Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Pachinko  (Posjeta: 8014 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5059
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Pachinko
« u: Listopad 24, 2023, 22:50:26 poslijepodne »

Obuhvatajući veći deo 20. veka, “Pachinko” priča priču o Sunđi, mladoj korejskoj emigrantkinji u Japanu koja mora da se nosi sa predrasudama i teškoćama dok se bori da stvori život za sebe i svoje dete. U međuvremenu, mnogo decenija kasnije, u Osaki 1980-ih, njen samouvereni unuk bankar povezuje se sa svojim korenima. Kombinacija emocionalne i intelektualne snage serije jer se bavi velikim temama kao što je kolonijalizam, čini je jednim od najupečatljivijih i najzvučnijih dostignuća.


Godina: 2022.
Mreža: Apple TV+
Žanr: drama
Glumci: Kim Min-ha, Lee Min-ho, Youn Yuh-jung, Han Jun-woo, Jimmi Simpson, Anna Sawai, Kaho Minami



Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 988
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Pachinko
« Odgovori #1 u: Listopad 25, 2023, 09:31:31 prijepodne »
Mlada korejska emigrantkinja zove se Sunja :) Uopće ne razumijem te istočnjake. Zar ne bi bilo jednostavnije da se cura zove Sonja kao u svim normalnim kinematografijama  :smfor (9): :smfor (9): :smfor (9): Naravno, šala mala. Pogledat ću je kad bude nekakvih titlova. Hvala ti, Biljo, sretna bila!  :smfor (25): :smfor (25): :smfor (25):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Online bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5059
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Pachinko
« Odgovori #2 u: Listopad 25, 2023, 10:02:53 prijepodne »
Boki, ja sam samo otvorila temu, a što se titlova tiče, čeka te iznenađenje kad vidiš ko je autor.    :smfor (6):

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Pachinko
« Odgovori #3 u: Listopad 25, 2023, 13:09:38 poslijepodne »

Borise,izvini što kasnim sa titlovima.  ;D

Pačinko, japanska igra na sreću, gde kuglica sama bira svoj put.
Pačinko, kao naziv za Korejce koji rade u pačinko salonima.
Pačinko, kao metafora za izbore koje pravimo u životu.
Snimljena po romanu Min Jin Lee,serija pripoveda istoriju jedne porodice kroz četiri generacije.
To je priča o ljubavi,nadi, požrtvovanju,životnim izborima,istoriji korejskog naroda,korejsko-japanskim odnosima..i o još mnogo toga.
Prva serija koju sam poželela da prevedem i podelim sa drugima.

Unapred se izvinjavam na mogućim greškama, nadam se da ćete imati razumevanja za moj prevoditeljski prvenac.
Biljo,hvala na pomoći.  :smfor (25):

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Pachinko
« Odgovori #4 u: Listopad 25, 2023, 15:44:33 poslijepodne »
bravo, Kat, i svaka čast na trudu  :smfor (25):

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4352
  • Spol: Muški
Odg: Pachinko
« Odgovori #5 u: Listopad 25, 2023, 15:45:53 poslijepodne »
Bravo, Kat.

Sent from Tapatalk


Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 988
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Pachinko
« Odgovori #6 u: Listopad 25, 2023, 16:42:58 poslijepodne »

Borise,izvini što kasnim sa titlovima.  ;D

Pačinko, japanska igra na sreću, gde kuglica sama bira svoj put.
Pačinko, kao naziv za Korejce koji rade u pačinko salonima.
Pačinko, kao metafora za izbore koje pravimo u životu.
Snimljena po romanu Min Jin Lee,serija pripoveda istoriju jedne porodice kroz četiri generacije.
To je priča o ljubavi,nadi, požrtvovanju,životnim izborima,istoriji korejskog naroda,korejsko-japanskim odnosima..i o još mnogo toga.
Prva serija koju sam poželela da prevedem i podelim sa drugima.

Unapred se izvinjavam na mogućim greškama, nadam se da ćete imati razumevanja za moj prevoditeljski prvenac.
Biljo,hvala na pomoći.  :smfor (25):
Ej, Kat s titlovima ne možeš kasniti. To ti spada u osnovnu abecedu prevođenja, i siguran sam da je Bilja pružajući ti svoju pomoć to nekako naglasila. Zato samo naprijed, vremena ima, a seriju ću tada s guštom odgledati. Hvala ti na trudu.  :smfor (25): :smfor (25): :smfor (25):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Pachinko
« Odgovori #7 u: Listopad 25, 2023, 17:38:23 poslijepodne »
Svaka čast, gledam..prvi je prvi ;)

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Pachinko
« Odgovori #8 u: Listopad 25, 2023, 18:15:40 poslijepodne »

Sve epizode su gotove,nego mi je Bilja juče rekla da proverim tehnikalije pa se sad igram sa tim,mislim da ću završiti sve do sutra uveče ;D
Ako bude grešaka obavezno mi kažite  ;D

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 421
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Pachinko
« Odgovori #9 u: Listopad 26, 2023, 01:37:02 prijepodne »
Svaka cast, Kat  :smfor (26): :beer2:

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 421
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Pachinko
« Odgovori #10 u: Listopad 28, 2023, 00:22:04 prijepodne »
I lepa i teska(po temi) serija. Odlicna kinematografija i gluma. Prica o 35. godina ropstva korejanskog naroda pod Japanom i ljudima koji su uz sav trud uvek gradjani drugog reda. Istovremeno i priča o porodici, ljubavi (neispunjenoj), fizickoj i moralnoj snazi ljudi koji se bore za zivot i dostojanstvo. Hvala Kat,na izboru i prevodu koji je odlican, bez logickih i tehnickih gresaka , samo napred :smfor (6): :clapp.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 988
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Pachinko
« Odgovori #11 u: Listopad 30, 2023, 08:05:16 prijepodne »
Još jednom, hvala Kat i dobrodošla  :lol2: Pošto ti je ovo prva (iskreno se nadam ne i zadnja) prevedena serija, neizmjerno sam sretan što se to ostvarilo.Eto vidiš da nisi kasnila s prijevodom  :smfor (24): :smfor (24): a sad ću je s radošću pogledati. Nadam se da će vratiti snagu u moje umorne prste da ih natjeram da se malo pomuče. Hvala još jednom i moj niski naklon. Nastavi  :smfor (25): :smfor (25): :smfor (25):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Pachinko
« Odgovori #12 u: Listopad 30, 2023, 09:18:44 prijepodne »

Bebi i Borisu  hvala na lepim rečima, drago mi je da ste odlučili da je pogledate ne zato što sam je ja prevela nego zato što je zaista odlična serija. Kod nas nije  bila toliko  promovisana jer je  išla na Apple tv, a pošto je planirano da idu četiri sezone  baš bi mi bilo žao da oni koji su čuli za nju nemaju pravi ugođaj gledanja ili da je ne pogledaju jer nema naših titlova.
Samo da napomenem da je na raznim listama bila u top 20 serija za 2022., a da je 7. epizoda bila u top 10 epizoda za 2022.
Prevešću sigurno i drugu sezonu koja bi trebalo da se pojavi u aprilu 2024., to je sigurno,a ako nađem još neki korejski,skriveni biser, za koji nema prevoda.. ;D
Bebo,posebno hvala na "logičkom prevodu",tu sam se najviše pomučila jer je transkript često bio baš suprotan,uz sve muke što je to trebalo sročiti  sa što manje reči. ;D

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Pachinko
« Odgovori #13 u: Listopad 30, 2023, 17:23:44 poslijepodne »
Evo pogledao sam i ja...stvarno odlična serija, perfektno uglancana, vidi se da je rađena po odličnom predlošku, ma scenarij gotovo bez mane, svaki bitniji lik je dobio pažnju taman po mjeri, nema razvlačenje a dovoljno da se uspiješ poistovjetiti..priča jako ozbiljna, već su beba i Kat sve rekle pa da ne ponavljam, ali baš teške ljudske sudbine u doba japanske kolonizacije Koreje prikazane kroz prizmu jedne obitelji, od rustikalne Koreje s početka prošlog stoljeća do japanskog velegrada koncem '80, baš prelijepa kinematografija, pogotovo su efektini ti prijelazi iz jednog u drugo razdoblje s kojima se poigravaju ne bi li nam dočarali život kroz 4 generacije i sve te njihove povezanosti..netipična K- drama, tako da preporučam i neljubiteljima žanra, prava mala povijesna lekcija..
Hvala Kat na prijevodu, da je se nisi uhvatila sigurno ju ne bih pogledao, a ovako se veselim sljedećoj sezoni..sam prijevod ti je isto tako ispao super, da ne znam ne bih nikada rekao da je prvi put😀, svaka čast maherice😀

Offline OverLordRed

  • Razina 0
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Pachinko
« Odgovori #14 u: Studeni 22, 2023, 12:08:58 poslijepodne »
Odlicna serija... ja sam je odgledao sa engleski titlovima manje-vise cim se pojavila. Keva je citala knjigu i volela bi da pogleda seriju, ali ne zna engleski... :)

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 988
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Pachinko
« Odgovori #15 u: Studeni 22, 2023, 19:08:49 poslijepodne »
Pogledao sam seriju i izuzetno sam zadovoljan. Suvišna je svaka usporedba s drugim serijama, jer ova ima svoje lice i naličje. Kako mi je ovo prvi put da gledam nešto korejsko, iznenađen sam i vrlo zadovoljan. Kat je napravila odličan prijevod (bravo Kat) a tehnikalije koje je Bilja sigurno spomenula su stvar iskustva (do 40 znakova u redu i max. 20 znakova po sekundi npr.) pa sam siguran da oko toga za Kat neće biti problema. Stoga, Kat, moje čestitke od srca i samo nastavi, ide ti perfektno. I nemoj se zadržavati samo na Koreji, probaj i neke druge stvari.  :smfor (25): :smfor (25): :smfor (25):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Pachinko
« Odgovori #16 u: Studeni 22, 2023, 22:54:50 poslijepodne »
Prisiljen sam reagirati.  ;D
Lijepo molim čim više južnoazijskih.  :smfor (25):

Offline vlaxxx

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Šabac
Odg: Pachinko
« Odgovori #17 u: Siječanj 06, 2024, 19:15:46 poslijepodne »
Pozdrav svima! Novi sam na forumu i ova serija je jedan od razloga zašto sam se registovao.Još samo 19 postova pa da skinem titl za prvu epizodu. :smfor (6):