Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Watchmen  (Posjeta: 3458 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Watchmen
« u: Travanj 12, 2020, 16:10:07 poslijepodne »

„Nadzirači“ je serija čija se radnja dešava u alternativnoj, savremenoj stvarnosti u SAD, u kojoj su superheroji prognani zbog svojih nasilnih metoda. Uprkos tome, neki od njih žele da dignu revoluciju, dok drugi pokušavaju da ih spreče.




Godina: 2019.
Mreža: HBO
Žanr: akcija, mini serija, naučna fantastika
Glumci: Regina King, Yahya Abdul-Mateen II, Tom Mison, Sara Vickers, Jeremy Irons, Andrew Howard, Louis Gossett Jr.




Offline chalx

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bgd, rs
Odg: Watchmen
« Odgovori #1 u: Travanj 12, 2020, 16:20:58 poslijepodne »
Znam dosta ljudi kojima se serija nije dopala ali znam i dosta ljudi koje je serija oduševila. Serija je duhovni nastavak čuvenog stripa Watchmen i ukoliko niste čitali strip ili bar odgledali istoimeni film, ova serija vam može delovati na početku kao totalni idiotizam (mada, ima i onih kojima je nepoznavanje originalnog Watchmena dalo ekstra dimenziju u gledanju serije). Reskirajte i probajte da odgledate.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Watchmen
« Odgovori #2 u: Travanj 13, 2020, 11:12:10 prijepodne »
Meni se lično serija svidela više nego film,mada sam veoma zadovoljan i sa filmom.
Na jedan metaforičan način prikazuje ozbiljna oboljenja čovečanstva danas.
Rasizam,bitku za apsolutnu moć da bi se vladalo a ne da bi se na taj način pomoglo razvoju kompletnog života,političke intrige i nehumani tajni eksperimenti na ljudima u cilju pronalaska najboljeg metoda za manipulaciju i vladanje ljudima.
Sve to,i još mnogo toga, su na veoma zanimljiv i kreativan način upakovali u jedan nestvarni svet super heroja koji su isto tako deo eksperimenta i dok oni veruju da su čuvari i watchmeni i da rade ispravnu i pravednu stvar sve više otkrivaju pravu istinu.
Vredi pogledati i film i seriju,i to upravo ovim redosledom, nažalost stripove nisam čitao ali ko zna možda pronađem vremena u budućnosti, jednom kada odem u penziju da pročitam i stripove na ovu temu

Offline AgentCarter

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 90
  • Spol: Ženski
Odg: Watchmen
« Odgovori #3 u: Travanj 13, 2020, 15:25:53 poslijepodne »
Pregledala sam Watchmena pri izlasku i nije mi baš sjelo. Pametno je to osmišljeno i snimljeno (očekivano rekla bih od Lindelofa)
ali jednostavno nije mi leglo. Od samih glumaca pa do razvoja radnje iako treba podvući da je gluma na visokom nivou.
Očigledno da nisam za taj koncept watchmena.

Offline chalx

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bgd, rs
Odg: Watchmen
« Odgovori #4 u: Travanj 14, 2020, 19:41:15 poslijepodne »
Meni se lično serija svidela više nego film,mada sam veoma zadovoljan i sa filmom.
I meni takodje. Film mi se mnogo dopao ali je serija još bolja. Izuzetno maštovita i fascinantna. Lindelof je konačno našao pravu meru i vidi se da je obožavalac ovog stripa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: Watchmen
« Odgovori #5 u: Kolovoz 24, 2020, 09:23:37 prijepodne »
Počeo sam ovo da gledam kad sam video da je nominovano u 26 kategorija za Primetime Emmy Awards 2020. Budući da niti imam preterane afinitete prema ovom žanru, niti sam mrzitelj istog rešio sam da pokušam. Mogu da kažem da mi je serija držala pažnju, gluma je dobra, vidi se da su spucali brdo para.
Može da se gleda, sve u svemu
eto