Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: ER  (Posjeta: 22906 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3017
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: ER
« Odgovori #30 u: Kolovoz 22, 2019, 14:20:20 poslijepodne »
ja se ne vatam za banane no za flase.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: ER
« Odgovori #31 u: Kolovoz 22, 2019, 14:44:26 poslijepodne »

Bozgo, dobro ti ide pisanje, sve te razumemo  :D , samo moram na ovo da ti ukažem -  ne kaže se  srbski  nego srpski ili srpskohrvatski jezik ili hrvatskosrpski ( ne znam da li vi u slovenačkom jeziku imate glasovne promene kao mi ) čisto da znaš :)

A što se tiče same serije, meni je ovo najbolja medicinska serija,šteta bi bilo da je ne pogledaš.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 990
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: ER
« Odgovori #32 u: Kolovoz 22, 2019, 15:44:07 poslijepodne »
realno, bozgo je sabiJo. nece da gleda bez odredjenih garanciija.


hahahahahaa, pa što se hvatate za svaku riječ, ko majmun za bananu hehehehehe / šalim se malo/. Jebiga, ja sam iz Slovenije i malo me jeb* pisanje u hrvatskom, srbskom ili srbohrvatskom jeziku. Tražim riječi i ponekad to što napišem, malo čudno izpada :).
Moj post nije bio mišljen tako, da mora neko da mi da garant da če prevesti seriju, a ja ču da je pogledam. Ljuti pa me to, da se neko prihvati prevoda i prevede svaku drugu ili treču epizodu , ili epizodu koja se njemu sviđa. Pa ništa ne kritiziram prevodioce, več jim hvala za njihov trud i vrijeme koje troše za prevode.

pozdrav :)
Pa sad! Malo kritiziraš. A ne bi trebao. Ne znaš ti što se krije u prevoditeljskim glavama!!!  :smfor (29): :smfor (29): :smfor (29): :smfor (10):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3017
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: ER
« Odgovori #33 u: Kolovoz 23, 2019, 12:31:09 poslijepodne »

Bozgo, dobro ti ide pisanje, sve te razumemo  :D , samo moram na ovo da ti ukažem -  ne kaže se  srbski  nego srpski ili srpskohrvatski jezik ili hrvatskosrpski ( ne znam da li vi u slovenačkom jeziku imate glasovne promene kao mi ) čisto da znaš :)

A što se tiče same serije, meni je ovo najbolja medicinska serija,šteta bi bilo da je ne pogledaš.

Hvala ti na opomeni, ali kod nas u Sloveniji se napiše naprimer ako pričamo o državi Srbiji, i državljaninu Srbu, onda kažemo SrB i onda je jezik srBski i izgleda da mi nemamo glasovne promene, ako pravilno kapiram što to uopšte znači. Jer kod vas je isto SrB, ali jezik je srPski. Hahaahahahaha,,,, baš sam zakomplicirao.

A   odovorio bi i bf1947(1),,,, hahahahahaa,,,, ne kritiziram jih, jer dobro znam što se krije v prevoditeljskim glavama. Ovdje na ovom sajtu još nisam doživio, ali na nekom drugom za prevodioce stvarno se ne zna što se krije u njihovim glavama hehehehe, jer ako nekoga nešto pitaš, zamoliš odmah te prijavi adminu, da ga uznemiravaš. Baš kao bogovi :)

izvinjavam se za oft, ali ako ti nije problem da kazes sta si ih to pitao i molio pa su te prijavili za uznemiravanje?
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1123
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: ER
« Odgovori #34 u: Kolovoz 25, 2019, 12:22:22 poslijepodne »
Jedna novina koji su uveli, mislim, dinamična režija. Kamera koja je u centru akcije.  Vrlo precizno mora to sve biti tajming glumaca itd. Onda se dobije ubrzanje.adrenalin. Nešto slično kao kad se režiraju scene bitke.
Kasnije su to kopirali drugi..