Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1094716 puta)

0 Članova i 102 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4290 u: Srpanj 05, 2023, 00:16:23 prijepodne »
nedostaje TOS i ST Voyager  ofkors

Offline StarTrekFan

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • Gogs
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4291 u: Srpanj 08, 2023, 08:15:18 prijepodne »
Gdje me nadje sa Coffee black  ;D
Ne smijemo zaboraviti ni Tea, Earl Grey, Hot.

Epizoda 4 SNW - Po meni ispunjena ocekivanja, konacno se vratili na Strange New Worlds tematiku.

Vec je proslo skoro pola sezone. Ne znam da li mi se svidjaju ili ne svidjaju ovi formati po 10 epizoda...

Definitivno mi vise odgovara kad epizoda traje 42-45 minuta, a ne sat vremena.
Hasta la vista

Offline Šampinjon

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4292 u: Srpanj 11, 2023, 21:09:35 poslijepodne »
Jedna preporuka - The Secrets She Keeps
Napaćena Agi, bebokradica. Nema puno, 12 epizoda u dve sezone(nadamo se - za sada), pogledao sam je u cugu. Ne pamtim kada me poslednji put neka serija iznenadila dešavanjima i obrtima u radnji. Holivuđane nabadam u 95% slučajeva znam šta će biti, a ovde, na sopstvenu radost, ništa nisam pogodio. Australijska produkcija, izgleda ne pate od istih šablona i standarda radnje. Ko voli krimi triler sa mrvicom drame, neka izvoli.

Offline Ninoslav

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kovin
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4293 u: Srpanj 18, 2023, 12:46:05 poslijepodne »
KIN
Serija sa ukusom klasicnih Engleskih krimi prica, sa dozom brutalnosti bez koje ne bi ni bila interesantna.
Deluje kao kopija vrhunskog ostvarenja "Gangs of London", ali zadrzava autenticnost zbog sjajnih glumaca.
Sve preporuke,u toku je druga sezona!

Serija Treme,jedna od popularnijih na Istocnoj obali,prati povratak,ili pokusaj povratka u normalan zivot u New Orleans-u, nakon uragana Katrina.
Obnova grada dzeza,starih ljubavi,restorana,povratak cuvenog karnevala Mardi Gras,uz zivopisne likove i realne zivotne borbe prosecnih gradjana Louisiana-e,
Od autora serije Wire,nista manje se nije ni ocekivalo.

Offline Amy

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Tuzla, BiH
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4294 u: Srpanj 28, 2023, 14:34:51 poslijepodne »
Tokyo Vice-jako dobra serija po istinitim događajima u japanu 90-tih. Ja sam je slučajno našla. O novinarima i kriminalu.

Offline StarTrekFan

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • Gogs
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4295 u: Srpanj 29, 2023, 09:58:37 prijepodne »
Dobre zadnje epizode SNW. Epizoda sa Lower decks bila sasvim ok, kao i naredna sa Klingoncem.

Saznale su se neke tajne o doktoru i sad neke stvari imaju vise smisla.

I Spock je dosta zanimljiv  ;D

Jos 2 epizode, nadam se da ce biti jos bolje.
Hasta la vista

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4296 u: Kolovoz 08, 2023, 13:08:21 poslijepodne »
Hijack

nije loše, ipak je Idris u glavnoj ulozi.. ali toliko rupa u priči ipak malo kvari doživljaj.. gledam po komentarima na TV Time, većinom se ljudi slažu da bi bolje bilo da su snimili film od dva sata i izbacili te nelogičnosti..

Spoiler: prikaži
na početku pilot i kopilot vide na kameri da im netko stoji pred vratima s pištoljem i ta scena traje i traje, a oni ni da bi pokušali javiti kontrolorima leta.. onda kad hvataju mamu od jednog otmičara, baba jedva hoda i ispred njih je jedno 40 metara, ali ipak im uspije takva šepava pobjeći i baciti se pod kamion, a njih troje policajaca može samo gledati kako gine.. jadno


ali 7 epizoda napetosti i zanimljivih ideja, nije loša za pogledati  :smfor (26):

Offline Amy

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Tuzla, BiH
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4297 u: Kolovoz 09, 2023, 21:05:28 poslijepodne »
Solidna serija A Suitable Boy, bbc-jeva seija napisana po knjizi, od indijskog pisca. Radnja je u Indiji 50-tih godina. Nije sad pretjerano romantična, mada ide na tu foru, ona se treba udati, ali se bira glavom, a ne srcem. Ima 6 nastavaka, iznenadila me pozitivno.

Offline StarTrekFan

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • Gogs
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4298 u: Kolovoz 12, 2023, 14:33:29 poslijepodne »
Zavrsila druga sezona SNW.
Sta reci... Mislim da je moglo i moralo bolje, iako nije potpuni promasaj.

Spoiler: prikaži
Chapel ziva u onim rusevinama, budi se puna energije, wtf

Pike se ukocio kao da je vidio duha


Uradili copy/paste Aliena, da dalje ne spojlam.
Hasta la vista

Offline syu

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • Lokacija: HR
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4299 u: Kolovoz 22, 2023, 11:00:20 prijepodne »
Rain Dogs (2023).
Rain dogs je crnohumorna drama u kojoj pratimo 99 dana trijeznu Costello Jones, pripadnicu engleske niže klase, njenog prijatelja Selbya i kćer Iris dok se bore za preživljavanje u Londonu. osvježenje je prikaz engleskih klasnih razlika, nešto na što nismo navikli u zapadnjačkim serijama.

Likovi su dosta dobro napravljeni, muzika izvrsna, a humor crn, preporuka.

Offline markonos

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4300 u: Rujan 05, 2023, 20:11:04 poslijepodne »
A Besúgó

Mađarska tv serija u produkciji HBO smeštena u 80e godine prošlog veka u komunističkoj Mađarskoj koja pod diktaturom i velikim uticajem ruskog KGB-a vrši veliki pritisak na svoje građane.
Glavni protagonista serije Geri je imao planove za svoju budućnost sve do trenutka dok ga AVH, mađarska služba, nije krenula ucenjivati da mora da radi prljave poslove za njih.
Lepo upakovana, pitka, dobri kadrovi u produkciji HBO-a svakako obećavaju dobru zabavu posebno za ljude koje zanima čitav taj spy žanr.


Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4301 u: Rujan 11, 2023, 14:29:30 poslijepodne »

Vincenzo
Dosta dugo sam odlagala gledanje,a sad mi je krivo što je nisam ranije pogledala.  ;D
Neko je spomenuo na forumu kako odustaje od korejskih ostvarenja.. ja,bar do sada, nisam naletela na jednu lošu njihovu seriju ili film,a Vincenzo mi je  u top 5 korejskih serija .
Potpuno otkačena serija u kojoj nijedan lik nije normalan i u kojoj   ima svega i svačega jer su  svi žanrovi zastupljeni;  fenomenalan humor ,svaki put bih se nasmejala kad čujem kako na 100 načina izgovore Vincenzo Cassano ili consigliere ili kako Soong Joong Ki  psuje na italijanskom ili ga koristi za zbunjivanje sagovornika ,.. serija prepuna fora i fazona, onih finih,malih koje su ,barem mene , stalno držale nasmejanom dok sam je gledala, čak i dok su išle brutalno surove scene ;D
Joxer  i Beba su već pisali o seriji, ja sam samo htela forumaše da podsetim na njeno postojanje.  ;D



Offline Putnik25

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4302 u: Rujan 16, 2023, 23:02:43 poslijepodne »
Španjolska serija "Vis a vis", po dinamici i obratima radnje usporediva
sa "La casa de papel". Izvrsne prve dvije sezone, treća i četvrta za
nijansu slabije, ali još uvijek za toplu preporuku.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4303 u: Rujan 17, 2023, 19:09:43 poslijepodne »
Već sam pisao hvalospjeve za prvu sezonu D.P.
https://www.imdb.com/title/tt13024974/
Druga sezona ne da ne kopira uspjeh prve, nego se baca na drugu razinu, a ta je odgovornost same države za određene situacije sa dezerterima.

Borba malog čovjeka protiv prljavog sistema nije ništa novo na korejskoj, a ni na svjetskoj sceni.
Međutim, ovakvo što bez kočnica i brutalno iskreno nijedna se država nije usudila prikazati.
Da ne spominjem da bi u nekim državama autori ovakvog nečega glavom platili (mejlend Čajna).

Mana naravno postoji. Dvije zapravo, ali ta druga je nekoncentrirani prevoditelj na Netfliksu čiji pristojni titlovi znaju tu i tamo biti zbinjujući, kao da u nekim scenama nije pazio na kontekst.
Prava je mana postojanje USB sticka u seriji koji nije moguće klonirati. To je razina znanstvene fantastike, a kad i ako prestane biti, pa sjetimo se kako je Duško Popov radio - fotografiranje i mikrofilm, bitno je da se dokument može vidjeti (na ekranu u ovom slučaju).

Da nije te sitnice, ovo bi bio masterpis, ovako je samo blizu.




I da.
Domaća mlađarija, tzv Gen Z ili na internetu počesto nazvana retardirana generacija, ovo bi trebala preskočiti.
Ročnu vojsku nisu vidjeli, a mašte imaju ko kišna glista tako da neće shvatiti ama baš ništa.
Radije nek gledaju spotove one netalentirane posvuduše Drejka.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4304 u: Rujan 17, 2023, 20:12:53 poslijepodne »
Joxer, jesi li čuo tj. obratio pažnju na pesmu u trećoj epizodi (scena kad policija spašava dvojac od Mjau Mjau) ? ;D
Zove se Heavy Balkan od Tele Music ;D



Posle ide,meni odlična,Itaewon Freedom .

Offline markonos

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4305 u: Rujan 18, 2023, 12:36:49 poslijepodne »
Završio prvu sezonu Counterpart
Visoka ocena, prvenstveno zato što je sci-fi momenat dočaran na neobičan način, ništa svemirski brodovi i slično, već odmah na početku saznajemo da postoji paralelni svet identičan ovom postojećem gde svako ima svog dvojnika. I tu serija zapravo počinje biti zanimljiva.
Mešavina drame, trilera i sci-fia isprepleteno špijunažom - ne može da omane!
Glavni glumac Hauard (J.K.Simmons) ima svog dvojnika u paralelnom svetu, fizički identičnog njemu ali ponašanjem totalno suprotnom od njega.
Shvatamo da je dovoljno da postoji jedan okidač u životu da nas baci u totalno suprotne životne pravce.
Istakao bih vrhunsku rolu glavnog glumca, J.K Simmonsa koji, iako zna biti u kadru i kao Hauard iz "običnog" i paralelnog sveta, upravo glumom možete proceniti kojeg lika glumi. Svaka preporuka.

Offline serijoljubac53

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4306 u: Rujan 20, 2023, 00:11:52 prijepodne »

Fatal Attraction (2023)

https://www.imdb.com/title/tt14351748/

Mini serija, moderna verzija filmskog klasika.

Upravo odgledao 1. sezonu, vjerojatno i jedinu. Išao sam provjeriti da nema možda još koja epizoda. Toliko o završetku.

Vrlo podvojeni dojmovi. Odlični glumački par, dobar zaplet, ali na momente dosadno. Česta izmjena prošlosti i sadašnjosti traži pažnju. Tko je ubojica – tjera te da vidiš završetak.

Obzirom na, u zadnje vrijeme, manjak dobrih serija, ipak moja preporuka za pogledati.   :smfor (26):
W. Shakespeare: "Od ničega samo ništa nastaje"
E, Williame, kakva ironija: Upravo nešto najveće što postoji je nastalo od ničega - SVEMIR

Offline Picard

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4307 u: Listopad 10, 2023, 04:06:56 prijepodne »
Kleo (2022, Netflix).


Obaveštajka iz Istočne nemačke nastoji da sazna zašto je bez objašnjenja poslata u zatvor od strane sopstvene agencije nakon uspešno izvršenog atentata.
Serija pomalo podseća na Killing Eve po ekscentričnosti mada nije toliko humoristična niti romantična i više je okrenuta temama izdaje i osvete ali mislim da ko je voleo Killing Eve će voleti i Kleo. Lepo je videti seriju ovakvog tipa koja nije američka za promenu.


Ima i dosta nostalgije za one kojima nedostaju "dobri stari dani". :P Ali sa nemačkim hladno-ratnim "ukusom" naravno. Druga sezona je već naručena koliko sam razumeo.


Offline markonos

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4308 u: Listopad 15, 2023, 16:19:51 poslijepodne »
Uskoro počinje i četvrta sezona For All Mankind, meni kao ljubitelju SF je fino legla.
Ko nije gledao, u pitanju je neka vrsta alternativne verzije trke za osvajanje svemira gde, pored država koje su uključene u celu priču, ima i privatnih korporacija.
Ljudi su osvojili Mars, ali sve je manje više isto kao i na Zemlji  ;D međuljudski odnosi isprepleteni kao i "dole", zaoštreni odnosi između Rusije i Amerike, pucačina i ubistva "gore"... ali za razliku od većine modernih SF, ovde je gluma solidna, kod nekih glumaca brilijatna. Ko voli SF, neka se upusti u gledanje.

Offline serijoljubac53

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4309 u: Listopad 23, 2023, 16:16:12 poslijepodne »
Love me (2021)

https://www.imdb.com/title/tt15233564/

Iznenađujuće odlična australska serija (dvije sezone) s odličnim glumcima koje predvodi srpsko-australska Bojana Novaković.

Odličan scenarij i lijepe ljubavne priče tri generacije isprepletene tugom, veseljem, nostalgijom, tjeskobom, strahovima.

Oni kojima su se sviđale serije A million little things i This is us, sigurno neće propustiti ovu seriju.

Topla preporuka sentimentalnim gledateljima i onima koji vole serije u kojima sve savršeno štima.

 :smfor (26): :smfor (26): :smfor (26):
W. Shakespeare: "Od ničega samo ništa nastaje"
E, Williame, kakva ironija: Upravo nešto najveće što postoji je nastalo od ničega - SVEMIR

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4310 u: Listopad 31, 2023, 01:48:46 prijepodne »
For All Mankind sam ukočio negde na pola druge sezone. Izgubio sma interes zapravo.
Peacemaker mi je odličan baš onako niz moju aleju; moraću nastaviti Doom Patrol negde sam i nju napustio mada nije ništa bilo loše ili dosadno.

Offline markonos

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4311 u: Studeni 01, 2023, 00:36:36 prijepodne »
Sa watch later liste direktno na gledanje došlo je nešto laganije gde neću morati da razmišljam - već čista razonoda i vraćanje u detinjstvo - Twisted Metal. Serija je bazirana na istoimenoj igrici iz 90ih godina i ko ju je igrao zna da igrica nema nikakav preteran zaplet niti bi mi palo na pamet da je uopšte moguć za ekranizaciju.
Međutim reditelji su napravili super priču - radnja serije je smeštena u blisku budućnost, svet je razoren i u haosu, a nasilja ima u tolikom izobilju da se gradovi ponašaju kao odvojeni svetovi (svaki funkcioniše za sebe jer je preopasno ići iz grada u grad zbog pljački i ubistava).
Ali postoje i "milkman-i" - poštari, koji jure opasnim putevima u svojim nabudženim vozilima i sa oružjem tako obezbeđeni raznose pakete od grada do grada.
I to je ono što zapravo vidimo i u igri, gomilu čudnih vozila.
Serija prati milkman-a Johna koji dobija zadatak da odnese paket za gradonačelnicu San Franciska iz Čikaga što je put od skoro pola pređene Amerike.
Za to vreme puta nailazi na razne bande ali i najpoznatije lice sa naslovnice igrice Sweeth Tooth-a koji je beskompromisan u sakaćenju ljudi na koje naiđe.
Epizode su dinamične i kratke i u svega tridesetak minuta spakovana je dobra zabava i akcija tako da svaka preporuka.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4312 u: Studeni 04, 2023, 11:33:03 prijepodne »
The Terminal List

baš dobra serija.. doduše, mogli su je malo skratiti (previše scena iz prošlosti, kojekakvih prisjećanja), ali zanimljiva i napeta.. i naravno, hrpa akcije.. serija je snimana po knjizi i vjerujem da će dobiti drugu sezonu, a dosta podsjeća na seriju Shooter.. preporuka za one koji vole ovakve serije ;D

Offline Picard

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4313 u: Studeni 08, 2023, 17:49:55 poslijepodne »
Sa watch later liste direktno na gledanje došlo je nešto laganije gde neću morati da razmišljam - već čista razonoda i vraćanje u detinjstvo - Twisted Metal. Serija je bazirana na istoimenoj igrici iz 90ih godina i ko ju je igrao zna da igrica nema nikakav preteran zaplet niti bi mi palo na pamet da je uopšte moguć za ekranizaciju.

Ja sam igrao Twisted Metal 2 kao dete, veoma je pamtljiv iako davno beše. Dobra kombinacija morbidnog i duhovitog. Twisted Metal je pomalo kao Mortal Kombat. Izvorna dela i nemaju neki zaplet, "gazi, pucaj, udri", ali pružaju dobar estetski temelj za zabavnu i uzbudljivu, iako možda prostu, priču. Moraću da pogledam...kad nađem vremena.


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4314 u: Studeni 13, 2023, 18:38:21 poslijepodne »
pogledao sam tudej gud omens 2x1. nek me neko upuceniji ispravi, ali valjda je isprva bila zamisljena kao mini serija. a i ta prva davno bijase, vjerujem 5 godines da ima.
fino otvaranje s2, nekako brzo, opusteno, bas odmor za glavu. no se kapi ne sjecam prve sezone.
nek krenu sa trecom sezonom 2157me.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 421
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4315 u: Studeni 13, 2023, 21:19:18 poslijepodne »
Pa za oba je pisao scenario Nil Gejmen,a prva sezona vise asocira na knjigu koju je pisao sa Teri Prčetom i nisu sezone povezane. Ustvari svaka epizoda je pravo malo remek delo zbog ona dve briljantna glumca ;D
A da se podsetimo kakav su duh imali i za vreme pandemije:
Staged
https://www.imdb.com/title/tt12369754/

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4316 u: Studeni 13, 2023, 22:42:55 poslijepodne »
bebo sanjao sam te jutros. stalno mi vices nesto...
ne ovo ne ono...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Ninoslav

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kovin
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4317 u: Studeni 18, 2023, 22:26:21 poslijepodne »
The lost symbol! Nepravedno zapostavljena serija,kako po kritici,tako i po pregledima. Nepravedno do te mere, da se ekranizacija druge sezone nece ni desiti. Misterija simbola povezanih sa sektama i politickim zaverama, redak je primer ekranizacije u prethodnoj deceniji. Odusevljava to sto nema praznog hoda. Stice se utisam da svaka recenica ima znacenje bitno za dalji tok radnje serije, i svaki minut nas uvodi u sve vecu zabludu i dvosmisao. Zagonetno i misteriozno,bas onoliko koliko je potrebno da se preporuci ova odlicna serija!

Offline Picard

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4318 u: Studeni 23, 2023, 22:46:12 poslijepodne »
Yellowjackets: https://www.imdb.com/title/tt11041332/

Zolje (Ose?) je prilično interesantna polu-horor drama inspirisana "Srcem Tame" Džozefa Konrada ali sa nekim dodacima, malo Lovecraft-a možda. Avion grupe devojaka i pratećeg osoblja iz juniorskog fudbalskog tima se sruši u kanadskoj planinskoj nedođiji prekrivenoj snegom, četinarima i vukovima i, kako to biva, preživeli postepeno razvivaju svoju uznemirujuću, ritualističku, kvazi-pagansku mini-kulturu dok nastoje da opstanu u ekstreminm okolnostima.

Ono što se ovde razlikuje od sličnih priča je što unapred već znamo da su uspeli da se vrate u civilizaciju (mada ne tačno ko sve) jer postoji i paralelna priča gde pratimo odrasle živote preživelih mnogo godina kasnije gde moraju da se nose sa posledicama onoga što im se izdešavalo dok su bili izgubljeni. Priča sadrži elemente natprirodnog mada je teško reći da li su stvarni ili proizvod slučajnosti i dugoročnih mentalih poremećaja i zabluda.

Među poznatijim glumcima tu su Juliette Lewis, Christina Ricci i Elijah Wood (tek od druge sezone). Ima dve sezona za sada, treća tek negde 2024-te.

Offline StarTrekFan

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • Gogs
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4319 u: Studeni 29, 2023, 20:30:42 poslijepodne »
Sta ovo vidim, izasao novi Frasier??? Jesu li normalni, jos jednu seriju recikliraju.

Jel ko odgledao?
Hasta la vista