Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The Gifted  (Posjeta: 11297 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline slaks

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 2
  • *****
  • Postova: 76
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
The Gifted
« u: Listopad 03, 2017, 16:52:39 poslijepodne »



Serija prati priču običnog bračnog para iz predgrađa čiji život uzdrma iznenadno otkriće da njihova deca imaju mutantske moći. Rid (Stiven Mojer, „Pucnjava“, „Prava krv“) i Kejtlin Straker (Ejmi Eker, „Stalna meta“) tipični su roditelji iz srednje klase suočeni sa problemima odgajanja dece. Međutim, njihova deca tinejdžeri, Loren (Natali Elin Lind, „Gotam“) i Endi (Persi Hajns Vajt, „Noć u muzeju 3“), nakon incidenta u srednjoj školi otkrivaju da su mutanti, pa Rid i Kejtlin čine sve što je u njihovoj moći da ih zaštite. Primorani da beže, Strakerovi moraju da napuste svoje stare živote kako bi pobegli od nemilosrdne vladine agencije koja traži mutante i njenog agenta Džejsa Tarnersa (Kobi Bel, „Odstrel“). Situaciju dodatno komplikuje činjenica da je Rid advokat kancelarije okružnog tužioca, koji ima zadatak da goni mutante. Očajna i sa sve manje opcija, porodica je prinuđena da stupi u kontakt sa podzemnom mrežom koja pomaže mutantima u nevolji. Mutanti u mreži – Eklips / Markos Dijaz (Šon Til, „Vladavina“), Blink / Klaris Fong (Džejmi Čang, „Gotam“), Polaris / Lorna Dejn (Ema Dumont, „Vodolija“) i Tanderbird / Džon Praudstar (Bler Redford, „Zadovoljstvo“) – imaju sopstvene probleme. Pošto je jedan njihov član u zatvoru i ekipa je možda kompromitovana - suočeni su sa nesigurnom budućnošću u svetu koji je sve opasniji za mutante.




Godina: 2017.
Mreža: FOX
Žanr: naučna fantastika, akcija, drama
Glumci: Emma Dumont, Stephen Moyer, Hayley Lovitt, Garret Dillahunt, Jermaine Rivers, Amy Acker, Natalie Alyn Lind, Jeff Daniel Phillips, Percy Hynes White, James Sterling...




Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: The Gifted
« Odgovori #1 u: Listopad 05, 2017, 21:14:32 poslijepodne »
The Gifted je pun pogodak. Drago mi je da sam bio u krivu.

PLUS
+ mutanti svi su posebni na svoj način. Napravili su ih tako da me zanimaju.
+ roditelji su odlični. Amy nekad iritantna (PoI), a nekad simpatična (Angel), ovdje je bila odlična. I Stephen Moyer (Bill iz True Blood) isto na razini zadatka.
+ klinci im nisu iritantni već djeca koja se ponašaju onako kako bi se ponašali klinci sa toliko godina. Samo sa jednom razlikom, a to je da imaju moći.
+ Thunderbrid. To je onaj indijanac. Nadam se da će što duže ostati jer u stripovima
Spoiler: prikaži
pogine
tako da smo uz njega.
+ tu su i Blink koja je odlično prikazana. Polaris je zanimljiva ala Magneto.
+ akcijske scene i sve scene uzrokovane sa njihovim moćima su bile kvalitetno odrađene, pogotovo mi se svidjela ona zadnja scena u garaži kao da gledam neku apokalipsu love ih, bore se za svoj život jer su drugačiji.
+ odlični easter eggovi kao zvuk na mobitelu od x-men crtića. Povezanost sa x-menom svijetom.

MINUS
- ima nekih mana zbog kojih općenit ovakva vrsta serije pati kao sa klincem na kraju koji je morao uništiti one male strojeve iako se mogao odmah spasiti samo da pokaže svima kako je super moćan.
- vlada koja ih lovi. Ajde očekivano u prvoj epizodi, ali nadam se da će se ipak boriti sa drugim mutantima.

Sve u svemu dobar pilot. Pratit će se i dalje. Ide na FOX-u tako da primimo se za ruke i molimo da ne otkažu.
-

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: The Gifted
« Odgovori #2 u: Listopad 10, 2017, 21:45:29 poslijepodne »
Druga na razini pilot epizode. Zanimljivo, kvalitetno napisano i dobro odglumljeno. Sviđa mi se gdje ovo ide. Dobre scene sa Blink i njezinom moći kad ne može kontrolirat. Ne znam kako planiraju osloboditi Polaris, ali to je sad i najmanje bitno kad
Spoiler: prikaži
će Reed sve napraviti da spasi obitelj što je razumljivo. No, ne vjerujem da će njegovi klinci to dozvoliti. Sad su se i sprijateljili sa ostalim mutantima i mislim da i oni duboko u sebi znaju kako moraju biti s njima.


I napokon spominjanje X-Mena u nekoj seriji. Lijepo je to vidjeti. Sad mogu jer ide na FOX, a oni drže prava za X-Mene. Jedino ostaje žal što X-Meni nikad neće moći biti u MCU zbog tih prava.

Čeka se nestrpljivo treća epizoda. Volio bih da je ovo sve izašle, ali ipak je bolje ovako u iščekivanju. Šteta samo zbog 10 epizoda. I ovo mora biti obnovljeno. Ima potencijal biti najbolja superhero serija.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: The Gifted
« Odgovori #3 u: Listopad 28, 2017, 01:49:01 prijepodne »
Pogledana četvrta  :)

Zakon epizoda. Napokon spašavanje Polaris, jako dobro izvedeno. Mogli su sjebat ali su se dobro sjetili onog mutanta koji zaustavlja moći drugim mutantima. Volio bih da Blink i Thunderbird budu zajedno iako Dreamer je isto tu. I ova TV verzija Blink mi je bolja od one iz X-Men filma.

Zasad najdraži likovi: Thunderbird, Blink i Polaris.

Vidjet ćemo što su pripremili sa klincima pošto ih nema u stripovima iako se baziraju na dva lika (brat i sestra), ali oni imaju potpuno drugačije moći. Mala je baš nadarena

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: The Gifted
« Odgovori #4 u: Studeni 09, 2017, 03:11:59 prijepodne »
Pogledana šesta :)

Shipperi će biti ljuti  :smfor (2): jer znam da većina želi da Thunderbird i Blink budu zajedno, a Dreamer je trenutno povukla potez  :smfor (27):

Dobra epizoda u kojoj Andy opet pokazuje da ima mračnu stranu. Onaj novi dečko iluzija koji je bacio oko na Lauren mi i nije nešto. Čitam da žele produžiti sezonu na više epizode i nadam se da će to napraviti. Ne bih imao ništa protiv 20+ epizoda.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: The Gifted
« Odgovori #5 u: Studeni 15, 2017, 23:51:07 poslijepodne »
Pogledana sedma :)

Napokon nekud ovo vodi. Zasad najbolji villain nije Jace već onaj doktor i plan mu nije loš. Ubaciti mutanta, ali da špijunira. Thunderbird i Blink zajedno u akciji, ali na kraju je Dreamer ta koja je imala završnu riječ.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: The Gifted
« Odgovori #6 u: Studeni 20, 2017, 22:26:57 poslijepodne »
Serija je spilbergovski bulšit.
Obitelj sa nadmoćnim djetetom (ili više njih) padne u nevolju i iz nekog razloga ih netko ili nešto natjerava okolo i naokolo, a oni udrili u bijeg. I oni su naravno pozitivci, svi drugi su negativci pa i oni koji su pozitivci imaju neku lošu stranu ali su se sad kao pokajali i nisu više zli (ili kriminalci, jer kriminal kao krađa kruha dok si gladan u amer'ci je najveće zlo). Dodatnu nervozu stvara da je jedan (jedna) od važnih sporednih likova liječnik ili med. sestra.
Već viđeno sto puta.

Svako malo očekujem da odnekud iskoči Anna Paquin (Sookie Stakehouse) ili Jim Caviezel (John Reese) ne bi li bar malo "osvježili" scenu, al nea tu sreće, nije ovo serija o seksu s vampirima ni o mašini koja špijunira ljude.

Izgleda da Fox ne želi radit ništa što odudara od prosjeka. Šteta.

Offline nenon30

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kikinda,Srbija
Odg: The Gifted
« Odgovori #7 u: Studeni 22, 2017, 11:05:38 prijepodne »
volim serije sa Foxa i imam poverenja uvek u njihov izbor...pratim skoro sve njihove serije a i ova je dobra...
u pravoj poplavi serija gde praktično svaki dan izadje nešto novo treba znati i šta odabrati a naravno ukusi su različiti...

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: The Gifted
« Odgovori #8 u: Studeni 24, 2017, 03:17:34 prijepodne »
Pogledana osma :)

Svaka dobra serija treba imati jednu epizodu koja je prekretnica i vrlo ključna za razvitak serije. Ovo je ta epizoda zbog koje se The Gifted pretvara u jednu jako dobru i zanimljivu seriju sa puno potencijala jer obitelj mutanata raste. Oldična epizoda, dosta umiranja, emotivnih trenutaka i novih saznanja. Thunderbird je opet zablistao pravi vođa miran i uvijek će pomoći. Andy opet na trenutke prikazuje da se ne može kontrolirati. Novi lik je Esme, telepat. Kćer od legendarne mutantice Emme Frost.


Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: The Gifted
« Odgovori #9 u: Prosinac 09, 2017, 14:27:41 poslijepodne »
Pogledana deveta  :)

Opa, jedva čekam finale polusezone jer nakon ove epizode svi su u nekim problemima
Spoiler: prikaži
roditelji od Andya i Lauren. Na kraju nisu iskoristili svoju moć koja je zastrašujuća. Thundebird će isto biti zanimljiv za pratiti jer su mu sad dvije cure do kojih mu je stalo zarobljene a i proispitat će svoje sposobnosti vođe.

Offline SweetDalilah

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Wonderland
Odg: The Gifted
« Odgovori #10 u: Prosinac 10, 2017, 00:44:27 prijepodne »
Dobra je serija, pozitivno me iznenadila! Mnogo mi je bolja od recimo Agenata SHIELDa kadgod sam nailsa nista posebno niti ko koristi moci sve vise ko neki politicki triler ko Quantico, Blacklist, Domovina itd, al dosta o tome.

Za razliku od toga Nadareni je puno akcije sa mocima, likovi su likeable dosad (osim muza al nije nesto bio ni u True Bloodu)
Ne znam da li mi se sviđa vise ovo ili Legija. Legija je malo bolja zbog veceg uloženog budžeta.

Pogledala sam 8 epizodu također. Najzanimljiviji mi je dio bio kad je pricao sa ocem
Spoiler: prikaži
Pa je saznao da su mu djed i njegova sestra imali iste moci kao djeca. Jedva čekam da ih upotrijebe! Vidjela sam u najavi za devetu.
Uskoro gledam i 9tu  :smfor (27):

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: The Gifted
« Odgovori #11 u: Prosinac 20, 2017, 04:46:49 prijepodne »
Pogledano polufinale sezone :)

Rasturili su. Totalno neočekivane scene žao mi je
Spoiler: prikaži
zbog Dreamer iako jedan dio mene potajno želi da je živa
dobra referenca na wheapon x i Stepford Cuckoos na kraju ugodno iznenađenje.

Baš me zanima hoće li se pojaviti Warpath, brat od Thunderbirda. Sad čekanje do iduće godine.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: The Gifted
« Odgovori #12 u: Siječanj 09, 2018, 00:26:20 prijepodne »
Pogledana 11.  :)

Joooj e sad moram ovo reći. Dajem im priliku i pogledat će se do kraja jer je dobra serija, ali me polako počinju živcirati sa praktički svakom epizodom koja je ista sama po sebi. Oni se skrivaju pa idu osloboditi nekoga ili napasti pa se brane i onda se opet sakrivaju. Od početka je tako. Lijepo je vidjeti sve te moći, ali više nema nikakve karakterizacije likova i guše najboljeg lika, Thunderbirda. Umjesto da mu daju sav prostor pogotovo nakon onoga što se dogodilo u 10. epizodi on i dalje stoji na mjestu.

Nije loša epizoda, ali pravi primjer serije koja je ista od početka i tim početnim epizodama neću to zamjeriti što zamjeram sad ovoj zadnjoj iako nema razlike, ali to je ta granica koju pređu pa moraš kad tad kritizirat. Dajte nam mesaaaaaaaaa

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: The Gifted
« Odgovori #13 u: Siječanj 19, 2018, 09:21:33 prijepodne »
Pogledao sinoc prve dve ep... deluje zanimljivo i gledljivo.

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: The Gifted
« Odgovori #14 u: Siječanj 19, 2018, 12:46:02 poslijepodne »
Ja obožavam ovakve serije. Ne sviđa mi se što sezona ima samo 13 epizoda. Još uvek nisam finale pogledao, nikako da se nakanim.

Preporuku od mene ima. ;D

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: The Gifted
« Odgovori #15 u: Siječanj 20, 2018, 23:40:45 poslijepodne »
Ja zavrsio celu seriju za dva dana... :D
Gledljivo i dobro uradjeno, misli nisam ocekivao puno, posto u poslednje vreme samo neka razocarenja ali Fox je dobro ovo spakovao... ok ima nekih dosadnih momenata i nepotrebne drame ali sve u svemu odlicno.
Za Marvel ljubitelja prava poslastica. :D

Offline batagope

  • Razina 0
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Nis
Odg: The Gifted
« Odgovori #16 u: Listopad 25, 2018, 03:38:37 prijepodne »
Obožavam ovu seriju. Jedva sam čekao da krene 2 sezona. Za one koji ne znaju 2 sezona je krenula 25 septembra, i već je emitovano 4 epizoda. Sledeća epizoda će biti emitovana 30 oktobra.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: The Gifted
« Odgovori #17 u: Ožujak 22, 2019, 13:32:37 poslijepodne »
Pogledao 11 ep druge sezone, za sada pravo razocarenje u odnosu na prvu sezonu. Ocekivao sam pad kvaliteta ali ovako da nemaju ideje i ovakav pad nisam... Kao da gledam Arrow i slicne serije koje DC pravi. Koliko sam istrazivao serija je otkazana ali nema jos zvanicne potvrde, zbog one kupovine Fox-a od strane Disney-a.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: The Gifted
« Odgovori #18 u: Ožujak 22, 2019, 16:23:36 poslijepodne »
Ček... nisam pojma imao da ova spilbergovska obitelj sa IQ 78566737856834 deriščadi i obaveznoj medicinarki ima i drugu sezonu. Ajme majko.
Prva sezona je bila takva katastrofa da se sramim priznat da sam ju odgledao do kraja, nema teorije da taknem išta dalje.

Međutim me ovo podsjetilo na lanjski dragulj iz azije. Istoimeni. Nije rimejk. Napisat ću u "o serijama" temi malo kasnije.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: The Gifted
« Odgovori #19 u: Ožujak 27, 2019, 10:47:04 prijepodne »
Završio drugu sezonu, razlika između prve i druge sezone je neverovatna, bukvalno gubljene vremena sve je ovo moglo da bude u 8 epizoda i onda bi mozda i bilo malo bolje...
Sve u svemu velilo  :smfor (8): :smfor (8): :smfor (8):