Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1095441 puta)

0 Članova i 73 Gostiju pregledava ovu temu.

Online Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2820 u: Srpanj 29, 2019, 21:53:33 poslijepodne »
Serija koju jedva čekam da pogledam, verujem i dobar deo naših forumaša  ;D ,a  koja će se emitovati  tek oko Božića -The Valhalla Murders (islandska, rađena u koprodukciji sa Netflixom).
Verujem da će biti hit kao što je Trapped.

https://www.ruv.is/valhalla-murders

Borise,mislim da nam stiže dragulj od serije :) .

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2821 u: Srpanj 29, 2019, 22:14:30 poslijepodne »
To se gleda pod obavezno čim izađe i ne samo zato jer je egzotika - po onome što tamo piše nema teoretske šanse da istražiteljski dvojac na kraju završi u krevetu. ;)
Čim izađe, da. Uopće neću čekat titlove. :D

Zapravo sam uletio zbog druge stvari. Amazon još nije ni krenuo emitirati The Expanse četvrtu sezonu (počet će krajem godine), a već su naručili petu sezonu:
https://www.theverge.com/2019/7/27/8932968/amazon-the-expanse-renewed-fifth-season-james-sa-corey
Naravno pojavio se i novi kratki "teaser" od četvrte sezone:


Daj bože zdravlja i sreće da ne krepam u naredne dvije godine.  :EmoticonPrayer2 :pijonir  :thspaz

Online Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2822 u: Srpanj 29, 2019, 22:23:05 poslijepodne »

Daj bože zdravlja i sreće da ne krepam u naredne dvije godine.  :EmoticonPrayer2 :pijonir  :thspaz

Daleko bilo..  ;D
Ne brini, nećeš,  pozitivniji si u  zadnje  vreme  ;D , samo se ne ludiraj sa ovim " Uopće neću čekat titlove. " - kako ćeš gledati islandsku seriju bez titlova?  :smfor (9):

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2823 u: Srpanj 30, 2019, 01:35:30 prijepodne »
A dobro, mislio sam na "naše" ajde...  ;D  :smfor (27):

Offline darthboba

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • Everything's shiny!
  • Lokacija: Zemun
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2824 u: Srpanj 30, 2019, 14:57:24 poslijepodne »
Znam da je sa malim zakašnjenjem ali upravo sam odgledao poslednju epizodu 14 sezone Supernatural-a. Moram priznati da mi se svideo obrt i priprema za sledeću (poslednju? zadnju?) sezonu. Jeste da serija traje dugo ali po meni, u globalu, vredi je staviti na listu za gledanje ukoliko to već ne radite!
- Captain Piett?
- Yes, my Lord?
- Make ready to land our troops beyond their energy shield and deploy the fleet so that nothing gets off the system. You are in command now, Admiral Piett.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2825 u: Srpanj 31, 2019, 18:08:09 poslijepodne »
Ajmoreć da je povezano na prethodni post...

Pogledao prve dvije epizode nove amazonove serije The Boys.
Sjeo, pustio mozak da odradi svoje, ma iako nije ni blizu ista tema, sve unutra vuče na Supernatural.
Dvojac koji kao razvaljuje, ko u Supernaturalu ima poveremene suradnike. A razvaljuje ne mitološka bića nego superheroje koji su, eto, kao zastranili. E a da bi krknuli superheroja, moraju domisliti kako i otkriti slabu točku jer svi superheroji su različiti, ako i supernaturalova "čudovišta".

Ne znam vara li me dojam, ipak je tek početak serije. Početak nije dosadan te nastavljam s gledanjem.

Jel bio trailer ovdje? Ne znam... Evo:

Rulic

  • Gost
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2826 u: Srpanj 31, 2019, 20:52:23 poslijepodne »
Izgleda da je u nekim serijama jako teško preći brojku 39. Evo primjera iz The Detour i The Good Place. Idem gledati Mick jer imam osjećaj da bi se i tamo mogla pojaviti slična tema.


Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2827 u: Kolovoz 06, 2019, 23:57:13 poslijepodne »
Eto, otkazaše The OA nakon onakvog hangera na kraju druge sezone, koje po meni nije niti trebalo biti nakon zaokruženog i upotpunosti zadovoljavajućeg kraja prve sezone. Sve naopako u svijetu zabave i showbiza.
https://entertainment.ie/tv/netflix/netflix-have-cancelled-the-oa-after-two-seasons-and-fans-arent-happy-412443/

Offline AgentCarter

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 90
  • Spol: Ženski
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2828 u: Kolovoz 07, 2019, 13:29:06 poslijepodne »
Finale Euphorie hajmo reći sasvim pristojno a tek završnica..  (y)  Teen sapunanje najslabiji dio serije ali soundtrack i vizuelno meni je ovo bilo
fantastično. Prvi put gledam Zendayu, nosi seriju od početka do kraja.
Čeka se druga sezona..

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2829 u: Kolovoz 08, 2019, 10:20:58 prijepodne »
Završio gledanje Archer 10 sezone, opičeno kao i do sada, ovo sezona bolja od prošle za duplo. Sledeća treba da bude odlična.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2830 u: Kolovoz 08, 2019, 12:16:37 poslijepodne »


    Karppi Aka Deadwind 2018 Finland

  U produkciji Netflixa dolazi  zanatski i scenaristicki  dobro  serija. Solidna je prica, kako serija odmiče , radnja se lepo  zahuktava radnja vodeci neočekivanom kraju.

 Snimana  u lepim panoramima Helsinkija, sa naglaskom na vizuelnim dozivljajima gledalaca zbog izuzetnog seksepila i zenstvenosti  glavne glumice. Muskarci navalite bicete mi zahvalni. Da ne ostanem duzan  našim damama, njima prepustam vrlo uverljivog i muzevnog glavnog muškog glumca koji je prvi osumničeni...  :lol2:

Offline vukmar

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2831 u: Kolovoz 08, 2019, 22:38:31 poslijepodne »
Odgledao prvu epizodu Wu Assassins-a..
dobra je, malo priča škripi i kako su uradili objašnjenje za to šta je "wu"..
Dobra makljaža..  :smfor (26):

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2832 u: Kolovoz 09, 2019, 00:26:28 prijepodne »
Odgledao prvu epizodu Wu Assassins-a..
Isse zar je vani?! Ma to se gleda pod obavezno, mislim ej, Iko Uwais čoeče!  :thspaz :thcheerleader3  :smfor (27): :smfor (26):

Skidam odmah, iako sam na sred četvrte sezone Veronice Mars. Hvala.

Veronicu su gledali svi i njihove mame, flim nisu baš svi al nea veze nju ne treba "trailerirati", pa evo trailer za Wu:




Rulic

  • Gost
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2833 u: Kolovoz 09, 2019, 06:56:12 prijepodne »
Younger S06

Kakvo finale. Pokazalo se da serija može biti zanimljiva i napeta i nakon 6 sezona. U ovoj sezoni bilo je novih stvari na pretek kako samo veliki majstor Darren Star može izrežirati. U zadnjoj epizodi pokazalo se da zapravo najveći neprijatelj i protivnik ženi može biti druga žena. I to one koje su uspjele preći magičnu brojko 39(ili 39.000.000). Pogledajte(spoiler) kako se jedna žena naslađuje nad patnjom druge žene a obadvije su u istom miljeu.

Spoiler: prikaži





Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2834 u: Kolovoz 09, 2019, 10:35:42 prijepodne »
Završio gledanje Archer 10 sezone, opičeno kao i do sada, ovo sezona bolja od prošle za duplo. Sledeća treba da bude odlična.
vracaju se u originalni tajmlajn.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Rulic

  • Gost
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2835 u: Kolovoz 10, 2019, 08:48:21 prijepodne »
Kako gledati seriju(film) bez prijevoda.
Fenomenalno. My Spouse i ja često smo u prilici gledati, najčešće pojedine epizode serija, bez prijevoda. Postav je slijedeći. Obično se ščućurimo na kauču jedno pored drugog. S jedne strane orošeni Gin-Tonic a s druge strane Verouth-Martini na stalku sa šećernim obrubom i maslinom. U naša dva uha stavimo si Bluetooth slušalice(po jednu u svako uho od nas). Slušalice su spojene na HD tablet(10.1“) i film se vrti preko VLC playera. Obzirom da je kabel između dvije Bluetooth slušalice dosta kratak, „primorani“ smo približiti si obraze(cheek to cheek). I onda krene gledanje uz mogućnost zaustavljanja projekcije i objašnjavanja pojedinog reda podnaslova. I za svako uspješno objašnjenje slijedi mala nagradica(bar u početku). I vjerujte mi da što epizoda više odmiče, objašnjenja su sve češća a o nagradama da i ne govorimo. Zato  nemojte se čuditi ako se epizoda koja normalno traje 21:50' produži  na preko sat a  ponekad je čak ne uspijemo završiti(ups). Mogu reći da My Spouse i ja nekad namjerno gledamo epizodu bez prijevoda i nije nam žao.
Tko zna kako će biti u midleage dobu, da li će još uvijek biti aktualna ova kombinacija ili ćemo biti toliko „bogati“ da će svaki imati svoj HD tablet(laptop) a i engleski će nam se vjerojatno popraviti. Zato treba uživati u ovakvim prilikama dok još možemo.
P.S. Nemojte ovo pokušavati kod kuće ukoliko niste spremni snositi posljedice.

Online Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2836 u: Kolovoz 10, 2019, 10:17:36 prijepodne »

Rulic, ulepšao si mi dan (a verujem i ostalima koji će pročitati tvoj post).  :smfor (25):
Navijam da  ne budete "bogati" kako bi ta  vaša kombinacija potrajala  još mnogo mnogo godina .  :)

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2837 u: Kolovoz 10, 2019, 12:17:04 poslijepodne »
stavite si engleski transkript pa će vam biti lakše  :smfor (26):

Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2838 u: Kolovoz 10, 2019, 15:42:09 poslijepodne »
I tako titlovi postaše ozloglašeni ubice romantike. :)

Rulic

  • Gost
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2839 u: Kolovoz 10, 2019, 17:16:25 poslijepodne »
stavite si engleski transkript pa će vam biti lakše  :smfor (26):
To i je sa engleskim titlovima. Velika prednost VLC players na tabletu je mogućnost vraćanja slike natrag jednostavnim swappanjem ulijevo(udesno) može se film vratiti za par sekundi. S vremenom postane se ekspert a da ne velim o užitku slušanja izvornog tona preko slušalica.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2840 u: Kolovoz 10, 2019, 20:35:03 poslijepodne »
Odgledao prvu epizodu Wu Assassins-a..
dobra je, malo priča škripi i kako su uradili objašnjenje za to šta je "wu"..
Dobra makljaža..  :smfor (26):
Odgledao do kraja.

Priča je stoput ispričani "the chosen one" ovdje na malo drugačiji način, međutim stil priče je tipični B i ŽNj holivud. Snimano je po nekakvom nacrtu scenarija izgleda, ne i dorađenom - jer bilo je mjesta za humor, bilo je mjesta za triler, ali ne, ostalo se plutat na površini jer valjda samo ljudi s pomanjkanjem inteligencije gledaju tabačine.
CGI je na razini grafike sa mobitela, opet valjda jer samo ovisnici o mobitelima gledaju tabačine.
E pa ja nisam ni jedno ni drugo, samo jebga, producenti ovo neće pročitat. :D

Gluma je kako ko, rekla je kokoš. Neke scene su ekstra, neke katastrofa (ona Ying Ying je ko Jessica Alba, simpa faca al talenta "niđe").

Glazba je ajme majko. Ko god je birao, treba ga izbacit iz filmske industrije.
Primjer - početak osme epizode. "Badass" kineskinja ulazi u zgradu i radi dar mar dok u pozadini svira These Boots Are Made for Walkin' - na francuskom!
Sjetimo se da u Orphan Black ista pjesma je podloga dok (kvazi)njemica se šeće, no na njemačkom. Šta, ovdje se nije mogla nać/snimit kineska verzija? Ili bilo koja druga kineska pjesma? Ma božsačuvaj.

Ali zato makljaža. Ludilo!
Ovakvo što se ne viđa ni u filmovima lako, ali kad je koreograf Iko Uwais, nema tu greške. Pravi užitak za gledanje.

Ko se pali na borilačke vještine ko ja, nemojte ovo propustiti.
Ko nema pojma ko je bio Brus Li, zaobiđite.

Meni ostaje samo nada da će sljedeća sezona, ako je bude, imat pošten scenarij i bolju glazbu. CGI... Ma jebo CGI.  ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2841 u: Kolovoz 11, 2019, 01:02:24 prijepodne »
prve dvije archera nove sezone...
pojam ksenofobija je dobio novo znacenje.
Spoiler: prikaži
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2842 u: Kolovoz 14, 2019, 10:37:55 prijepodne »
Agents of S.H.I.E.L.D.  6 sezona. Pa rekao bi ista kao prosla samo sa manje epizoda.  Sledeca bi trebala da bude poslednja sezona.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2843 u: Kolovoz 14, 2019, 11:35:10 prijepodne »
ja to nijesam jos pocinjao, ako je ka sto kazes ne bi ga gazio u te vode.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2844 u: Kolovoz 14, 2019, 12:49:19 poslijepodne »
ja to nijesam jos pocinjao, ako je ka sto kazes ne bi ga gazio u te vode.
Nisam ni ja hteo da gledam, nije me privlacilo vise posle predhodne sezone, ali jedan kolega mi je rekao da je povezana sa novim filmom Avengers...
Ja nisam nista primetio da je povezano, mada sam zaspao na nekoliko epizoda  :smfor (24): Kada se vrati sa odmora ima da ga izdriblam.
Aj rekao bi da je za jako malo bledu nijansu bolja od prosle ali mozda mi se to prividja jer ima manje epizoda.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2845 u: Kolovoz 14, 2019, 12:51:00 poslijepodne »
Meni je sesta bolja od pete.

Spoiler: prikaži
Zanimljivo je vidjeti "Coulsona" kao negativca. Ima i zanimljivih scena sa Enochom, mislim da je u redu da zavrse sa sedmom sezonom, jer nije to onaj zenit koji su dozivjeli u drugoj polovici cetvrte. Ali svakako, meni su top. Najslabiji likovi u ovoj dosadni Mek i jos gora Yo-Yo. Deke se takodjer nije proslavio, Fitz i "Coulson" su mi opet bili najbolji.
Reality is almost always wrong.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2846 u: Kolovoz 14, 2019, 13:15:57 poslijepodne »
opet mek&jojo drama!?
pa dokle...  :smfor (9):
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2847 u: Kolovoz 14, 2019, 15:36:14 poslijepodne »
ja to nijesam jos pocinjao, ako je ka sto kazes ne bi ga gazio u te vode.
Ni nemoj. Najdosadnija serija ikad (ok nije ali skoro), jedva sam odgulio prvu sezonu i to je bilo to šta se mene tiče.
I onda uvale tog nekakvog glavnog u Cpt. Marvel film koji je ionako mediokritet u kojem muški imaju bolju guzicu od MC samo da ga pokvare još više.

Kako god, odgledao do kraja četvrtu sezonu Veronica Mars.
Whodunnit dio odličan, dijalozi fantastični, preporučam iako je ostalo nedorečeno kako završe meksikanci (odnosno jesu li isporučiki "robu" ili zagnojili na trumpovom zidu).

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2848 u: Kolovoz 14, 2019, 18:58:14 poslijepodne »
Dobro, shvatili smo, ne voliš te tipove serije i to je totalno ok. Ali previše si naporan sa sugerisanjem drugima da su odron, pogledaj malo kakve je kritike serija dobila u narednim sezonama. Svi imaju određeni ukus o kome se ne raspravlja, ali nametati takav stav drugima već nije u redu. Npr. ja ne volim ništa od toga što ti gledaš, pogotovo te azijske i sumnjam da ih još netko gleda ovdje, ali ih niko ne pljuje, dok si ti već drugi-treći put popljuvao seriju čiju si samo jednu sezonu pogledao od šest. Not cool.
Reality is almost always wrong.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2849 u: Kolovoz 14, 2019, 20:46:44 poslijepodne »
Ispričavam se ako su moje primjedbe da mi je neka serija predosadna nekoga zabolile.
Dodajte molim u pravila foruma da ako je nekome neka serija katastrofa, to ne smije napisati. I onda ćemo samo hvaliti, odnosno palac gore za svaki naslov i super svi sretni. Ne daj bože da neko ima drugačiji ukus.

Do tada, oprosti, ali mislim da sam 99% serija (a i filmova) koje sam spomenuo pohvalio, a ne pokudio. Čemu stoga drama oko moje ocjene da je ejđents of šild čista smaračina koju je najbolje propustiti i gledati nešto drugo? Zato jer nisam dopustio da mi bude dosadna više od jedne sezone? A gle, ti slobodno pogledaj sve sezone neke serije gdje ti prva sezona nije sjela. Ja za to nemam živaca. I uostalom, koja bi to bila logika, da sam pogledao sve, onda bi mi rekao "kako ti je dosadna ako si pogledao sve".

EDIT:
Ovo je zapravo trebalo ići preko PP. Pa tako, na sljedeće osobne poruke napisane ovako izravno u temu, neću odgovarati.
Jer prepucavanje preko foruma na osobnoj razini je, ako se mene pita, not cool.