Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: ER  (Posjeta: 19903 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
ER
« u: Lipanj 12, 2017, 18:06:18 poslijepodne »

Uz njih je i medicina privlačna


Serija Hitna služba, u kojoj se udružuju talenti nagrađivanog producenta Džona Velsa, autora bestselera Majkla Krajtona i produkcijske kuće Stivena Spilberga "Amblin Television", istražuje događanja u gradskoj bolnici u kojoj se podučava i ključna pitanja s kojima se susreću predani lekari i osoblje njene preopterećene hitne službe.
“Hitna služba” prati živote osoblja i lekara hitne službe čikaške Opšte bolnice, gde životi zavise od brzih odluka i gde često ima previše pritiska, veselja i krivice. Junačko osoblje koje živi takvim životom raznoliko je kao i pacijenti koje leče.
Medicinski radnici žele da spasavaju živote na mestu gde se ništa ne uzima zdravo za gotovo i gde ništa nije sigurno… osim činjenice da će uskoro žurno dovesti još jednu očajnu osobu kojoj treba njihovu pomoć. Neki će preživeti, neki će umreti, ali predanost i strast ovih medicinara će opstati.
 

Godina: 1994. - 2009.
Mreža: NBC
Žanr: drama
Glumci: Noah Wyle, Laura Innes, Maura Tierney, Goran Visnjić, Anthony Edwards, Eriq La Salle, George Clooney, Sherry Stringfield



Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: ER
« Odgovori #1 u: Lipanj 12, 2017, 18:16:07 poslijepodne »
Hipohondar poput mene, ne gleda nijednu bolnicku seriju, jer vec nakon najavne spice, pocinje da oseca simptome vezane za tu epizodu, pa makar bio u pitanju i problem ginekoloske prirode  ;D

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: ER
« Odgovori #2 u: Lipanj 12, 2017, 18:23:29 poslijepodne »
Ova serija je mnogo više od samo bolničke. Ubedljivo najbolja medicinska serija u istoriji televizije, ali s naglaskom na živote lekara, osoblja i pacijenata. Vredi gledanja, veruj.  :smfor (6):

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: ER
« Odgovori #3 u: Lipanj 12, 2017, 18:33:28 poslijepodne »
Ova serija je mnogo više od samo bolničke. Ubedljivo najbolja medicinska serija u istoriji televizije, ali s naglaskom na živote lekara, osoblja i pacijenata. Vredi gledanja, veruj.  :smfor (6):

Kada su davali seriju na "ruzicastoj televiziji", odgledao sam par epizoda, i jedna od njih mi je bila cudna po nacinu snimanja-naime, vise je licila na krimi procedural, (cudni uglovi snimanja, dijalozi na razlicitim mestima koji se preplicu) nego na klasicnu bolnicku epizodu, da bih posle video da ju je rezirao Tarantino! Epizoda se bese zove "Moterhood"... Ok, verujem ti na rec, pa cu baciti oko na "ER", al' ako pocnem da kukam kao Jeremija iz "Alan Forda", ti si kriva :smfor (6):

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: ER
« Odgovori #4 u: Lipanj 12, 2017, 18:47:28 poslijepodne »
Jeste snimana drugačije, bilo je čak i epizoda koja su snimane uživo, što je apsolutno bilo nešto novo i drugačije 90-ih. Veliki plus je što su likovi odlično razrađeni, odnosi razvijeni, priče zanimljive...
Vredi pogledati makar tih prvih nekoliko sezona. Ako se razboliš usput, preuzimam krivicu.  ;D

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: ER
« Odgovori #5 u: Lipanj 12, 2017, 18:55:24 poslijepodne »
Obožavam medicinske serije, a ER nikad nisam pogledao jer nema titlova za sve epizode. Biljo da li ćeš prevoditi ove epizode za koje nema prevod ili je to neki raniji prijevod?  ;D
Reality is almost always wrong.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: ER
« Odgovori #6 u: Lipanj 12, 2017, 18:58:35 poslijepodne »
Prevela sam pola treće sezone i ovih dana nastavljam pa dokle stignemo. Ali sačekaj još malo da se skupi prevoda, imaš drugih dobrih serija koje u međuvremenu možeš da gledaš.  :smfor (26):

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: ER
« Odgovori #7 u: Lipanj 12, 2017, 18:59:18 poslijepodne »
Najjača si što se tiče ovih medicinskih  :smfor (25):
Reality is almost always wrong.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: ER
« Odgovori #8 u: Lipanj 12, 2017, 18:59:58 poslijepodne »
 Hvala. :000 :000 :000
Kad obožavam medecinu, hirurgiju... hirurge...  :smfor (31):

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: ER
« Odgovori #9 u: Lipanj 12, 2017, 19:10:27 poslijepodne »
Hipohondar poput mene, ne gleda nijednu bolnicku seriju, jer vec nakon najavne spice, pocinje da oseca simptome vezane za tu epizodu, pa makar bio u pitanju i problem ginekoloske prirode  ;D

 :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24):

luđaku jedan  :lol2:

Najjača si što se tiče ovih medicinskih  :smfor (25):

+10,000  :sbowing_100-106

Offline cvele5

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Makedonija
Odg: ER
« Odgovori #10 u: Srpanj 02, 2017, 17:49:16 poslijepodne »
Bravo na ideji da se kompletira serija prevodima koje fale. Ja sam gledoa od četvrte sezone pa sve do kraja i rado bih je gledao opet umesto gomilu serija o FBI koje se daju momentalno. Od medicinskih gledao sam prvu sezonu Chicago Med ali me nije baš privukla. Bilo samo napred. :clapp

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: ER
« Odgovori #11 u: Srpanj 02, 2017, 18:22:32 poslijepodne »
ER je svakako najbolja od svih medicinskih serija, ali ima mnogo sezona i nije ih lako sve prevesti. Već sam obećala da ću kompletirati treću, a ako neko želi da mi se pridruži i doprinese, bila bih zahvalna.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: ER
« Odgovori #12 u: Srpanj 02, 2017, 22:49:43 poslijepodne »
Želio bih prijevode za kompletan serijal.

 :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24):

momak, nema ovdje želja / molbi / zahtjeva..

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: ER
« Odgovori #13 u: Kolovoz 16, 2017, 10:16:00 prijepodne »
Ovu seriju nisam htela da gledam..kad vlada pomama za nekom serijom obicno istu ne gledaam ili retko..Vise se pisalo o Kluniju u ovoj seriji nego o samoj seriji

Offline bobo_hr

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • root
  • Lokacija: HR
Odg: ER
« Odgovori #14 u: Kolovoz 16, 2017, 12:54:45 poslijepodne »
Geoge je glumio samo u pocetku (dok mu slava nije luplla o glavu) i u jednoj sceni u finalnoj epizodi.
Inace, kolegica mi radi u hitnoj sluzbi kao visa med sestra i rekla je da je to jedina serija koja realno prikazuje sto se događa u hitnoj.

Offline maya

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 42
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: ER
« Odgovori #15 u: Kolovoz 16, 2017, 15:52:02 poslijepodne »
Eh koliko sam ja ispita spremila slusajuci ovu seriju :D  ;D

Offline ivan2105

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ER
« Odgovori #16 u: Studeni 21, 2017, 19:22:03 poslijepodne »
Nikad prežaljen kraj serije. :(
Jedna od rijetkih koju sam mogao gledati 5 epizoda za redom i da želim još i još!.... a ne bavim se medicinom i prezirem vidjeti krv hahah

Offline koya979

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Lokacija: beograd
Odg: ER
« Odgovori #17 u: Siječanj 19, 2018, 20:36:39 poslijepodne »
pored Doctor Housa omiljena lekarska serija, a Elizabeth Corday sam najvise voleo zbog britanskog akcenta  ;D

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: ER
« Odgovori #18 u: Listopad 30, 2018, 21:45:11 poslijepodne »
Ja sam gledao ovu seriju na HRT-u, još dok nisam imao računar. Onda je bila najbolja od svega što se nudilo. Čuvari plaže i Nik Sloter nisu mogli da joj konkurišu. Ne sećam se do koje sezome sam pratio .BIla mi je strava. Budući da je prošlo skoro dvadesetak godina od onda, ne znam kako bi mi se sad svidela. Kako raste broj odgledanih serija, rastu i kriterijumi...

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: ER
« Odgovori #19 u: Listopad 30, 2018, 22:00:25 poslijepodne »
I sada bi ti se isto dopala, ništa manje nego ranije. Veruj mi.
Gledala sam gotovo sve medicinske serije i nijedna joj nije ni do kolena.

Offline dms13

  • Razina 0
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: ER
« Odgovori #20 u: Studeni 18, 2018, 15:25:45 poslijepodne »
Serija detinjstva, kada nije bilo skidanja sa neta, nego čekanje na svaku epizodu i način kako da"prevarim" roditelje da ostanem budan do kasno da bi pogledao novu epizodu, a kada ne uspem u tome vikendom je bila repriza svih 5 epizoda.

Offline lina

  • Razina 0
  • Postova: 7
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: pula
Odg: ER
« Odgovori #21 u: Studeni 21, 2018, 14:18:09 poslijepodne »
auuu...ova serija je bila pravo otkriće...i nekako utrla put kasnije svim "mojim" bolničkim serijama.  :thcheerleader3

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: ER
« Odgovori #22 u: Kolovoz 19, 2019, 16:56:00 poslijepodne »
Ja ne znam da li da pocnem i ako je sve kako kazete,pokvaricu sve sto mislim o Greys Anatomy jer mi je ona omiljena.

ok

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: ER
« Odgovori #23 u: Kolovoz 20, 2019, 12:45:57 poslijepodne »
Ja ne znam da li da pocnem i ako je sve kako kazete,pokvaricu sve sto mislim o Greys Anatomy jer mi je ona omiljena.

ok
E,hvala sto si odgovorila na moj post,ali ga je neko u medjuvremenu obrisao,a to mi pomalo nije jasno zasto se neki postovi brisu.Uvek lepo prokomentarisem neku seriju, ne psujem, nemam zelje ,ne stavljam slicice.Komentarisala sam recimo Bullets,izbrisu ga,komentarisala sam NCS LA,izbrisu ga.Ne znam sta da napisem da se to nekome svidi i da ga ne izbrisu.Kad sam komentarisuci Rivijeru rekla da mi je zao sto glavnog lika nema vise covek mi u komentaru rece da ne treba da prcam o cemu se radi u seriji,pa sam mu se izvinila iako nisam rekla sta je bilo sa Konstantinom.Pa te molim za malu pomoc,ipak sam ja jedna starija gospodja,treba mi malo vise da shvatim.Pozz. lepotice.

u tom i jest problem, što nisi prokomentirala seriju već napisala da ne znaš da li da uopće počinješ gledati.. to nikoga ne zanima, što ti želiš ili ne želiš.. ako se komentira sama serija, stavi se u spoiler ono što se događa u seriji jer nisu svi gledali sve pa nema potrebe nekome kvariti dojam ili otkrivati ključne detalje.. a to što si starija mi ništa ne znači.. znala si se registrirati i piskarati po forumu pa si znala kako se skidaju titlovi, tako da mislim da dobro znaš i zašto se postovi brišu.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: ER
« Odgovori #24 u: Kolovoz 21, 2019, 08:35:05 prijepodne »
Pa nisam pricala za post o seriji ER,vec o nekim drugim serijama o kojima sam dala konkretne komentare,ali nema veze.E sad mi ti ubacis i neki spojler,a ja nemam pojma ni sta je to,a tebi ni ne pada na pamet da objasnis o cemu je rec.Inace sam primetila da nimalo nisi ljubazna i da nikom od nas novih ne zelis da pomognes savetima,ali kad sam na forumu videla da ni svom muzu nisi dala sifru da skine prevod ,sta onda mi ostali da ocekujemo.A to sto sam rekla da sam starija gospodja nisam rekla da sam glupa gospodja,ali to je inace bila sala ,ali ti ocigleno ne razumes ovaj moj Čačanski humor. I na kraju by the way pravnice nisu glupe samo iM  ne ide bas sve sa racunarima ,internetom,samo znamo malo da '' piskaramo''.

brišem sve što se kosi s pravilima sajta.. i nisam ljubazna jer nemam potrebe biti to u virtualnom gdje mi neka zuza koja je pravnica apsolutno ništa ne znači u stvarnom svijetu.. ako trebaš titlove, držat ćeš se pravila.. i by the way, nešto si malo nepismena za jednu pravnicu, ali ajd, to je sad nebitno.

p.s. ne znam gdje si pročitala da mužu nisam dala šifru, ali nešto si ti to krivo shvatila.. nit me kad tražio šifru nit mu je kad zafalio neki titl.. pa odmah da ti odgovorim i na ovo sta onda mi ostali da ocekujemo - ti baš ništa ne bi trebala očekivati od mene.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: ER
« Odgovori #25 u: Kolovoz 21, 2019, 10:14:07 prijepodne »
E svakakvih je bisera bilo na ovom forumu, ali ova je medju najzescim hahahaha, Hyde je postala nadaleko popularna, cak se smisljaju price i legende o njoj, ludilo.  :lol2:
Reality is almost always wrong.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: ER
« Odgovori #26 u: Kolovoz 21, 2019, 12:43:42 poslijepodne »
Ja osobno volim medicinske serije ali ova ER je stvarno dugačka. 15 sezona ),,,,,, ali nije to ni problem, gledao sam malo prevode i neke sezone uopšte nisu prevedene, neke samo do pola i tako dalje. Ako ovde neko gaantira da če prevesti sve, odmah idem u gledanje, jer strani jeziki mi ne idu baš najbolje, odnosno idu mi nikako hahahahahha.

zašto bi itko išta garantirao? gledaj ili nemoj, žicanje zaboravi.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: ER
« Odgovori #27 u: Kolovoz 21, 2019, 12:44:51 poslijepodne »
E svakakvih je bisera bilo na ovom forumu, ali ova je medju najzescim hahahaha, Hyde je postala nadaleko popularna, cak se smisljaju price i legende o njoj, ludilo.  :lol2:

bogami, ovo je već postalo SF  :hslocked:

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: ER
« Odgovori #28 u: Kolovoz 21, 2019, 14:03:13 poslijepodne »
realno, bozgo je sabiJo. nece da gleda bez odredjenih garanciija.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: ER
« Odgovori #29 u: Kolovoz 21, 2019, 14:15:32 poslijepodne »
Pa nisam pricala za post o seriji ER,vec o nekim drugim serijama o kojima sam dala konkretne komentare,ali nema veze.E sad mi ti ubacis i neki spojler,a ja nemam pojma ni sta je to,a tebi ni ne pada na pamet da objasnis o cemu je rec.Inace sam primetila da nimalo nisi ljubazna i da nikom od nas novih ne zelis da pomognes savetima,ali kad sam na forumu videla da ni svom muzu nisi dala sifru da skine prevod ,sta onda mi ostali da ocekujemo.A to sto sam rekla da sam starija gospodja nisam rekla da sam glupa gospodja,ali to je inace bila sala ,ali ti ocigleno ne razumes ovaj moj Čačanski humor. I na kraju by the way pravnice nisu glupe samo iM  ne ide bas sve sa racunarima ,internetom,samo znamo malo da '' piskaramo''.

brišem sve što se kosi s pravilima sajta.. i nisam ljubazna jer nemam potrebe biti to u virtualnom gdje mi neka zuza koja je pravnica apsolutno ništa ne znači u stvarnom svijetu.. ako trebaš titlove, držat ćeš se pravila.. i by the way, nešto si malo nepismena za jednu pravnicu, ali ajd, to je sad nebitno.

p.s. ne znam gdje si pročitala da mužu nisam dala šifru, ali nešto si ti to krivo shvatila.. nit me kad tražio šifru nit mu je kad zafalio neki titl.. pa odmah da ti odgovorim i na ovo sta onda mi ostali da ocekujemo - ti baš ništa ne bi trebala očekivati od mene.

Kao "pravnica" trebala bi znati što znači pro bono publico, samim time i cijeniti posao, poštivati one koji ga rade, a ne moraju.