Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1094812 puta)

0 Članova i 112 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Hank Moody

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1470 u: Studeni 14, 2017, 15:52:09 poslijepodne »
Dobra epizoda The walking deada napokon odgledah sada i bas m ije bilo napeto

Offline vukmar

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1471 u: Studeni 14, 2017, 21:17:49 poslijepodne »
To za gospodare mi je strašno, ne moguće je da bude bolje od trilogije..
čuh da će se baviti pričom pre družine prstenova, videćemo..

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1472 u: Studeni 14, 2017, 22:01:09 poslijepodne »
Pročitah da će ta serija imati najveći budžet u historiji, pa ćemo vidjeti, i ja sam skeptičan.

Pogledah četvrtu i petu epizodu Supernaturala, baš su loše krenuli, ali nekako mi žao napustiti poslije toliko godina.
Reality is almost always wrong.

Offline nenon30

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kikinda,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1473 u: Studeni 14, 2017, 22:07:32 poslijepodne »
jednostavno ni ja ne mogu napustiti Supernatural tako lako iako shvatam da je ono već sto puta prežvakana priča ali...nekako mi se čini da ću ih pratiti makar došli do 20. sezone...  :smfor (24):

Offline vukmar

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1474 u: Studeni 14, 2017, 22:29:39 poslijepodne »
Ma supernatural mi je ok, dugo oni nisu neki kvalitet, al gleda se zato što sam zgotivio likove..
a najjače mi je kad bude neke ozbiljne scene, kao odjednom mogu da glume..  :smfor (24):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1475 u: Studeni 15, 2017, 09:49:16 prijepodne »
mr robot ep. 5 fantasticna. one long take.
cudo jedno u sta se serija pretvorila.
da mi je neko rekao da cu jedva cekat svaku narednu epizodu u drace bi ga bacio.
scena u konf.sali sa eliotom... sto bi rekli, oplak'o sam.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline nenon30

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kikinda,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1476 u: Studeni 15, 2017, 10:30:16 prijepodne »
zna li neko koliko će The exorcist imati epizoda u drugoj sezoni? vidim da je na IMDB sledeća epizoda po planu 1.decembra a posle toga nema ništa...da li to unači da ova sezona ima samo 8 epizoda?

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1477 u: Studeni 15, 2017, 10:45:17 prijepodne »
bice 10 ep.
prosle godine je bila pauza od 3 nedjelje poslije 8me epizode, i ove sezone ce bit ali poslije sedme.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1478 u: Studeni 15, 2017, 11:44:10 prijepodne »
juhuuuuuu!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline nenon30

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kikinda,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1479 u: Studeni 15, 2017, 16:12:02 poslijepodne »
za sve ljubitelje armagedona i sličnih tema o udaru meteora na zemlja serija The salvation...

http://www.imdb.com/title/tt6170874/?ref_=nv_sr_1

Offline Hank Moody

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1480 u: Studeni 15, 2017, 17:26:19 poslijepodne »
Odgledah danas prve tri epizode iz 6 sezone Scandala i dalje  mi je uzbudljivo i zabvano ..Olivija Poup

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1481 u: Studeni 15, 2017, 23:57:39 poslijepodne »
Coa,Mulder, šta kažete za ovo? Čini mi se da samo nas trojica pratimo AOS sa ovog foruma, možda i Dalmatino  ;D

Da, premalo nas gleda. Radujem se novoj sezoni pogotovo jer će biti povezana sa novim Avengersima i Kapetanicom Marvel. Tu mislim na neke hitnove o Thanosu i slično jer sad ulazimo u završni stadij onoga što MCU gradi. Da, gradit će i poslije Avengersa 3 i 4, ali ovo smo čekali 10 godina i napokon dolazi.

Once upon a time
Pogledana 6. sezona  :)

20. epizoda skroz dobra. Inače su muzikčke epizode vrlo zahtjevne, ali ovo su dobro napravili i pjesme su bile cheesy tako da su funkcionirale. Samo pozitiva cijelo vrijeme. Zadnje dvije isto ok epizode, svako dobije svoju minutu. Nekako se radujem sedmoj sezoni jer će biti praktički reboot serije i neće biti pola glumaca, ali zato Rumple i Regina ostaju.

Grimm
Pogledana 6. sezona koja je ujedno i zadnja :(

Uživao sam u ove zadnje tri epizode. Stvarno su se potrudili ispratiti seriju na dostojanstven način i činilo mi se na kraju
Spoiler: prikaži
da su prebrzo ubijali likove. Imao sam dvije teorije u tom trenutku. Zbilja će ostati ubijeni jer se serija ionako završava, a opet nekako prebrzo mi je to i druga da će ih nekako oživjeti. Na kraju je bio zaglavljen u crnoj šumi i vratio se.


Dosta patetike u te zadnje dvije epizode, ali nisam imao ništa protiv. Borba za goli život, fakat su mi se približili svi kao likovi. Volio sam ih gledati sve zajedno na okupu. Serija s kojom sam imao turbulentan odnos, ali na kraju sam zadovoljan što sam im pružio priliku. I eto, još jedna serija iz generacije 2011 pa se uvijek volim prisjetiti serija koje su počele te godine.

Grimm, Once Upon A Time, The Killing, PoI, GoT, Homeland, AHS, HoW, HoD, Revenge, Black Mirror...

To su serije iz 2011 generacije i koje sam baš te godine započeo i pratioh ih iz tjedna u tjedan sve do danas. Neke su još ostale kao što su OUAT, GoT, neke otišle prije, neke sad kao Grimm. Sjećam se da sam iz te generacije imao omiljenu kombinaciju i ostavljao ih za poseban dan. Grimm, Revenge, OUAT, HoW I HoD

Ništa, sad na Grimm stripove.

The Walking Dead
Pogledana četvrta  :)

Ajme meni kojeg li užasa u ovoj četvrtoj epizodi. Toliko je bila bolna za gledanje kao što je bila bol od našega Kralja. Najjači dio epizode je ona besmislena pucnjava. Ovo je tipičan scenarij kad sam bio u vrtiću i igrao se u pješčaniku sa vojnicima i odlučivao o njihovim sudbinama. Isto samo pucanje i pucanje na sve strane. Nema razgovora, nema pokušaja neke super taktike. The Walking Dead, serija koja probija granice besmislenih ideja  angeldemon

Jedva čekam dalje.

Kevin (Probably) Saves the World
Pogledana šesta :)

Jedino i tako mu sestra može skužiti da ima neke moći iako ih nema. Onakav kraj, Reese to već zna, ali nije skroz sigurna. Yvette isto postaje sve zanimljiviji lik. Rekli su da će se pozabaviti s njezinim originom. Samo ne znam hoće li Kevin dobiti neku veći priču osim ove koje ima. Treba naći koliko, 35, 36 pravednih duša. No, trenutno je nekako case of the week, a i te duše nisu te izabrane.

Nashville
Pogledana 4. i 5.  :)

Onaj spot što su snimali kao neki trash spot iz 80-ih pa da se ne mogu malo bolje potruditi i što je s onim redateljom. Madonna umjetnica???  :facepalm a tek pokušaj uvjeravanja Scarlett da mora koristiti seksipil i onda spominjanje Casha kako je bio dobar zbog patnje i boli. Da ok, ali ne zbog seksipila. Šteta što Scarlett nije odustala. Ovako šalje potpuno krivu sliku mladim curama da moraju slušati ovakve debile i da se moraju skidati kako bi dobili ono što žele.

Rayna i onaj mali bogatun ne znam ne čini mi se baš da će to završiti dobro. Na kraju Juliete i Avery i dalje nose seriju. Ovo ostalo slabašno, ali to je sapunjara tako da jedva čekam dalje.

Hap and Leonard
Pogledana treća i četvrta  :)

Ajde, pomaknuli su se s mrtve točke. Samo je šest epizode premalo nakon ovog što su učinili.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5059
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1482 u: Studeni 16, 2017, 00:01:32 prijepodne »
Mulderu, sad mi je jasnije zašto AK kojoj je završena sezona u avgustu gledaš sredinom novembra.  ;D
Treba sve to stići uklopiti u raspored.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1483 u: Studeni 16, 2017, 00:47:34 prijepodne »
Haha  ;D

Čak sam stizao prošlih godina, ali ova mi je bila paklena godina i sad lijepo još stanka nekih serija do iduće godine i taman stignem sve nadoknaditi do kraja godine. I onda se nadam da neće biti zaostatka.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1484 u: Studeni 16, 2017, 19:29:10 poslijepodne »
Hap and Leonard
Pogledane zadnje dvije  :)

Kakav mess od sezone. Preokreti na sve strane iako su ove zadnje dvije bile ok epizode, pogotovo završni twist oko šerifa. Solidna sezona 6/10

Treća sezona će biti ekranizacija The Two-Bear Mambo. Najbolja knjiga u serijalu. Šerif redneck, upečatljive scene na groblju, i jako puno grmljavine. Nadam se da će sve to prikazati konstantno kroz svaku epizodu treće sezone.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1485 u: Studeni 16, 2017, 19:42:21 poslijepodne »
Pogledana osma epizoda pete sezone The Blacklista, izuzetno napeta i puna adrenalina, sa potpuno neočekivanim krajem.

Spoiler: prikaži
Da li je baš to to sa Tomom, i čije su ono kosti u koferu i tolika frka oko njih?  :? ??
Reality is almost always wrong.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1486 u: Studeni 16, 2017, 19:56:41 poslijepodne »
Malo sad čitam Jessica Jones s2 je snimljena emitovanje nagodinu.
Potvrđeno je da se i ovaj đavo vraća u s2.
Nećemo ga imenovati samo ćemo ga pogledati :D

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1487 u: Studeni 16, 2017, 20:03:42 poslijepodne »
Reality is almost always wrong.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1488 u: Studeni 16, 2017, 20:47:33 poslijepodne »
Malo sad čitam Jessica Jones s2 je snimljena emitovanje nagodinu.
Potvrđeno je da se i ovaj đavo vraća u s2.
Nećemo ga imenovati samo ćemo ga pogledati :D


kralj, baš sam se ismijala s budalom  :smfor (24):

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1489 u: Studeni 16, 2017, 20:51:40 poslijepodne »
Da, i priča se da će biti ljubavnici u novoj sezoni :hslocked:

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1490 u: Studeni 16, 2017, 20:53:28 poslijepodne »
Da, i priča se da će biti ljubavnici u novoj sezoni :hslocked:

samo, tko će koga natjerati na to.. ;D

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1491 u: Studeni 16, 2017, 20:54:30 poslijepodne »
Da, i priča se da će biti ljubavnici u novoj sezoni :hslocked:
Noooooo xD
« Zadnja izmjena: Studeni 16, 2017, 22:44:15 poslijepodne od Bon »

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1492 u: Studeni 17, 2017, 22:13:02 poslijepodne »
Od danas je dostupna prva sezona Marvelovog The Punishera. To ce se obavezno pogledati, bio je odlican u Daredevilu.
Reality is almost always wrong.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1493 u: Studeni 17, 2017, 22:42:55 poslijepodne »
pomenu mi kolega danas, juce. zaobilazim, ne volim te netfliks marvel serije. po sablonu sve. toliko praznog hoda odavno nijesam vidjeo. derdevila sam istrpio, ne znam kako, ali treca sezona... ne znam, upitna bas.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1494 u: Studeni 17, 2017, 23:44:49 poslijepodne »
Punisher je drugačiji od svih tako da to ustvari nije superhero serija već čisto stripovska. Špijunaže, ratovi i puno puno nasilja. Gledaj na seriju kao triler/krimić :)

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1495 u: Studeni 18, 2017, 02:36:31 prijepodne »
Nešto i ja mislim da bi mogao biti dobar Punisher  :agree

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1496 u: Studeni 18, 2017, 05:01:26 prijepodne »
Pogledane prvije dvije  :)

PLUS
+ Jon Bernthal kao Punisher. Uloga mu sjeda. Zna odglumiti sjebanog lika. Možda će neke živcirati što je stalno ko neki emo, ali čovjek je izgubio obitelj i prošao rat.
+ odlična gradnja do Punisherovog nasilja. Pogotovo s onim tipovima koji su radili s njime. Vrlo je bitno u ovakvoj seriji tako nešto napraviti jer nema smisla imati nasilje radi nasilja tkz. šok teatar pa su zato i napravili takve likove da i mi gledatelji želimo da ih sredi. Isto tako vrlo su bitni oni PTSP snovi. Vjerojatno najrealističniji prikaz takvih snova. Čitao sam da su njihovi snovi baš takvi. Počinje sve lijepo divno krasno i odjednom pucanj u glavu. Šok za tijelo, pogotovo u takvoj mirnoj fazi. Zato i buđenje noću, flashovi. Sve odlično prikazano.
+ uvođenje sporednih likova isto dobro. Micro je dobro prikazan. Super mi je u stripovima, jedan od najbolji sporednih likova i jedan od rijetkih prijatelja Punisheru.
+ Dinah (Amber Rose Revah) kakav slatkiš od glumice. Nadam se da ju neće previše prikazati jer ću samo nju gledati. Nje nema u stripovima.
+ akcijske scene iako kratke stvarno imaju dobru koreografiju. Lijep realističan prikaz.
+ bit će ono što i treba biti. Akcija + špijunaža + triler i sve to lijepo upakirano sa psihološkim problemima Punishera.
+ samo neka je više onakvih scena ispitivanja sa lijepim malim twistovima
Spoiler: prikaži
gdje mu je zavezao ruke i znao je da će se osloboditi i iskoristio je taj jedan metak i znao je da će ovaj reći istinu kad mu uperi pištolj na glavu. Potegne pištolj, nema metka. Lijepo potez, Punisheru.


MINUS
- Karen Page koja je inače sama posebi iritantan lik i nažalost vjerojatno hoće imati neku veću ulogu ovdje.
- druga epizoda iako dobra nekako nije pratila ritma koja je imala prva epizoda. Nekoliko nepotrebnih scena i mogli su malo ubrzati radnju.

Sve u svemu kao velikom fanu Punishera ovo je odlično. Ennisova era Punishera je jedna od najboljih stvari koje su se dogodile Marvelu. Nadam se da će cijela sezona biti na razini.

pomenu mi kolega danas, juce. zaobilazim, ne volim te netfliks marvel serije. po sablonu sve. toliko praznog hoda odavno nijesam vidjeo. derdevila sam istrpio, ne znam kako, ali treca sezona... ne znam, upitna bas.

Sad moraš pogledat. Nemoj uopće razmišljat da je ovo Marvelova serija jer nema superheroja. Razmišljaj kao o seriji koja je špijunsko akcijski triler. Imaš tu Homelanda, imaš tu starih američkih filmova 70-ih o vijetnamskim veteranima jer je Punisher u stripovima vijetnamski veteran dok su ovdje morali prebaciti na današnje doba. Jesi gledao Quarry? http://www.imdb.com/title/tt2980696/ odlična serija. Tamo imaš CIA + vijetnamski veteran koji je uvijek na granici da nekog ubije. Punisher prelazi te granice, ali tu je rat, tu je CIA i sve igrice koje idu uz to. Punisher inače kao da nije u Marvelu, naravno osim kad je neki crossover sa superjunacima.

Offline vukmar

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1497 u: Studeni 18, 2017, 16:48:08 poslijepodne »
Mindhunter odlična serija, volim ovu tematiku..
možda nekome bude dosadna, ali ovo je meni fantastično..

Twin Peaks odgledao i stari i novi.. čudno, više mi se sviđao stari po atmosferi možda, a novi mi je više legao..
stari ima neke delove priče koje mi se nisu svidele uopšte, npr. Džejms i Dona..

Panišer odgledo prvih pet, odlučno dobar ovaj iz twd-a, al thomas jane mi je bolji za sad..
mada nekako mi više leži serija neko filmovi.. ajme sad blejd da naprave..

Hell on Wheels odgledao prvu sezonu, i oduševljen..
nijedan lik mi nije smetao..
dao mi želju da ponovim Deadwood..

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5059
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1498 u: Studeni 18, 2017, 17:04:41 poslijepodne »
Ja odavno merkam taj Hell on Wheels, moraću da ga pogledam u najskorije vreme.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1499 u: Studeni 18, 2017, 20:25:49 poslijepodne »
Pogledao prvu ep od Punishera i odlicna je veliki sam fan punishera nadam se da ce i ostatak sezone biti dobar.