Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 917734 puta)

0 Članova i 81 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #3090 u: Kolovoz 28, 2023, 19:19:57 poslijepodne »
dva dosta slična filma, s jako sličnom glumačkom postavom..

On the Line

zanimljiv film, stalno se nešto događa.. a onda totalno nepredvidiv kraj, što ga je u konačnici izvuklo.. matori Mel se i dalje dobro drži ;D

Hot Seat

nije loš, ali ono, Drama iz serije Entourage u glavnoj ulozi? meh.. tamo je glumio glumca koji ne može dobiti ulogu jer ne zna glumiti, ovdje je u glavnoj ulozi i stvarno se vidi koliko ne zna glumiti.. još kao glumi nekog opakog hakera.. ali matori Mel se i dalje dobro drži ;D

Offline StarTrekFan

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • Gogs
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Filmovi
« Odgovori #3091 u: Kolovoz 29, 2023, 09:51:56 prijepodne »
Dog gone - Solidan film, snimljen po istinitom dogadjaju.

Spoiler: prikaži
Radi se o potrazi za psom koji je nestao, a zbog zdravstvenog stanja ga moraju naci za manje od 20 dana


Glumacka postava sasvim ok (Rob Lowe)

https://m.imdb.com/title/tt15334430/?ref_=fn_al_tt_1
Hasta la vista

Offline markonos

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #3092 u: Rujan 06, 2023, 15:42:40 poslijepodne »
Capernaum
Jedan od kandidata za Oskara 2019. godine za najbolji strani film.
Zanimljivo je da su većina glumaca zapravo amateri te je film, posle velikog uspeha, promenio i živote većini glumaca.
Film prati priču mladog libanskog dečaka Zejna koji odlučuje da tuži svoje roditelje jer su ga rodili.
Teško odrastanje i siromaštvo čine da ovaj dečak odrasta mnogo pre nego njegovi vršnjaci širom sveta.
Težak i poučan film, u rangu "Šindlerove Liste".


Offline markonos

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #3093 u: Rujan 10, 2023, 12:50:31 poslijepodne »
Captain Fantastic

Radnja filma prati Bena, oca šestoro dece, kako pokušava da održi harmoniju jedne velike porodice u kontinuitetu živeći na jedan atipičan način u šumi. I to mu prilično dobro ide (deca su proaktivna, stalno su u prirodi, uče, zabavljaju se…) i sve deluje idilično do momenta kada dobijamo novu dimenziu filma gde saznajemo da je Benova žena, Lezli, teško bolesna i da će vrlo brzo da se oprosti sa ovim svetom. Kako se to ubrzo i dešava, Ben je imao novi zadatak pred sobom a to je da ispuni Lezline poslednje želje, koje nisu tipične kao što ni ova porodica nije tipična.
Film je šarenolik, moderan, ponekad i ironičan i kada se odgleda do kraja mislim da je film imao više da pokaže - priča je dobro zamišljena ali scenario kao da je u momentima nedovršen, pogotovu kod nekih likova. Svideće se onima koji vole tu hipstersku šarenolikost i taj vajb na koji film pretpostavljam i da igra obiljem lepih kadrova, ali ostaje žal što se dobro priča u samom startu nije materijalizovala u nešto veće, krupnije, bolje i slojevitije u segmentu likova koji igraju i filmu.

Offline StarTrekFan

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • Gogs
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Filmovi
« Odgovori #3094 u: Rujan 10, 2023, 17:57:55 poslijepodne »
Odgledah My Big fat greek wedding 3. Prije toga ponovo odgledao prva 2 dijela.

Sta reci... Mnoge se stvari naravno ponavljaju, ali film sve u svemu nije toliko los, mozes se odmoriti sat i pol  ;D

Nisam ni ocekivao od filma da ce biti neko remek djelo.
Hasta la vista

Offline StarTrekFan

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • Gogs
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Filmovi
« Odgovori #3095 u: Rujan 23, 2023, 21:52:53 poslijepodne »
Ne sjecam se da sam do sada gledao neki irski film. Mozda i jesam, ali vjerovatno na engleskom jeziku.

Ovaj film je na irskom (Gaelic) jeziku. Vrlo neobican jezik, uooce nema nekih poveznica s engleskim jezikom.

https://m.imdb.com/title/tt10366418/

Spoiler: prikaži
Sto se tice radnje filma, zena misli da joj de pokojni muz reinkarnirao u psa...
Hasta la vista

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #3096 u: Rujan 23, 2023, 23:29:48 poslijepodne »
Ovaj film je na irskom (Gaelic) jeziku. Vrlo neobican jezik, uooce nema nekih poveznica s engleskim jezikom.

pa kad je to keltski, a ne anglosaksonski jezik ;D

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #3097 u: Rujan 26, 2023, 00:17:27 prijepodne »
Ne sjecam se da sam do sada gledao neki irski film. Mozda i jesam, ali vjerovatno na engleskom jeziku.
Gledao si. Sa engleskim, da, na primjer nezaboravni The Guard.

Gaelic eventualno možda si gledao Graveyard Clay:
https://m.imdb.com/title/tt0971161/
Čini mi se da su engl. titlovi bili nalijepljeni.


Offline markonos

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #3098 u: Rujan 27, 2023, 18:31:46 poslijepodne »
Boston Strangler

Priča je bazirana na istinitom događaju od pre 50+ godina u Americi u kojoj je glavni akter bostonski davitelj žena (koji ih je ukupno zadavio 13 dok ga nisu uhvatili).
Triler u noarovskom stilu od kojeg sam očekivao ipak malo više mada je gledljiv ako baš nemate neki izbor ovih dana - radnja se odvija zapravo u dva smera, jedan je svakako pronalazak/otkriće ko je počinioc dela a drugi akcenat je bačen na novinarke koje se trude da ga pronađu i njihovoj borbi sa predrasudama o ženama koje se hvataju u koštac sa muškim problemima u muškom poslu.

Offline markonos

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #3099 u: Listopad 06, 2023, 20:06:47 poslijepodne »
Piccolo Corpo

Vrhunska italijanska drama koja, ako se dublje zađe u priču, govori o praznoverju i neznanju prosečnog seoskog čoveka koji je u suštini dobar i vredan ali se drži striktno onoga što mu lokalni sveštenik govori i u tom neznanju a svojoj naivnosti, spreman je da uradi sve za Bogove.
Da stvar bude zanimljivija, posle će se ispostaviti da su običaji (koje ću navesti nešto kasnije) zaista postojali u Italiji ali stotinak godina ranije.
Naime, priča prati mladu ženu u poodmakloj trudnoći nad kojom se vrši ritual kako bi donela zdrav plod na ovaj svet. Nažalost, trudnoća je bila neuspešna i dete je rođeno mrtvo. Lokalni sveštenik pak, koji se pita za sve u selu, govori kako je dete grešno i kako će večno lutati između pakla i raja što Agatu (trudnica koja je nosila dete) čini posebno deprimiranom i očajnom.
Međutim Agata ubrzo saznaje da na drugom kraju Italije takođe postoji sveštenik koji ima moći da oživi mrtvo dete na kratko i da mu "udahne" put u raj te mu tako poništi sve grehe. I od tog trenutka počinje avantura i njena borba da se dođe na drugi kraj Italije (iako nikada nije izašla iz sela) samo kako bi otpratila svoje dete kako treba na onaj svet.

Offline Picard

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #3100 u: Listopad 10, 2023, 15:52:29 poslijepodne »
Hellraiser 2022 sa Goranom Višnjićem: https://www.imdb.com/title/tt0887261/

Ja sam jedan od ludaka koji je gledao sve Hellraiser filmove, svih 11 do sada, i posle mnogo niskobudžetnih, amaterskih, ravnodušnih ali ponekad i interesantnih pokušaja ovaj iz 2022 je barem imao nešto novca i truda uloženo u sebe i mislim da vredi probati ako ste voleli prva četiri filma barem. Provlače se uobičajene teme, ljudi zavedeni u faustovske pogodbe da bi zadovoljili svoje mračne požude i želje koje "gospoda iz pakla" rado ispunjavaju ali na krajnje zlonameran način. Ovaj koncept je malo proširen u novom filmu sa različitim zatrovanim nagradama koje možete osvojiti igrajući se sa "kockom". CGI deluje malo plastično ali nije strašno.

Naravno klonite se filma ako ne volite gnjecave prizore.

Offline markonos

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #3101 u: Listopad 19, 2023, 02:03:18 prijepodne »
Mixed By Erry

Preporuka za ovu italijansku komediju, dramu.
Krajnje neobična (ali istinita) priča vodi nas u Napulj sredinom 70ih godina prošlog veka, gde glavni akter Eri mašta o svojim snovima da jednog dana postane DJ.
Radeći u muzičkoj prodavnici kao pasionirani ljubitelj muzike, sticajem nekih okolnosti i iz čistog zadovoljstva kreće da nasnimava kasete sa svojim mixevima i da ih prvo deli a zatim i prodaje. Oni su postali toliko popularni da je Erik morao od toga da, prvo otvara a zatim jako ubrzo i da širi biznis u koji uključuje i svoju braću Pepea i Angela. Kako se biznis širi (dakle odmah) tako se javljaju i problemi - od toga da do tada zakon ne poznaje pojam piraterije do toga da mu se u blizini kreću muvati razni italijanski mafijaši ljubomorni na njegovo ogromno bogastvo koje je stekao ni manje ni više nego prodajem piratskih kaseta. 

Offline Putnik25

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #3102 u: Listopad 23, 2023, 19:58:32 poslijepodne »
Drishyam (2015.) i Drishyam 2 (2022.), inače nisam Bollywood fan, ali
topla preporuka za ova dva trilera. Oba filma su remake-ovi. Za prve
verzije, nažalost ne nalazim subtitlove.

Offline markonos

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #3103 u: Listopad 26, 2023, 23:46:36 poslijepodne »
The Clan / El Clan (2015)

Još jedan sjajan argentinski film, ovaj put nešto stariji, iz 2015. godine.
Priča prati porodicu Puccio koja živi krajnje skromno kako je živela skoro pa svaka porodica u Argentini s početkom 80ih godina. Nezadovoljni materijalnim stanjem sa maštanjima da žive bolje od većine drugih sunarodnika, glava porodice Arkimedes odlučio je da pokrene “biznis” sa svojim sinom (ragbistom) Alesandrom - a to su otmice ljudi.
Pošto su otmice u to vreme bile vrlo često pojava u Argentini kojom je vlast pokušavala da kontroliše građane, Arkimedes je smatrao da će njihov biznis proći neopaženo i da će imati odličan izgovor za isti - a to je da te ljude zapravo otima sopstvena vlast. Reditelj je jako lepo preneo na platno život prosečne argentinske porodice tog vremena s obzirom da je ovaj film rađen po istinitom događaju. Gluma odlična, posebno glava kuće Arkimedes.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #3104 u: Listopad 27, 2023, 17:34:05 poslijepodne »
bas je lose prosao ovaj nju egzorcist, na kritike mislim, svakako cu pogledat ali da su ga ovako ocrnili, vala...
mora da su dirnuli dje ne treba  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline StarTrekFan

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • Gogs
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Filmovi
« Odgovori #3105 u: Listopad 30, 2023, 06:11:42 prijepodne »
Rescued by Ruby - jos jedan film baziran po istinitom dogadjaju.

Pas iz sklonista postaje K9 i ... (naslov sve govori).

Preporuke za film.
Hasta la vista

Online Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #3106 u: Listopad 31, 2023, 01:54:13 prijepodne »
Ne baš film ne baš ni serija, Specijal SOUTH.PARK.JOINING.THE.PANDERVERSE. Nije u vezi sa pandemijom kao što sam pomislio videći naslov. Panderverse je od Pandering. Oni ne razočaraju uvek aktuelni i oštri :)

Offline Picard

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #3107 u: Listopad 31, 2023, 05:05:58 prijepodne »
Prey 2022 je po meni zaista sjajan, najbolji Predator film posle originala: https://www.imdb.com/title/tt11866324/


Film ima niži budžet ali mu to izgleda ide u korist jer deluje rovito i opipljivo a ne jeftino. Uprkos temi čak bih rekao da je film i inteligentan zbog načina na koji saopštava informacije čisto slikom i događajima navodeći vas na zaključke bez očiglednih verbalnih objašnjenja a i sam konačni obračun je prilično domišljat. 

Pošto se ovaj Predator suočava sa ljudima na tehnološkom nivou kolonijalne Amerike za to se nadoknađuje primitivnijim stilom borbe i oružjem koje voli da koristi zbog čega nije nadmoćan u očekivanoj meri. Ko voli Predatora ali je razočaran filmovima iz poslednjih 20+ godina definitivno treba da proba.



 

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #3108 u: Studeni 03, 2023, 16:13:18 poslijepodne »
Ne baš film ne baš ni serija, Specijal SOUTH.PARK.JOINING.THE.PANDERVERSE. Nije u vezi sa pandemijom kao što sam pomislio videći naslov. Panderverse je od Pandering. Oni ne razočaraju uvek aktuelni i oštri :)
fala za ovo, ne bi znao da nijesi napisao.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #3109 u: Studeni 03, 2023, 21:32:53 poslijepodne »
Prey 2022 je po meni zaista sjajan, najbolji Predator film posle originala: https://www.imdb.com/title/tt11866324/


Film ima niži budžet ali mu to izgleda ide u korist jer deluje rovito i opipljivo a ne jeftino. Uprkos temi čak bih rekao da je film i inteligentan zbog načina na koji saopštava informacije čisto slikom i događajima navodeći vas na zaključke bez očiglednih verbalnih objašnjenja a i sam konačni obračun je prilično domišljat. 

Pošto se ovaj Predator suočava sa ljudima na tehnološkom nivou kolonijalne Amerike za to se nadoknađuje primitivnijim stilom borbe i oružjem koje voli da koristi zbog čega nije nadmoćan u očekivanoj meri. Ko voli Predatora ali je razočaran filmovima iz poslednjih 20+ godina definitivno treba da proba.
lijepo si ovo ispisao i svaka ti cas, ja ovo ne mogu ni sanjat, ali da je OVO ispred predatora 2 i brodijevih predatora iz 2010... no vej pedro.
usudicu se da napisem da se ne mogu odlucit izmedju d predatora i prey-a iako sam se, da izvinete p****o na ovaj sejnov, internet pamti  ;D
jos jednom bravo, nastavi da pises.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #3110 u: Studeni 04, 2023, 11:25:14 prijepodne »
The Equalizer 3

meni dosad najbolji iz ove serije filmova.. malo sporiji, ali likovi su razrađeniji, a priča zanimljivija od prvog i drugog dijela.. Denzel ne može omašiti, pa i da se trudi.. Dakota dobar dodatak timu, nadam se da će biti i četvorka ;D

Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #3111 u: Studeni 04, 2023, 19:05:44 poslijepodne »
nisam ni skužio da je ono bila D.Fanning do creditsa, vidim poznato mi lice kad ono mala Lupita iz Man on fire..eto, još jedna poveznica😀

Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #3112 u: Studeni 04, 2023, 19:22:21 poslijepodne »
...ali da je OVO ispred predatora 2 i brodijevih predatora iz 2010..
Ma Danny Glover je neosporiv broj 2😀..ali ovaj zadnji Prey po meni je isto bio Ok film, ako ništa barem su se potrudili napraviti nešto drugačije: prvi dolazak na Zemlju, efekti odlični..imalo je smisla, nije bila samo puka reciklaža i mužnja franšize

Offline StarTrekFan

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • Gogs
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Filmovi
« Odgovori #3113 u: Studeni 06, 2023, 22:41:12 poslijepodne »
Konacno uhvatio vremena da odgledam Bohemian Rhapsody.

Izbor glumaca je odlican...

Znam da ovo nije dokumentarac, ali morao se bar spomenuti njegov dio zivota kad je pjevao "na suho" kad god je to mogao, a kako bi otpjevao sto vise pjesama prije smrti. Tako je nastao album Made in Heaven.

Pjesmu The show must go on je otpjevao samo jednom i to savrseno.

Ko ne zna malo vise o Queen-u reci ce da je film odlican, ja ne mogu reci da je odlican jer su prekocili najznacajniji dio njegovog zivota.
Hasta la vista

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #3114 u: Studeni 13, 2023, 18:22:00 poslijepodne »
...ali da je OVO ispred predatora 2 i brodijevih predatora iz 2010..
Ma Danny Glover je neosporiv broj 2😀..ali ovaj zadnji Prey po meni je isto bio Ok film, ako ništa barem su se potrudili napraviti nešto drugačije: prvi dolazak na Zemlju, efekti odlični..imalo je smisla, nije bila samo puka reciklaža i mužnja franšize
a pogledacu ga opet nedje, no eto dosta prodje od premijere a ne reprizirah ga... bas mi ne pada nam. ima odlicnih fan made uradaka po yt da se nadje, nije blistavo naravno ali opet ima taj neki soul kako se veli  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #3115 u: Studeni 14, 2023, 17:53:38 poslijepodne »
Ma da gledao sam tih par fan editions, za Aliena isto, ima ih stvarno dobrih...a ovaj Prey sam gledao u kinu pa mi je to malo utjecalo na dojam..kino doda barem zvijezdicu i pol😀

Offline Picard

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #3116 u: Studeni 21, 2023, 20:41:58 poslijepodne »
Malo niotkuda ali Suspiria iz 1977-me je jedinstven film koji i danas vredi gledati: https://www.imdb.com/title/tt0076786/


Film je tehnički horor o devojci iz SAD koja dolazi u Nemačku da pohađa prestižnu baletsku školu kojom, ispostavlja se, rukovode veštice. Međutim, radnja filma a donekle i žanr, su više manje nebitni. Film je jedinstven zato što je osmišljen ne toliko kao ekranizovana priča već više kao estetsko iskustvo, kao poseta psihodeličnom muzeju. Efektnost filma u potpunosti zavisi od intenzivne (ali tihe) atmosfere, napete muzike i interesantne scenografije koji nastoje da vam se uvuku pod kožu.



Nije za svakoga što bi rekli ali ako lepota ovog filma deluje na vas pružiće vam neponovljiv doživljaj.


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #3117 u: Prosinac 08, 2023, 22:49:32 poslijepodne »

c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #3118 u: Prosinac 10, 2023, 17:23:37 poslijepodne »
Da, Godzilla je u ofanzivi u zadnje vrijeme😀 japanska izgleda jebeno, mislio sam čak i u Kino ali nisam uspio..

I serija je krenula, možda bi se i to dalo pogledati..tata i sin Russell


Online Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #3119 u: Prosinac 11, 2023, 13:19:30 poslijepodne »
Dobar film solidno zaokružena priča. To je valjda po stripu graphic novel. Fazbender dobar iako je donekkle tipizirana uloga a bio je već asasin ovo mu dođe samo hodnikom povezana prostorija iz te uloge. A dosadni su filmovi u zadnje vreme ova makar nisam na 3x odgledao kao indijanca Jonesa