogu skinuti titlovi i video sam da ovde postoji dosta titlova za serije koje ne stignem da uradim prevod pa prosto čekam da neko drugi uradi. To su uglavnom skandinavske i druge evropske serije koje malo ljudi gleda. Trenutno sam radim na prevodima za seriju Norskov pa me zanima kako se ovde postavljaju titlovi. Ako bih postavio titl ovde, svakako ga ne bih stavio na drugim sajtovima.

Offline faks86

• ΤDDCrew
  • Razina 3
« Odgovori #212 u: Studeni 16, 2018, 15:05:30 poslijepodne »
Nema uslova, kako se ekipa dogovori, treba da prođe vremena da bismo nekoga uzeli u obzir, pogotovo ako ga ne znamo od ranije.

Offline hyde_sb

• TDDC
  • Razina 3
  • Spol: Ženski
  • Ne moram ja ništa. Ja sam se dovoljno namorala.
« Odgovori #213 u: Studeni 20, 2018, 10:17:04 prijepodne »
Šta mislite o tome da se postavi tema o dokumentarcima (filmovima i serijama)?

ako ćeš prevoditi, otvorit ćemo ti.

Offline LeDu

• Razina 2
« Odgovori #214 u: Studeni 20, 2018, 10:39:18 prijepodne »
eh, izeditovao sam svoj post, dopisao još par rečenica objašnjavajući svoju ideju u roku od jednog minuta, ali je post već nestao  :? ??

ne znam da li ja mašim poentu, ali na ovom forumu se ne kometarišu samo/isključivo filmovi i serije čiji su prevodi ovde.
ja nisam prevodilac, jednostavno se ne bavim time, ali veoma volim da gledam filmove i serije, i imam ponekad nešto da podelim sa drugima vezano za iste.

znam da se već spominju tu i tamo po forumu, ali mislio sam da bilo dobro da dokumentarni filmovi i serije imaju svoju zasebnu temu, ili ako nije moguće da se ta tema postavi kao zajednička, da eventualno imaju teme svako u svom odeljku.
na kraju, možda i nema toliko fanova ovog žanra na forumu, pa ideja i nije dobra.
zato sam postavio pitanje i za vas administratore, ali i sve nas ostale korisnike foruma za mišljenje.

Offline hyde_sb

• TDDC
  • Razina 3
« Odgovori #215 u: Studeni 20, 2018, 11:21:06 prijepodne »
ne znam da li ja mašim poentu, ali na ovom forumu se ne kometarišu samo/isključivo filmovi i serije čiji su prevodi ovde.

nije istina.. filmove npr. ne prevodimo, a ima cijela tema samo za filmove..

https://www.prijevodi-titlovi.org/forum/index.php?topic=320.0

isto tako ima i tema za serije koje ne prevodimo pa možeš tamo komenitrati sve ono za što nema posebna tema

https://www.prijevodi-titlovi.org/forum/index.php?topic=261.0

post je obrisan jer malo-malo netko traži da se otvori tema za dokumentarce pa je već sto puta objašnjeno zašto se neće otvoriti.

Offline LeDu

• Razina 2
« Odgovori #216 u: Studeni 20, 2018, 17:30:20 poslijepodne »
post je obrisan jer malo-malo netko traži da se otvori tema za dokumentarce pa je već sto puta objašnjeno zašto se neće otvoriti.
izvinite onda, nisam iščitavao ovu temu detaljno (kao neke druge).
probaću da nađem to objašnjenje.

Citat: hyde_sb
Citat: LeDu

nije istina.. filmove npr. ne prevodimo, a ima cijela tema samo za filmove..

https://www.prijevodi-titlovi.org/forum/index.php?topic=320.0
to znam, naravno...  :smfor (26):
i ne samo da ima temu već i ceo odeljak na forumu, doduše sa samo tom jednom temom
eto, mooožda bi moglo da se tu doda još neka tema, eventualno... mada naslov odeljka Filmske preporuke ne ostavlja mnogo mesta.
mogla bi, recimo, tema o filmskoj muzici.

Citat: hyde_sb
isto tako ima i tema za serije koje ne prevodimo pa možeš tamo komenitrati sve ono za što nema posebna tema

https://www.prijevodi-titlovi.org/forum/index.php?topic=261.0
to je sasvim OK predlog.
sa druge strane (ograđujem se unapred jer još nisam pronašao i pročitao objašnjenje zašto se neće otvoriti tema o dokumentarcima, ali ću pročitati) ne vidim razlog da ne može da se otvori i tema o dokumentarcima kada je to jedan veliki deo filmske i TV produkcije. ta tema ne može da smeta, naprotiv.
mislim, razmišljam u kontekstu da u odeljku OFF topic postoje razne teme - i o muzici, pivu, igricama, itd itd. i to je sasvim legalno da postoji, meni se sviđa što postoji i taj deo foruma
ovo što ja predlažem (kada su dok. serije u pitanju) i ne mora da bude u odeljku Serije, moglo bi da bude i među anketama, npr. Koja vam je omiljena dokumentarna serija?

u svakom slučaju to je bilo neko moje glasno razmišljanje, naravno da je odluka na vama, i kakva god da je ja ću je poštovati.

pozdrav

Offline Gavranko

• Razina 1
  • *
« Odgovori #217 u: Prosinac 07, 2018, 23:23:35 poslijepodne »
Imam prijedlog što se tiče dnevnog limita postova za nove korisnike. Znam da želite privući ljude na forum kojima je stalo ne samo da zgrabe par titlova i odu, već da sudjeluju u raspravama, preporučuju serije i filmove i sl. Ipak ne bi bilo loše da se podigne dnevni limit postova na 7. Mislim da je to i dalje fer i ne bi potaklo nepotrebno spamanje, a ljudi ne bi morali čekati cijeli dan da odgovore na nekoliko postova.

Offline hyde_sb

• TDDC
  • Razina 3
« Odgovori #218 u: Prosinac 08, 2018, 09:55:53 prijepodne »
Imam prijedlog što se tiče dnevnog limita postova za nove korisnike. Znam da želite privući ljude na forum kojima je stalo ne samo da zgrabe par titlova i odu, već da sudjeluju u raspravama, preporučuju serije i filmove i sl. Ipak ne bi bilo loše da se podigne dnevni limit postova na 7. Mislim da je to i dalje fer i ne bi potaklo nepotrebno spamanje, a ljudi ne bi morali čekati cijeli dan da odgovore na nekoliko postova.

predlagali su i ranije.. ali onda samo imamo više posla s brisanjem, a to nema potrebe.. neograničeno pišu oni koji su 3. razina ili imaju titulu TDDC user, ostali su ograničeni..

Offline hyde_sb

• TDDC
  • Razina 3
« Odgovori #219 u: Prosinac 15, 2018, 09:18:32 prijepodne »
Da li je PM isto ograničen na 4 dnevno?

ne.

Offline hyde_sb

• TDDC
  • Razina 3
« Odgovori #220 u: Siječanj 10, 2019, 12:01:22 poslijepodne »
Mene zanima po kojoj osnovi se brisu odgovori i zbog cega? I da li su dozvoljene recenzije drugih kao preporuke ili moraju da budu nase licne striktno?

postovi se brišu kad su sročeni od riječi tipa: meni je baš super, jučer sam gledao, jedva čekam sljedeću sezonu, zna li netko još nekakvu sličnu, hvala na prijevodima, preporučujem zato što je napeta i ostale neodređene stvari.. tuđe recenzije nisu dozvoljene (ne mogu vjerovat da ovo moram objašnjavati) jer su tuđe.. sve što kopirate ili prepričate a da se nalazi na nekom drugom sajtu, ide u smeće.. napišite svojim riječima ili nemojte nikako.

također, ovo nije prijedlog pa isto ide u smeće.