Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Craith/Hidden  (Posjeta: 8705 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zila007

• Razina 0
  • Spol: Muški
Odg: Craith/Hidden
« Odgovori #30 u: Prosinac 17, 2019, 19:47:48 poslijepodne »
Dobra serija odgledao prvu sezonu pa malo stao...
kad završim Wisting počinjem sa drugom..
Hvala svima..

Offline bf1947(1)

• TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • ובכל זאת זה זז
« Odgovori #31 u: Prosinac 23, 2019, 16:49:54 poslijepodne »
Evo i 6.  navodno zadnje epizode. Takvu zbunjenost dugo nisam vidio. I sam sam bio zbunjen. 4. epizode? Ili 6? Ili 8.? Kao u prvoj sezoni. Ipak 6?? Valjda. Dobra, dobra serija. Nešto dobrih, finih likova. Prije svih uz one standardne, još jednom spominjem Annes Elwy. Bit će to još jedna velika glumica s malog velškog podneblja. Tko voli nek izvoli. Idemo polako dalje. Bolje reći ja se vraćam starim nbedovršenim serijama. Nešto transkripata stiglo iz daleke Švedske. Pozdrav svima a onima koji slave sretne i vesele Božićne praznike.  :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline godm

• Razina 3
« Odgovori #32 u: Prosinac 23, 2019, 18:11:20 poslijepodne »
Hvala Boris na prijevodima, serije će biti jedna od prvih pogledana u novoj godini. Razveselio me što si dobio transkripte iz Švedske, znači upalilo je pisanje djedu Mrazu ,  ;D . Pridružujem se čestitkama za Božić.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline stipest

• TDDCrew VIP
« Odgovori #33 u: Siječanj 06, 2020, 21:39:55 poslijepodne »
Odgledao sam 2 sezonu i nije mi se svidjela. Puno bolja mi je prva. Priča je neuvjerljiva i naivna, a i klinka je iritantna. Glavni likovi su ok i naravno klingonski,  pardon, velški jezik ;D. Hvala Boris :clapp

Offline Turab

• Razina 2
« Odgovori #34 u: Siječanj 09, 2020, 00:10:19 prijepodne »
Odgledao sam 2 sezonu i nije mi se svidjela. Puno bolja mi je prva. Priča je neuvjerljiva i naivna, a i klinka je iritantna. Glavni likovi su ok i naravno klingonski,  pardon, velški jezik ;D. Hvala Boris :clapp

Dijelim mišljenje, s tim da sam ja odustao na prvoj epizodi.

Offline Kat

• TDDCrew User
  • Spol: Ženski
« Odgovori #35 u: Siječanj 31, 2020, 16:59:10 poslijepodne »

Druga sezona mi je sasvim ok ,samo mislim da su mogli da skrate na 4. epizode.

Gluma je  odlična, krajolik, dočaravanje atmosfere,rasplet - sve je lepo upakovano, jedino mi smeta...

Spoiler: prikaži
..što je prenaglašena nesreća svih likova,pa mi deluje pretmurno

Hvala Borise na odličnim titlovima .

Offline alterego

• Razina 2
« Odgovori #36 u: Studeni 16, 2020, 22:28:07 poslijepodne »
Odgledao prvu sezonu i mogu reci da mi je vrlo dobra. Nije u vrhu britanskih krimi serija i malo previše epizoda je obzirom na radnju, ali u svakom slučaju je za pogledati. Bolja mi je u odnosu na keeping Faith također velsku seriju. Ocjena 7/10

Offline choosie

• Razina 2
  • Don't follow leaders, watch the parkin' meters!
« Odgovori #37 u: Studeni 17, 2020, 09:05:21 prijepodne »
Napokon pogledao, nakon što sam se 2 godine namučio da nađem odgovarajući video sadržaj i titlove,
jer Velšani su napravili dvije verzije, jednu na Velškom i drugu na Engleskom, i problem je u tome što
se razlikuju u slijedu radnje... No, rekoh, tu muku sam prošao i napokon uživao u ovoj predobroj
seriji, u njenom dark ugođaju, dobro profiliranim likovima, uz nezaobilazne predivne Velške krajolike.
Slažem se da su Britanske serije jače od Američkih, ali Velšani ipak imaju jedan poseban štih,
možda malo mračniji, i pomalo Viktorijanski, zato mi je uvijek drago pogledati neku njihovu seriju...
A da ih ne razumijem ni slova, bogami ne razumijem!  :smfor (19):

Offline omar little

• Razina 3
« Odgovori #38 u: Studeni 17, 2020, 11:08:32 prijepodne »
Za ovakve serije je Carmela Soprano (prevoditeljka, ne lik iz serije), na jednoj od tema, prilično precizno opisala šablon. Parafraziraću: brutalno ubistvo, povratak u gradić/selo, borba sa demonima iz prošlosti, otkrivanje mračnih tajni… Nije veliki problem dok se gleda, bude to i pitko, često i zanimljivo, ali kada prođe neko vreme, shvatiš da ti se izmešalo bar tri-četiri serije koje počivaju na prethodno pomenutom šablonu. Tako da kad sad pokušavam da se prisetim, jedino mi pada na pamet taj nezgodni velški jezik.

Offline godm

• Razina 3
« Odgovori #39 u: Listopad 18, 2021, 22:58:11 poslijepodne »
Za ljubitelje krimi priča velškog govornog područja počela 3. sezona CRAITH / HIDDEN.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline bf1947(1)

• TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • ובכל זאת זה זז
« Odgovori #40 u: Listopad 19, 2021, 09:45:39 prijepodne »
Za ljubitelje krimi priča velškog govornog područja počela 3. sezona CRAITH / HIDDEN.

Danas ili sutra bit će preveden prvi nastavak(epizoda). Do sad su izašle dvije, a za razliku od prve dvije sezone, ovdje će ih biti ukupno 8.

Offline bf1947(1)

• TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • ובכל זאת זה זז
« Odgovori #41 u: Listopad 20, 2021, 09:59:45 prijepodne »
Prije desetak dana (10.10.2021) krenula je 3. sezona ove velške serije, pa evo za uvod prijevoda za 1. i 2. epizodu. Za malo zaigravanja, mada će po svemu sve to relativno brzo završiti. Ovo je bilo užitak prevoditi, prvo zbog malo linija po epizodi  :smfor (9): :smfor (9): a onda i zbog ovog: Sinkronizirano i ispravljeno
chamallow --www.addic7ed.com
Oni koji se bave izradom titlova znat će odmah o čemu se radi, a za one koji ne znaju, kad transkript napravi chamallow, onda su to mala umjetnička djela, gotovo bez grešaka.
Još malo uvodnih podataka: Kako je u seriji dominantan velški, serija se zove CRAITH iliti po naški, OŽILJAK. Sigurno će biti i verzija s engleskim govorom, pa nek se onda zove HIDDEN - SKRIVENO  ;D
I da, greškom sam za prvu epizodu uplodao engleski transkript, pa to odmah ispravljam. Admini će višak obrisati.  :smfor (29): :smfor (29):

Offline bf1947(1)

• TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • ובכל זאת זה זז
« Odgovori #42 u: Listopad 30, 2021, 18:58:29 poslijepodne »
Eto i 3. epizode. Dosegli smo polovicu sezone. Već je bilo izjava da je 1. bila odlična, 2. znatno slabija, ali su se ovom 3. vratili na stare staze(opet dobra, barem za sada). I tu treba strpljenja, epizode idu po jedna na tjedan, ali s obzirom na kvalitetu, isplati se čekati  :beer2:

Offline jan1963

• Razina 0
« Odgovori #43 u: Studeni 25, 2021, 08:02:51 prijepodne »
Naviknuti smo na amerikanizirane akcije gdje nema ni trenutka da netko nije ubijen, pretučen, drogitan i sl. pa nam ovakve serije izgledaju u trenutcima dosadnjikave ali su odlične tko voli ovaj žanr