Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1094836 puta)

0 Članova i 105 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1380 u: Listopad 25, 2017, 11:11:44 prijepodne »
nijesam znao da je krenula druga sezona egzorcista. prve 3 sto pogledah stvarno predobre, mnogo bolje od komplet prve sezone. nadovezali su se na prvu sezonu sto nijesam ocekivao, uveli 2 nova lika: john cho aka harold iz harold & kumar i zuleika robinson iz losta. svidja mi se i lokacija koja ce bit centar desavanja u ovoj sezoni. tomas i markus su u nekoj vrsti sukoba i djeluje da im je odnos bas poljuljan. za sad bez nekog razvlacenja kojeg je bilo cini mi se od druge polovine prosle sezone.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline mtk

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: slavonski brod
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1381 u: Listopad 26, 2017, 21:22:32 poslijepodne »
sjećam senajave za seriju columbo za prikazivamke na našoj tv da se na početku zna ko je ubica i da onda gledam o kako inspektor columbo to otkriva to je bilo za to vrijeme 70 setih veonmma neobično jer u svim dotadašnjim serijama ubica se nezna do samog kraja svi smo sumnjali da će columbo biti nešto dobro ali smo se silno prevarili serija nas je već sa prvom epizodom oduševila i ako je imala sve suprotno od dotadašnjih klišea krimi serija poznaš ubicu glavni junak nije mačo junak meni sigurno jedna od najdražih serija

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1382 u: Listopad 26, 2017, 21:58:53 poslijepodne »
William Friedkin priprema TV seriju prema svom filmu “Killer Joe”


Nedavno je objavljena vijest da za Oscara nominovani režiser, producent i scenarist William Friedkin radi seriju utemeljenu na njegovom južnjačkom krimiću Killer Joe koji je bio baziran na pozorišnoj predstavi Tracyja Lettsa. Reditelj je izjavio da je ostvario saradnju sa producentom Bobbyjem Marescom, koproducentom ostvarenja Million Dollar Baby i koscenaristom i producentom kriminalističke triler drame Crash radi koje je bio nominovan za Oscara. Friedkin namjerava originalnu priču filma u seriji preseliti iz Dallasa i skoncentrisati je u svijet više klase Houstona.

U kriminalističkoj triler drami Killer Joe iz 2011. glavnu ulogu ostvario je Matthew McConaughey. Portretirao je profesionalnog plaćenog ubicu Joea kojeg je angažovao 22-godišnji narko diler Chris kojeg je odglumio Emile Hirsch. Dok je Joe u filmu bio plaćeni ubica, u seriji će raditi kao osoba koja angažuje druge negativce za naručena ubistva. Radnja serije će se odvijati u svijetu milionera i milijardera koji naručuju ubistva svojih supruga i poslovnih konkurenata, a Joe će u seriji biti neka vrsta osvetničkog anđela koji nikoga neće ubiti. Neće ga portretirati McConaughey, već će Friedkin za ulogu naslovnog karaktera angažovati neko drugo glumačko ime koje još nije poznato.

Friedkin je posljednji put govorio o ideji da film Killer Joe pretvori u seriju još 2014. Ovaj 81-godišnji filmaš nedavno je izjavio da u posljednje vrijeme više preferira gledati emisije i dokumentarne filmove na Netflixu nego što se odluči da posjeti projekciju nekog filma u kinu. Ovaj svoj potez obrazložio je izjavom da su kina u Americi previše posvećena blockbusterima i filmovima o superherojima, te da se, s vremena na vrijeme, tu i tamo pojavi neki ozbiljan i kvalitetan film.  Friedkin je nedavno premijerno predstavio svoj dokumentarac The Devil and Father Amorth baziran na istinitim događajima, a koji prati katoličkog svećenika Gabriela Amorthu kako izvodi svoj deveti obred egzorcizma na jednoj Italijanki.

Fredkin je režirao brojne dokumentarce, TV serije i epizode poznatih TV serija, kao i kultne klasike The French Connection, The Exorcist i To Live and Die in L.A.

avaz.ba



  Izostavioi su Gluvarenje, Nadnicu za strah...Kiler Džo nije bio baš film po mom ukusu mada je bio zabavan i dobro urađen. Dobro je da se matori vratio u sedlo  i da opet nešto radi.



 


Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1383 u: Listopad 26, 2017, 21:59:37 poslijepodne »
Senke nad Balkanom




http://www.imdb.com/title/tt6108262/
Spoiler: prikaži

  Odgledah upravo prvu epizodu u kojoj sam se nagledao svačega. Ruski kozaci koji diluju opijum imaju državu u državi zvanoj Kraljevina Jugoslavija, kontrolišu policiju. Nisu taako naoružani i bahati samo u Jugoslaciji, takvi špartaju kroz Evropu do Brisela gde im je glavni ataman. Beogradska policija takođe ima isti proizvod na ponudi ali iz drugog izvora i tu nastaje konflikt u koji su ubačeni teroristi (VMRO), beogradsko podzemlje i bogatuni i političari koji predstavljaju elitu. Na mala vrata se uvode likovi poput Pavelića i najopakijeg Kobinog agenta i egzekutora Mustafe Golubića. Za Golubića se priča sve i svašta, ostao je poznat kao čovek koji je lično posle balkanskih ratova napao kralja u Knez Mihajlovoj i tamo mu je ispsovao sve po spisku. Poslče toga kralj je smanjio špaciranje po ulicama a povećao obezbeđenje. Golubić mu je redovno iz Moskve slao razglednicu da ga pita kako mu je mater u Stocu i da li joj nešto fali. Ovo je tačno a da li je tačno da je organizovao ubistvo Lava Trockog u Meksiku ne znam. Možda je to samo urbana legenda mada me ne bi čudilo da su te glasine tačne. Kroz celu tu priču i menažeriju vodi nas ratni veteran i nepotkupljivi inspektor beogradske policije koji sa svojim novim kolegom pokušava da sačuva svoju i nezavisnost državne institucije za koju radi.


  Da ne davim, dosta toga je diskutabilno u pilot epizodi u kojoj se sva sramota pokriva sramotom. Ima dosta golotinje i njome počinje i završava epizoda, psovanje je kao dobar dan što znači da nije za decu. Meni lično izgleda kao da je sve ovo osmislila i snimila Isidora Bjelica jer svi likovi izgledaju kao da su iz knjiga ovog starog i proverenog skandal majstora koji spaja seks, politiku i trač.

  Nastavljam dalje, dobra je produkcija a tu su i neki stari dobri glumci iz Makedonije i regije koje sam voleo da gledam. Umalo da zaboravim Magnifika koji je svojom muzikom obogatio pojedine scene. Tu su takođe i neka nova lica koja me takođe zanimaju.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1384 u: Listopad 27, 2017, 09:35:07 prijepodne »
kad izlaze prevodi obicno na addicted? konkretno za stranger things, sjeca li se ko za prvu sezonu?
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1385 u: Listopad 27, 2017, 10:31:53 prijepodne »
kad izlaze prevodi obicno na addicted? konkretno za stranger things, sjeca li se ko za prvu sezonu?

pa pošto je to Netflix i izbace sve odjednom, onda titlovi izlaze jedan za drugim.. a pošto je serija jako popularna, bit će ekspresno napravljeni.. i inače titlovi na addictedu izlaze dosta brzo.. ja ih većinom skinem 5-6 sati nakon što epizoda neke serije izađe (osim za Ghosted, koji izađe dan kasnije)  :smfor (6):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1386 u: Listopad 27, 2017, 10:39:38 prijepodne »
znam da su brzi, no me bas zanimalo ovo za netflix  :smfor (26): dako bude koji kad dodjem s posla. hvala na odgovoru  (y)
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1387 u: Listopad 27, 2017, 10:50:40 prijepodne »
znam da su brzi, no me bas zanimalo ovo za netflix  :smfor (26): dako bude koji kad dodjem s posla. hvala na odgovoru  (y)

počela druga sezona, a?  :smfor (27): :smfor (27): gledam kad je netko prevede, cijelu ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1388 u: Listopad 27, 2017, 11:29:24 prijepodne »
evo sad provjerih eztv, iskocile su epizode.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1389 u: Listopad 27, 2017, 12:34:28 poslijepodne »
aooo iskocili na addicted za prve dvije. fak mi  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1390 u: Listopad 27, 2017, 14:29:07 poslijepodne »
Vratili su se smeghedi s12 krenula  :smfor (27):


A veç sam napisao na prethodnoj strani xD sori

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1391 u: Listopad 27, 2017, 21:35:14 poslijepodne »

Mindhunter 



http://www.imdb.com/title/tt5290382/

  Odgledao četvrtu epizodu koja je najslabija do sada. Risel, serijski ubica nije ni prineti Kemperu. Pored ubijanja ipak imaju nešto zajedničko, obojica okrivljuju majku i nisu usamljeni u tom. Slično misli i Fordova devojka a ona itekako utiče na njega. Imao je sreće da pored takve cure pored sebe ima i iskusnog i strpljivog kolegu čiji je uticaj nemerljiv.

  Izgleda da je postala rutina da dvojac posle školske nastave pomaže lokalnoj policiji koja nije toliko stručna. Nije loše, praksa potvrđuje teoriju.

  Zadovoljan sam četvrtom epizodom.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1392 u: Listopad 28, 2017, 01:50:00 prijepodne »
Kevin (Probably) Saves the World

Pogledana četvrta  :)

Awww, i dalje divna feel good serija  srcesmajli iznenadim se svakom epizodom koliko uspiju izbjeći patetiku, a realno zbog same radnje ova serija doslovno traži patetiku, ali paše. Sve paše, originalne ideje u nekim trenucima. Čak mi je i ova njegova nećakinja super, a inače sa takvim ponašanjem bi mi bila iritantna u nekoj drugoj seriji ali sve je tako lijepo i pozitivno. Jedino mi je malo žao Yyete pošto nema nikoga osima Kevina.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1393 u: Listopad 28, 2017, 06:34:03 prijepodne »
Upravo pogledao prve dvije. Nema ničeg boljeg nego gledati nostalgično-atmosferičnu fantasy horor seriju poslije ponoći.

Chapter One: MADMAX - nova klinka dolazi u gradić pod nazivom Mad Max. Izgleda da će njezin buraz Billy biti nešto kao Steve za prvu sezonu. Epizoda počinje normalno sa daškom nostalgije (80-e su i dalje izvrsno dočarane), highlight epizode mi je Will i saznanje
Spoiler: prikaži
da ima neku vrstu dječjeg PTSD-a i kako je rekao šerif to nisu halucinacije već flashbackovi. Mislim da je ovo najdirektniji PTSD prikazan jer uglavnom po filmovima vidimo samo iz naše perspektive, a ovdje vidimo iz Willove perspektive i što sve doživljava.
obrnuti svijet mi je već bolji u ovoj sezoni jer mi je puno više mističniji i uvijek je dobrodošao kozmički horor u vidu Lovecrafta. Nadam se da taj dio neće upropastiti.

Ben je ok iako vidim da je namjerno tu stavljen da sve živcira, ali nije zao lik. Dustin je i dalje najzabavniji i vidim da će on i Lucas biti važan duo ove sezone. Iako su i dalje četvorica prijatelja, jasno su nam dali do znanja da su Dustin i Lucas duo, Will je samac zbog toga što ima, a Mike će mu uvijek prvi pokušati pomoći. Kad smo kod Mikea, pa kakve je zadnje dvije godine imao Finn Wolfhard. Prvo prva sezona ST-a pa film It koji je i najviše utjecao na braću Duffer i onda sad druga sezona ST-a.

Kraj je mamac samo takav  ;D
Spoiler: prikaži
pitao sam već gdje je Eleven. Zanimliv zaokret u radnji, sviđa mi se.


Ostalo obilje referenci na igrice, prvi Terminator i jedna odlična scena koja je podsjećala na Spielbergove 'bliske susrete treće vrste' kad se otvore vrata, ono jako narančasto svijetlo baš kao mali Barry otet.

Chapter Two: Trick or Treat, Freak - e druga epizoda omiljeni dan u godini Noć Vještica. To je bila čista nostalgija jer mi je jedno od omiljenijih stvari u hororu pogotovo onom iz 80-ih kad barem ima jedan dio tog dana. Who you gonna call? Ghostbusters!  ;D nisam se dotakao Nancy i Jonathana, ali drago mi je što Nancy prikazuju kao jednu od onih likova koji se i dalje brinu i koji nisu zaboravili svoju prijateljicu. Obično to biva da se sve brzo zaboravi, nema nikakvih posljedica. Jedan od dražih djelova epizode mi je razgovor između dva brata, Jonathana i Willa. Winona Ryder kao Joyce je i dalje odlična. Stvarno kvalitetno glumi emocionalno zabrinutu majku, a još nije ni počela prava ludnica tako da samo čekam kad će eksplodirat. Zanimljive stvari se događaju sa bundevama. Možda je to nešto slično kao s osama u Filesima. A kraj epizode sa košom za smeće. Haha, ne znam jesam li jedini ali kako se kanta micala pa oni zvukovi odmah sam se sjetio Gremlina  ;D makar ne vjerujem da su oni loool.

Mad Max obučena kao Michael Myers  srcesmajli a Will nam je opet prikazan
Spoiler: prikaži
kako PTSD utječe na njega kad je Jason naletio na njega i bio okidač da doživi obrnuti svijet. I tu me lijepa jeza uhvatila kad se Lovecraftovo čudovište formiralo na nebu.


Vidjeli smo i što se događalo sa Eleven nakon prve sezone. Osjeti se vibra Firestartera. I gledala je originalnog Frankensteina i taman kamera otiđe gore kad ide najjača scena u kojoj Frankensteinovo čudovište baci djevojčicu u vodu. I dalje se vidi najviše utjecaj Spielberga i Kinga.

Druga sezona je smještena u 1984. godinu i to će već sad biti 11. mjesec što znači da je velik dio filmova izašao.

Gremlini
A Nightmare on Elm Street
Toxic Avenger
Firestarter
Petak 13., četvrti dio i najbolji za mene
Razorback haha divlja svinja legendaran australski hororac.

Od ostalih filmova a da nisu horori:

drugi dio Indiana Jones
Amadeus (najbolji film te godine)
Once Upon a Time in America
This is Spinal Tap (šalim se, ovo je najbolji film te godine)
Paris, Texas
Blood Simple i slavni debi braće Coen
The Karate Kid
The NeverEnding Story aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa  srcesmajli srcesmajli srcesmajli srcesmajli srcesmajli
Nevini Sixteen Candles  :najbolja:
Repo Man
Starman iliti ga Carpenter ode u romantične vode
The Last Starfighter  ;D
Stranger Than Paradise iliti ga Jarmusch i nezavisni film nastupaju na scenu
Nausicaa i Miyazaki  :najbolja:
Beverlly Hils Cops
Ghostbusters
Terminator

Stvarno moćna godina puna nostalgičnih filmova (The NeverEnding Story, The Karate Kid, Ghostbusters, Gremlini) i legendarnih horora (A Nightmare on Elm Street, Toxic Avenger, Gremlini) i vrhunski filmova (Paris, Texas, This is Spinal Tap, Amadeus se najviše izdvajaju).

Pogledamo li 2015., 2016., 2017. godinu i filmove . I tak...   :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24):

Op op http://deadline.com/2017/10/stranger-things-star-charlie-heaton-banned-from-us-entry-because-of-drugs-1202196575/

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4352
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1394 u: Listopad 28, 2017, 09:02:14 prijepodne »
Pojavio se titl za prvu epizodu Stranger Things na titlovima.  :thcheerleader3

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1395 u: Listopad 28, 2017, 09:53:15 prijepodne »
Bogami i za drugu...
Samo da se kod Absentie konacno odlepimo od trece  :EmoticonPrayer2

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4352
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1396 u: Listopad 28, 2017, 10:42:20 prijepodne »
Pa vidiš da su brzo preveli prvu Stranger thingsa, možda će i tu.  :clapp

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1397 u: Listopad 28, 2017, 10:43:10 prijepodne »
Pa vidiš da su brzo preveli prvu Stranger thingsa, možda će i tu.  :clapp
:smfor (2):

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5059
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1398 u: Listopad 28, 2017, 19:29:40 poslijepodne »
Imam dojavu da je Payutti već počeo da prevodi 4. epizodu Absentije. Znači da će brzo titl.  :smfor (6):

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1399 u: Listopad 28, 2017, 20:38:23 poslijepodne »
Imam dojavu da je Payutti već počeo da prevodi 4. epizodu Absentije. Znači da će brzo titl.  :smfor (6):
Jeeeee  :smfor (27): hvala na dojavi. Na zalost Faks nije pao na moje suze  :smfor (9):

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1400 u: Listopad 28, 2017, 21:51:12 poslijepodne »
Pogledane zadnje dvije  :)

I tako, serija je gotovoa. Nema više Normana i Norme. Nema ni Dlyana, a nema ni Romera. Finale je bilo ok, emotivno i potpuno drugačije od onog što sam očekivao. Zadovoljan jesam. Bilo je predvidljivih gluposti kao sa Normanom i Romerom u šumi. Drago mi je zbog Dylana, samo ne znam što mu je sa curom.

Ode još jedna serija, generacija 2013. nije bila loša. Već smo izgubili Banshee, Hannibala, smiješni Defiance i Sleepy Hollow. The Americans i Rectify moram završiti zadnje sezone i onda se rastat od njih to će biti pogotovo tužno jer se radi o boljim serijama od Bates Motel. Tu je i Masters of Sex, još jedna serija koja je gotova i s kojom ću se rastati. Vikinzi i Agenti Shielda još traju i nisu otkazani/završeni.

Potpuno neloša generacija serija. Sad na Grimma pa da tu završim i tu generaciju iz 2011. godine, meni vrlo dragu.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4352
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1401 u: Listopad 28, 2017, 22:13:29 poslijepodne »
Imam dojavu da je Payutti već počeo da prevodi 4. epizodu Absentije. Znači da će brzo titl.  :smfor (6):
Jeeeee  :smfor (27): hvala na dojavi. Na zalost Faks nije pao na moje suze  :smfor (9):
Kod mene suze mogu da izazovu samo suprotan efekat.  :smfor (19):

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1402 u: Listopad 28, 2017, 23:05:17 poslijepodne »

Travelers



http://www.imdb.com/title/tt5651844/

  Odgledao drugu koja ne odskače ni po čemu. Uvode se novi likovi i uče se mlada pokoljenja kako kapi za oči zamenjuju heroin. Sad mi je jasno zašto se moja komšinica baba Đuka gubi. ;D

  Šalu na stranu, prva sezona je bila prijatno i dobro iznenađenje, druga je za sad sledi.

  Zadovoljan sam.

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1403 u: Listopad 29, 2017, 05:46:22 prijepodne »
Imam dojavu da je Payutti već počeo da prevodi 4. epizodu Absentije. Znači da će brzo titl.  :smfor (6):
Jeeeee  :smfor (27): hvala na dojavi. Na zalost Faks nije pao na moje suze  :smfor (9):
Kod mene suze mogu da izazovu samo suprotan efekat.  :smfor (19):
Dobro da znam, sledeci put ces dobiti  :smfor (21):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1404 u: Listopad 29, 2017, 11:18:06 prijepodne »
ja sam se juce ugazio od stranger thingsa, nijesam mogao da stanem sa gledanjem. zadovoljan sam sezonom.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1405 u: Listopad 29, 2017, 17:02:44 poslijepodne »
Pogledana treća i četvrta  :)

Chapter Three: The Pollywog - ovo je bila totalna posveta Gremlinima. Čak se i tako glasao na početku. Mogao ga je nazvati Gizmo  ;D Billy postaje naporan baš me zanima koja je priča s njim. Ne vjerujem da je tipičan bully već da prolazi kroz nešto.
Spoiler: prikaži
Znači opet novi flashback od Willa. Ovaj put je to nešto ušlo u njega što znači da opsjeda um. Nešto demonsko ili kozmičko biće. Eleven se pojavila, amli mi je bio glup taj klišej točno se pojavila kad se Max vrtila oko Mikea i normalno ljubomorna Carrie morala napraviti to što je napravila.
Hooper čita 'Anne of Green Gables' Eleven  ;D
 
Chapter Four: Will the Wise - Dustin je najjači lik ove sezone. Eleven je postala razmaženo derište, ali Hooper isto malo pretjeruje. Pa nije ovo normalno ljudsko dijete. Mala ima gene Saturnovaca tako da se mora naučiti ponašati prema njoj na jedan normalan način sa normalnim tonom glasa. Inače, kako sezona odmiče, sve se nekako može promatrati u metaforama upside down world, Willovi flashbackovi ustvari PTSD, a Eleven ustvari zlostavljana što i je pa si zamišlja da ima moći. Naravno, nije tako, ali definitivno se vidi dvosmislen pečat u tome. Lijepa referenca na Evil Dead u onoj šupi kad Eleven otvori vrata.
Spoiler: prikaži
Mali Gizmo je dijete Demogorgona se ispostavi, a prije toga bilo u Willovom tijelu. Alieeeeeeeeeeeeeeeeen. Neloše.


I nisu dali odgovor što je točno upside down world. Paralelni svijet? Možda. Vidjeli smo Joyce kako na televizoru ono crta što znači ako se to pojavilo na televiziji (frekvencija) neka druga dimenzija. Volio bih da se ispostavi kako je to ustvari naš svijet, ali iz budućnosti ili nešto slično.

Offline Gataka

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Cinema is My World
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1406 u: Listopad 29, 2017, 18:35:52 poslijepodne »


http://www.imdb.com/title/tt6792200/?ref_=fn_al_tt_1

Au, kakvih sedam sati emocionalnog rolerkostera, bruka.
Svaki put kada gledam tematski film/seriju o pedofiliji u katolickim crkvama, probudi opaku jarost u meni. Takav je slucaj i sa ovim sedmodelnim dokumentarcem koji pokusava otkriti ko je i zasto ubio sestru Keti u katolickoj srednjoj skoli '69. godine. Paralelno sa njenim nestankom, cetiri dana kasnije, dolazi i do ubistva jos jedne mlade devojke.

Gotovo 20 godina kasnije, klupko pocinje da razmotava nekadasnja ucenica sestre Keti, i pocinju da isplivavaju uzasne, teske i bolne stvari...

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1407 u: Listopad 30, 2017, 09:32:21 prijepodne »
@mulder
bili je, kao sto sam i pretpostavio
Spoiler: prikaži
 pizda mala koja je se usere malo li mu viknes. vidjeces pred kraj...

presmijesan lik. ok, bio je to stajling toga doba, ali bili...  :smfor (9): znaci brkovi... hahahahahaha, jel moguce ono ljudi, hahahahahaah. stiven... haj skul king koji redovno dobija strasne batine, ne znam. pa valjda treba da ga ne smiju pogledat a ne da ga posprema ko oce.
Spoiler: prikaži
definitivno slabija sezona od prve, ali razumljivo. dok smo u prvoj plivali nepoznatim vodama, odusevili se brojnim referencama, ociglednim uticajima istaknutih umjetnika, filmova, knjiga, u drugoj je vec to bila poznata teritorija, likovi, radnja... sto ne znaci da ne valja, meni je ova sezona prilicno dobra i samo sam se jos vise vezao za likove i hawkins. toliko da sam juce sabio i prvu sezonu-ostala jos finalna. jedina zamjerka je skoro pa losa 7ma epizoda koja je klasicni filler sa bandom koja je blago receno prejadna. mozda epizoda znaci da ce u eventualne naredne sezone da uvedu jos likova kao 11 i ova joj sestra, jer jedino takva grupa ljudi moze u fajt sa silama iz apsajd/daun. prijetnja nije unistena sto smo vidjeli na kraj sezone. ne znam zasto bi inace uvodili onu kali, odnosno imali onakvu epizodu. e da, zaboravih... falio je dr brener prilicno. nije ga mnogo bilo ni u prvoj sezoni, ali je pojavom ostavljao utisak i steta je sto u ovoj nije bilo bar slicnog lika.

djeca su standardno dobra, dastin je razvalio. dosta fokusa na vila sto je i razumljivo. 11/dzejn mi je definitvno jedan od najdrazih likova ikad. sjajna je.
Spoiler: prikaži
ne znam sta da mislim za smoke monstera. vizuelno super, jako mocan, ali meni nekako nedorecen. ta hajv foru je vec vidjena - the master iz strain-a (knjiga, ne govno od serije).

ipak bez zamjerki, jer sveukupno su autori imali pakao od posla da bar primaknu novu sezonu genijalnoj prvoj, i uspjeli su, i hvala im. ST mi je u samom vrhu svega pogledanog do sad.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1408 u: Listopad 30, 2017, 10:27:53 prijepodne »
u jebote zaboravih sona ostina...  :smfor (9):
Spoiler: prikaži
nijesam ocekivao onakav preokret u razvoju njegovog lika. da ce jedan dosadni, smotani nerd, u klimaksu svega uzet stvar u svoje ruke i zrtvovat sebe. dobro, mozda je bilo nekih hintova, kao onaj razgovor dzonatana i vila u vezi bouvija, ali opet meni iznenadjenje i bas mi ga je bilo zao.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1409 u: Listopad 30, 2017, 21:55:14 poslijepodne »
Prvi pogled na seriju Stargate: Origins

Stargate: Origins je prigodno najavljen na ovogodišnjem San Diego Comic-Conu na kojem se obilježila 20. godišnjca serije “Stargate SG-1“. Riječ je o novom konceptu serije, odnosno webseriji koju će u prvoj sezoni činiti ukupno 10 epizoda, od kojih će svaka trajati otprilike 10 minuta. Epizode će biti ekskluzivno dostupne putem pretplate na MGM-ovoj digatalnoj platformi “Stargate Command” koja je lansirana 20. rujna ove godine. Stargate Command ima funkciju objavljivanja svih materijala i novosti povezanih uz Stargate, uključujući i sadržaje iz gotovo 25. godina duge povijesti franšize, te na njemu možete pronaći sva tri Stargate serijala (Stargate SG-1, Stargate Atlantis i Stargate Universe) kao i tri filma (Stargate, Stargate: The Ark of Truth i Stargate: Continuum).

Radnja će pratiti mladu Catherine Langford (Ellie Gall) dok pokušava razriješiti misterij koji leži iza Zvjezdanih vrata da bi spasila Zemlju od nezamislive tame. Lik Catherine Langford se prvi puta pojavio u filmu iz 1994. godine, a zatim i u prvoj sezoni serije Stargate SG-1. Ona je kćer arheologa, profesora Paula Langforda (Connor Trinner) koji je otkrio Stargate u Egiptu 1928. godine. Događaji u seriji odvijat će se deset godina nakon pronalaska samih ‘vrata’.

Režiser serije je Mercedes Bryce Morgan (Virtual Morality), a scenarij za Stargate: Origins su napisali Mark Ilvedson i Justin Michael Terry. Snimanje je započelo još u kolovozu, a datum premijere još nije poznat, iako je serija na San Diego Comic-Conu najavljena za jesen 2017. godine. Da li je to još uvijek u planu to za sada nije otkriveno.

Uz već spomenute Ellie Gall i Connora Trinnera ostale uloge tumače Salome Azizi, Philip Alexander, Michelle Jubilee Gonzalez, Daniel Rashid, Sarah Navratil, Shvan Aladdin, Tonatiuh Elizarraraz, Derek Chariton, Justin Michael Terry i Lincoln Werner Hoppe.

Što vas otprilike čeka možete vidjeti u prvom pogledu na seriju, kroz teaser koji odaje vibru Indiane Jonesa u svemiru.



tvprofil

http://www.imdb.com/title/tt7161862/