Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Twin Peaks  (Posjeta: 120042 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #150 u: Kolovoz 16, 2017, 22:02:22 poslijepodne »
Spoiler: prikaži


  Linč je toliko zanimljiv da ono najbolje puni spojlere. Treća sezona će ostati zapamćena po gifovima ;D

  Umalo da zaboravim, poslednja epizoda je krš.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #151 u: Kolovoz 21, 2017, 00:26:32 prijepodne »
d bleklist krece 27-og devetog ove godine. nece bit gifova.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #152 u: Kolovoz 22, 2017, 18:14:03 poslijepodne »




  Za spavačku seriju uspavljujuća muzika. Linč postaje idealan za teške insomničare ;D

  Skinuo sam prevod za novu rueu spavanja, pardon, epizodu.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #153 u: Kolovoz 23, 2017, 08:51:49 prijepodne »
nijesam zadovoljan ovom zadnjom. predugacke neke deonice za koje ne znam a i ne vjerujem da ce imat nekog uticaja kad (i ako) krene sve da se sklapa.
Spoiler: prikaži
big ed i nadin, plus scena u restoran - predugacko. nadin mi je bila presmijesna, dosla pjeske sa lopatom na rame da se oprosti od eda, i vratila se pjeske sa lopatom na rame, ahhahaaha, strasno.
onda ono dvoje u sumu... ne znam, bas sam zijevao, mada je muzika uz prikaz sume bila bas jeziva.
najbolji dio, naravno sa kuperom i convenience store, i sve u vezi toga. i opet ubacena jos jedna misterija.
sa dagijem klasika, vidjecemo oce li morat da zovu elektricare.
ono sa odri od smijesno do zamorno, nije da me bas zanima, imam neke pretpostavke u vezi nje.
sa dzejmsom i hulk hand-om isto dobro, mada i sjebano kako ih je ponaslagao.

eto, ko bi rekao jos samo 3ep ostale, a ka da je juce pocelo...
faks, dvkv, hajd hvala na prevodu.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline dvkv

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #154 u: Kolovoz 23, 2017, 11:59:56 prijepodne »
Nema na čemu, coa  :bear3: Ja sam mislio da samo faks i ja gledamo Tvin Piks sa ovim "našim" titlovima ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #155 u: Kolovoz 23, 2017, 12:49:54 poslijepodne »
a meni je tvin piks odma na dnevni red, pa cesto sa eng. transkriptom, ne mogu dizdrzim  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #156 u: Kolovoz 23, 2017, 21:31:18 poslijepodne »
  Linč sve više počinje da mi liči na starca koji se izjutra vuče da bi ispraznio bešiku. Isto toliko je i zanimljiv.

  Da izguram nekako do kraja i da stavim ovo u fijoku "Gledao si jednom i nikad više"

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #157 u: Kolovoz 25, 2017, 23:52:40 poslijepodne »
Laura Palmer is Dale Cooper’s Mother and Here’s Why



  Kažem ja, ostaće ovo upamćeno samo po teorijama, slikama, gifovima i svemu ostalom što veze nema sa serijom. Na kraju će Kuper kao u dobroj sapunjari itkriti da je sam sebi otac, ;D

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #158 u: Kolovoz 29, 2017, 21:30:42 poslijepodne »
  Konačno posle deset i kusur epizoda malo akcije i dešavanja.

  Osećam se kao Stanislav koji je šes dana čučao na krovu od lifta. ;D

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #159 u: Rujan 03, 2017, 16:39:37 poslijepodne »
Poceo danas sa trecom sezonom, pogledao prvu ep i ne znam sta da kazem.  :smfor (24):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #160 u: Rujan 04, 2017, 12:17:49 poslijepodne »
kad prije ljudi moji  :? ??
 :sbowing_100-106
hvalaaaaaa!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #161 u: Rujan 04, 2017, 12:19:41 poslijepodne »
ne da mi se gledati pa ako mi neka dobra duša može u 10 rečnica reći što se dogodilo u ovoj sezoni... u spolieru, naravno ;D
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #162 u: Rujan 04, 2017, 12:19:49 poslijepodne »
I ja da se zahvalim za prevod sele sezone!!! Skidam pa da vidim o cemu ce se pricati narednih 25 godina (ako ne usledi 4.sezona)! Jos jednom hvala za prevode! :beer2:

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #163 u: Rujan 04, 2017, 12:23:42 poslijepodne »
ne da mi se gledati pa ako mi neka dobra duša može u 10 rečnica reći što se dogodilo u ovoj sezoni... u spolieru, naravno ;D

Zbog nekih stvari, vidjenih u ovoj sezoni, hteo sam da prekinem gledanje, da bi mi prve dve ostale u lepom secanju, a onda razmisljajuci, shvatih da bi ostao uskracen za Lincove fantazmagorije! Ono sto pokusavam da kazem, stegni zube, i odgledaj, postojace trenuci, kada budes hteo da odustanes, a bice momenata kada budes bio istinski zadivljen!

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #164 u: Rujan 04, 2017, 12:27:13 poslijepodne »
ne da mi se gledati pa ako mi neka dobra duša može u 10 rečnica reći što se dogodilo u ovoj sezoni... u spolieru, naravno ;D
da pogledam zadnje dvije pa cu ti na pp napisat nesto ;)
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Asselta

  • Razina 0
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #165 u: Rujan 04, 2017, 18:04:20 poslijepodne »
Nisam ni znao da ce pustiti zajedno poslednje dve epizode, pa fantazija  :clapp

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #166 u: Rujan 04, 2017, 20:23:57 poslijepodne »
ne znam sta da kazem za finale. hahahahaahha, o maj gad...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline dalmatino

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split, Hrvatska
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #167 u: Rujan 05, 2017, 08:06:55 prijepodne »
Ceka se malkinov hejt  :smfor (21):

Mogu li ja, mogu li ja...


Konačno je ovo prese...... završilo  :thcheerleader3 :smfor (21): :thcheerleader3

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #168 u: Rujan 05, 2017, 16:01:35 poslijepodne »
Spoiler: prikaži



Ceka se malkinov hejt  :smfor (21):

  Nadam se da nisam izneverio očekivanja ;D

  Skinuo sam prevod za zadnje dve epizode, ostaje mi da odgledam i da sačuvam reputaciju.

 

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #169 u: Rujan 06, 2017, 18:58:44 poslijepodne »




Spoiler: prikaži


  Prvo malo hejtovanja ;D

  Šalu na stranu, završio sam sedamnaestu epizodu i zadovoljan sam jer se Linč,  smarač i trol godine, spustio na zemlju, uozbiljio i udostojio da običnom smrtniku poput mene, ponudi nešto dobro. Bilo je i vreme jer od ove sezone vrede samo prve i možda poslednje epizode. Možda, jer još nisam završio poslednju epizodu. Da sam znao šta me čeka preskočio bih bar deset epizoda Linčovog trolovanja i smaranja. Posle ovog Linč bi mogao da promeni profesiju, mogao bi da bude voditelj svoje celovečernje tv emisije u kojoj bi komunicirao direktno sa svojim fanovima a ne da preko ove serije leči svoju dosadu i šta tija znam šta.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #170 u: Rujan 07, 2017, 02:35:45 prijepodne »
Ostavi se ti rađe televizije ako ti sve treba biti nacrtano.  :smfor (27): :devilkitchen: kh kh kh

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #171 u: Rujan 07, 2017, 08:09:12 prijepodne »
Ostavi se ti rađe televizije ako ti sve treba biti nacrtano.  :smfor (27): :devilkitchen: kh kh kh
hahaahhahahhahahhah, aoooooo, hahahahahahaha!  :smfor (24):
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #172 u: Rujan 07, 2017, 11:58:14 prijepodne »
Drugu ep nisam smeo da gledam u pola tri nocas... Imao sam lude kosmare... :smfor (24):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #173 u: Rujan 07, 2017, 12:10:39 poslijepodne »
meni ja ovaj tvin piks daleko od strasnog za razliku od proslog. to mi je najvise i falilo.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #174 u: Rujan 07, 2017, 12:13:15 poslijepodne »
meni ja ovaj tvin piks daleko od strasnog za razliku od proslog. to mi je najvise i falilo.
Ne mislim da je strasan ali je bad trip  :thspaz

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #175 u: Rujan 07, 2017, 12:19:22 poslijepodne »
a ono jes, lincovi tripovi, snovi, haludze... zna bit zajebano. javni utiske kako pogledas koju epizodu.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #176 u: Rujan 07, 2017, 18:17:03 poslijepodne »


Ostavi se ti rađe televizije ako ti sve treba biti nacrtano.  :smfor (27): :devilkitchen: kh kh kh

  Primeni svoj savet na sebi, ako već nisi, jer sam tv izbacio iz sobe pre 5 godina. Prevario sam kad sam pomislio sam da sam pobegao od genija i šarlatana koji truju preko tv ekrana svojim umotvorinama i glupostima. I to sve u pauzi između cece, jece i lukaca. Linč je primenio taj recept jer nema tv emisiju preko koje može da komunicira sa obožavaocima. Skoro sve je tu, njegove misli i primsli o sapunicama, sprdanje sa zabavom za mase i još dosta toga u kombinaciji sa njegovim transcendetalnim putovanjima,gljivama ludarama i muzikantima koji i isu neki. Kao da su vanbračna deca Cowboy Junkiesa.  ;D

  Umesto da zabavljaš sebe a možda i drugare sa foruma (znaš ti najbolje i u to ne ulazim) ostavi neki smislen komentar o seriji. A ja posle ove pauze za smeh nastavljam dalje svidelo se to nekom ili ne.







  Posle ovog nezaboravnog iskustva preostaje mi prvo trejler a zatim čekanje na ovaj divni kratež u najavi. ;D

  Šalu na stranu, Linč u suštini ne nudi ništa novo. Epizoda sa A bombom nudi verziju o paralelnom univerzumu koji on izglleda redovno posećuje. A ni ta ideja nije nova, razglaba se o njoj od Antike do danas.

  Da ne davim, dva Kupera su dopelgengeri (blizanci) koji ne bi trebalo da postoje istovremeno u istoj dimenziji.

 
Spoiler: prikaži
I nije ponudio ništa novo već tumači Platona na svoj način, na način kako bi što bolje prodao ovo svoje zavlačenje pod Goleš planinu,

Citat:
”Zamisli da ljudi žive u nekoj podzemnoj pećini, i da se duž cele pećine provlači jedan širok otvor koji vodi gore, prema svetlosti. U toj pećini žive oni od detinjstva i imaju okove oko bedara i vratova tako da se ne mogu maći s mesta, a gledaju samo napred, jer zbog okova ne mogu okretati glave. Svetlost im, međutim, dolazi od vatre koja gori iznad njih i daleko iza njihovih leđa. Između vatre i okovanih vodi gore put, a pored njega zamisli da je podignut zid kao ograda kakvu podižu mađioničari da iznad nje pokazuju svoju veštinu. – Zamišljam – reče on. – Zamisli uz to još da pored tog zida ljudi pronose razne sprave, i to kipove ljudi i drugih životinja od kamena i drveta, kao i sve moguće tvorevine ljudske umetnosti, ali tako da one iznad štrče, i da pri tom, kao što to obično biva, pojedini od njih u prolazu razgovaraju a drugi ni reči ne progovore. – Tvoje je poređenje neobično – reče on – a neobični su i tvoji zatvorenici. – Slični su nama – rekoh. – Zar misliš da oni vide nešto drugo osim svojih senki i senki drugih ljudi, koje svetlost vatre baca na suprotan zid pećine? ” (Platon, Država, knjiga sedma 514a,b,c, 515, Beograd 1993., str. 206)

Čuvena Platonova priča o pećini, ili kako se obično kaže: ”alegorija pećina”, govori nam o Platonovom odnosu prema saznanju koje dobijamo od ”nevernih” čulnih opažaja. Samo oslobođen od okova prividnog znanja, to jeste senki samih stvari, čovek može dostići svetlo pravog saznanja. Privid, varke senki nastale od vatre, koja samo simulira sunce kao pravi izvor znanja, je ono što okovan stanovnik pećine vidi oko sebe i što smatra sopstvenom stvarnošću. No, ako se nekim slučajem, čovek oslobodi okova i krene za svetlom, to jeste van pećine, onda će se suočiti za zaslepljujućim sunčevim svetlom koje neće u početku moći da podnese, ali vremenom će shvatiti da je to svetlo istine. Taj izabrani će tako shvatiti šta je pravo znanje i oslobodiće se mraka prividnog saznanja. Na taj način, to jeste gledajući u sunce, čovek će ukloniti senke koje su ga zavaravale i stvarale svet koji je samo kopija onog pravog.

http://www.tacno.net/kultura/filozofija-senke/

  Koga zanima neka prati link.

  U trećoj saezoni koja se može tumačiti kao nezavisni dugodugopredugometražni film skoro sve je duplo. Dva kepeca, nekoliko pari braće i dva Kupera. Moja sumnja da je L.Palmer živa nije bila samo sumnja jer ona ne živi ni u Beloj ni u Crnoj kolibi već u nekom imaginarnom i  sasvim desetom paralelnom  univerzumu koji je ozmislio Linč da bi nastavio svoju masturbaciju. Ako doživi, imaće šansu da opet drvi o svemu što mu padne na pamet jer on je za obožavaoce kultni reditelj i genije. Ne sporim minulu rad, sporim mu to što me smatra zekanom iz njegovog krateža koji sam ovde okačio.


  Sve u svemu, deset i kusur epizoda su benigni tumor koji bi odsekao da sam znao šta me čeka. Podrazumeva se da fanovi ne žele da vide da je car go već i dalje hvale njegovo novo odelo.

  Toliko za sada, ne kažem da sam u pravu, ovo je samo moje mišljenje.






Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4352
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #177 u: Rujan 08, 2017, 21:05:17 poslijepodne »

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #178 u: Rujan 09, 2017, 20:45:10 poslijepodne »


Simpaticna pesmica odlicno se uklopila u epizodi...

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Twin Peaks
« Odgovori #179 u: Rujan 09, 2017, 21:31:43 poslijepodne »
 :smfor (2): :smfor (2): :smfor (2): aman bre ljudi...
Twin Peaks je serija moje mladosti. Aksioma, ne dokazuje se...
I sta sada da radim, ne usudjujem se da pocnem da gledam. Kako reci detetu da Deda Mraz ne postoji...
Jel da gledam ili da obrisem i sacuvam je u najlepsem secanju?