Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 198822 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline coa

• TDDCrew VIP
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2670 u: Travanj 07, 2019, 10:27:17 prijepodne »
Taman večeras idem gledati prvu sezonu, inače nije Miraj Begić nego Miraj Grbić aka Čombe.
znaci vidjeo sam pise grbic i ja napisem begic  :smfor (29):
droga mozak izela.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline JoxerTM

• TDDCrew User
« Odgovori #2671 u: Travanj 08, 2019, 16:38:21 poslijepodne »

No da, sažvakao petu sezonu How to Get Away With Murder.
Četvrta je bila čisti promašaj - od kojeg ubojstva se bježi tamo? I uostalom koga briga za prava crnaca po američkim zatvorima, 'ebo države sa smrtnom kaznom u ovom stoljeću.

Peta je povratak na stare (dobre) grane. Netko je krknut, nećemo podulje vrijeme znati tko, ni kako niti tko skriva kakve tajne. Nema više ni pola svake epizode seksanja svakoga sa svakim što je dodatni plus. Sezona se trebala zvati labud i škorpion, tu priču znate, ali nek ostane samo kao hint da ne spojlam previše.

Kome ne smeta ektremno SJW-čenje, preporučam. A ono, s tim gu ga baš pretjerali općenito u ovoj seriji, nadam se da će i to ublažit u sljedećoj sezoni.
Kome smeta i sama naznaka političke korektnosti, a jebga to je sad in, pa se uputite na ovu stranicu.

Offline dean.winchester

• TDDCrew User
  • I don't care much for apologies.
« Odgovori #2672 u: Travanj 08, 2019, 22:14:23 poslijepodne »
Samo nekoliko sati nakon premijere druge sezone, BBC America je obnovio seriju Killing Eve za treću sezonu.
Reality is almost always wrong.

Offline jankomi

• Razina 2
« Odgovori #2673 u: Travanj 09, 2019, 11:45:06 prijepodne »
'ebo države sa smrtnom kaznom u ovom stoljeću.

Da se uvedu smrtne kazne u sve države bilo bi manje kriminala, npr. za silovatelje, pedofile, političare lopove (dobro, ne znam zašto sam dodao ovo 'lopove' kad sama riječ 'političar' u sebi krije lopova) i sličnu gamad.
Ubiješ par njih uz live prijenos na tvu i svaki će se kasnije zapitat jel mu se isplati riskirat glavu za ono što planira uraditi.

Offline dean.winchester

• TDDCrew User
« Odgovori #2674 u: Travanj 09, 2019, 12:00:46 poslijepodne »
Nije tačno. To mi je struka, diplomirani sam pravnik, i pouzdano znam da takve metode ne pale. Kroz historiju je bilo i puno gorih smrtnih kazni i tjelesnih kažnjavanja koja nikad nisu davala neke pretjerane rezultate, već su samo budila inat kod ljudi i stvarala otpor prema istima, tako da su de facto još i više podsticale kriminalitet i kriminalna ponašanja. Jedini ispravan način borbe protiv kriminala jeste resocijalizacija i neke nenasilne metode, ali ovo nije ni vrijeme ni mjesto za takvu raspravu.

Offline coa

• TDDCrew VIP
« Odgovori #2675 u: Travanj 09, 2019, 12:54:28 poslijepodne »
zavrsih santa klarita dajet, najbolja sezona do sad. mala zamjerka sto su mozda prilicno naivno rjesavali neke situacije ali nema veze, bas jedna skroz opustena serija bez patetisanja, glupavih zapleta i tako to. ne shvataju sebe ozbiljno, cista zajebancija.
i da, naravno da je bio
Spoiler: prikaži
klifhanger na kraj sezone, i to dobar.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Rulic

• Razina 2
« Odgovori #2676 u: Travanj 09, 2019, 21:23:41 poslijepodne »
Pogledao Quicksand.
https://www.imdb.com/title/tt8686106/
Intersantna i napeta  švedska serija s modernom tematikom(ljubav, droge, školski masakr(u 5. sekundi), psihologija) i jako intersantan rasplet na kraju. Najveća prednost je što ima 6 epizoda i ne bi trebalo biti nastavka. Intersantno je da je ova serija dobila 7.9 na IMDB-u slično kao i Hanna(7.8) koja joj nije ni do koljena. Ovdje se glavni lik zove Maja!

Pokazalo se je da je ipak najveća ovisnost o novcu i bogatsvu je su svi oko Maje bili za tu njenu posesivno-unišavajuću vezu.

Offline bebapecic

• Razina 2
  • Spol: Ženski
« Odgovori #2677 u: Travanj 10, 2019, 02:03:10 prijepodne »
Slazem se,samo ne znam zasto poredjenje sa serijom Hanna kad su zanrovski različite?

Offline jankomi

• Razina 2
« Odgovori #2678 u: Travanj 10, 2019, 08:22:15 prijepodne »
Vjerojatno hoće reći kako ocjene na imdbu nemaju smisla, da mu je Quicksand super, a Hanna sa istom ocjenom sranje.

Offline coa

• TDDCrew VIP
« Odgovori #2679 u: Travanj 10, 2019, 09:39:28 prijepodne »
posto je vjerovatno premalo 10 sezona twd i nekog spin ofa koji postoji bar upola toliko, neko je odlucio da zvizne jos jednu seriju u tom universu. ne znam je li spin of spin ofa ili originala, dovoljan mi je bio naslov pa koga zanima vise u spojleru

isti portal javlja da je 4ta sezona preachera ujedno i zadnja. to mi je vec jako zao, bez obzira na gomilu nedostataka ovu seriju rado pratim a i trecom sezonom su pokazali da mogu dosta bolje. jebaj ga...  :smfor (9):
c/p

Online godm

• Razina 3
« Odgovori #2680 u: Travanj 12, 2019, 18:35:01 poslijepodne »
Amsterdam, ulica crvenih lampiona, polja tulipana, trgovina bijelim robljem i prostitucija to su značajke
serije Baptist. Detektiv Julien Baptiste , isti onaj iz serije The missing.
noć vještica je isto kao i dan žena samo po noći

Offline dean.winchester

• TDDCrew User
« Odgovori #2681 u: Travanj 12, 2019, 22:25:41 poslijepodne »
NCIS : obnovljeno za 17. sezonu.  ;D

Offline CyberX

• Razina 0
« Odgovori #2682 u: Travanj 15, 2019, 19:52:42 poslijepodne »
Može li serija Coroner da se doda imam prevedenu prvu epizodu ali ne znam kako da postavim prevod...

Offline Gavranko

• Razina 1
  • *
« Odgovori #2683 u: Travanj 16, 2019, 22:51:31 poslijepodne »
Evo pogledao sam prve dvije sezone Santa Clarita Diet i oduševila me. Prvih par epizoda je nekako išlo sporo, ali kasnije sam odgledao nekoliko epizoda u jednom danu. Inače jedino navečer stignem gledati tv, a onda se dogodi da zaspem pa gledam istu epizodu više dana. :D Sva sreća ova serija ima kraće epizode i privukla mi je pažnju. Možda ova crna komedija nije za svačiji ukus, ali po meni su baš pogodili izbor glumaca, Drew Barrymore i Timothy Olyphant odlično funkcioniraju. Šteta što nema prijevoda za 3. sezonu, meni nije problem engleski, ali cura slabo razumije bez prijevoda, tako da sad pratimo GoT i Knightfall pa se vratimo na Claritu, ako se pojavi prijevod.

Offline coa

• TDDCrew VIP
« Odgovori #2684 u: Travanj 18, 2019, 10:14:32 prijepodne »
zavrsih 5tu i finalnu sezonu Broad City-a.
pa i bolje sto su zavrsili jer su i proslom sezonom najavili a ovom i potvrdili taj neki bas radikalan zaokret u odnosu na prethodne 3.
znaci iz ciste komedije, vrhunske zajebancije odlucile su da prednost daju nekoj kreativnosti i kao nekom provlacenju tog sabteksta iz epizode u epizodu, tj djevojke su evoluirale.
naravno, daleko od toga da je to lose, i dalje su nekoliko nivoa iznad vecine toga danas, ali kad naviknes nesto na jedan nacin tesko se switchovat na drugi..
velika mana ove sezone sto su konstantno provlacili cinjenicu da je kraj, da zavrsavaju, da idu dalje. misim, jasno je to, ali su preagresivno to izveli.
sporedne likove koji su bili urnebesni su sveli na neke mizerne minijature i dali im linije dje oni kroz neke metafore takodje isticu 'to je to, kraj, idemo dalje...'
cak su i nekoliko puta to bukvalno pomenuli.
te rijetke situacije dje su ubacili elemente iz prve 3 sezone su bile bas dobre, ali kao sto rekoh, rijetke...
steta...
c/p

Offline dean.winchester

• TDDCrew User
« Odgovori #2685 u: Travanj 19, 2019, 01:55:59 prijepodne »
Obnovljeno : Last Man Standing za osmu sezonu.
                    Manifest za drugu sezonu.
                    Blue Bloods za desetu sezonu.

Otkazano: The Gifted, Rel.

Online godm

• Razina 3
« Odgovori #2686 u: Jučer u 12:33:33 »
Malo njemačko selo,šuma i mistična atmosfera su značajke serije Weinberg.
Ubojstvo u vinogradu u jesensko doba ( pred berbu grožđa ), znam i ja nešto o poljoprivredi. ;D
Serija malo podsjeća na francusku La foret.
Opaska: nije baš svejedno kad smrt trči za tobom, olakotna okolnost nema oružja ( kosu ). :EmoticonPrayer2
noć vještica je isto kao i dan žena samo po noći