Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1094863 puta)

0 Članova i 118 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 421
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4320 u: Studeni 29, 2023, 21:44:26 poslijepodne »
Evo o Frasieru novom, moje misljenje: bas losa odluka da se snimi, neduhovito i usiljeno.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4321 u: Prosinac 01, 2023, 19:55:54 poslijepodne »
The lost symbol! Nepravedno zapostavljena serija,kako po kritici,tako i po pregledima. Nepravedno do te mere, da se ekranizacija druge sezone nece ni desiti. Misterija simbola povezanih sa sektama i politickim zaverama, redak je primer ekranizacije u prethodnoj deceniji. Odusevljava to sto nema praznog hoda. Stice se utisam da svaka recenica ima znacenje bitno za dalji tok radnje serije, i svaki minut nas uvodi u sve vecu zabludu i dvosmisao. Zagonetno i misteriozno,bas onoliko koliko je potrebno da se preporuci ova odlicna serija!
a ne vjerujem brate da je to nepravedno zapostavljeno, kum je knjigu citao i sav je aaaaaa ima li sta bolje od ovoga, coek objasnio!
to je jedino sto je u zivotu procitao, sav blesav jedva glave ima, a ne serija jos da valja, eo cu ga pitat je li gledao a vjerujem da jes.
den braun svaka knjiga ista, mia madre sveta crna goro.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4322 u: Prosinac 08, 2023, 14:20:46 poslijepodne »
Evo o Frasieru novom, moje misljenje: bas losa odluka da se snimi, neduhovito i usiljeno.
ja sam originalnu 3-4 s pogledao, sta znam, sitkom ka sitkom nista specijalno nije bilo. bila je svidjajuca ona cura, britanka bijase li? ne znam sto je cinjela tamo, ali mi je fino bilo vidjet.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 421
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4323 u: Prosinac 08, 2023, 21:07:18 poslijepodne »
Taj original Fraiser je bio odlican i zbog dobro izgradjenih, duhovitih sporednih likova( kao Dafne ,Engleskinja  :smfor (26):).
Ovi sada ni priblizno :smfor (9):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4324 u: Prosinac 08, 2023, 22:28:39 poslijepodne »
dafne! e ta! uh sva mi je najs bila, jos kad progovori... ah mene.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Picard

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4325 u: Prosinac 15, 2023, 20:59:30 poslijepodne »
2008-me je izašla serija "Terminator: The Sarah Connor Chronicles", po meni najbolji materijal vezan za Terminator franšizu posle prva dva filma.

Više manje je nastavak drugog filma gde Sarah Connor i njen sin nastoje da ostanu skriveni i prežive dalje napade iz budućnosti.

Ovaj put im pomaže Summer Glau kao ljudskoj strani naklonjena terminator-ka.


Lena Headey je Sarah.


I verovali ili ne tu je i Shirley Manson iz muzičke grupe Garbage kao jedan on onih terminatora od tečnog metala (tek u drugoj sezoni). Manson već izgleda kao ubica, uloga joj sjajno stoji.


Serija nažalost nije dovršena, ima samo dve sezone, ali definitivno vredi gledati jer je puna dobre muzike i scena za pamćenje. Ima mnogo sjajne akcije ali je ova serija malo introspektivnija od filmova i bavi se pitanjima uobičajenim za ovakav SF tipa "šta su to emocije?" i "čemu uopšte služe ljudi, kome to treba?".

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4326 u: Prosinac 17, 2023, 00:48:34 prijepodne »
Ah Fraiser kako sam voleo tu seriju.
Bindžovao sam Bodies.
Dobra je serija solidno uvezana priča.
Kad sam ja pogledao do kraja onda znaš da nije za baciti :)
Imam primedbi, zanemariću  ih zbog dovoljnog kvaliteta.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4327 u: Prosinac 22, 2023, 19:00:01 poslijepodne »

to je to.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4328 u: Prosinac 24, 2023, 21:51:25 poslijepodne »
Rendi Marš otvorio stranicu na onlyfans  :smfor (24): South Park.Not Suitable For Children

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4329 u: Siječanj 01, 2024, 13:22:36 poslijepodne »
Videh na X Cleese piše Fawlty. Ne znam kako se osećam povodom toga. Još nas lupaju memberberies :)

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 421
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4330 u: Siječanj 02, 2024, 19:39:35 poslijepodne »
Blue lights
https://www.imdb.com/title/tt14466018/
Preporuka za policijsku dramu BBC ija, smeštena u Belfast, Severna Irska( sto podrazumeva da se malo zna o uzavreloj  politickoj situaciji koja u seriji nije direktno prisutna ali joj daje ton ). Odlicni glumci( Richard Dormer), likovi uverljivi,  scenario, rezija...bas prijatno iznenadjenje (policijske serije nisu bas moj izbor) za kraj godine.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4331 u: Siječanj 12, 2024, 22:47:02 poslijepodne »
Rendi Marš otvorio stranicu na onlyfans  :smfor (24): South Park.Not Suitable For Children
pffff odlicna. gledao neki dan. rendi raznio ka i vazda.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4332 u: Siječanj 19, 2024, 21:04:44 poslijepodne »
tru detektiv on di ejr, gledo - fortitude sizn... fajf?
long liv hastur!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 421
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4333 u: Siječanj 19, 2024, 21:47:05 poslijepodne »
Liči. S podvučenim woke momentom i rasnom raznolikosću. Imamo dobre glumce i malo natprirodnog pa ce se gledati...

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4352
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4334 u: Siječanj 19, 2024, 22:48:02 poslijepodne »
Gospode Bilie Eilish je muzika u trejleru. Prica moze biti dobra, ali sve ostalo mi je mlohavo kao da je Netflix produkcija.

Sent from Tapatalk


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4335 u: Veljača 02, 2024, 23:39:21 poslijepodne »
losa zadnja ep ali bas losa. jos poslije posla odma krenuh da je gledam znaci sto je ono, ne znam ni sto sam premotavao koji k kad bukvalno nista propustio ne bi.
na po sezone vec a budale sa nekim nebulozama. nema posla od danasnjih serija, ima prelijep grafit u pg na jednu zgradu:
SVE JE PO KURCU POSLO!
eeeeto tako. svi nazad na iks fajls i d vajr i to.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4336 u: Veljača 03, 2024, 02:20:31 prijepodne »
Pustim negde Echo pogledao sam prvu. To je kao neki spinof Hawkeye, to nisam gledao ali se onda  odnekle pojavio
Spoiler: prikaži
Kingpin i Daredevil
što me prijatno iznenadilo :)

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 421
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4337 u: Veljača 06, 2024, 22:07:03 poslijepodne »
losa zadnja ep ali bas losa. jos poslije posla odma krenuh da je gledam znaci sto je ono, ne znam ni sto sam premotavao koji k kad bukvalno nista propustio ne bi.
na po sezone vec a budale sa nekim nebulozama. nema posla od danasnjih serija, ima prelijep grafit u pg na jednu zgradu:
SVE JE PO KURCU POSLO!
eeeeto tako. svi nazad na iks fajls i d vajr i to.
Posle druge epizode moram da priznam- nije ovo dobro :smfor (9): I horor i fantastika su onako baš klišeji. JF preglumljava, ova druga ne glumi. Loš scenario( posle strajka pisaca scenarija  nema dobre price , ni Fargo se nije proslavio, mada je bolji). Tanko i dosadno.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4338 u: Veljača 09, 2024, 22:50:37 poslijepodne »
vidj' 4-tu...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 421
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4339 u: Veljača 11, 2024, 21:16:52 poslijepodne »
vidj' 4-tu...
i 4. i 5. isti utisak.
Spoiler: prikaži
scenario kao da je pisao tinejdzer, logičke greske, dijalozi oskudni, bez duha i duhovitosti sto se primećuje kod mnogih novih serija
.
Ne verujem da ce finalna bas da zadovolji, videćemo...
.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4340 u: Veljača 12, 2024, 13:53:32 poslijepodne »
zavrsih atlantu konacno. treca sezona, aj da recem, i nije bas level prve dvije ali dobra nema sto.
problem jedino sto su pola/pola odradili, znaci u 5 standardna ekipa ostalih 5 bez njih ali i tu je bilo sjajnoce pogotovo 3x1 koja je kako kasnije saznah po istinitom dogadjaju, jezivo bas.
e vec 4ta sezona... pa ne pamtim da sam ikad pogledao u telefon dok gledam neku seriju. eto i to se desi. isto rastrkano nesto, cas ih ima cas ih nema, ili se poneko pojavi od ekipe, sve nesto eksperimentalno sto nekad prodje nekad ne.
uglavnom prilicno dosadno sa izuzetkom prve dvije ep koje su bile cisti virdnes kako nas je ova serija i navikla.
moja je neka pretpostavka da su bili po drugih projekata, lakit je roba koja se trazi, glover lansiran odavno, a i paper boy-a sam gledao po godzilama i jos ponedje.
ajde zadnja ep serije, na tragu prve dvije s. inception kraj cak i ok. ali stvarno mislim da su se bas prosuli sa zadnjom sezonom i bas sam razocaran.
dave koja ide na istu fx mrezu i slicne su tematike jedu atlantu, a ne tako davno se mozda moglo pomislit kako je inspirisana gloverovim djelom.
trntejbls...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 421
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4341 u: Veljača 15, 2024, 22:50:16 poslijepodne »
Criminal record
https://www.imdb.com/title/tt21088136/reviews/?ref_=tt_ql_2
Serija sa odlicnim glumcima i lošom, stereotipnom radnjom. Kao da ste uzeli aktuelnosti o rasnoj i polnoj diskriminaciji iz osamdesetih godina proslog veka i prebacili u svremeno doba  u krimi priču o policijskoj korupciji, rasizmu itd.
Spoiler: prikaži
 sve je predvidljivo tako da je i kraj ocekivan sem ako ne bude nekakvog nelogicnog preokreta, Jumbo se trudi a i Capaldi je odlican glumac sa sve svojom facijalnom ekspresijom mrtve duše  ;)
.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4342 u: Veljača 16, 2024, 12:20:59 poslijepodne »
Criminal record
:smfor (10): ;D

Molim sada (neprevedenu koja će 100% biti prevedena kad je pogledaš, isto kao Pačinko  :evil: ):
Death's Game.
 :thspaz :thcheerleader3


Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 421
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4343 u: Veljača 16, 2024, 20:44:53 poslijepodne »
Criminal record
:smfor (10): ;D

Molim sada (neprevedenu koja će 100% biti prevedena kad je pogledaš, isto kao Pačinko  :evil: ):
Death's Game.
 :thspaz :thcheerleader3


:smfor (6):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4344 u: Veljača 17, 2024, 00:13:34 prijepodne »
i archera zavrsih. eto, oprostaj jebi ga. bas mi tesko pade priznajem. sreca moja seril tant nikad vise. raspadoh se, pih.
crtani jebote, ali toliko se vezah za likove, pogotovo za tu ludacu nadrogiranu.
sto znam, nista spektakularno, def nije nivo archera iz najboljih dana, bilo je momenata i nekih povrataka, ali mislim da su preko guzice odradili zadnju sezonu.
zbogom ljubavi najveca! tetoviracu te pa nek sve gori!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline tomo.cekac

  • Razina 0
  • Postova: 10
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Croatia
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4345 u: Veljača 21, 2024, 16:47:30 poslijepodne »
Preporučio bi izraelsku seriju Hatufim (Prisioners of war) iz 2009. Američka serija Homeland je inspirirana ovom serijom. Iako mi je Claire Danes u Homeland odlična, ovo mi je puno bolja, napetija i zanimljivija serija.

Bron/Broen (Most) je izvrsna kriminalistička serija smještena na granicu Danske i Švedske.
Mislim da je ovo izvorna verzija, koja je kasnije doživjela nekoliko obrada na raznim stranama svijeta, pa preporučam svima koji su propustili.
https://www.imdb.com/title/tt1733785/movieconnections/?ref_=tt_trv_cnn

Live to 100: Secrets of the blue zones.
Motivirajuća Netflixova mini serija za sve koji žele "live long and prosper".
https://www.imdb.com/title/tt28523129/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_8_nm_0_q_live%2520to%2520100

Netko negdje (Somebody somewhere) je topla priča o životu srednjovječnih samaca u maloj sredini. Likovi su simpatični, a humor je nenametljiv ali kvalitetan.
Baš je serija za dobro raspoloženje.
https://www.imdb.com/title/tt12759100/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_2_nm_0_q_netko%2520negdje

Offline Mr.Pexon

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4346 u: Veljača 22, 2024, 07:50:32 prijepodne »
Drops Of God (2023)
Mini serija od 8 epizoda. Lagano gledanje, preporuka za parove. Svet vrhunskih vina, fina fotografija.

Mini-serija od pre nekoliko godina

Godless (2017)
Čist western u vremenu kada je retko naći taj žanr, posebno kvalitetnije predstavnike.
Sve završavate nakon odgledanih 7 epizoda, nema čekanja sezona, dobra fotografija.

BoJack Horseman
https://www.imdb.com/title/tt3398228/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_6_nm_0_q_bojack%2520horseman

Vrhunska dramedija u svetu crtanih antropomorfnih životinja. Odlična ekipa glasova stoji iza likova (Will Arnet daje glas Bojacku itd.).
Duhovita je, ali meni je čak jači utisak ostavio dramski momenat serije koji se možda najviše bavi mentalnim bolestima.
« Zadnja izmjena: Ožujak 10, 2024, 11:16:06 prijepodne od hyde_sb »

Offline tomo.cekac

  • Razina 0
  • Postova: 10
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Croatia
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4347 u: Veljača 23, 2024, 08:49:00 prijepodne »
Breeders (na HBO je prevedena kao Roditeljske muke) je odlična britanska humoristična serija o međugeneracijskim problemima.
Martin Freeman (Bilbo Baggins) i Daisy Haggard briljiraju u ulozi roditelja.
https://www.imdb.com/title/tt8129450/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_7_nm_1_q_breeders

Pokus (The Rehersal) je zanimljiva, vjerojatno, dokumentarna serija u kojoj autor Nathan Fielder pomaže ljudima pronaći rješenje za životne probleme stvarajući umjetno okruženje sa filmskom ekipom. Osobno mi je nevjerojatno ideja da, npr. buduća majkaprolazi iscenirano odrastanje svojeg djeteta uz pomoć glumica koje utjelovljuju njeno buduće dijete u različitoj dobi.
https://www.imdb.com/title/tt10802170/episodes/?ref_=tt_ov_epl

Offline Mr.Pexon

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4348 u: Veljača 24, 2024, 09:25:48 prijepodne »
Pokus (The Rehersal) je zanimljiva, vjerojatno, dokumentarna serija u kojoj autor Nathan Fielder pomaže ljudima pronaći rješenje za životne probleme stvarajući umjetno okruženje sa filmskom ekipom. Osobno mi je nevjerojatno ideja da, npr. buduća majkaprolazi iscenirano odrastanje svojeg djeteta uz pomoć glumica koje utjelovljuju njeno buduće dijete u različitoj dobi.
https://www.imdb.com/title/tt10802170/episodes/?ref_=tt_ov_epl
Serija je totalni "cringe". Nelagodnost zagarantovana, a glupih (i ludih) ljudi koliko hoćeš. Koncept jeste originalan, ali kada pomislim kolika količina produkcijskih para ode na ovakve stvari a zaključak je upitan. Ne "hejtujem" preporuku, samo sam se setio kakav je utisak ostavila ta serija(dokumentarna ili "mockumentary") na mene.

Nisam primetio da je neko preporučio seriju "Severance" https://www.imdb.com/title/tt11280740/?ref_=ttep_ov
Distopijska SF egzistencijalna drama ili Kafkijansko-orvelovski Black Mirror, tako bih je opisao. Odlične su uloge i atmosfera.
Nedostatak je što ima za sada jedna sezona koja se završava cliffhanger-om.
U 2024. treba da izađe druga sezona, ali nisu objavili tačan datum.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4349 u: Veljača 26, 2024, 01:06:12 prijepodne »
Noćas kreće TWD The Ones Who Live mislim da konačno treba da
Spoiler: prikaži
povežu ono kad je Rik nestao iz priče

Ja sam poodavno prestao da gledam a negde mislim da je možda trebalo da zaboravim sve što su nasnimali između i pogledam ovo Ono kao srušio se most ili šta već beše onda i sad da vidimo šta je bilo. Koliko je to 5-6 godina klifengera :)

----Žao mi je što su upropastili FTWD ona početna originalna priča mi se baš dopadala